Chystá se NATO nyní napadnout Rusko?

V úterý 16. května jsem vystupoval v tomto pořadu, a řada diváků se zajímala o odpověď na otázku, zda nyní NATO chystá v souvislosti s historicky největším cvičením Air Defender přepadení Ruska. V dnešní analýze se proto dozvíte, že:

Michael Svatoš
Michael Svatoš

Na snímku indický ministr zahraničních věcí Subrahmanyam Jaishankar při návštěvě centra Evropské unie v Bruselu

  1. Bez indických leteckých paliv a nafty rafinovaných z ruské ropy a dodávaných do Evropy se NATO proti Rusku ani nepohne!
  2. Čeká nás velké zdražení stavebních materiálů!
  3. O kolik by byl levnější litr nafty na pumpách, kdyby Brusel nesankcionoval ruské dodávky

Nevím sice, co se různým šíleným generálům honí v hlavě, ale jednoznačně jsem z nejnovější hádky Bruselu s Indií zjistil, že NATO v nejbližších několika letech nemůže vést žádnou válku s Ruskem z evropského území, protože na vedení války proti Rusku nejsou v Evropě dostatečné kapacity na rafinaci nafty a leteckých paliv! V případě války s Ruskem by se totiž do pohybu musel dostat skoro milion vojenských vozidel, od tanků, samohybných děl, obrněných vozidel, až po nákladní automobily, a vzlétnout by muselo několik tisíc letadel a vrtulníků. To představuje tak obrovskou spotřebu pozemních i leteckých paliv, že je vedení útočné války aliancí NATO proti Rusku v Evropě na několik příštích let prakticky vyloučeno.

Evropa je letos ze 20% závislá na dovozu rafinované nafty! 8% vší nafty, která se používá nyní v Evropě pochází z ruské ropy!!!! Jediný rozdíl oproti loňskému roku je, že nafta se už díky sankcím nerafinuje v Rusku, ale rafinuje se v Indii z ruské ropy!!!! U leteckých paliv platí podobné, viz graf na tomto odkazu.

Předevčírem se v Bruselu zhroutila obchodní jednání mezi EU a Indií. Obchodní dohoda s Indií je považována za záchranu pro evropské průmysl. Brusel si myslel, že celé jednání bude probíhat podle starých koloniálních pravidel a EU vydá příkazy a Indie je podepíše. Jenže Indie si v Bruselu tvrdě dupla a odmítla podepsat materiály připravené Eurokraty! Indický ministr zahraničí  Jaishankar bez obalu oznámil své podmínky:

  1. Žádné sankce na ruskou ropu rafinovanou v Indii nebudou, nebo uvidíte! Indie vydělává na každém litru ruské ropy 1,61 CZK plus zisk z její rafinace na naftu prodávanou do EU! Jen dubnový měsíční zisk z ruské ropy rafinované na naftu vydělal na rozdílu cen celé Indii 15 miliardy CZK, a z toho 1,6 miliardy CZK představoval rozdíl v cenách za dodávky indické nafty rafinované z ruské ropy do EU!
  2. (Z mechanismu rozdílných cenových nákladů na naftu z ruské ropy a na ostatní naftu v EU je zřejmé, že by ceny nafty mohly klesnout na pumpách včetně daní o 1 až 2 koruny na litr, kdyby se začala opět nakupovat sankciovaná ruská nafta. Kdyby se nakupovala i sankciovaná ruská ropa, ceny by zřejmě klesly ještě jednou tolik!)
  3. Nebudou ani žádné cla na indické stavební materiály dodávané do Evropy! Indie je skoro nejdůležitějším  dodavatelem cementu a stavební oceli do EU. Brusel při jednáních s Indií oznámil, že hodlá ze všech těchto stavebních materiálů vybírat 35% uhlíkové clo! Ministr Jaishankar po tomto oznámení začal Bruselu vyhrožovat odvetnými opatřeními a soudy pro nepovolený protekcionismus! Oznámení Bruselu nicméně znamená, že stavební materiály po zavedení 35% cla prudce v EU zdraží! Nedostatkové byty, tak opět podraží!

***

Autor/vložil: Michael Svatoš, zdroj: MaP

4 7 hlasy
Hodnocení článku
2 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 1 rokem

Kyjevská propaganda a realita v Arťomovsku: Banderovci drží ve městě posledních pár domů. Zničené Patrioty a panika v Kyjevě. Černý den pro Ukrajinu po úderu na sklad v Chmelnickém. Vrátí se uranový bumerang do Polska?
https://protiproud.info/politika/7195-kyjevska-propaganda-a-realita-v-artomovsku-banderovci-drzi-ve-meste-poslednich-par-bloku-znicene-patrioty-a-panika-v-kyjeve-cerny-den-pro-ukrajinu-po-uderu-na-sklad-v-chmelnickem-vrati-se-uranovy-bumerang-do-polska.htm

cablik
cablik
před 1 rokem

Žádná válka nebude jelikož většina zbraní a munice je vypotřebována banderou a bez paliva nemůžou dělat nic. Realita ty liberálně zelený nacistický fanatiky donutí chovat se normálně.