Hledání zrádců a nepřímých viníků neúspěšné protiofenzivy

Jiří Paroubek
Jiří Paroubek

Situace na ukrajinském bojišti se nevyvíjí zrovna podle přání a představ Západu a stresovaných českých (pravicových) politických elit i médií. Takže nastane čas hledání zrádců, kteří vše způsobili a dojde k výronům nenávisti, neboť Putin rozkopal Západu vysněné bábovičky.

Jedním z takových “zrádců“, alespoň podle části mainstreamových médií, je český hokejista Libor Šulák, který se rozhodl uzavřít na dva roky smlouvu s ruským hokejovém týmem KHL Avangar Omsk. Prý se mu v Rusku líbí a je to prý dobré pro jeho sportovní rozvoj. Rozhovor, jenž poskytl tamní televizi, byl veden v ruském jazyce, který Šulák slušně ovládá, neboť už dva roky v ruské KHL působil.

Kromě Šuláka se v ruské KHL pohybují ještě další hokejisté s českým občanstvím: Jaškin, Sklenička a Klok.

Těžko někomu vyčítat, že jde za lepším a že si chce vydělat slušné peníze na stáří. Konec konců i sám Dominik Hašek, jinak tak příkladně rusožroutský, působil někdy před deseti lety ve službách ruského hokejového oddílu Spartak Moskva. Jistě si také slušně vydělal.

Zarazil mě nicméně v této souvislosti nenávistný výlev někdejšího hokejisty Jiřího Hrdiny, který velmi ostře napadal Šuláka za jeho střízlivé vyjadřování vůči Rusku a dožadoval se toho, aby Šulák už nikdy nehrál za české národní mužstvo. Česká reprezentace se nyní v zásadě vzdává spolupráce se čtyřmi výtečnými českými hokejisty, kteří působí v ruské KHL. Na pražském MS bude jejich kvalita chybět. Doufejme, že po válce nenávist ustoupí rychle rozumu.

Také soudní spor mezi influencerkou Jordankou Jiráskovou a novinářem Tomášem Etzlerem nabral překvapivý směr. Překvapivý proto, jak se ukazuje, že mnoho soudců, v rámci Rychetským poněkud zglajchšaltované soudní moci, má rozum a posuzuje věci objektivně. Etzler, když působil jako novinář v Číně, proslul svými komunistožroutskými výlevy na obrazovkách České televize. Čeští diváci tak neměli možnost si udělat objektivní názor na dění v Číně a zejména na to, že je velký rozdíl mezi starorežimními českými komunisty z doby před rokem 1989 a pragmatickou čínskou komunistickou stranou. Etzler nazval Jiráskovou „ruskou kolaborantkou“ a „prokremelskou svoločí“. Soudkyně jej proto celkem pochopitelně odsoudila k omluvě do tří měsíců. Nepochybuji vůbec o tom, že přátelé pražské kavárny budou Etzlera hecovat, aby se odvolal, že se třeba najde jiný, povolnější soudce u odvolacího soudu. Ostatně, když jsem si přečetl článek známého rusožrouta Mitrofanova, je zřejmé, že tato hlásná trouba pražské kavárny je přímo dotčena zmíněným rozsudkem, podle kterého byl Etzler odsouzen za urážku na cti. Prostě Mitrofanov by zřejmě očekával, že také soudy budou „držet lajnu“ a budou zblble akceptovat mantry, které slyšíme, pokud jde o Ukrajinu, v mainstreamových médiích.

Aby toho nebylo málo, tak D. Drábová, takto předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, která ráda vystupuje jako odbornice na cokoliv, zejména pak na rusko-ukrajinskou válku, byla zřejmě natolik rozčílena rozhodnutím soudu, který neposlal Jiráskovou rovnou na popravu, že urážky, které použil Etzler na adresu Jiráskové, zopakovala. Je to nechutné. Kdyby se Drábová na sebe trochu kriticky podívala, a to i s ohledem na použitý slovník, musí pochopit, že každý normální člověk má jasno při pohledu na ní, že dáma prostě není. Vyjadřování tohoto typu patří do putyk pátých cenových skupin a tam by se mezi retardovanými opilci asi cítili Drábová i Etzler nejlépe.

Myslím si ale, že nenávisti bude na straně prátel „pražské kavárny“ přibývat s tím, jak bude zřejmější – i přes silácké řeči o tom, jak „naše armády postupují vítězně vpřed“ (nadstrážmistr Flanderka z Putimi takto hodnotil ústupové pohyby rakouských armád v Rusku na počátku I. světové války) -, že ukrajinská protiofenziva skončila fiaskem. A zbytky snahy ukrajinské armády se Západem v zádech se nejspíš utopí v ukrajinském podzimním blátě zvaném „rasputica“.

**

Autor: Jiří Paroubek, zdroj: Vaše věc

3.9 7 hlasy
Hodnocení článku
9 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
mikkesh
mikkesh
před 8 měsíci

Jestli ten Etzler je ten odulý alkoholik a Drábová, ta zakomplexovaná sto deseti centimetrová krasavice, myslím že dále není co dodávat. Jó to Šáša Mitrofanov to je jinačí kafe. To je jinačí materiál. Tenhle komsomolec k nám sem sice nepřiskákal z Omsku, ale z Rostova na Donu, s ohněm v srdci a Marxismem pod nehty, začal přispívat… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Mitrofanov je důkazem toho, že každý Rusák nemusí být zlý a proti demokracii. Mitrofanov v roce 2018 na stránkách serveru novinky.cz napsal, že kdo volí Zemana (tzn. levicoví voliči ČSSD, ANO, SPD, KSČM) má IQ pod hranici 100. Zatímco, kdo volí Drahoše (tzn. pravicoví voliči ODS, TOP09, STAN, Lidovců, Pirátů) má IQ větší než… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Drábová s Haškem mají každý svůj specifický mindrák.

cablik
cablik
před 8 měsíci

No jo systém pro „lepšolidi” se hroutí tak nenávidí protivníky Hašek byl po Naganu Český hrdina teď je to samé co Pekarová. Hokejisti kteří hrají v Rusku se bez reprezentace obejdou.

oldo
oldo
před 8 měsíci

Přijde mi naivní myslet si,že nenávist ustoupí rozumu.Lidé by měli vědět,že hysterická nenávist a podobné rozdmýchávané emoce neustoupí nikdy,jsou skoro nevratné,a s pomocí rozumu se dají jen skrýt.Zbývá jen věřit,že těch,kteří opravdu nenávidí je méně než těch,kteří se jich bojí a neřeknou svůj názor nahlas.

Praded
Praded
před 8 měsíci

V kraji Barnaul s krajským městem Omsk, žije i dost předválečných Českých emigrantu. Žil tam i můj strejda a zůstalo tam po něm 7 potomků. Dokud žil, tak si z mým otcem dopisoval. Je to nádherný kraj a kdyby mě bylo alespoň 50, tak se tam odstěhuji také.

Primak
Primak
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  Praded
Praded
Praded
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  Primak

Děkuji. Nemáte adresu na sdružení Čechů v oblasti Barnaul? Je mi 80 let a na počítači umím jen málo.

vaclav
vaclav
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  Praded

Naprostý souhlas – v 72 létech už na nějaké přesídlení je pozdě.