Fašismus je zpět: Západu vládnou korporace. Politici tančí podle zadání. Covid vypustili hlavně kvůli “vakcínám”. Stamiliardy zisku. Ukrajina je totéž. I klimatická lež. I neziskovky. Volby již neexistují. Rozetneme bludný kruh?

RODNEY ATKINSON vysvětluje, že za pomoci stamiliard dolarů provedly mocné korporace tichý “státní převrat” na celém Západě, když aplikovaly starý recept Mussoliniho, převrátily demokracii ve fašistický (korporativistický) systém, a pomocí zkorumpovaných politiků převzaly moc bez jediného výstřelu. Některá jeho tvrzení jsou sice přehnaná, ale jeho generální pohled na svět je blízký temné skutečnosti.

RODNEY ATKINSON
RODNEY ATKINSON

Jednou z hlavních charakteristik antidemokratické korporativistické společnosti je způsob, jakým se parlament a lidé stávají služebníky cizího byznysu. Velké stavební, dopravní, farmaceutické nebo vojenské projekty nejsou řízeny vládou a demokraticky vyjádřenou potřebou, ale korporacemi, které vytvářejí „potřeby“ – a plány, systémy a rozpočty na jejich realizaci.

Big Pharma

Nikde to není tak do očí bijící jako u farmaceutických korporací a jejich vakcín, kde se vytvářejí smrtící viry s výmluvou, že „nevytvoříme-li je my, vytvoří je příroda nebo nepřítel – proto musíme vyvinout vakcínu“.

Vakcíny proti covid-19 se ukázaly jako obscénně ziskové pro výrobce vakcín, kteří vydělali desítky miliard dolarů, a to navzdory desítkám tisíc úmrtí po očkování a utajování úmrtí a potratů během testování vakcín (informace byly zveřejněny až po stamilionech naočkovaných).

Pandemie chřipky v letech 1918-1920 zabila miliony lidí. Do dvou let to skončilo, aniž by byla vyvinuta vakcína. Nyní vědci v USA a Kanadě vytvořili „reverzním inženýrstvím“ ještě smrtelnější verzi této chřipky – aby proti ní vytvořili vakcínu.

Tyto nebezpečné projekty jsou zcela mimo kontrolu demokratických představitelů a jsou klasickou korporativistickou spoluprací mezi ignorantskými vládami, které skrze daně mají přístup do kapes veřejnosti – a korporacemi, jejichž hlavní motivací je maximalizace zisku.

Válka na Ukrajině

Aniž bychom diskutovali o smyslu obrany národního státu, není možné nevidět, jak velké nadnárodní korporace hledající trhy – a výrobci zbraní hledající zisky (jak prostřednictvím lobbingu, tak i darů, zejména v USA) – pohánějí expanzi NATO a EU na východ Evropy.

Ukrajina má velkou cenu. Přestože je politicky zničenou, nejzkorumpovanější a nejchudší zemí v Evropě, je bohatá na železnou rudu, mangan, zásoby uhlí, titan, kamennou sůl a rtuť. Je jedním z předních světových výrobců oceli. Hnojiva, chemikálie, pesticidy, cukr a rostlinný olej jsou rovněž významným artiklem, je také jedním z předních světových exportérů obilí. 

Potenciál investic a zisku nadnárodních společností je velký, zatímco samotná válka (s desítkami miliard pomoci USA, Británie a EU na nákup západních zbraní) se pro tyto zbrojařské korporace ukázala jako mimořádně zisková.

Pět největších společností na světě, které vyrábějí zbraně, jsou všechny americké: Lockheed Martin, Raytheon, Boeing, Northrop Grumman a General Dynamics. Zatímco americký akciový trh poklesl, akcie těchto společností vzrostly o 12 až 20 %. Jaký má pro korporace a jejich „vojenskoprůmyslový komplex“ (nebo pro kongresmany financované obrannými korporacemi) smysl snažit se o mír na Ukrajině?

Ziskovost ukrajinské války pro dodavatele zbraní z USA je zřejmá z pozvánky pro prezidenta Zelenského, aby předsedal jejich konferenci obranného průmyslu. 

Ještě více zisků bude pak bude dosaženo tím, že se země EU a Spojené království zaváží zvýšit výdaje na obranu.

Klima

Na celém světě byly vyčleněny biliony dolarů na to, čemu se mystifikačně říká „boj proti klimatickým změnám“. Vše financované z vyděračských daní pro spotřebitele energie a proudící do pokladen velkých podniků a akademických institucí (za předpokladu, že vytvářejí “správný druh” klimatické propagandy).

Odváží-li se někteří autoři zpochybnit tuto agendu, korporativistická fašistická média je skandalizují, cenzurují a „zruší“ je.

Poznámka Protiproudu:

Právě dnes “posvátná Greta” Thunbergová smazala svůj tweet z roku 2018, v němž varovala, že kvůli “změnám klimatu” skončí svět do roku 2023. Brusel to použil jako záminku k rozpoutání “zeleného pekla”, které právě (nejen astronomickým zvýšením cen za energie) prožíváme. Připomeňme si, jak smazaný tweet zněl:

“Špičkový klimatický vědec varuje, že klimatické změny zničí celé lidstvo, pokud v průběhu následujících pěti let nepřestaneme používat fosilní paliva.”

Rok 23 je zde, a jediné, co skutečně lidstvu hrozí, je uměle vyvolaný nedostatek energie, chudoba a hlad i v donedávna prosperujících zemích Západu. Jde přímo o klasickou ukázku vytvoření hysterie z ničeho, která – když je cíle dosaženo – zmizí, jako by nikdy nebyla. Vše v zájmu korporací.

Bydlení a farmaření

Obrovský americký investiční fond Blackrock a Lloyds Bank ve Velké Británii skupují domy (v konkurenci jednotlivců a rodin, zvyšují ceny) a poté je pronajímají – jednotlivcům a rodinám.

Samozřejmě, jako příjemci peněz jiných lidí používají vlastní kapitál lidí proti nim a dělají to za zdí daňových privilegií, která nejsou dostupná pro jednotlivce, rodiny a malé podniky.

Multimiliardář Bill Gates skupuje farmy, aby je pronajal farmářům. Nizozemská vláda hrozí, že sníží počet zemědělců o 30 %.

Global Leadership Coalition, nástroj Světového ekonomického fóra, tlačí na farmáře, aby vyrobili méně a akceptovali globální diktáty jak a co vyrábět – údajně opět v zájmu klimatu.

Demokracie

V posledních letech máme jedny volby za druhými. Ve Spojeném království máme například volby starosty, volby do farnosti, okresní volby, národní volby a (donedávna) evropské volby. Jediným problémem je, že všechny hlavní strany podporují stejnou korporativistickou etatistickou politiku, hlasy neznamenají nic – protože ideologické korporativistické směřování velkých stran znamená, že fakticky už neexistuje žádná skutečná volba.

Dominance profesionálního politika bez odborného zázemí mimo parlament je popřením demokracie. Volby mají poslat poslance do parlamentu, aby zastupovali lidi proti moci státu, ale když se tam dostanou, tito poslanci jsou bohatě placeni státem, přičemž výběr kandidátů je přísně kontrolován korporátním stranickým aparátem.

Volby

Zda to byl nebo nebyl Josif Stalin, kdo řekl: „Považuji za zcela nepodstatné, kdo bude volen nebo jak; ale mimořádně důležité je to, kdo a jak bude počítat hlasy.“ Nikdy nebylo jasnější, že je tomu tak i dnes.

V USA – a stále více na celém světě nemáme veřejné činitele, kteří počítají hlasy. Máme počítací stroje ovládané korporacemi. A od vedoucích pracovníků americké korporace Dominion Voting Systems víme, že mnozí zodpovědní mají pro sčítání hlasů jasné politické zadání.

Eric Coomer z Dominionu nakonec řekl docela otevřeně, že „napálil Trumpa“. Korporativistická americká média samozřejmě dodnes odmítají zveřejnit úplný rozsah manipulace s hlasy, respektive zmanipulování sčítání hlasů v prezidentských volbách v roce 2020 – ačkoli jej znají.

Zdraví

Neexistuje větší zdroj protidemokratické korporativistické korupce než v nadnárodních organizacích, které nejsou voleny, ale tvrdí, že zastupují lidstvo.

Jednou z takových předních organizací je samozřejmě Světová zdravotnická organizace, jejíž první generální ředitel úřadující v letech 1948 až 1953 Dr. George Brock Chisholm řekl:

“K dosažení světové vlády je třeba odstranit z myslí lidí jejich individualismus, loajalitu k rodinné tradici, vlastenectví a náboženská dogmata.”

Typický světovládný megaloman samozřejmě zcela pohrdá jednotlivci, rodinami a národy, protože jsou překážkami světové hegemonie – a neexistuje větší zdroj dobře zvládnutého strachu, který umožňuje totalitní moc, než infekční choroby.

Současný šéf WHO Dr. Tedros Adhanem Gebreyesus je etiopský komunista, který se jako ministr zdravotnictví podílel na odepření léčby, jídla a léků somálskému lidu z Ogadenu. Na začátku krize covid-19 odmítl vyslechnout varování Tchaj-wanu, ale souhlasil s počátečním krytím čínských komunistů. Čína je nyní největším dárcem pro WHO.

WHO souhlasila s obelháváními společností Pfizer o bezpečnosti vakcín navzdory údajům ze studií, které ukázaly masivní nárůst potratů, stejně jako vakcíny WHO proti tetanu použité v Africe skrytě obsahovaly sterilizační látky.

Charita

Na národní i mezinárodní úrovni fungují mnohé „charitativní organizace“, bohatě financované korumpovanými politiky poskytujícími jim mohutné daňové úlevy.  

Jsou dnes jedním z největších zdrojů korupce, vyhýbání se daňovým povinnostem, praní špinavých peněz a arogantního vykořisťovatelského chování v chudém rozvojovém světě. Jen v Británii existuje více než 160 000 (!) „charitativních organizací“. Neuvěřitelné!

Přední politici zakládají “charitativní nadace“ (Blair, Clintonovi…), které jsou zdrojem brutální korupce, neboť dary během i po skončení politických funkcí využívají na „pomoc“ skupinám a zemím, kde jsou k vykonání práce zaměstnané tytéž korporace, které peníze darovaly.

Kruh se uzavírá. Nemá-li být bludný, musíme jej rozetnout. První krok je: ztratit strach.

**

Zdroj překlad Protiproud

Děkujeme všem, kteří nás podporují finančními dary posílanými na účet zapsaného spolku Nová republika 2300 736 297 / 2010. Nikdo z redaktorů-editorů si nevyplácí odměnu za práci. Peníze používáme na přestěhování k novému hostiteli, který nás necenzuruje, k zajištění webu v zahraničí, k výrobě videí a podcastů, k organizování besed a kulatých stolů, k nákupu potřebné techniky a hrazení nájmů.

Moc vám děkujeme a vážíme si toho.

2 8 hlasy
Hodnocení článku
2 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel2002
Karel2002
před 8 měsíci

Proč by to nemohla být pravda? Ten systém skutečně zdegeneroval.

cablik
cablik
před 8 měsíci

Pan autor dobře popsal v čem žijí lidé na tzv západě žádná demokracie neexistuje. Ostatně to je vidět jak řádí že by měl vládnout někdo jiný tak se je snaží zlikvidovat třeba Trumpa v USA a další.