Česká televize a Český rozhlas využijí k dezinformování a manipulaci jakékoliv téma

Poslech ČRo, sledování ČT, či četba dezinformačního webu irozhlas je opravdu jen pro otrlé. V zásadě lžou, dezinformují a manipulují o všem i o banálních tématech. Postřehl jsem poslední dobou následovné.

V politickém procesu s paní Peterkovou dezinfoweb irozhlas šířil zprávu, ze které se dalo dovodit, že dav údajně násilím vylomil dveře do soudní síně. Jinde ovšem psali, že dveře byly pouze vysazeny. To je ovšem podstatný rozdíl, použití a nepoužití násilí. To je jako rozdíl mezi krádeží a loupeží. Co ovšem dezinformační web irozhlas ovšem zamlčel, že soud porušil ústavní právo na veřejnost procesu a politický proces probíhal v malé jednací místnosti a veřejnost se nemohla tudíž dostat do jednací síně. Dále není vyjasněna otázka, proč nebyl vpuštěn na jednání důvěrník paní Peterkové, tedy pokud je to pravda, opět došlo k porušení zákona.

Dezinformační web irozhlas lže i v tak okrajových tématech jako oprava železničních tratí. Tento web např. píše, že byla opravena železniční trať mezi nádražím Praha – Smíchov a Černošicemi. To se ovšem fakticky nestalo – oprava proběhla pouze mezi Prahou Radotínem a Smíchovem. Co takhle ověřovat si fakta, když Vás vydržují majitelé rádií ze svých poplatků?

ČT ve svém zpravodajství zase šířila lži a propagandu o „úspěšném“ systému zálohování PET lahví na Slovensku. Slovenský systém zálohování PET lahví má zásadní vady. Největší vada systému je ta, že nápoje prodávají všude a lahve berou zpět jen někde. To znamená, že malá samoobsluha na vesnici pouze prodává, ale zpět nebere. Systém je nastaven tak, že pokud prodejce nemá skladovací prostory pro použité lahve, brát je nemusí. To je pro zákazníky šikanózní a ti z vesnic musí tahat PET lahve do měst. Lahve musí být při odevzdání nafouknuté a mít ten správný čárový kód.

Slovenský systém zálohování PET lahví vede v praxi k tomu, že cikánské děti i dospělí se hrabou v centrech slovenských měst jako Prešov a Košice v koších na odpadky a hledají lahve na vrácení. Cikáňata i žebrají a chtějí po Vás lahev, když pijete na ulici. Sám jsem osobně zažil dav Cikánů, který se postupně zvětšoval na železniční trati z Kežmarku do Popradu. Většina z nich jela z jejich osad a chatrčí do města vrátit PET lahve ve velkých nákupních taškách á la IKEA. Špinaví, smradlaví. To jsou důsledky nefungujícího systému, který přináší finanční výhody vyvoleným firmám a jehož přidaná hodnota oproti dobrovolnému třídění je mizivá.

České televize rády šíří lži i v obdobných banálních tématech – jako je víčko spojené s PET lahví – údajně skvělá věc, která Vám může rozříznout kůži při pití nebo že papírová brčka jsou tak skvělá, ačkoliv s nimi nejde dopít shake od Mc Donaldu, protože brčko navlhne a dutina uvnitř zmizí a nejde s papírovými brčky spolehlivě propíchnout na 100 % obal u pitíčka jako Capri Sun.

Český rozhlas např. ve svých zprávách tvrdí, že právními státy nejsou v Evropě pouze Polsko a Maďarsko, o českých politických vězních Fialova totalitního režimu ovšem mlčí – žádná reportáž, která by následovala po zprávách, tvrdé tresty pro katalánské politiky v nedávné minulosti jsou pro ČRo etalonem právního státu, pokud v belgické vazbě zemře slovenský občan a nikdo není potrestán – i to je pro ČRo etalon právního státu. Prostě nekonečný příběh …

*

Autor:  Petr Zdobinský, zdroj: CZ24news

5 3 hlasy
Hodnocení článku
4 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
spartak
spartak
před 11 měsíci

Nesleduji žádná méédia a to je obrovský rozdíl oproti socialismu ,kdy jsem četl noviny každý den.Pokrok nezastavíš a pravicové vlády ukazují ,že jim o občany nejde ,jen o svůj vlastní prospěch.Proč ne když jim blbouni voliči……

mikkesh
mikkesh
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  spartak

To je ale škoda. Přicházíte třeba o roztomilou pohádku, Jak Rusové napadnou sami sebe v nějaké elektrárně. Nebo nedávno, stejně zábavnou Jak se Rusové dobrovolně utopí … Nebo, Jak ožralí Ukrajinci tancem a zpěvem v Praze na Bandera párty, vyhnali Rusy z Bachmutu. Jen mi pořád nedochází proč každou opakují po čtrnáct dní každý den, než… Číst vice »

cablik
cablik
před 11 měsíci

Nejvíc mě štve že se na to nedívám a musím to platit ta jejich manipulace je tak okatá až je směšná taková „normální transatlantická TV”.

Hokarc
Hokarc
před 11 měsíci

Lituji lidí, kteří jsou odkázáni pouze na informace z ČT a Čro. Ve výsledku to pak způsobuje tragédii nám všem.