Morální vítězství děkana Ševčíka

Děkan národohospodářské fakulty VŠE doc. Ing. Miroslav Ševčík je už několik týdnů obtěžován rektorem VŠE Petrem Dvořákem, v podstatě z důvodu Ševčíkovy účasti na protivládní demonstraci.Rektor Dvořák se dožaduje odchodu Ševčíka z pozice děkana.

Jiří Paroubek
Jiří Paroubek

převzato

Dnes (22. 5.) se docentu Ševčíkovi dostalo velké morální satisfakce, neboť etická komise Národohospodářské fakulty VŠE sdělila, že neshledala v jeho jednání rozpor s etickým kodexem VŠE.

Rektor VŠE Dvořák se tedy nesmlouvavě dožaduje odchodu doc. Ševčíka z funkce děkana fakulty. Snažil se k tomu využít nejprve nátlakovou akci, svolanou za pomoci ČT na náměstí W. Churchilla před Vysokou školou ekonomickou. Neúspěšně. Dostavilo se pár desítek radikálů a zhruba stejný počet těch, kteří Ševčíka podporují. Pak se rektor snažil zapůsobit se svým nehorázným požadavkem na senát Národohospodářské fakulty – rovněž bezúspěšně.

A nyní dostal rektor Dvořák další facku, tentokrát od etické komise Národohospodářské fakulty. Jeden by řekl, že už by to mohlo stačit, ale podle všeho si rektor Dvořák objednal také nátlak od několika málo sponzorů VŠE s tím, že pokud Ševčík neodejde, zastaví sponzoring VŠE. Prostě nechutné praktiky nechutných individuí.

Z mainstreamových médií se jaksi zcela vypařila velmi závažná a pro Dvořáka dehonestující informace, že tento, v současné době rektor VŠE, řídil v letech 2004 – 2008 dozorčí radu společnosti Key-Investments (KI). Část veřejnosti a zejména mainstreamová média trpí ztrátou paměti, neboť z KI se „záhadným způsobem vypařilo“ – alespoň podle konstatování soudu 850 mil. Kč. Petr Dvořák, který působil ve funkci dozorčí rady KI v letech 2004 – 2008, kdy ve společnosti docházelo ke zjevným lumpárnám, se tváří, jako by nic. Jako by se nic nestalo. Dvořáků je přeci, stejně jako Nováků a Svobodů tolik, kdo by pátral po tom, jestli právě on to byl, kdo stál v čele dozorčí rady KI.

Připomeňme, že Dvořák útočící na akademické svobody, konkrétně na svobodu slova a názorů, byl v čele dozorčí rady společnosti, která okradla 45 důvěřivých klientů o několik set milionů korun. Ty proměnila vesměs do cenných papírů s minimální hodnotou anebo s hodnotou toaletního papíru. To, že by odborník na finance nerozeznal, jakým neodpovědným způsobem se pracuje ve společnosti KI s penězi klientů, k nimž patřily, bohužel, i některé obce, považuji téměř za nemožné.

Mimochodem, obce ztratily nenávratně ve společnosti KI 523 mil. Kč. Byly to i některé městské části Prahy, které přišly o desítky milionů korun, ale také Sokolov, Votice, Lázně Bohdaneč ad.

Dva manažeři společnosti KI byli následně odsouzeni k několikaletému trestu odnětí svobody. Ten, kdo se jim měl dívat, jako předseda dozorčí rady, na prsty, z toho vyvázl bez úhony. A hnal se bezuzdně za další kariérou. Nejprve byl děkanem fakulty, dále prorektorem VŠE a dnes je rektorem VŠE.

Pokud by měl někdo rezignovat, myslím, že by to měl být právě doc. Dvořák a nikoliv doc. Ševčík.

Pokud bude Dvořák pokračovat ve svých útocích na Ševčíka i nadále, pak už to souvisí přímo s jeho snahou rozdělit vysokou školu a její studenty a pedagogy na dvě znepřáteleně a hádající se skupiny. To jistě není v zájmu nikoho a zejména ne studentů. Měl by se již smířit s tím, že podobné metody a lá Zdeněk Nejedlý, jako je likvidace nepohodlných akademických funkcionářů, jsou dnes, doufejme, již neuskutečnitelné.

 

 

4.2 5 hlasy
Hodnocení článku
6 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
oldo
oldo
před 1 rokem

” Měl by se již smířit s tím, že podobné metody a lá Zdeněk Nejedlý, jako je likvidace nepohodlných akademických funkcionářů, jsou dnes, doufejme, již neuskutečnitelné.”
To si ,pane Paroubku,z nás děláte legraci,nebo jste tak slepý?

shoty
shoty
před 1 rokem

Hovädo sa nestratí nikdy, nikde, v žiadnej spoločensko-ekonomickej formácii.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Vždy jsem si myslel, že všichni ti rektoři a prorektoři, docenti apod. jsou chytří, vzdělání a inteligentní lidé. Doba mi ukazuje, že vzdělání, vědomosti a tituly nemusí být v souladu s inteligencí dotyčného. Příkladů mnoho: Fiala, Putna, pan rektor Dvořák…Tito lidé dehonestující posty, které zastávají. Oni by měli být vůdčími osobnostmi a elitou národa. A zatím je… Číst vice »

oldo
oldo
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

To je zvláštní,že jste si to myslel,inteligence a vzdělanost nijak nesouvisí s morálkou a jinými lidskými kvalitami.Navíc jsou inteligentní psychopati a parchanti mnohem nebezpečnější.

cablik
cablik
před 1 rokem

Tak to chodí u liberálů největší zloduch se naváží do slušného člověka kde je ta demokracie které mají plné huby nikdy tu nebyla.