Občané mají právo vyjádřit svou nespokojenost s vládní politikou

Většina občanů České republiky je stále ve větší míře nespokojena s tím, jak současná vláda Petra Fialy (ne)plní to, co slibovala v rámci předvolební kampaně a co deklarovala v Programovém prohlášení vlády ze dne 6. ledna 2022.

Hnutí SPD to, co současná vláda předvádí, vnímá jako velký podvod na naše voliče. Ve zmíněném Programovém prohlášení vlády České republiky se Fialova vláda zavázala k naplnění programu, který považovala vládnoucí pětikoalice za nezbytný pro to, aby Česká republika dokázala obstát v konkurenci dalších vyspělých zemí, a aby mohla svým občanům dlouhodobě zajistit bezpečnou existenci a stále rostoucí životní úroveň. Za téměř rok a půl vládnutí ale Fialova vláda nesplnila téměř nic. Životní úroveň se všem občanům výrazně snižuje a celá řada občanů je z důvodu zajištění všech životních potřeb odkázána na to, že musí žádat o sociální dávky. Je zcela tristní, že do této skupiny už patří i slušní a pracující občané, včetně pracujících rodičů vychovávajících děti.

Nyní tuto aroganci vůči našim občanům dala Fialova vláda jasně najevo představeným daňovým balíčkem a návrhem tzv. důchodové reformy. Vláda tyto návrhy předem nekonzultovala se všemi subjekty, které by se k tomu měly vyjádřit (opoziční strany, odbory a další). Například opozice (hnutí SPD a ANO) ve Sněmovně podle očekávání neprosadila ani jeden z diskusních bodů, v nichž chtěla probírat vládní konsolidační balíček a reformu důchodů, poté co byly vládou představeny. Odborům už také došla trpělivost, a na protest proti vládnímu konsolidačnímu balíčku vyhlásilo toto pondělí 31 svazů Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) stávkovou pohotovost, ke které se přidaly i odbory automobilky Škoda Auto. Právo na stávku v České republice zaručuje čl. 27 odst. 4 Listiny základních práv a svobod, kde se stanoví, že právo na stávku je zaručeno za podmínek stanovených zákonem, přičemž toto právo nepřísluší soudcům, státním zástupcům, příslušníkům ozbrojených sil a příslušníkům bezpečnostních sborů.

Hnutí SPD plně podporuje odborářské organizace, protože se jednoznačně postavily za zaměstnance, a pevně doufá, že nepoleví, dokud nedosáhnou přijatelných kompromisů, a v případě, že se tak nestane, přistoupí ke generální stávce.

Hnutí SPD pořádá demonstrace LIDÉ PROTI VLÁDĚ, na které mohou občané podepsat petici za odvolání vlády Petra Fialy. Ta nejbližší proběhne 21. června 2023 v Ústí nad Labem na Mírovém náměstí od 15:30 hodin. Pro nás jsou naši občané na prvním místě!

Radek Rozvoral – místopředseda poslaneckého klubu Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)

*

Chcete-li podpořit Novou republiku, její web a překlady, její akce, podcasty, natáčení debat a panelových diskuzí, přispějte laskavě na účet 2300 736 297 / 2010.

Děkujeme!

3.7 3 hlasy
Hodnocení článku
13 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel2002
Karel2002
před 10 měsíci

Pokud chceme svrhnout tuto strašlivou vládu ještě před podzimem 2025, musíme na letenskou pláň či na hradčanské náměstí dostat miliony lidí, kteří budou pořádně nažhavení, v případě potřeby vyhlásí i generální stávku…Jestli budou čeští občané v takovém myšlenkovém útlumu jako v lednu 2023, kdy zvolili prezidentského kandidáta podporovaného ODS-TOP09-STAN-Piráty-Lidovci rekordní většinou hlasů, nezmění se tady… Číst vice »

oldo
oldo
před 10 měsíci

Většina občanů vůbec netuší,co je v jakémsi programovém prohlášení a velká část ani netuší,co to je!

spartak
spartak
před 10 měsíci

SPD bojuje jako lev proti značné přesile v PS a za to ji vřelý dík.

oldo
oldo
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  spartak

Když čtu,co všechno SPDpodpořila a nepodpořila,je mi na zvracení.Ale ano,chápu že je někdo volí jako protest.
Jediná strana,která je pro mě volitelná jsou komunisté,devadesát procent hlupáků je volit nebudou.
Ke změně povede jen ZMĚNA SYSTÉMU A ODCHOD ZE ZÁPADNÍCH STRUKTUR.

Premek
Premek
před 10 měsíci

Odpor proti vládní moci pošlapávající základní demokratické principy je ústavou zaručený postup lidu, nekonají-li soudy, a ty nekonají, přesnějí, až příliš často soudí v rozporu se spravedlností a neháji ústavní práva každého člověka.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 10 měsíci

Co byl sameťák. Lidé vyjádřili nespokojenost se současnou vládní politikou. Vládnoucí garnitura padla. Což už nemáme lidi alespoň na úrovni takových blbů jako byli Kocáb, Havel, Ruml… kteří by zalomcovvali národem k nějakému pořádnému odporu? Když já si furt myslím, že pan Okamura vůdcem národa tak nějak být nemůže. Vím osobnosti… Číst vice »

Premek
Premek
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

My nejsme veřejně viditelní, což nás dosud chrání před porzekucí moci. Koncentrace státnických osobností je mezi námi vysoká.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Premek

A co je to platné? Perzekuce ke vzdoru bohužel patří. Prosím jednu státnickou osobnost co se nebojí vystoupit z ilegality!

tomaskova
tomaskova
před 10 měsíci

Mohli by také zavítat do Hradce, nebo Pardubic.

cablik
cablik
před 10 měsíci

MIGRACE JAKO ENERGETIKA … DOPLÁCÍME NA NĚMECKO
https://pravyprostor.net/?p=162010

SKANDÁLNÍ ODHALENÍ: JAK SI VLÁDA OBJEDNÁVÁ SVOU PRAVDU
https://pravyprostor.net/?p=162038

cablik
cablik
před 10 měsíci

A jéje SPD pořádá svoji demonstraci ale od těch velkých se distancovala furt si hrát na vlastním písečku nelze je třeba spolupracovat.

oldo
oldo
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Od kterých VELKÝCH?

cablik
cablik
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  oldo

Co byly v Praze?