Jindřich Kulhavý: Kdo se drží u moci?

Pětikoalice se díky předvolebnímu triku dostala k moci. Parlamentní volby byly díky předsedovi Ústavního soudu Rychetskému zfušovány a ovlivněny tak, aby jejich případný vítěz mimo strany v předem dohodnutých koalicích nesestavil vládu. ANO skutečně získalo jako strana nejvíce voličů, budoucí Pětikoalice tak musela spojit své síly a poslat Babiše do opozice.

Jindřich Kulhavý
Jindřich Kulhavý

Uplynula určitá doba, ne zase tak moc dlouhá, a volební preference ukazují, že ani tento trik by nyní vládnoucí klice nepomohl. Tvrdá proukrajinská linie a eurounijní s proamerickým řiťolezectvím vzbuzují ve velké části národa doslova odpor.

Přestože existují stále v dostatečné míře občané, pro které jsou Pekarová Adamová s Fialou moderní evropskou avantgardou vedoucí zemi do vysněného tvrdého jádra EU, počty příznivců tohoto směřování klesají. Alarmujícím by se pro členy Pětikoalice měly jevit výzkumy veřejného mínění, v nichž se KDU-ČSL dostává s jedním jediným procentem potencionálních voličů úplně mimo hru o další setrvání na politickém výslunní. Ani Top09 i přes sexy velké oči své předsedkyně pěti potřebných procent už zdaleka nedosahuje a zdá se, že si lidé všímají spíše jejich naprosto stupidních názorů než tělesných křivek.

Je třeba si uvědomit, že straně dochází dech a někteří lidé s ní spojovaní se v žebříčku popularity propadají. Kdysi perspektivní a bývalý ministr spravedlnosti, nyní eurohujer Pospíšil, má za sebou sice zářnou kariéru, zároveň už ho strana radši do popředí moc nevystrkuje. Ostatně Topka celkově působí v Europarlamentu jako kolaborant nestarající se o zájmy ČR.

ODS už dávno není tou stranou, kterou představoval Václav Klaus. Tedy, něco tu zůstalo. Kmotři blízcí straně dále ovlivňují výběrová řízení, jejichž údajná transparentnost je směšná. Pokud znáte ty správné lidi, a to jak na celorepublikové, tak i na komunální úrovni, máte šance uspět. Politické tlaky fungují stále stejně, jen všimné se dávkuje většinou diskrétněji.

Nutno konstatovat, že do systému je zapojeno všech pět stran Pětikoalice a nic na tom nemění ani tvrzení, že výběrová řízení jsou pod dozorem tak, aby se nedalo podvádět. Plno majitelů stavebních firem či dodavatelů technologií by mohlo povídat. Můžete nabídnout nejlepší cenu i podmínky, přesto díky opravným položkám a přidaným faktorům skončíte mimo hru. Buď Vás vyloučí, nebo vyženou.

Když začne vyhrožovat policejní ředitelství, radši ze zakázky odstoupíte a jste v šoku, že to udělá i pár dalších společností za Vámi, aby nakonec zvítězila ta s o mnoho dražší nabídkou. V podstatě se dostanete do situace, že už na vnitro žádnou nabídku nepošlete. A o to přeci jde.

Stávající ODS to přesto má o dost těžší v tom, že už tu k rozkradení zůstalo minimum a musí se pečlivě hledat, co jde ještě rozprodat. Navíc hladových krků je stále více, uspokojit všechny z Pětikoalice není snadné.

ODS na mezinárodní scéně už zdaleka není silnou pravicovou stranou hájící naše zájmy. Pod Fialou (začalo to už chacharem Topolánkem) nastoupila cestu totalitního liberalismu zastávajícího jakýsi eurounijní socialismus. Místo zastupování pravicově smýšlejících občanů se prezentuje preferováním levicového Green Dealu, čímž se spíše než pravici přibližuje ultralevicovým Pirátům. Ti by se v Parlamentu ČR zatím udrželi, protože voličská základna vycházející z mladší generace tíhne pod vlivem propagandy k LGBT, marjánce, digitalizaci a k falešnému zelenému aktivismu postavenému na manipulaci s reálnými dopady na životní prostředí.

Piráti mají punc rebelů, což představuje vzhledem ještěrku připomínající dredař Bartoš. Legalizace konopí je z programu Pirátů jediný dobrý počin, bohužel ti ho chtějí především kouřit. Což je nejhorší možné použití. Naopak v jiných sférách je mnohem lépe využitelné a je škoda, že kvůli uživatelům marjánky je jinde zakázané. Piráti a ODS tak jediní z  Pětikoalice mají šanci jít do dalších voleb s představou, že se ve Sněmovně udrží.

STAN ztrácí a balancují. Rakušan je evidentní grázl, kterému moc stoupnula do hlavy. Tento proukrajinský zločinec není dobrým politikem a jako nejvýraznější tvář Starostů a Nezávislých připomíná slona v porcelánu. Což musí těšit Babiše, protože mu tak odpadává další konkurent.

Celkově lze vnímat propad vládních stran a celorepublikové rozčarování, byť příznivci Pětikoalice jsou stále díky své hlučnosti a prounijní zabedněnosti dost slyšet. Také média dělají vše pro udržení protiruské nálady a dojmu, že bez EU a USA jsme vydáni napospas ruskému medvědovi. Jenže fakta hovoří jinak.

Vysoké ceny čehokoliv, inflace, ukrajinizace, často naprosto zcestné dotace a mrhání, hrozící migrace a extrémní zadlužování provázející vládu Petra Fialy naznačují, že vše dopadne pro Pětikoalici špatně. Jen je třeba si pohlídat, aby neprosadila korespondenční volby a aby se její zástupci před případných odchodem nestihnuli nakapsovat. O to jim jde nejvíce.

**

AUTOR: Jindřich Kulhavý, ZDROJ

2.8 13 hlasy
Hodnocení článku
14 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Rob
Rob
před 7 měsíci

…a kdo se chce udržet u moci…: Pravda nebo krutý vtip o pravdě. Prezident Pavel dodatečně podepíše Chartu 77 Na dodatečném podepsání Charty 77 se na festivalu Trutnoff dohodli bývalí disidenti s týmem prezidenta Petra Pavla. Podepsání Charty 77 by mělo završit přijetí Petra Pavla mezi osobnosti, které zasvětily svůj život boji za demokracii.… Číst vice »

Rob
Rob
před 7 měsíci
Odpověď uživateli  Rob

„Je snadné někoho soudit kvůli tomu, co napsal v osmdesátých letech do životopisu nebo co se rozhodl studovat. Ale co ví veřejnost o tom, jaký pan generál skutečně byl a jaké zastával vnitřní postoje?“ pokládá Rákosník řečnickou otázku, aby si posléze sám odpověděl tak, že mnohdy je vnitřní a neokázalý protest cennější než vystupovat… Číst vice »

Rob
Rob
před 7 měsíci
Odpověď uživateli  Rob

život boji proti útlaku a totalitnímu zřízení.
Dobrý, co?

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 7 měsíci
Odpověď uživateli  Rob

To jako myslí vážně? Charta 77, ti pilířové pravdy a lásky, ti charakteři, ta avantgarda společnosti… nechají agenta 107 DODATEČNĚ podepsat ten svůj dokument? Pak z něj udělají jen cár papíru vhodný k … Bože, to je tak směšný. Co na to ti, kteří podepsali, ale takové jednání se jim ekluje? Snad jich… Číst vice »

Praded
Praded
před 7 měsíci
Odpověď uživateli  Rob

Tohle by měl umělecky zpracovat nějaký humorista jako Jaroslav Hašek aby to zůstalo zachováno pro pokolení budoucí. Zapracovat tam ještě jeho a manželek rodiny, možná i děti.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 7 měsíci
Odpověď uživateli  Rob

Jako vedoucí hospodářský pracovník jsem podepsal odsouzení charty 77 aniž bych ji četl. Je to tak. A co? Mám se z toho po…? Taková byla doba a já nebyl žádný bojovník. Šířil jsem dobré jméno své vlasti na výstavbě investičních celků v Afghánistánu, Íránu, Libii, Iráku, Indii…, každý jsme měli své starosti a svou práci.… Číst vice »

Praded
Praded
před 7 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Vždyť ta charta 77 byl spolek Chazarských komoušů, řízený Chazarskými dobrodinci z celého vyspělého západu. Největším přispěvovatelem byl Chazar Šoroš. Stále je to stejná rodinná záležitost.

tomaskova
tomaskova
před 7 měsíci

Ukrajinský oligarcha Babiš, pokud se znovu dostane k moci, ten se s námi mazat nebude.

Praded
Praded
před 7 měsíci
Odpověď uživateli  tomaskova

Babiš je Rusínsko-chazarského původu, přes to chápe, že aby se lid nebouřil, potřebuje chléb a hry. Zná dobře Francouzkou historii a osud Marie Antoanety.

spartak
spartak
před 7 měsíci

Dědek Klaus a EU rozehrála politiku po odstoupení SSSR tzv.luxování levicových voličů ,samozřejmě tím se pravice změnila a dnes se mluví o socialismu EU ,přitom se oživil nacismus a válka na Ukrajině.

Karel2002
Karel2002
před 7 měsíci

Tak bohužel poslední zkouška toho, jak si ODS-TOP09-STAN-Lidovci-Piráti stojí u občanů s podporou a popularitou, dopadla pro dnešní opozici, která dostala v minulých volbách 60% (nevládla a nevládne jen kvůli milionu propadlých hlasů) a která těch svých 60%, od té doby měla i v dalších průzkumech, naprosto katastrofálně. Kandidát podporovaný ODS a spol. dostal od občanů skoro 60%, tzn. obrovskou… Číst vice »

Praded
Praded
před 7 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Opozice od SPD dolu a alternativy, jsou skrytě řízeny k tomu, aby nedošlo k jejich spojení. Stačilo by aby navrhly jediný bod k dohodě a to ústavní zákon o proveditelném referendu, kterým se dá něco změnit. Volební účast by měla být povinná, jinak je jen podvodem, jako současný parlamentní systém.

cablik
cablik
před 7 měsíci

Co jako představují tyto strany říkají si pravice ale to oni nejsou Česká pravice by se musela starat o zájmy Českého podnikání. Ale to oni nedělají a jsou to jen slouhové slouhů.

Praded
Praded
před 7 měsíci

Protože tento systém DEMOKRACIE je ve své podstatě zhovadilý. Vznikne účelový slepenec, ve kterém se všichni jen vymlouvají na partnery a zodpovědnost za sliby nenese nikdo. Tak to nemůže fungovat vůbec v ničem na světě. Proto je i po 34 letech nenaplněna ústava proveditelným zákonem o referendu. Což považuji za nejdůležitější pilíř nějakého pokroku. Právě… Číst vice »