Ivano, můžeš si za to sama!

Přátelé, dobrých zpráv nikdy není dost a tak mám dneska další. Na Aktuálně vyšel rozhovor s novinářkou Respektu Ivanou Svobodovou o dezinformacích. Pusťte si ho, rozhodně to stojí za to. My dezoláti nepotřebujeme nijak vymlčovat naše oponenty, nepotřebujeme je nějak cenzurovat nebo vytrhávat z kontextu. Naopak. Málokteré video si zaslouží takovou reklamu, jako právě toto.

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Ivanu Svobodovou jsem potkal osobně na setkání strany PRO ve Šlapanicích. Pokoušela se se mnou udělat „kritický rozhovor.“ To znamená, že mě tlačila do jednoduchých vyjádření na otázky, které jednoduché vůbec nejsou. A samozřejmě se každou druhou větou snažila poučovat, co si mám správně myslet. Dost jsem se do ní pustil a když jsem teď poslouchal jejich fňukání, jak jsou dezoláti na novináře zlí, nechtějí s nimi mluvit a považují je za největší škůdce tohoto národa, tak jsem v tom úplně slyšel náš rozhovor.

Ivano, můžeš si za to sama. Vy majnstrýmoví prostě lžete, kudy chodíte a nesloužíte tomuto národu. Když říkáš, že vy představujete novináře, jak mají být, tak smůla, nepředstavujete. Nesloužíte této zemi, nesloužíte jejím obyvaelům, nesloužíte nám. Sloužíte mocenským skupinám, které vás platí a kterým jste dlužni. Sloužíte gumovým evropským hodnotám, klaníte se cizím pánům a ještě ke všemu to děláte blbě.

Kdybyste alespoň argumentovali, vysvětlovali, kdybyste vládli vtipem, šarmem a inteligencí… ano kdybyste byli alespoň jako mefisto Kalousek… Ale vy už umíte jen křičet o dezinformacích a jediné, co zkoušíte, je mazání, blokování a zavírání za názory. Samozřejmě to nefunguje. Nefungovalo to ani za komunistů a ti měli jinak média pod kontrolou. Každý den další a další lidé v této zemi rozeznávají, že jste obyčejní pokrytci a ještě k tomu neschopní. Každý den se víc a víc ukazuje, že jste prázdná skořápka a sami už nevíte, jak dál. Ano, schopnost udržet se u koryta je ve všech časech dotčená nejméně, ale jestli někdo udělal veřejnoprávním médiím medvědí službu, tak je to právě tvůj rozhovor na Aktuálně.

Pokud si ho, přátelé, poslechnete, tak zjistíte, jak moc jsou v háji. Svobodová totiž zjistila (a nejspíš přímo ve Šlapanicích), že jí nesnášejí už i středostavovští a bohatí. Už to není jen póvl pro který neměla dost pohrdání. Myslíte, že by takhle mluvila, kdyby cítila, že libtardů je většina a ona byla pevná v kramflecích? Myslíte, že by takhle mluvila, kdyby si byla jistá svým vlastním světem i svým vlastním názorem? Myslíte, že by takhle mluvila, kdyby věděla, že se vlastně nic neděje a dezoláti jsou jen malá sociální bublina? Myslíte, že by takhle mluvila, kdyby věděla, že její příjmy jsou neotřesitelné a její postavení také?

Když si poslechnete tu pasáž, kde mluví o tom, že se to už netýká jen chudých, tak tam vysloveně cítíte ten strach. Na plebs se jí povyšovalo dobře, ale lokaj právě zjistil, že ho už nemají rádi i někteří páni.

Mělo by vás to motivovat a povzbudit. Svobodová na plnou hubu řekla, že nás není málo a že se rozrůstáme. Já k tomu dodám to, co říkám už pár měsíců – že naše rozrůstání je jednosměrné. Kdo od nich odpadne, ten už se nevrací. Pracujme na tom, aby se bývalí voliči Pětikolky u nás cítili dobře. Pracujme, aby měli důvod odpadávat od fialové bídy. Vynasnažme se, aby mezi námi a Respektem byl co největší rozdíl. Vynasnažme se, aby příště Svobodová nefňukala, ale měla přímo hysterák.

Chceš Ivano radu?

Začni se chovat sakra jako opravdový chlap. Přestaň poučovat a nech se poučit. Přestaň se snažit být pochopena a snaž se chápat. Přestaň říkat druhým, co si mají myslet a začni zjišťovat, co si myslí oni a proč. Možná tě překvapí, že jejich názory nevyrábí Putin, ale normální práce a normální starosti. Zjistíš, že většině lidí u nás je Rusko lhostejné, ale tuhle vládu nesnášejí. Zjistíš, že není snadné vyžít, když na ně vláda uvaluje další břemena v podobě grýndýlových vymožeností. Zjistíš, že si stále více lidí myslí, že už nemůže být hůř. Ono samozřejmě hůř být může, ale to jim nevysvětlíš tím, že se nad ně budeš povyšovat, že tvůj šéfredaktor bude vymlčovat některé informace a nebo bude účelově stříhat a upravovat materiál, co jsi přinesla z terénu.

Uvědom si Ivano, že tě nesnášejí. Že s tebou nechtějí mluvit, protože pro jejich život nejsi žádným přínosem. Jsi synonymem pro zaprodance. Jsi součástí problému a nikoliv součástí řešení. Když jsem se ve Šlapanicích ptal lidí, kdo tě považuje za objektivní a nestranné médium, odpovědí byl hurónský smích. Pamatuješ? Každý den takových lidí přibývá. A po tvém rozhovoru jich přibude opravdu hodně. Děkujeme a posíláme klíčenku.

Váš kamarád František Vrábel – ten obchodník s deštěm a sémantickými vizemi, vám už nepomůže. Právě se totiž zjistilo, že není žádným odborníkem na dezinformace a navíc je zadlužený. Zjistili to vaši kolegové z iRozhlasu. Čtyři roky ho poslouchali jako hlas Boží a teď najednou bublina splaskla. Předpokládám, že vám vůbec nedošlo, co jste teď právě odpálili. Jste tak neschopní, že jste čtyři roky nerozpoznali, že Vrábel je obyčejný mluvka, za kterým nic není. Nejspíš ani nemá žádný henten algoritmus a prostě si z prstu vycucával, co jste chtěli slyšet. Čtyři roky! K čemu jsou nám takoví novináři? K čemu je nám taková veřejnoprávnost? Pamatuješ? To jsem tam ve Šlapanicích také říkal.

Víte, kdy jsem o Vrábelovi poprvé napsal, že je to obchodník s deštěm? 16. října 2020. A to za sebou nemám žádnou redakci.

Buď to pochopíte a začnete dělat novinářskou práci pro svojí zemi, svůj národ a budete hlídacím psem, který brání národ proti vládě a nebo zůstanete vládním pitbulem, který ji brání proti svému národu. Pokud se neobrátíte, tak prostě půjdete přesně tam, kam chce vláda nasměrovat všechny. Ale víš, každý den víc a víc lidí tímto směrem jít nechce i kdybyste se pominuli. Obávám se, že zůstane jen u fňukání… ale každý je svého štěstí strůjcem.

Autor: Daniel Sterzik vulgo Vidlák

***

Chcete-li podpořit Novou republiku, její web a překlady, její akce, podcasty, natáčení debat a panelových diskuzí, přispějte laskavě na účet 2300 736 297 / 2010.

Děkujeme!

5 4 hlasy
Hodnocení článku
17 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
oldo
oldo
před 11 měsíci

Každého,koho nezajímá současné Rusko a dění s ním souviselící je ignorant nebo hlupák.Právě konflikt na Ukrajině rozhodne o naší vzdálenější budoucnosti,zdůrazňuji vzdálenější.Pokud nebude existovat silné Rusko,nebudeme mít kam přilézt a s prosbou o odpuštění prosit o pomoc!Až nám budou brát sudety a likvidovat náš stát a národ,bláboly vlastenců nám nepomohou.

reproduktor
reproduktor
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  oldo

Celkem bych souhlasil, az na ty Sudety.

jara
jara
před 11 měsíci

Kdyby ta stárnoucí bordelmamá na místo o dezinformacích plácala o ušudum, bylo by to nastejno, protože zřejmě jen ona a jí podobní ví, co to je. Většina obyčejných lidí si to přeloží jako prostě – jiný názor, než má ona-. Nepochopil jsem o jakých lidských tragédiích mluví, ale nešť, jsem asi jen málo vzdělaný.

adam
adam
před 11 měsíci

Jsou už asi fakt zoufalí. Jeden příklad za všechny. Před několika jsem zaregistroval, že můj účet na Seznamu byl trvale zablokován prý za porušování smluvních podmínek. Netuším, čeho jsem se dopustil, neb jsem se tam nikdy nezúčastnil žádné diskuse a nevyplodil žádný příspěvek. Dotaz typu “za co, soudruzi, za co?” zůstává… Číst vice »

Rob
Rob
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  adam

A ani vám to nikdo nezodpoví. Jednoduše si na to můžete odpovědět sám, když se podíváte na diskuzi dnes… A to je přesně ten stav, který omezením všech, kdo ještě měl zdravý selský rozum, chtěla smradlavá žumpa zvaná Seznam (najdeš tam všechny lži i ty co ještě neznáš), navodit. Aby byla jen… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 11 měsíci

Nevím, opravdu nevím, kdo je Irena Svobodová. Býval bych ji pozval nám na vesnici do hospody. Scházíme se tam JUDr., MUDr. , podnikatel, živnostnik, vedoucí Agro, traktoristka, pan farář a nezapomenu ani na Imre Nagye. Ta paní by jen seděla v koutě a poslouchala. Jo, v mnoha věcech se nepohodnem, pohádáme se ale v těch… Číst vice »

tomaskova
tomaskova
před 11 měsíci

Nesouhlasím s tím, že nás Rusko nezajímá, je to nepravda. Spousta lidí k Putinovi a Rusku vzhlíží s nadějí, že se zopakuje rok 45 a oni nás přijdou zbavit poroby a útisku ze strany vlády a jejich páníčků.

reproduktor
reproduktor
před 11 měsíci

Dovolím si oponovat. Mám svuj názor a nemusí byt správný, ale nazvat me někdo dezolatem, tak ho nakopu mezi nohy případně vytrhnu jazyk. Dezolát je hanlivé označení pro životního ztroskotance. Často je tak nazýván například alkoholik nebo bezdomovec. Jde o člověka, který se o sebe nestará, tudíž má odpudivý vzhled, zapáchá apod., případně… Číst vice »

Premek
Premek
před 11 měsíci

Jinak co se týče všech těch, kteří se rozhodli plout na palubě prohnilé kocábky až do jejího rozpadu, jsou mi celkem volní. Popřeli své lidství, prodali svou lidskou duši za mocenské pozice a jiné prebendy včetně peněžních a majetkových. To oni si mohou za vše a nikdo soudný jim podávat stéblo jako tonoucím… Číst vice »

Premek
Premek
před 11 měsíci

Milý Vidláku, rozeštvávat ty, kteří usilují o prakticky totéž, co Vy, opravdu neslouží cti nikoho od vidlí ani od břitkého pera. Láďa Vrabel je člověk poctivý, který dobře ví, co je za současnou katastrofou pětikolky, ale spíše těch, kteří ji řídí. jeho žena je Srbka a většina Srbů, ať jsou kde jsou,… Číst vice »

SunTzu
SunTzu
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Premek

Číst pozorně, zmiňován je František Vrábel, z pochybné organizace, jinak lidský zmrd
a obyčejné hovado.

Rob
Rob
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Premek

Myslím, že by to stálo za to se Vidlákovi omluvit. Tady jste opravdu střelil kozla…

spartak
spartak
před 11 měsíci

Pomalu se přidávají další odvážní jako Krajské listy ,však ono se to pohne a vjeden čas se protrhne jak přehrada .

Premek
Premek
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  spartak

Na Krajských listech mnoho pohybu k probuzenému vědomí nevnímám. Ale třeba jsem se tamním textům nevěnoval pořádně, protože mám důležitější práci. Pro nás, normální lidi, pro náš národ a naši národní lidskou společnost.

Lubez
Lubez
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  Premek

Když Přemo nenasloucháš od spodu, nikdy k pravdě nedojdeš.

cablik
cablik
před 11 měsíci

Bohužel pane kolego ona se nemůže chovat jako chlap je to ženská a tím to zvadlo.Jejich nehorázné lži už lidi dávno nezajímají ještě by to chtělo aby naštvaní přišli k volbám.