Skutečná ruská propaganda

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Volání po míru nahrává ruské propagandě… Takhle nám to tvrdili. Rusko zahájilo nevyprovokovanou agresi proti mírumilovné zemi a je zapotřebí, aby za to zaplatilo. Celý svět se spojil proti Rusku. Západ dodá zbraně i peníze, spustí zničující sankce proti ruské ekonomice, Ukrajinci vyženou okupanty ze země a Rusko se rozpadne.

Všechny hlasy, že by to mohlo být jinak, byly hlasem ruské propagandy. Jakékoliv volání po míru, diplomacii a jednání, to byly notičky přímo z Kremlu. Jakýkoliv názor, že Rusko neprohraje, že je celý ten konflikt od začátku „nějaký divný,“ to byl důkaz poraženectví a kolaborantství. Rusku už brzy dojdou náboje, lidi, technika, čipy, jídlo, rakety, letadla, vrtulníky a lodě. Ruská ropa Putinovi na válku nevydělá. Ruský plyn nesmí do Evropy (pro jistotu odpálíme trubky), protože to Rusům sebere peníze, které sypou do armády. Každý, kdo tvrdí něco jiného, ten podlehl dezinformacím a ruské propagandě.

Takhle to říkali. Jakýkoliv střízlivější hlas byl umlčen a prohlášen za zrádcovský. Jakýkoliv jiný názor se dostal na hranu kriminalizace, kterou jsme tady u nás, jako obvykle, dotáhli nejdál.

A co mezitím dělala ruská propaganda? Inu, svojí práci. Šířila informace, že Rusko je slabé. Šířila informace, že Rusové nejsou schopní prolomit ukrajinskou obranu. Posílala do války padesát let staré obrněnce, nechávala několik dní stát desítky kilometrů dlouhé konvoje. Neříkala nic o skutečných záměrech a skutečných cílech. Nechala západní novináře, ať si vytvářejí domněnky, živila ty domněnky „důkazy“ o ruské neschopnosti, nevyvracela spekulace o mezinárodní izolaci Ruska, nevyvracela spekulace o Putinově zdraví. Nevyvracela vítězný ryk Ukrajinců, že osvobodili Kyjev i Charkov, nechali Západ si myslet, že osvobodili Cherson. Západ ať si skutečně myslí, že už brzy zvítězí.

Byla to ruská propaganda, která nechala Západ, ať se chytne do vlastní pasti. Ať vytvoří iluzi velkého vítězství, ať všichni papaláši řeknou věci, které už nepůjde vzít zpátky. Ať Zelenský řekne, že osvobodí celé území Ukrajiny i Krym. Nechali Bidena i většinu progresívních generálů, aby začali porcovat medvěda. Nechali západní média vytvořit iluzi velkolepé ofenzívy, která nemůže selhat, protože má nejlepší zbraně, nejlepší techniku, nejlepší poradce i nejlepší vojáky.

Ruská propaganda splnila svůj účel. Donutila tady na Západě prakticky všechny politiky, aby říkali „hop,“ i když nepřeskočili.

A pak, když mělo dojít na splnění slibů všech těch Fialů, Bidenů, Scholzů, Macronů i dalších, tak to skončilo masakrem na ruských minách. I s celou tou zázračnou technikou i zázračným výcvikem.

Jo, před dvěma měsíci byla ruská armáda plná ožralých mužiků, kteří utečou jen co uvidí prvního Leoparda. Žádný novinář tenkrát neříkal to, co dneska běžně najdete i v majnstrýmu – že některé ukrajinské jednotky ztratily 80% mužů, že Rusové dobře bojují, že jejich Lancety a dělostřelectvo jsou vážnou překážkou. Ani to nesměl říkat… Kdyby Seznam takový rozhovor pustil před dvěma měsíci, tak by to byla ta nejhorší ruská propaganda. Prostě to nemohli říct i kdyby chtěli, protože ne my, ale oni podlehli ruské propagandě. Rok tvrdili, že Rusko je na kolenou a nikdo neměl odvahu si přiznat, že se prostě spletli. Jejich vlastní aktivisti by je ukousali.

Jsme slabí, říkali Rusové. Stačí ještě vybrakovat jeden sklad. Stačí ještě dodat pár tanků… ano, už to jaksi demilitarizuje celou Evropu, ale už už to bude. Rusové jsou těsně před porážkou. Takhle se dělá propaganda. Takhle se dělá skutečná psychologická operace. Na bojišti se dneska nic utajit nedá. Takže se to musí udělat v hlavách generálů i veřejnosti.

Najednou i takový Politico píše, že USA nejspíš promeškaly tu nejvýhodnější příležitost na mír… Ano, už před rokem jsme to říkali. Dejte libtardům dost času, vždycky na to nakonec přijdou. Sice to stálo zničení celého státu a budou z toho dalekosáhlé změny ve světové politice, ale nakonec na to asi přijdou. Ukrajina bude zničená, statisíce mužů přišlo o život, ale už jim to začíná docházet.

Izolované Rusko si dělá summity s půlkou světa. Izolované Rusko bez čipů si klidně posílá sondu na Měsíc, izolované Rusko přesměrovalo prodej surovin na jiné trhy. Tak vehementně jsme kolem Ruska stavěli plot, až jsme ho postavili okolo sebe. Tak dlouho jsme chtěli, aby Rusové měli problém, až jsme ho udělali u sebe.

A nejde to vzít zpět… je těžké si najednou připustit, že Rus prostě chtěl vypadat slabě, aby nás donutil k věcem, které bychom nikdy neudělali, kdybychom si byli vědomi jeho skutečné síly. Zafungovalo mu to tak dobře, že Seznam sice přinesl rozhovor se dvěma americkými žoldáky, kteří řekli, že jejich jednotka přišla o 85% mužstva, ale museli dodat, že jsou optimističtí a že to určitě dobře dopadne… Tak určitě… když přijdete do bitvy a přežije to patnáct lidí ze sta, tak to je skutečně důvod k optimismu.

V očekávání brzkého vítězství se ukončily řeči o nepřípustnosti kolektivní viny… na Rusa se to uplatnit dá, ne? V očekávání brzkého vítězství se ukončil antikomunismus… Pávek už klidně na Hrad může, už to nebude zapotřebí… Rusům se to povedlo. Jakýkoliv střízlivý hlas je kolaborace… takže žádná šance na korekci chyb a zbožných přání. Všechno kromě drtivého vítězství je prohra. A drtivé vítězství nebude. Na Ukrajině nebude co obnovovat, nebude pro koho, nebude s kým a nebude proč. Země je zadlužená na sto let dopředu a jediná její záchrana je v tom, že změní prapor… což se mi zdá jako stále pravděpodobnější budoucnost…

Ne my, to Fiala podlehl ruské propagandě. Může se teď říkat, že když se zločinu dopustí vláda, bude potrestána celá vláda včetně jejích členů, protože to jinak nejde?

To naši novináři podlehli falešnému pocitu brzkého vítězství. To naše neziskovky zahájily hon na ty, kteří to s republikou mysleli dobře. Uvěřili, že Rusko je možné porazit. Že je možné se pomstít za dávná příkoří, že je možné se pomstít za všechny jejich domnělé i skutečné hříchy. Uvěřili, že spolu s USA to dokážeme. Uvěřili, že na tom zbohatnou, že je pokryje alespoň odlesk slávy…

Teď se probouzejí a zjišťují, že jim z rukou kape ukrajinská krev a nic jiného nemají. Jak asi budou vypadat články v majnstrýmu za měsíc? Budou psát to, za co by je dneska ještě ukousali? Inu, takhle to je, když podlehnete ruské propagandě o slabosti.

**

Autor: Daniel Sterzik – Vidlák, zdroj: Litterate

 

3.3 19 hlasy
Hodnocení článku
19 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 9 měsíci

Je jasné kdo dělá propagandu a vítězí na celé čáře oni to jinak ani neumí říkat pravda se v dnešní době nesmí. Tak propagátoři režimu tvoří přijatelné články a zprávy.

mikkesh
mikkesh
před 9 měsíci

U pana Sterzika už tradiční pohled znalého a moudrého člověka, který by se styděl za takové bláboly a lži, které dnes píší “novináři” s tím, jak asi budou vypadat jejich články za měsíc. Nijak. Nijak nebudou vypadat. Nebo snad dnes po tom novinářském ksindlu někdo požaduje, aby třeba psali o tom jak vypadá dnes, po tom… Číst vice »

Negus
Negus
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Naprosto souhlasím a ta novinářská žumpa se hezky vykrystalizovala !! Ten,kdo trochu víc sleduje- pochopí …

Karel2002
Karel2002
před 9 měsíci

Podle mně Rusko prohrát nemůže. Otázkou je, jak bude vypadat mír, jestli to bude skutečný mír nebo korejské “příměří”. A železná opona někde za Donbasem. V nejvíce optimistickém (pesimistickém, jak pro koho) případě se ukrajinský režim zhroutí, všichni banderovci odletí na Floridu užívat si nakradené peníze a v Kyjevě bude režim nakloněný Rusku. A Ukrajinu… Číst vice »

danny
danny
před 9 měsíci

Právě běží zprávy o pádu letadla s Prigožinem a Utkinem na palubě. Na Vesti-ru potvrdili úmrtí obou velitelů. Amatéři zachytili celou scénu a zveřejnili ji. Letadlo ve vzduchu vybuchlo. Svědci hlásí dva výbuchy a následně je vidět nekontrolovatelný pád letounu nosem k zemi. Buď byla posádka mrtvá, nebo výbuch zničil výšková kormidla. I po pádu letounu je vidět… Číst vice »

Naposledy upraveno před 9 měsíci uživatelem danny
eFPe
eFPe
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  danny

Vy si myslíte že to udělali nějací Rusové?

danny
danny
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  eFPe

Prohledal jsem kdejaký kanál, abych sehnal podrobnější informace. Ale zatím to vypadá následovně: letoun patřil soukromé letecké společnosti, která je pronajímá obchodníkům. Podíváte-li se pozorně, tak nejvíce kouře jde z ocasní části letounu. Tedy tam byl zasažen. Odpovídá tomu i trajektorie pádu (plochá vývrtka a následně střemhlav) i následně padající trosky. Sestřel dronem je… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  danny

Nebyl Prigožin zrádce?

danny
danny
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Jak pro koho. Pro někoho určitě, pro jiné byl hrdinou. Teď jde o to, kdo je ten zrazený a jakou pozici zastává.

Negus
Negus
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  danny

Já bych s odpovědí nespěchal..však se dočkáme…

Primak
Primak
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  Negus

Přenechme ty starosti Rusům, oni si s tím poradí, tak jako v jiných situacích. Éto váše dělo…

reproduktor
reproduktor
před 9 měsíci

Asi tak, Ukrajinci byli vždy zmrdi uz od připojení k Wehrmacht i jako dozorci v koncentracnich taborech.

Karel2002
Karel2002
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  reproduktor

Ukrajinci jsou také Rusové, Malorusové. Ruský národ se dělí na Velkorusy, Bělorusy a Malorusy. Ukrajinský jazyk vzniknul z dřívějšího ruského jazyka a je v podstatě jeho nářečím. Stejně tak i běloruský jazyk. Všechny ty tři národy jsou stejně dobré, jako stejně zlé. Za občanské války 1918-1920 dělali zvěrstva jak Rusové, tak Ukrajinci.

mikkesh
mikkesh
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  reproduktor

Zřejmě píšete o banderovcích (Halič) Ukrajinci měli za války s Němcem bez mála osm milionů padlých za vlast. Všichni jsme podlehli každodenní propagandě. A to, že se banderovcům podařilo ukrást název Ukrajina … musím uznat – majstrštyk, za který by se nemusel stydět ani Goebbels.

danny
danny
před 9 měsíci

Už čínský generál Sun C’ ve své knize “Umění války” (je na IT) uvádí jako jednu ze lstí, přesvědčit nepřítele o tom, že je daleko silnější, vylákat ho na bojiště a tam ho zničit. Neboť “vítězné vojsko vítězí před bojem. Pražené vojsko hledá vítězství v boji”.

Ludvik
Ludvik
před 9 měsíci

Ještě že Fiala má Blažka…

vaclav
vaclav
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  Ludvik

No on má těch tupců mnohem více. Blažek je více vychcánek, ostatní jsou opravdu výběr idiotů.

Karel2002
Karel2002
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  vaclav

Milovaných hlavně v Praze.

vachav
vachav
před 9 měsíci

Ač jsem měl v poslední době výhrady k  některým názorům tohoto autora(viz diskuse),pod tento článek se podepisuji-výborná analýza ,ačkoli to připomíná smutnou ironii.