Jindřich Kulhavý: Drzost vlády nebere konce

Premiér Fiala prohlásil, že pokud stát nezvýší příjmy a nezlepší tak bilanci, bude to špatné. Dále konstatoval, že vláda je ochotna opravit chyby, které udělala, ale zatím žádné neregistruje. Ano, čtete dobře. Oni vůbec netuší, jak špatně vládnou a nemají tedy asi signály, které by jim napověděly, kolik zásadních nedostatků mají.

Jindřich Kulhavý
Jindřich Kulhavý

Česko-ukrajinská republika s hlavním městem Prahou vedená brněnským politologickým mágem svými výsledky v posledním období spěje k maximální integraci v tvrdé jádro eurounijních poskoků. Zatímco Poláci a Maďaři tvrdě bojují o svou identitu, my ztrácíme na významu a ekonomicky paběrkujeme. Neschopná vláda se zadlužuje, respektive nás všechny. Už si vůbec nebere servítky. Místo smysluplného snižování nákladů ožebračuje seniory a české, opakujeme, české podnikatelské subjekty. U zahraničních se přísnost vytrácí a velká část z nich získává navíc výhody. Přitom i oni se podílí na průvanu v českých peněženkách.

Výdaje předurčené ke korekci se nazývají různě. Státní úřednický aparát, politický neziskový sektor, mnohé neproduktivní státní úřady, dotační programy, podpora Ukrajiny a upřednostňování jejích občanů před vlastními, nesmyslné obchodování s některými komoditami přes burzy v zahraničí či vyprázdnění vojenských skladů jen proto, aby bylo možno do nich koupit další nepotřebné harampádí. Ne, opravdu nepotřebujeme stíhačky F-35. Dokonce ani americké vojenské jednotky u nás, byť ty naše jsou spíše k úsměvu. Konvenční válku vést schopni nejsme, pár letadel nás neochrání a v době potencionálního sporu jaderných velmocí ze sebe děláme jen terč.

Nákladnost politické scény u nás je neúnosná. Profesionálních politiků máme v poměru k počtu obyvatel skutečně nadbytek, což se týká jak komunální, tak parlamentní či vládní sféry. Množství nesmyslných zákonů a směrnic vytváří příliš požadavků na personální obsazení radnic. Celý právní řád postavený především proti prostému občanovi jako direktivní a umožňující restrikce a postihy prostých lidí je velmi rozsáhlý a život komplikující. Stát nám mluví už úplně do všeho a jeho,,vlezlost“ už překročila hranice únosnosti. Není to jen náš problém, celá EU se doslova vyžívá v různých omezeních a nedává tak občanům prostor pro vlastní rozhodnutí, názory a možnou životní improvizaci. Neustále jsou navrhovány nové zákony, směrnice a ohraničují náš prostor. Kdysi na ně stačila pro celé království jedna kniha, dnes je to vícepatrová knihovna. Nejde o nic jiného, než o zajištění poslušnosti obyvatel a snahu dostat z nich na daních a pokutách co nejvíce, a tím si jako elitě zajistit pohodlné živobytí.

Fialova vláda zvyšuje ceny všeho, což má dopad na naši životní úroveň. Nešetří, ale hledá zdroje tak, aby měla co rozhazovat a z čeho by jí něco zbylo. Své voliče a oponenty ignoruje, kryje zločiny a preferuje vše proukrajinské. Rakušan v jednu chvíli neuznává kolektivní vinu, to když Ukrajinci znásilňují naše ženy a děti, ale v případě Rusů jsou všichni poskoci Vladimíra Putina. Kdyby nic jiného, tak národní hrdost musíme Rusům v případu Putina jen závidět. Takový Rakušan je ukázkou pokřiveného charakteru a ztráty soudnosti. Není v tom z vlády a obou komor Parlamentu ČR osamocen.  Je však exemplárním ignorantem. Má plno souputníků stejného kalibru. V podstatě je nemožné jmenovat někoho z elitní špičky Pětikoalice, komu ještě zůstal rozum.

Pokud tedy Fiala nevnímá žádné nedostatky za dobu své vlády, může si být jistý, že mi jich vnímáme naopak příliš. Tedy dost na to, abychom požadovali jeho odchod do propadliště dějin. Jeho obliba je na historickém minimu, přesto mu pokračuje premiérský mandát. Není čas už jim do toho vládnutí hodit vidle?

**

Jindřich KulhavýInfokurýr

3.2 11 hlasy
Hodnocení článku
9 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vachav
vachav
před 7 měsíci

Perfidní plutokracie a kleptokracie vládne v této americké gubernii a německé kolonii.A ten americko-ukrajinskej kašpar na hradě-šílené!!

Karel2002
Karel2002
před 7 měsíci

Žádný vládce nemůže přiznat, že vládne špatně. Jak by to vypadalo, kdyby Caligula přiznal, že vládne špatně. Nebo Hitler na Norimberském sjezdu se místo řvaní začal omlouvat a pak se rozplakal. Nechtějme po vládcích to, co nemohou udělat.

danny
danny
před 7 měsíci

“Prvním příznakem blbosti je pocit geniality”. Toto jsem našel vyryté na školní lavici. Už před padesáti lety. Autora neznám, ale na Fialu aspol. to sedí!

tomaskova
tomaskova
před 7 měsícitomaskova
tomaskova
před 7 měsíci

Pokud tedy Fiala nevnímá žádné nedostatky za dobu své vlády, může si být jistý, že mi jich vnímáme naopak příliš. Tedy dost na to, abychom požadovali jeho odchod do propadliště dějin. Jeho obliba je na historickém minimu, přesto mu pokračuje premiérský mandát. Není čas už jim do toho vládnutí hodit… Číst vice »

Anonym
Anonym
před 7 měsíci
Odpověď uživateli  tomaskova

Od koho požadujete a očekáváte, že ty vidle do vládnutí hodí? Vždyť si to zkuste! Mluvíte jak dítě. Od koho očekáváte něco, na co byste sama neměla odvahu? Copak nechápete, že má-li někdo pod palcem policii, justici a media, tak má moc, kterou vás zlikviduje? Opozice je slabá, protože ji podporuje a volí… Číst vice »

Anonym
Anonym
před 7 měsíci
Odpověď uživateli  Anonym

Naši vládci nerozumí ničemu, veškerá jejich aktivita poškozuje zájmy těch, kteří je volili a oni je budou volit znovu! Protože většina občanů je snadno manipulovatelná. A bude to rok od roku horší, jak budou přicházet k urnám další ročníky předzpracované mládeže. A kdyby ani to nestačilo, volby se zfalšují. Nevím madam, jaký jste cca… Číst vice »

cablik
cablik
před 7 měsíci

Česky řečeno vládnou tady ideologičtí fanatici kteří ničemu nerozumí a cíleně ožebračují tento národ bohužel je dost hlupáků co je volí přeci „patří na západ”.

mikkesh
mikkesh
před 7 měsíci

Pane Kulhavý, kdysi když Hitlerovi při výběru protektorátního presidenta oponovali, že Háchu nikdo nezná, že nemá zkušenosti, že je neslaný nemastný … Dolfi jim odpověděl : “Nikdo ho nezná? Tak ho pochvalte v novinách! Dejte mu nějaké vyznamenání! A uvidíte, že ho Čechechej bude mít rád.” Trefil se. Na rozdíl od primitiva Fialy,… Číst vice »