Rusko vyrábí více než sto tanků T-90 měsíčně a inkasuje rekordní příjmy z vývozu energetických uhlovodíků

Skoro každý den jsem ujišťován, že ruská armáda na Ukrajině je už jen vteřinu od úplného zhroucení, že její vojáci odmítají bojovat, že jim schází i to nejzákladnější vybavení, střelivo, rakety a samozřejmě díky statečným Ukrajincům a dodávkám západní techniky a zbraní jsou vyčerpány zásoby těžkých zbraní a zejména tanků. Ty ostatně jsou úplně podřadné, zejména ve srovnání se svými západními protějšky, které představují pro Rusko naprosto nedostižnou špičku a nebetyčný rozdíl kvality na bojišti.

Na snímku je skupina ruských tanků t-90

Naprostá náhoda mne přivedla na stránky velkého rakouského zpravodajského webu Exxpress.at, kde jako na potvoru zrovna vyšlo tohle:

Russland produziert mehr als hundert T-90-Panzer pro Monat

v překladu

Rusko vyrábí více než sto tanků T-90 měsíčně

Velkým problémem pro Západ je nyní zrychlená ruská výroba tanků T-90M. Naznačují to informace zpravodajských služeb. Navzdory sankcím dokázala Moskva zvýšit rychlost výroby. Mluví se o více než 100 kusech vyrobených na montážních linkách měsíčně.

Zpočátku tvořily tanky T-72 a T-80 páteř Putinovy ​​invaze na Ukrajinu. Brzy by je v této roli mohly nahradit tanky T-90M, které po počáteční absenci hrají ve válce na Ukrajině stále důležitější úlohu. Jsou to zdaleka nejschopnější tanky Ruska.

Místopředseda ruské bezpečnostní rady, exprezident Dmitrij Medveděv, vyzařoval sebedůvěru už v březnu: „Jen letos vyrobíme 1500 tanků,“ oznámil. Před časem jsme samozřejmě nevěřili, že to bude potřeba. Ale stalo se to nutností.“ Podle západních informací budou všechny tanky nebo zejména postaveny v závodě Uralvagonzavod. .

Medveděv tehdy vesele poznamenal: „Naši nepřátelé si mysleli, že náš průmysl je přetížen. Existovaly přece nekonečná tvrzení: dochází munice, dochází tanky, dochází rakety.“ Výroba tanků to vyvrací.

Britská studie: Rusové nyní používají tanky jinak

Ruská obrněná vozidla se nyní využívají jinak než dříve, už ne k průlomu jako ukrajinské tanky. To také nedávno zjistila studie britského Royal United Services Institute. „Ruské obrněnce se k pokusům o průlom používají jen zřídka,“ stálo v něm. „Místo toho budou sloužit především jako palebná podpora k zasažení ukrajinských pozic přesnou palbou.“

Rusko navíc začalo „vybavovat své tanky tepelnou kamufláží“. To je činí obtížně identifikovatelnými na dálku. „Tato opatření snížila pravděpodobnost zásahu řady protitankových řízených střel (ATGM) na vzdálenost přesahující 1400 metrů,“ píše institut. I staré tanky T-55 a T-62, které na Západě neberou vážně, se tak mohou stát vážnou hrozbou na bojišti. Jejich pancéřování je silnější a děla mají větší ráži než to, co Ukrajina dostává od NATO.

* * *

Takže takhle to vidí rakouský Exxpress. Ale možná není dost uvědomělý nebo jej hacknuli Putlerovi trollové, či redakci obsadili ideologičtí diverzanti a tak podobně. V každém případě se člověk musí jen zoufale zeptat -Rusko rdousíme už více než rok bezpříkladnými ekonomickými sankcemi. Abychom mu znemožnili vést válku a rozvíjet zbrojní průmysl. A co že je výsledkem? Přesně to, co jste si právě přečetli! Kdepak soudruzi z NATO, EU a především G7 asi udělali chybu?

Ale kdyby tu chybu ti nejúžasnější soudruzi udělali jen u těch tanků… Válka stojí, jak všichni dobře vědí, obrovské množství peněz. Kdyby Západ zastavil třeba jen finanční pomoc Kyjevu, tak se do příští neděle na Ukrajině neválčí. Kyjev by totiž neměl válčit za co. Kasa je dávno prázdná. Ta ruská, podle drtivých vyhlášení západních papalášů už snad dnes neměla vůbec existovat. A já před chvilkou četl na finančním webu Kurzy.cz tohle:

CREA: Příjmy Ruska z prodeje ropy byly v březnu a dubnu nejvyšší od loňského listopadu. Omezení Západu se zdá příliš nefungují

Přebírám:

Aktivisté Greenpeace sice na ruské tankery čmárají nápisy, ale to je asi všechno, co mohou udělat

Podle analytiků finského nezávislého think tanku Centre for Research in Energy and Clean Air (CREA) příjmy Ruska z prodeje ropy v posledních 2 měsících stouply na nejvyšší úrovně od loňského listopadu a výrazně se tak zvýšily oproti úrovním ze začátku letošního roku.

Příjmy Ruska z prodeje ropy tak narůstají nehledě na embargo respektive cenový strop stanovený EU a zeměmi G-7. Přitom minulý týden na summitu G-7 zaznělo, že ropné embargo funguje. Podle analytiků CREA to tak ve skutečnosti není a snahy Západu omezit ruské příjmy z prodeje ropy nejsou zcela efektivní.

Analytici CREA odhadují, že ruské daňové příjmy spojené s vývozem ropy v dubnu rostly meziměsíčně o 6%. V březnu daňové příjmy spojené s ropou rostly o 5%. Pro květen analytici očekávají ještě výraznější růst.

Daňové příjmy mimo jiné velice úzce souvisí s vývojem prodejních cen. Analytici CREA očekávají, že s ohledem na změny v systému zdanění dojde brzy ke změnám v cenotvorbě, což povede ve finále ke sblížení prodejních cen ruské ropy směrem blíže k mezinárodním benchmarkům.

Podle analytiků CREA od začátku platnosti Západního cenového stropu Rusko získalo z prodeje ropy prostřednictvím námořní dopravy cca 58 miliard euro. Většina takto vyvezené ruské ropy navíc byla přepravována tankery vlastněnými nebo pojišťovanými evropskými společnostmi. Pokud by se aktuální cenový strop snížil směrem k 30 USD za barel, přišlo by Rusko o cca 22 mld. EUR příjmů.

Americké ministerstvo financí odhaduje, že ruské příjmy z prodeje ropy aktuálně plní ruský rozpočet zhruba z 23%. Před začátkem války na Ukrajině to bylo cca 30-35%.

Aktuální cenový strop EU, Austrálie a G-7 je stanoven na 60 USD za barel. EU a Británii rovněž zakazují námořní dovoz ruské ropy.

* * *

Tak takhle to vypadá v praxi, když naši úžasní hlavouni něco vymyslí vlastní hlavou!!! Bez ohledu na to, zdali chtějí zasáhnout ruský zbrojní průmysl nebo ruské exporty ropy!!! Ale já právě v ČT od Rožánka už zase slyším, jak je Rusko drceno západními sankcemi… Že už mu jdou bubliny i z uší a nemůže dýchat…..

Tak zas někdy u hlavní zpravodajské relace ČT…

* * *

Autor: Petr Vlk, zdroj: Kosa zostra

5 6 hlasy
Hodnocení článku
4 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
danny
danny
před 11 měsíci

Jak napsal někdo přede mnou: Rusko nám pořádně pouští žilou. Válka, jak je psáno, stojí spoustu peněz. Milióny USD denně. Nejen na zbraně a válčení. I na běžné fungování státu. Ukrajina nemá ani vindru a nemá kde brát. To vše platíme my a nemůžeme přestat, protože by se režim okamžitě zhroutil. Kdo to vrátí?… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  danny

A to si ještě Blyštivý Péťa před půl rokem na nějakém jednání se stejně pitomými maňásky vylosoval k poválečné obnově Donbas. K nevíře! Ale možná ví něco co my nevíme a třeba až tomu blbovi písknou otočku, budeme ten Donbas sanovat Rusům.

cablik
cablik
před 11 měsíci

Rusové měli vždy perfektní zbraně a útoky tankových kolon jsou minulostí jejich tanky jsou lepší takže by západ neměl ani uvažovat o napadení Ruska. Sankce jsou hloupost normální svět si rád Ruském suroviny koupí.

vaclav
vaclav
před 11 měsíci

Ty kecy našich novinářů, vojenských expertů, kteří plní úkoly této naprosto neschopné nebo všeho schopné vlády už nečtu ani naposlouchám. Raději si informace vyhledám jinde a na základě zkušeností se poté rozhoduji.