Dokud jsou blbí…

Rusko je agresor, agresorovi se nesmí pomáhat a proto je zapotřebí se odstřihnout od ruských energií. To Rusku způsobí hospodářské ztráty, které mu způsobí takové problémy, že nebude schopno pokračovat ve válce. Bezprecedentní západní sankce pak ruskou ekonomiku srazí na kolena. Takhle to říkali před rokem.

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Před rokem měl nastat henten hospodářský kolaps Ruska. Mělo být bez peněz, bez čipů a bez technologií na těžbu ropy. Ceny plynu začaly stoupat, ceny benzínu byly řádně vysoké. Objevovala se první varování před tím, co přijde na podzim. A objevovaly se ruské protiakce… Především se ruská ropa začala nakupovat za rubly. Všichni už už čekali, jak jim dojdou rakety, jídlo i munice, jak to Putin nezvládne, protože má rakovinu a brzy ho někdo v Kremlu zavraždí.

Jsme o rok dál. Rusko přesměrovalo ropu na nové trhy, ztráty z obchodu prakticky neutrpělo. Rakety lítají na Ukrajinu stále stejně často, děla střílejí ostošest, vojáků má Rusko také víc než dost. Obchody jsou tam stále plné a nejvíc byl zasažen automobilový průmysl, který ale okamžitě začali nahrazovat Číňané. Rusko zvládlo přechod na dlouhou válku, režim je pevný v kramflecích a ukazuje se, že díky takovým jako je Prigožin, se dokázali velmi rychle přizpůsobit bojové realitě a uspět proti západnímu způsobu válčení.

U nás narostly ceny elektřiny a plynu skoro nejvíc na světě. Lidé celou zimu šetřili, netopili, nesvítili, pekli kuře dohromady se sousedkou, brali si dva svetry… a ve výsledku zaplatili za energie značně víc. Doplatky leckomu zruinovaly domácí rozpočet, řadu hůře situovaných rodin poslaly do bídy a změna je v nedohlednu. ČEZ ovšem vyráběl elektřinu za téměř původní náklady.

Ceny potravin se skoro zdvojnásobily…

Důchodci dostali sníženou valorizaci penzí, dětské přídavky nikdo nevalorizoval vůbec a tisíce důchodců už skoro rok marně čekají na přiznání důchodu.

Nejsou léky.

Bude se zvedat DPH i daň z nemovitosti. Úředníci ministerstva financí už čtrnáct dní nespí z toho, že kafe je za 21% DPH, mlíko je za 12% DPH a nikdo neví, jak danit café laté. Nedělám si legraci. Oni to fakt řeší už asi týden.

Dopady na rodinné rozpočty budou veliké. Každý ekonom vám řekne, že státnímu rozpočtu to stejně moc nepomůže, protože lidi ty peníze prostě nemají a když je nemají, tak prostě budou nakupovat míň a Stanjura bude koukat jak vrána, že sice naplánoval příjmy, ale nějak ty peníze nepřišly. Ceny potravin teď neklesají, že by někdo lidumilně zlevnil, ale jednoduše proto, že lidi už prostě nemají kde brát a tržby jdou dolů.

Vsadím se, že až se za týden dozvíme, jak je na tom schodek rozpočtu za květen, bude to zase katastrofa.

Blyštivý Péťa už několikrát vystoupil, poděkoval lidem za šetření, pochválil se, jak zachránil budoucím důchodcům jejich peníze a jak se chová mnohem odpovědněji než Babiš a díky němu bude Česko ve formě. Libtardi mu nadšeně přizvukovali…

A co přišlo teď?

Ve středu Fiala oznámil, že bylo dosaženo dohody se švédskou společností BAE Systems o nákupu 246 vozidel CV90 za 57 miliard korun. Paní ministryně Černochová oznámila, že ČR plánuje uzavření rámcové dohody s německým výrobcem tanků Leopard 2А8 v hodnotě prý třiceti miliard korun. Do toho se už mluví o upečené dohodě na nákup stíhaček za sto miliard a nikdo neví, co bude stát úprava letiště Čáslav.

Ivan Bartoš bude za padesát miliard měnit rodná čísla. Vítek Rakušan za osm miliard zachraňuje Českou poštu. Platíme nejspíš stamiliardy ČEZu jako kompenzaci za zastropování cen elektřiny.

Nevyjmenoval jsem zdaleka všechno. Jen významnější položky.

Kvůli tomu jste přátelé šetřili. Kvůli tomu jsme měli v zimě zimu a ještě jste platili víc. Kvůli tomu máte dvojnásobné ceny potravin. Kvůli tomu se prakticky zastavila bytová výstavba, kvůli tomu se vám prodražily úvěry. Všechno se ořezává, jen rozpočet na obranu roste. Žádné zvýšení příjmu státního rozpočtu (které nota bene ani nenastane) se neprojeví v lepším splácení dluhů. Projeví se v navýšení armádního rozpočtu… a ve zlodějnách jednotlivých papalášů.

Jsme ve válce… protože ji platíme. Platíme ji jako opravdovou válku se vším všudy. Daně nahoru, drahota, bída, inflace, hospodářské ztráty… jen hraček na zabíjení je stále víc.

A to ještě nemáme ratifikovanou ani hentu obrannou smlouvu s USA, ale stejně to u nás už dávno vypadá, jako by válka vypukla. Tato vláda jde na ruku Američanům a ve skutečnosti nedělá žádné ekonomické reformy. Prostě se jen snaží urvat, co se dá, aby za to nakoupila další zbraně. Dělá to z jednoduchého důvodu… ještě je dost blbců, kteří tomu tleskají, protože si myslí, že jsou na správné straně a jich se to nedotkne. Ale to je bláhová naděje. Když jde o válku, nikdo tomu neunikne, protože válce na nikom nezáleží. Ta z lidí i techniky nadělá prostě stroje na zabíjení a bere vše.

Za pár měsíců přijde další konsolidační balíček. A bude vypadat úplně stejně. Bude to další pokus, jak ještě z této zemičky něco vyždímat pro cizí zájmy… Já jsem v poslední době tvrdil, že naše vláda má taktiku „obětujeme levé křídlo.“ Ale ono je to jinak. Jejich taktika zní: „Obírej, dokud jsou libtardi blbí.“

Libtardi drží tuhle vládu. Jsou to oni, kteří tvrdí, že jim nevadí mrznout, když to pomůže Ukrajině. Oni tvrdí, že to uskromnění je nutné, protože Rusko obnovuje impérium. Než jim to dojde, budou nás obírat horem dolem. Připravte se na to. Postarejme se, aby byli blbí jen libtardi.

*

Autor: Daniel Sterzik – Vidlák, zdroj: Litterate

5 7 hlasy
Hodnocení článku
18 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
spartak
spartak
před 1 rokem

Vývoj jde stále stejným směrem ,více jak 30let.Komunisté se ztrátou Antonína Novotného ,posledního dělníka na presidentském postu ,dali na cestu zatracení a nahrazují je pseudo strany. Rusko se snad vydalo cestou očisty a Ukrajina je čistícím prostředkem. USA mají Evropu v hrsti a náš osud je zpečetěn na další desítky let

Ludvik
Ludvik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  spartak

N.S.Chruščov dosadil v roce 1957 Antonína Novotného za presidenta Československa spíše jako vhodnou osobu pro přípravu “Pražského jara” a následujících událostí, než pro jeho dělnický původ.

reproduktor
reproduktor
před 1 rokem

Otazka co a  kdo je agresor. Pokud utok na Granadu byl osvobozující akt, tak vse co se deje po no je ok.

standa
standa
před 1 rokem

Perfektní ! Palec nahoru ! Nemáme systém jak shodit vládu, kterou nechceme ! Nevíme jak shodit ČT, které nechceme ! Je to děsné a na obzoru ani generální stávka ! Mráz přichází z Ameriky !

Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 1 rokem

V pondělí 29.5.2023 mezi 13,00 – 15,00 hod. mám zaregistrovanou protiamerickou demonstraci před americkou ambasádou v Praze, tak jim to pojďme zítra říci, co si o těch vrazích myslíme.

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem

Ano, tak to bude. Situace se bude u nás stále razantně zhoršovat. Ale lidem se to zatím velmi líbí viz suverénní zvolení kandidáta ODS a spol. českým prezidentem či absolutně mizivá účast na posledních protivládních demonstracích. Češi také ve své většině (51 procent dle Kantaru) akceptují vládní bolestivou reformu tzn. úsporný balíček. Nemyslím si,… Číst vice »

standa
standa
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

51% Čechů má vymyté mozky a zbytek mlčí !!

cablik
cablik
před 1 rokem

KORESPONDENČNÍ VOLBA
https://pravyprostor.net/?p=160941

MĚSTO PLAVNO, JEHOŽ CENTRUM SE STÁVÁ NO-GO ZÓNOU, JE ZÁŘNOU UKÁZKOU DŮSLEDKŮ VÍTACÍ POLITIKY NĚMECKA A EU
https://pravyprostor.net/?p=161024

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Pokud ODS a spol. vyhrály všechny poslední volby, prezidentské dokonce rekordním rozdílem hlasů, na co by potřebovaly fixlovat volby pomocí korespondenčního hlasování (což by samozřejmě šlo velmi snadno¨)? Aby místo 58 procent dosáhly 70 procent? Korespondenční volby jsou zbytečné, občané mají ODS a spol. rádi i bez korespondenčního hlasování.

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

„Samozřejmě” Karle ale dosazeni globálním protektorem tam pro tu válku určitě byli. Přeci by nemohl vládnout Babiš co pomáhal lidem vše pro banderu.

cablik
cablik
před 1 rokem

Bohužel je to strašné co dělají ale to je součást jejich zločinného plánu NWO. Jinak kdyby jste nevěděli tak Lukašenko je na smrt nemocný tvrdí Běloruský opozičník.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Prý už umřel, hlásí nějací fluescenti, odpůrci Putina, či co. Ale vždyť je to jen legrace, dezinformace, ha, ha, ha. Každopádně ho Putin otrávil, Lukašenko umře….jednou…

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Aha…Lukašenko tedy za pár dní umře (pokud tedy už neumřel), v Bělorusku se dostane k moci proamerická opozice. Ta pomůže Zelenskemu, vytvoří se další fronta na hranicích Ruska a Běloruska. Bělorusové budou bojovat proti Rusům, aby zachránili územní celistvost Ukrajiny. To nemá chybu.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

On třeba Zelenskyj umře na nějaké zranění dříve než ti dva zbývající Rusové a bude všechno jinak…

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

Jasnačka celý normální svět zhebne na přání západních veledlužníků ale oni budou v dupě dříve.

Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

Západ padá a měl pravdu. Agresor bude sražen na kolena. My už na nich prakticky jsme a nejsme sami.

Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 1 rokem

Takto skončil pokus politického aktivistu soudce Svrčka alias Urválka dostat za katr Popelku za to, že odnesl na Národní muzeum dopis, aby koukali rychle sundat tu ukrajinskou vlajku, nebo že tam přijde parta lidí a sundá ji sama: Jak dopadl Popelka s ukrajinskou vlajkou na muzeu u odvolacího soudu? Rychlosoudce Svrček je málem… Číst vice »

Primak
Primak
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Havloidni zmetek

Ten, kdo v tom nahoře uvedeném linku napsal tu první větu: Soudce Svrček by se měl zamyslet, zda patří do systému demokratického soudnictví, či zda by neměl nabídnou své služby v nějakém totalitním státě, třeba v Severní Korei. …by si měl opravit svůj zjednodušující pohled na Severní Koreu: Severní Korea by si nechala takto… Číst vice »