Dekomprese kolektivního Západu

Již téměř 600 dní probíhá konflikt na Ukrajině. 600 dní destrukce, 600 dní znamenající smrt statisíců, zranění miliónů, emigraci desítek miliónů. Co nám konflikt ukázal?

„Bezprecedentní sankce Západu“ – to co se snadno realizovalo proti Íránu, KLDR nebo Sýrii, to absolutně nefunguje proti Rusku. Proč? Jak můžou fungovat sankce proti zemi, která dodávala kolektivnímu Západu 40 % všech surovin, které potřeboval pro svůj blahobyt? Boeing musel pozastavit výrobu, protože z Ruska přestal proudit titan, zbrojařské firmy nejsou schopny vyrábět dělostřeleckou munici, protože jim Rusové a Čína stoply dovoz antimonu. Před dvěma týdny stopli Rusové vývoz vzácných kovů do EU a USA. Čína tento krok udělala vůči americkým firmám se zbrojní produkcí v červnu. Před nedávnem reagovala Čína na embargo čipů embargem vzácných prvků nutných k jejich výrobě. Čína stopla vývoz dronů do EU, které používali Ukrajinci v konfliktu. A jsem zvědav, jak dlouho bude trvat, než Rusové stopnou vývoz hliníku, bez kterého si letecké firmy ani neškrtnou. Co to vše znamená? Pojďme k číslům.

 

Plyn je v současné době 3-5 dražší než před konfliktem, ceny ropy a ropných produktů jsou 1,5 – 4 vyšší než před konfliktem. Po současném převratu v Nigeru bude nesmírně zajímavé, jak se bude vyvíjet cena uranu. Rusko s Nigerem dodávají 50 % uranové rudy na světový trh. 83 % paliva pro francouzské jaderné bloky tvořil uran z Nigeru. Přitom Francouzi ho dodávali na trh s cenou 218 USD/t, Nigeru odváděli 10 USD/t. Cena se vyšplhala na burze z 40 na 56 USD/libru. Cena dělostřeleckého náboje 155 mm před konfliktem (2020) činila 90 000,-Kč (asi 4000 USD), a to v případě obyčejného HE náboje. Naváděná munice pak činila kolem 500 000,- Kč (tedy cca 23 000 USD). V současné době je situace díky prázdným skladům, drahým energiím a nedostatku kvalifikované pracovní síly 10 000,- USD za HE náboj a téměř 70 000,- USD za přesně naváděnou munici. ČR nyní nakupuje munici pro Caesary – za 65 848 kusů zaplatíme 10 miliard Kč, tedy v průměru 152 000 za kus. Jen pro zajímavost – cena jednoho Lancetu činí 45 000 USD. Velmi úspěšné drony Lancet mají na svědomí 45 % ztrát všech veškeré západní techniky – dle amerických zdrojů ztratila Ukrajina 360 kusů západní techniky a dělostřeleckých systémů. Cena 152 mm náboje pro naše houfnice Dana stojí 19 000,- Kč. Za kolik je vyrábí Rusko? Pak není divu, že palebná převaha v munici Ruska vůči Ukrajině je 10:1, v některých úsecích uvádějí sami Ukrajinci až 50:1. Takže skvělé bezprecedentní sankce dopadli na Rusko asi tak, že jsme ztrojnásobili cenu energií a surovin potřebných pro efektivní vojenskou produkci. Tím jsme velice „šikovně“ zablokovali možnost efektivní výroby zbraní a munice pro podporu Ukrajiny. Podívejte se na tento tweet:

https://twitter.com/business/status/1687048678530224128?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1687048678530224128%7Ctwgr%5E45cfe49b0abc7e6bb890ef70364fe5185e86733e%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.infovojna.bz%2Farticle%2Frusko-prekrocilo-prijmy-za-energie-ktore-si-stanovilo-a-obnovuje-nakup-cudzej-meny-a-zlata

Bloomberg, který jistě nebude nikdo podezřívat z proruské podpory, nám oznamuje zajímavou věc. Rusko překročilo příjmy za energie, které si stanovilo a obnovuje nákup cizí měny a zlata. Slovy Járy Cimrmana: „KDO ZPŮSOBIL, ŽE I SÁM NÁČELNÍK VYDÁVAL TAK ZVRÁCENÉ ROZKAZY?“

Dvouleté sankce na Rusko způsobily, že zatímco Evropa jde ke dnu, Rusku stoupají exportní příjmy. Co nám z toho vychází? Vyhlásili jsme „bezprecedentní sankce“ vůči Rusku a zahájili proti němu křížovou výpravu.

Tady (https://openiazoch.zoznam.sk/financie/najvacsia-ruska-banka-sberbank-zaznamenala-dalsi-rekordny-kvartal/) je další úspěšný výsledek „bezprecedentních sankcí“. Rekordní zisky Sberbank.

Bezprecedentní sankce nám zablokovaly průmysl, zlikvidovaly trh s energiemi, pohonnými hmotami, zlikvidovaly zemědělství (vždyť 60 % hnojiv se dováželo z Běloruska), protože v důsledku drahého plynu jsme zlikvidovali produkci hnojiv v EU (jen BASF omezil produkci o 80 % a informoval německou vládu o přesunu svých aktivit ze země do Číny a USA). Do toho se nám EU rozrostla o 5 000 000 Ukrajinců napojených z velké části na sociální systémy. Celá tato taškařice s podporou Ukrajiny stála EU podle Eurostatu 2 bilióny EUR. Osobně si myslím, že to bude mnohem více, protože tam nebude započítána urychlená dostavba terminálů na LNG, pronájem tankerů, stropování cen, snižování DPH a podobné věci. A protože si lídři zemí EU myslí, že jsme na tom nejlépe v historii, tak Němci odstavili poslední jaderné bloky, východoevropské kolonie začaly bojovat proti Číně, tlačí nám více green dealu, likvidují automobilový průmysl.

Víte, ono Rusko čelí problémům – ne že ne. Ovšem věc má jeden háček. Když si budete chtít za své peníze koupit auto, co učiníte? Budete si hledat informace, budete sbírat zkušenosti, porovnávat náklady na provoz a údržbu, uvažovat ve smyslu, aby vám auto přineslo maximální užitek v poměru cena/výkon. A v tom je problém. EU vymyslela sankce, které jsou mnohem více zničující pro Evropu než pro Rusko. Ale to dává logiku, protože za posledních 20 let jsem viděl tisíce projektů a nařízení EU, které jsou sice ideologicky zpracované, ale které nikdy neprošly oponenturou a neexistují k nim dopadové studie. Proto jsou dopady na evropské obyvatelstvo tak drastické a Evropa jde do kytek.

Jeden příklad za všechny. Na pozadí zelené agendy likvidující průmysl a zemědělství v EU působí úsměvně takovéto články:

https://www.dailyrecord.co.uk/news/scottish-news/dozens-scottish-power-wind-turbines-29135763

, kterak se napájí větrné turbíny dieselovými agregáty. Podobně je úsměvné, když si člověk poslechne reportáž s rejdařem, vlastnícím tankery LNG. Jeden tanker potřebuje na cestu z USA do Evropy 20 dní a za každý den spotřebuje 100 tun paliva – typicky TTO (těžký topný olej s obsahem 1,5-2 % síry). I kdybych bral v úvahu pohádku o provozu na expandovaný LNG, tak na cestu do Evropy a USA spotřebuje kolem 8 % kapacity LNG, které veze. Ovšem podle údajů z roku 2021 (a předpokládám, že se to příliš nezměnilo) jen 7 % tankerů LNG je provozována na odpařený LNG. Důvodem je pochopitelně cena. Pohon na TTO je 8x levnější, o to více emisí nám ovšem vypouští. Prostým výpočtem zjistíme, že 20 celoročně provozovaných tankerů na LNG vytvoří více emisí než celá automobilová doprava v Evropě!!! To je ale panečku GREEN DEAL v plné parádě. Ale  hlavně, že  je  to ideologicky  ok!

Opravdu ještě někdo věří, že EU pracuje prospěch Evropanů? Jistě, ale jen těch vyvolených. USA a VB dosazení lídři EU i jednotlivých zemí byli vychováni v duchu likvidace EU jako konkurenta anglosaského světa. Jak může von der  Leyen pracovat ve prospěch evropských občanů, když tajně dohaduje dodávky pseudovakcín s šéfem Pfizeru, který zaměstnává jejího manžela?

V normálním světě by již dávno seděla ve vazbě a čekala na soud, byl jí zabaven veškerý majetek. A tohle se přesně děje ve všech oblastech světa byrokratů z Bruselu. Proto jsou takoví lidé jako von der Leyen vybíráni do čela Evropy. Jsem hluboce přesvědčen, že dnes na úrovni Bruselu, států EU a státních úředníků je taková korupce, kterou by nám i Rusové záviděli. Pokud tedy von der Leyen prohlásí v jedné z nejzkorumpovanějších zemí světa – Ukrajině – kterak udělali velký pokrok v boji s korupcí a přiblížili se tak EU, můžeme to číst přesně opačně. EU a Ukrajina se v míře korupce a vyděračství tak přiblížily, že si navzájem nemají mnoho co vyčítat. Můžeme se pouze dohadovat, kdo ke komu se přiblížil – dle mého názoru se evropské země a EU výrazně posunuly směrem k  těmto ukazatelům na Ukrajině. Bohužel dnes už i dvě generace občanů bývalého východního bloku, kteří neprošly érou socialismu, si neuvědomují totalitní režim, který plíživě, ale nezadržitelně, pohlcuje jejich životy. Ba naopak, v důsledku neuvěřitelného sešupu vzdělání, likvidací logického a kritického myšlení, jdou radostně vstříc své vlastní záhubě. Jen slepý by mohl nevidět kroky a testy, které si na nás oligarchický deep state ověřuje.

  • Utahování šroubů v podobě zelené agendy založené na lžích pseudovědců.
  • Řízená a organizovaná migrace miliónů africké a arabské chudiny má zlikvidovat evropské původní obyvatelstvo.
  • Restrikce v době covidu, kdy se stále více ukazuje, že nejprve vypustili uměle vytvořenou biologickou zbraň, aby si následně vyzkoušeli, kolik omezování práv a svobod sneseme. Uzavírání škol, zákazy vycházení, uzavřené obchody, služby, povinné očkování, zákaz návštěv v nemocnicích, domovech důchodců, omezení pohřbů, svateb atd. atd.
  • Konflikt na Ukrajině – omezování svobody slova, nezákonné vypínání informačních webů, kriminalizace názorů, u nás i diskriminace podle národnosti.

To je jen krátký výčet porušování Ústavy a zákonů České republiky a Listiny základních práv a svobod, které jsou nedílnou součástí ústavy. Přidejme si k tomu úmyslné dezinformační kampaně veřejnoprávních médií, která úmyslně diskriminují jakýkoliv jiný než názor, dehonestují a pomlouvají jakékoliv opoziční názory a aktivity, potlačují jakoukoliv pluralitu názorů politických oponentů. Ti starší z nás si jistě pamatují aktivistické redaktory ČT a ČR před rokem 1989. I proto jsme na tyto aktivity dnešních médií tak hákliví.

Dalším prvkem „západní demokracie“ jsou tzv. digitalizace všeho a všech – digitální měna, občanská identita, bankovní identita, digitální schránka, portál občana a další podobné aktivity. Uvědomuje si vůbec dnešní mladý člověk, nakolik je díky tomu pod naprostou kontrolou? Každý čumí do mobilu a neuvědomuje si, nakolik je tím jeho život ovládán. Dneska jim díky tomu určují, co si koupí, co si budou číst, za kolik si nakoupí, co si mají myslet, jaký je správný názor. Falšování dat, podprahová reklama, podprahová (dez)informace, úmyslné odklonění od nesprávných názorů a bublin – to jsou základní atributy dnešních mocných. Vědí o vás vše – co kupujete, kde kupujete, kde se pohybujete, jakou dovolenou využíváte, od koho máte služby, energie a podobně. Co nás čeká? Sociální kredit. Uvědomte si, co to znamená. Bude vám určeno co, kdy a jak máte dělat, co jíst a pít, jaký dopravní prostředek budete používat, jaký názor mít, kdy se narodit, kdy umřít. Utopie? Nikoliv, podobné aktivity se již testují v Itálii a Rakousku.

To opravdu chceme? Mám dvě obavy.

První je jaderný konflikt. Ten je dnes pravděpodobnější než kdykoliv jindy. Historie nám ukazuje, že každý končící hegemon v historii lidstva kolem sebe kope o to víc, o co víc ztrácí hegemonii. A to se dnes děje s USA. EU jako poslušný mopslík USA spáchá harakiri na první povel z Washingtonu. A protože slouhovská  vláda z nás,smlouvou z USAm vytvořila cíl prvního úderu, pak jsme v podstatě chodící mrtvoly.

Druhým je občanská válka. Ta se nyní odehrává ve Francii. Není daleko ve Švédsku a hrozí všude, kde se nahromadí migranti. Je jedno zda z Afriky, islámského světa či Ukrajiny. Kdo si pamatuje organizovaný zločin Ukrajinců z 90. let ví, o čem mluvím. Kolik zbraní se do EU dostalo z Ukrajiny? Tam se rozdávali zbraně na ulicích každému, kdo se dostavil, míru korupce v armádě si těžko z nás někdo představí. Když se v roce 2022 otevřeli slovenské a polské hranice, nikdo absolutně nekontroloval, kdo k nám přichází a co veze. Na nebezpečnou bezprecedentní situaci v oblasti nelegálního přísunu zbraní (a nejen těch ručních) poukázal i Europol. Myslím, že švédští policisté by mohli povídat, kterak se do nich migranti z no-go zón trefují ukrajinskými zbraněmi a municí.

Jak praví klasik – LÉPE UŽ BYLO!

**

Autor Harryp, zdroj: Kosa zostra

3.9 7 hlasy
Hodnocení článku
2 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 9 měsíci

Na KLDR též žádné sankce neplatí chudá Kuba je též poslala do (__!__) EU chce za každou cenu držet USA nad vodou myslí si že je ochrání ale král je nahý. Nedokáži zásobovat Evropu LNG je to jen blamáž na lidi včetně zeleného blábolu.

reproduktor
reproduktor
před 9 měsíci

Děkuji a velice výstižný. Jen dodam, byli jsme klientem zmíněný Sberbank a naprosto perfektní banka, která bylo nastavena pro klienty. Neokradala, vyplacela věrnostní bonusy a pujcovala za směšný procenta.