Globalisté začali po celém světě skupovat obilí, aby způsobili drahotu a hlad! Šokující odhalení bruselských obilných praktik! Proč Fiala plundruje české zemědělství!?

Před dvěma dny bývalý guvernér ČNB Jiří Rusnok, (ex-ČSSD),  na CNN Prima News tvrdil, že si za drahé potraviny mohou Češi sami, protože v minulosti české vlády podporovaly české zemědělství, místo toho, aby se dovážely potraviny ze zahraničí! A radil, aby ČR přestala podporovat vlastní zemědělce, a nakupovala potraviny více z ciziny!

Michael Svatoš
Michael Svatoš
Viceprezident České hospodářské komory Tomáš Prouza, (další ex-ČSSD!), dokonce radil potravinářům a zemědělcům, aby nakupovali levné obilí přímo na světové burze, když je v ČR drahé. (Video, čas: 5:40+.)
Že jsou tvrzení obou pánů ex-ČSSD dokonale scestná vyvrátila tento víkend samotná hlavní platforma George Söröse, která odhalila, že obilí je na celém světě i bez ukrajinského dost, a že ho jen globalisté skoupili, aby s ním začali spekulovat, úplně stejně jako to už dělají s elektřinou, plynem a emisními povolenkami! Je tak na čase se podívat blíže, proč nám asi tak Fiala začal najednou usilovně plundrovat české zemědělství, a politikové ex-ČSSD tomu tleskají! 

18. srpna obvinila významná americká profesorka a prominentní členka Římského klubuJayati Ghoshová, světové finančníky, že svými spekulativními obchody (futures) s obilím zaměřenými na vysoký korporátní zisk způsobili současnou světovou potravinovou krizi a drahotu. A to ačkoli je po celém světě obilí dost, aby žádná krize ani drahota nebyla!!!

Podle Ghoshové, která zveřejnila statistická data globalistů, převýšila v roce 2021 světová produkce obilí jeho celosvětovou spotřebu o miliony tun, ale celý tento přebytek pšenice na světovém trhu začali okamžitě skupovat globalisté! Přes snížení dodávek obilí na světový trh vyvolaný válkou na Ukrajině bylo od roku 2021 do roku 2023 každý rok navíc k dispozici 2 až 5 milionů tun pšenice ročně! Jenže globalisté ji všechnu skoupili a jejich zásoby už nyní činí 279 milionů tun pšenice! Globalisté tak podle Ghoshové svými spekulacemi způsobili, že přebytek pšenice se změnil v nedostatek pšenice, a její ceny se proto prudce zvedly, a to vyvolalo nárůst cen potravin!

Hlavní obilní spekulanti, kteří zdražení potravin v celém světě způsobili, jsou tři americké a jedna francouzská korporace, které ovládly 70% všech obchodů, a vytvořily tzv. obilný oligopol.  Jde o US korporace:  Archer-Daniels-MidlandBunge, a Cargill, a FR korporaci Louis Dreyfus. K nim se přidala mamutí švýcarská korporace Glencore, která spekuluje se vším, a ta ovládla dalších 10 % všech obchodů s pšenicí! Jen díky jejich spekulacím s obilím vzrostly roční tržby společnosti Cargill o 23 % na 165 miliard USD, a zisky konglomerátu Louis Dreyfus o 80 %.  Tyto nadměrné zisky odrážely zvýšení cen, které nebylo v souladu s dynamikou poptávky a nabídky pšenice v reálném světě, uvedla Ghoshová!

K útoku těchto oligopolistů na světové ceny potravin se okamžitě přidaly západní důchodové a soukromé fondy. Ty ihned po zahájení války Ukrajiny s Ruskem skoupily všechny futures na dodávky obilí v letech 2022-24. Místo své obvyklé angažovanosti 18% objemu všech futures, tentokráte skoupili 72% všech dostupných budoucích dodávek obilí! Ghoshová odhadla že tato mamutí spekulace na zdražení potravin vynáší jejím aktérům každý měsíc 1.9 miliardy dolarů, 40 miliard korun! A obvinila Brusel i Washington, že místo toho, aby zabránili Oligopolu a Fondům nezákonné monopolistické spekulace s obilím, jak jim ukládají protimonopolní zákony, tak jak Brusel tak i Washington umožnily pokračovaní ve spekulacích bez omezení!

Ghoshová dále potvrdila, že tzv. Černomořská obilná dohoda, (dále jen BGSI), kterou před měsícem rozbil Putin, sloužila hlavně zájmům tzv. obilného oligopolu a finančním spekulantům. A potvrdila naše předchozí údaje, že levné obilí distribuované koridorem BGSI z 81% skončilo v bohatých západních zemích EU, Číně a Turecku, a všechny chudé země světa dostaly jen 3% tohoto BGSI obilí, a musely nakupovat pro své hladové obyvatele spekulacemi předražené obilí oligopolu a západních finančních spekulantů!

Podle profesorky Ghoshové: Celosvětový hlad v posledních letech prudce vzrostl, ale ne kvůli nedostatku obilí. Za vším hladem a drahotou stojí západní finanční spekulace a inflace!

Stejně, jak se o víkendu vyjádřila profesorka Ghoshová, americká expertka na trh s obilím, se vyjádřil už v březnu 2023 i český zemědělec Zdeněk Jandejsek, který oznámil, (video, čas 9:00+), že nezáleží jestli se v ČR obilí urodí hodně nebo málo, protože všechno obilí skoupí globální finančníci, a potom ho zdraží a prodávají s tučným ziskem! 

Komu tak vlastně slouží současná česká vládní soldateska, která chce zplundrovat české zemědělství, aby mohli spekulanti zdražit Čechům potraviny, když už její politiku kritizuje i Sörösova platforma!

Místo toho, aby vláda sloužila občanům této země, jak jí zavazuje Ústava, slouží obilnému oligopolu a finančním spekulantům s obilím, a drtí vlastní občany nehoráznými cenami potravin! Že je třeba fialovou destrukci České republiky okamžitě zastavit, si včera uvědomil i velkoagrárník Babiš, a vyhlásil, že okamžitě vyrazí vládě po krku! Čeká nás tak horký podzim, který bude nejen fialově drahý, ale i politicky napínavý, zda se podaří Fialu a spol demokratickými akcemi donutit k rozpuštění parlamentu, a k vypsání nových voleb, jako tomu bylo před deseti lety!

Proto vstupujte do politiky, a staňte se novými politiky!

**

Autor Michael Svatoš, zdroj MaP

3.8 10 hlasy
Hodnocení článku
5 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 7 měsíci

Nenažranost korporací je naprosto šílená doufám že se to otočí proti nim a zbídačení lidé je kopnou do (__!__) U nás se nedá se s ničím počítat pokud vládnou oni.

vaclav
vaclav
před 7 měsíci

No likvidovat a rozprodávat je určitě snažší než budovat a vzdělávat.

spartak
spartak
před 7 měsíci

Přesila pětikolky a hnutí ANO je deprimující pro možnost změny.Problém tedy musí vyhnít v prostoru času.Díky alespoň za demonstrace v Praze proti fašistické válečné vládě.

vaclav
vaclav
před 7 měsíci
Odpověď uživateli  spartak

Demonstrace jsou na dvě věci……… a na

cablik
cablik
před 7 měsíci
Odpověď uživateli  vaclav

To není pravda stále to je pro ně varování že toho mají lidé dost a že si nemohou dělat co chtějí. Ono by mohlo být daleko hůře kdyby se nic nedělo a navíc to přiláká další voliče pro nás.