Kyvadlo vychýlené za každou cenu do protiruského fake

Je lhostejno, jaký komentář ten který novinář zvolí, ale nelze jen pro momentální politický kurs měnit historické danosti tak, jak to učinil dále uvedený: „Seznam médium – Ukradené vítězství. Sovětské přivlastnění osvobození Evropy MARTIN SKÁCEL; ČERPÁNO ZE ZDROJE: History.com, britannica.com “

Mohu být stokrát protirusky naladěný za současné válečné tažení na Ukrajině, ale nemohu pod tímto dojmem nově a zkresleně servírovat nedávnou historii, konkrétně průběh a ukončení II. světové v letech 1939 – 1945. Je nepochybné, že se s blížícím koncem válečného běsnění aktivita západních zemí v čele s USA zvyšovala, především po vylodění 6. 6. 1944 v Normandii. Dodnes se však solidní historici nemohou shodnout na důvodech poměrně pozdního otevření 2. fronty, zvláště, když sověti o ni opakovaně žádali a již od konce 43. roku bylo zřejmé, že Německo průběh války nezvrátí. Jediný rozumem uznaný důvod se nabízí: nechat komunistické Rusko co nejvíce vyšťavit.

Je nepochybné, že Západní svět byl s tehdejším komunistickým Ruskem každý na jiném pólu uznávaných hodnot a že důvody – společně porazit hitlerovské Německo- byly mnohdy odlišné. Ale komentovat tehdejší události tak, že cituji: „Ano, Sovětský svaz byl v této válce jedním z klíčových hráčů.“ – a kdopak byl podle pisálka Skácela svými bojovými výsledky na stejné úrovni jako Rudá armáda? Nelze jinak, než se opřít o data.

Nejprve bych ale zmínil některé „podivnosti“, které zapojení SSSR do války s Německem předcházely. Začal bych zradou Západu vůči ČSR v Mnichově, další zrada Polska nedodržením dohod při napadení – otázkou zůstává, zda by při dodržení dohod s Francií a Anglií přišel dle slibu na pomoc i SSSR. Ten, když nepřátelství vůči němu bylo zjevné, uzavřel (k získání času) smlouvu s Německem. Ale ještě dříve, když Hitler r.1936 obsadil Porýní, měla Francie a Anglie násobně větší armádu a poměrně lehce by toho drzého nácka porazili a to s mezinárodním mandátem. Jejich tlačení Hitlera na Východ se jim vymstilo a je historickou otázkou, proč nebyli ve své zemi odsouzeni za vlastizradu.

Rovněž Američan má máslo na hlavě, když v době, kdy se už v Evropě válčilo, čile s Německem obchodoval – Coca-cola (uvádí se, že FANTA byla vyvinuta speciálně pro wehrmacht), Kodak, IBM, ale hlavně Ford, BMW, Audi, Daimler-Benz, Opel; bez nich by německá armáda neměla čím jezdit!

Nevím, koho by chtěl Martin Skácel vedle Rudé armády vypíchnout, když Hitler měl na východní frontě trvale více jak 65% celé armády. Jistě nelze opomenout dodávky lodními konvoji, které součtem představují úctyhodné číslo, ale v průběhu bojů v čase nepřekročily 10% užité techniky.

Ten nejvíce napovídající údaj k otevření 2. fronty je letní pohled na mapu v r.1944, kam se už postupující Rudá armáda dostala. Jistě by se německá hydra úporně bránila (už nasadila i Hitlerjugend), ale konec byl na dohled. Jaké by asi bylo dělení sfér vlivu, když by Rusové zabrali celé Německo, osvobodili Dánsko, Holandsko, Belgii – no, nebudu to dále rozvádět, k pochopení to stačí. To přece nemohli Západní spojenci v čele s USA dopustit.

Na druhou stranu, tím, že připustíme, že Sovětský svaz měl hlavní podíl na porážce fašistického Německa, nikterak nezmenšujeme podíl spojenců v čele s USA na tomto aktu. Stejně tak, jak se v počátku bojů, (především chybami Stalina při své samolibosti) dopustili Rusové školáckých chyb, šlo na minusovou stranu spojenců nezvládnutý průlom německých vojsk zvaný „bitva v Ardenách“.

K tomu, aby nedošlo ke střetu západních vojsk s Rudou armádou posloužily dohody ze setkání hlav zúčastněných států na Jaltě, což byl také podvědomý pokyn všem ve spojení s německou říší dislokovaných na území pod budoucí ruskou správou – dostat se do amerického zajetí. A opět je nutno nesouhlasit s takovými pisálky typu Martina Skácela, jak „těžce“ Američané osvobozovali; viz. Plzeň – velký úkol ochraňovat a vykrmovat německé důstojníky a esesmany, jinak téměř bez boje (až na fanatiky), nebo úprk Němců 8. 5. přes Prahu před blížícím se ruským tankovým vojskem od Berlína.

Černou kaňkou, nebo spíše přímo vylitým inkoustem, aktu rozdělení sfér vlivu, je chování amerických vojsk na českém území. Údajně omylem bombardování průmyslových objektů nebo i se zdůvodněním výroby pro wehrmacht, což je v posledním měsíci války blábol nehrubšího zrna, dokonce pod pohrůžkou smrti vyhnání české strážní jednotky od různých skladů a jejich následné zničení. Třešničkou na jejich dortu je vybombardování plzeňské Škodovky 25. 4. 1945 a následné údajné přiznání gen. Pattona po obsazení Plzně, když se byl podívat na vybombardovanou Škodovku: „Dobrá práce“. No, prostě aby tak v sovětské zóně zůstal špičkový průmysl; to bylo přece nepřijatelné. Že to stálo životy mnoha žen a dětí, to se dnes sune pod koberec.

Závěrem nelze jinak, než opakovat: je pochopitelný protiruský tón všude tam, kde si to jen trochu východní velmoc zaslouží, ale posunovat v tomto duchu historickými událostmi, třeba i těmi, které jsou dodnes nejasné, je morální bahno a nic to nezmění; jen si nějaký druhořadý pisálek – fanatik na konto lží uleví.

*

Autor: Miroslav Kulhavý, zdroj: Vaše věc

4.3 6 hlasy
Hodnocení článku
4 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel2002
Karel2002
před 11 měsíci

No ale náš nový prezident přece říkal, že nás osvobodili Ukrajinci ve svých ukrajinských frontech a že tito naši osvoboditelé jsou teď sami objektem agrese ze strany Rusů. Pavel to musí vědět, chodil na komunistickou vojenskou školu. A jeho žena, politručka, se to také učila ve škole, aby to pak mohla sdělovat… Číst vice »

cablik
cablik
před 11 měsíci

Jo to je ono transatlantický soudruzi jsou opravdu fanatici a s takovými se nedá diskutovat. Důkazů je plno i kdyby je u nich zničili tak v normálním světě jich mají plno. Okecat to nejde a ty jejich zoufalé lži si můžou strčit do[_T_]

skeptik
skeptik
před 11 měsíci

Jediný rozumem uznaný důvod se nabízí: nechat komunistické Rusko co nejvíce vyšťavit.

O tom není třeba pochybovat, je o tom důkaz.

SunTzu
SunTzu
před 11 měsíci

Bohužel, těchto presstituckých pisálků / pisálek je plný Seznam, Novinky , Forum24 atd.
Navíc jsou podporovaní zdegenerovaným vládními politiky jako je Ženíšek z TOP09, chránění korporátně fašistickou mafií – justicí (viz učitelka apod.).