Demokracie podle Exnera: Kdo je proti, je Rus

Jan Schneider
Jan Schneider

převzato

V Poslanecké sněmovně probíhalo 1. června 2023 první čtení návrhu zákona (sněmovní tisk 241) poslanců Josefa Bernarda, Markéty Pekarové Adamové, Olgy Richterové, Martina Baxy a Jany Pastuchové na vydání zákona, kterým by se změnil občanský zákoník (zákon č. 89/2012 Sb.).

Podstatou, od níž se všechno další odvíjí, je navrhovaná změna v § 655: „Manželství je trvalý svazek muže a ženy dvou lidí vzniklý způsobem, který stanoví tento zákon. Hlavním účelem manželství je založení rodiny, řádná výchova dětí a vzájemná podpora a pomoc.“ , píše Jan Schneider v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Poslanec Martin Exner (STAN) v rozpravě k tomuto bodu prohlásil:

„Vážená paní předsedající, vážené kolegyně, vážení kolegové, já vidím toto téma jako souboj západních hodnot, které respektují práva menšin, versus východních, které vnucují lidem životní styl vládnoucí autoritysvobodu jim berou. Na jedné straně manželství pro všechny je pro všechny, tudíž nikomu nic nebere, ale menšině dopřává práva většiny. Zatímco na druhé straně si vládnoucí moc uzurpuje pro většinu práva, která menšina mít nesmí. Dosud mi nikdo nevysvětlil, jak manželství stejnopohlavních párů ubírá něco z jeho heterosexuálního manželství. To přece není pytlík bonbonů, který buď sním já, nebo ho sní někdo jiný.

Co se týká manželství a práv dětí, tak bych chtěl upozornit, že téměř polovina dětí se dnes rodí v České republice mimo manželství a homosexuální ženy i muži si mohou pořídit dítě i dnes. Mohou ho vychovávat společně se stejnopohlavním partnerem a nikoho se na to nemusí ptát. Pak není důvod takovým párům neumožnit manželství a těžko tvrdit, že je to proti zájmům dítěte. A kromě jiného není žádné tajemství, že Rusko podporuje tyto kulturní války s cílem rozdělit společnost, podporuje organizace a jednotlivce, které různými dezinformacemi vzbuzují emoce a racionální debatě tím brání. Rusko se snaží udělat z manželství pro všechny tabu a tím ho zablokovat a společnost rozdělit.

Je to jednoduché. Když se podíváte na mapku, kde jsou zobrazené země, které mají manželství pro všechny, a na ty, které mají třeba v ústavě zákaz manželství pro všechny, tak si můžete myslet, že to je mapka NATOVaršavské smlouvy z konce osmdesátých let. Podle mě tedy je to jednoduché, je to civilizační záležitost. Buď chceme být svobodná západní Evropa, kde stejnopohlavní páry se mohou brát třeba i v kostele, anebo chceme být východní konzervativní periferie ruského stylu. Děkuji.“

Poslancovo myšlení (pokud to není přehnané slovo) spočívá v tom, že nejdříve problém nahlédne ideologicky, čímž se všechno zjednoduší, a pak už je všechno jasné. Svatá prostoto!

Přitom mu ale uniklo, že by nám tak chtěl – pomocí většiny ve Sněmovně – vnutit životní styl vládnoucí autority, aby tak v souboji prosadil západní hodnoty oproti východním, které prý vnucují lidem životní styl vládnoucí autority.

Poslanec Exner dále vyjevil v diskutované souvislosti svůj názor, že „Rusko podporuje kulturní války s cílem rozdělit společnost“. Nicméně právě tento poslanecký návrh společnost nespojuje, ale jak poměrně neurvale vedená rozprava ve Sněmovně dokazuje, zcela zbytečně a uměle ji rozděluje. Paradoxně i vládnoucí koalice je v názoru na diskutovaný problém těžce rozpolcena. Logicky vzato, platí-li premisa, že za snahou rozdělovat společnost stojí Rusko, pak tu ruskou stopu můžeme najít právě v návrhu poslanců Josefa Bernarda, Markéty Pekarové Adamové, Olgy Richterové, Martina Baxy a Jany Pastuchové!

Bylo by tu ovšem jedno elegantní řešení, jak Rusům vypálit rybník. Jelikož ta kulturní válka, za jejímž rozdmýcháním dle poslance Exnera dlužno hledat Rusko, se projevuje v Parlamentu, co takhle Parlament rozpustit? Rusům by se značně zúžilo pole pro jejich podvratné působení, autoři různých posměšných komentářů by neměli o čem psát, atmosféra ve společnosti by se uklidnila, ti, kteří by ji emocionálně jitřili, by se tím odhalili coby prodloužený pařát Moskvy (daly by se k osvětě použít i osmdesát let staré nacistické plakáty), a stihly by je trestněprávní důsledky. Ke všemu by se těm rozeštvávačům úplně sebral poslední prostor: jednoduše by ta jejich média byla zakázána a weby byly vypnuly.

Koho by se to týkalo? K tomu by se dalo použít receptu generalissima Koudelky (BIS), který nedávno aplikoval, když ve Sněmovně vyprávěl o tom, že Rusové se budou snažit zabránit schválení americko-české obranné smlouvy. Je ale přitom prý nutné rozlišovat mezi demokratickou politickou debatou, a dezinformačními útoky proruských aktérů, které směřují proti dohodě nebo proti lidem, kteří za ní stojí. Z toho vyplývá ten jednoduchý Koudelkův klíč k rozeznání desinformací a proruských aktérů: jsou to ti, kteří jsou proti vládě!

A pak by se dalo vládnout – ve jménu západních hodnot – třeba prezidentskými dekrety.

Tím by byla civilizace zachráněna a my bychom se vyvarovali nebezpečí, že bychom se stali východní konzervativní periferií ruského stylu.

4.3 6 hlasy
Hodnocení článku
23 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Georg
Georg
před 1 rokem

Člověk je součástí přírody z které vzešel a bez které se neobejde. Člověk je bytost bio-sociální, žije spolu s lidmi ve společnosti, dnes v jednotlivých zemích, státech, které mají rozdílné pol.systémy, různou organizaci, názory na život lidí samotných a přísluší k různým kulturám. Co však tyto kultury, náboženství spojuje, nebo lépe v čem se shodují, že základ… Číst vice »

Georg
Georg
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Georg

Pokrač.: Je to naprosto stejné jako, když dnes i “zákonem” přepisují a předělávají dějiny. Ty mohou přepsat, změnit jejich průběh na papíře, ale fakta, dějiny nezmění. Je to stejné jako lež, pravda ji vždy odhalí, pravdu (fakta) nelze předělat, bohužel trvá to někdy i trochu déle, než se dokáže pravda prosadit.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Aby bylo jasno. Rusko je mi fuk a Ukrajinu nenávidim
se svými vyžírky, mafiány a fašisty. A ať mi někdo vysvětlí, jak rodina dvou mužů bude vychovávat malou holčičku. Přijde do puberty a co když se z těch odchylných mužů ještě stanou úchylové??? Kde je záruka mravní čistoty děti? U hovada Exnera zřejmě ne!

reproduktor
reproduktor
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Mravní čistotu tezko pohledat i u páru ženy a muže. Samozřejmě dělají vse pro skazu evropské civilizace. Padlo vyspělé Řecko, potom Řím a pak stovky let ve špíně a moru se evropská civilizace potácela.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Základním právem každého dítěte je přeci pravo na oba rodiče – otce a matku… Proč by tedy najednou, progresivisticky, mělo být nahrazeno pouhým rodičem 1 a 2. Proč tedy neustálé řeči neziskovek a politiků o blahu dětí, když v reálu je chtějí o matku či otce (nebo dokonce o oba) připravit hned po narození nebo v ranném věku.

vachav
vachav
před 1 rokem

Něco takového může vyslovit jenom primitivní rusofobní idiot.A že si notuje s tou krávou Pekarovou to jen potvrzuje.

Prodost
Prodost
před 1 rokem

“Pokud nezabráníme tomu, aby se počet bezohledných, ničemných a jinak podřadných členů společnosti zvyšoval rychleji než lepší třída lidí, národ bude degenerovat.” Charles Darwin, The Descent of Man and Selection in Relation to Sex P.S. A věřte, že tito zmetci to velmi dobře vědí a proto se zabývají právě tím. A Gój? Spí, spí,… Číst vice »

vera havrankova
vera havrankova
před 1 rokem

Uvědomte si všichni vy, kteří jste o volbách seděli doma na zadku, že hlavně díky vám, nám vládnou takováhle hovada, s IQ tykve!

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vera havrankova

Bohužel máte pravdu

reproduktor
reproduktor
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vera havrankova

Ponekud jste paní Vero vedle jak ta pomyslná jedle. Každý obcas starší osmnácti let a je svepravny ma pravo volit i nevolit ve vsech možných volbách v Česku. Svádět neúspěch jedné strany na nevoliče je totální blbost a alibismus. “Možná je lepší váhavý nevolič než volič emocionálně vyhrocený a fanatický.” Takže, nevolič není hovado, ale… Číst vice »

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem reproduktor
reproduktor
reproduktor
před 1 rokem
Odpověď uživateli  reproduktor

Ty mínusy mi zavání komunistickymi manyry a zakony. Pred rokem 1990 byla povinnost jit volit soudruhy a bratry z KSČ , Socialistů a myslim i Lidovců. Ucast byla 98,9%.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Ještě nedávno se buzeranti za svou deviaci styděli. Tolerantní většina jim umožnila, že se stydět nemusí. Tak přišli s ostentativním předváděním. Pak přišli s registrovaným partnerstvím, s tím že více už požadovat nebudou. Pak adopce dětí, víc už určitě ne. Teď je irituje slovo manželství pouze pro normální muže a ženy. Zítra bude třeba… Číst vice »

spartak
spartak
před 1 rokem
Odpověď uživateli  mikkesh

Bravo, je zde napsáno vše, jak se říká svět se v prdel obrátil a poslanecká sněmovna jak by smet.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem
Odpověď uživateli  spartak

Ta sněmovna už se obrátila. Nyní je ve fázi, kdy z ní lezou odporné exkrementy a ta zavalují svět puchem.

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem Haskuv Duch
Prodost
Prodost
před 1 rokem
Odpověď uživateli  mikkesh

mikkesh – Přesně!!!

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem
Odpověď uživateli  mikkesh

Ta vlastní legrace nastane až teď. Vždyť tomu svazku 2 lidí přece samozřejmě nelze upřít právo na děti. A kde je vzít? Klacek do klacku přeci nestrčíš a z prdele děcka nevypadnou… Hádejte, kdo má děti a komu je ta chamraď západně demokraticky sebere, protože by je chtěli východně totalitně jen pro sebe? Jako otec… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Haskuv Duch

Když to bude svazek, tak to tedy bude svazák 1. a svazák 2. Předpokládám diskriminaci žen a už teď by se holky měly bouřit proti odsunutí do škatulky svazák 2. Rád bych se zeptal i buzíků Moravce s Pospíšilem, jestli už mají jasno, kdo bude na radnici a posléze na matrice zapsán jako svazák 1. Jinak… Číst vice »

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem
Odpověď uživateli  mikkesh

Bože, jak my jsme to měli jednoduché, když jsme na téma “moje rodina” nakreslili postavičku v sukni jako maminku, postavičku v kalhotách jako tatínka a případně jejich menší repliku, pokud jsme měli sourozence… 😉 Těm budoucím matkám vůbec nezávidím – mě se neustále vybavuje německý nacistický program “lebensborn”. Žena porodí dítě (početí není… Číst vice »

skeptik
skeptik
před 1 rokem

To jsou ale “myslitelé”! Klidně ať se stejnopohlavní páry mají rádi a ať spolu žijí, ale manželství vždy bylo a bude pouze úředně uzavřeným svazkem muže a ženy. Až přestanete vymýšlet takové hovadiny (“západní hodnoty”), Exnere, pak nebude důvod aby Rusko podporovalo “kulturní” války s cílem rozdělit společnost. Jestli tím máte na mysli to,… Číst vice »

reproduktor
reproduktor
před 1 rokem
Odpověď uživateli  skeptik

Aha, cetl jsi něco malo o Římský říše? Souvislost i lze dohlada7v historii.

cablik
cablik
před 1 rokem

Ha ha ha ty prozápadní poskoci lžou až to je směšné co má Rusko společného s NORMÁLNÍMI LIDSKÝMI HODNOTAMI? Je jasné že jim na jejich zvrácenosti většinová společnost neskočí.

danny
danny
před 1 rokem

Podle toho blábolu pan poslanec ukázal mapku Evropy. Ale ať ukáže mapu světa. Kde mají manželství pro všechny a rodič 1. + rodič 2, a další obskurní výlevy? Není povinnost mít děti, tak na dítě nemůže být právní nárok. Jde o zoufalou snahu zničit civilizační hodnoty a nikoliv je rozšiřovat a chránit. Ale zoufalé neznamená… Číst vice »

tomaskova
tomaskova
před 1 rokem
Odpověď uživateli  danny

B je správně. 🙂