Lámání charakterů a páteří v srpnu 68, 69 a dnes: Podobnost čistě náhodná? Německo se za invazi nikdy neomluvilo. Spojené státy s ní souhlasily. Pražské jaro bylo stejně nebezpečné pro Moskvu i pro Washington. A co Helmut Zelí?

LADISLAV VĚTVIČKA uvažuje o fenoménu 21. srpna a konstatuje, že dnes se situace opakuje pouze v opačném gardu, kdy cenzura a omezování svobody slova je podpořeno novou okupační smlouvou o pobytu vojsk, tentokrát pro změnu amerických

Ladislav Větvička
Ladislav Větvička

Byla to divna doba. Tenkrat byla na jedne straně jedna velka sovětska armada a štyry armady satelitni, kere byly nepodstatne. Na straně druhe stalo skoro patnact milijonu česko-slovenskych občanu.

USA s invazí souhlasily

Nikdo jiny. Ameryka byla informovana večer před invazi (tady su dukazy od USPR – Ustavu pro studyjum pojebanych režimu), ale Ameryka nezrobila ani Ň. Takže vlastně ze sovětsku akci suhlasila, bo uspěch Č-S obrody mohl byt pro amerycke (aji ruske) synky nebezpečny. To ale fčil neřešme a poskočme o tyden vpřed!

Moskevsky protokol podepsalo 25 nejvyše postavenych česko-slovenskych osob – esli se nepletu, enem jediny Franta nepodepsal.

Zrada z Moskvy zbavila narod ochoty k odporu. Když lidi viděli zlomene šašky, keři se po tydnu od zahajeni invaze vratili s moskevskym glejtem, kery se dokonce bali veřejně ukazat, pak lid pochopil, že nema smysl vzdorovat. Odvezli nam vudce, vratilo se blato. Narod pochopil. Pokud neni vudce, nema smysel ani zbytečne sebeobětovani.

Ti, co to nepochopili, se eště raz pokusili o odpor. Rok se s rokem zešel, uplynulo enem 365 dnu a všecko se změnilo (hlavně mnozi se změnili). Jednadvacateho srpna se zas statisice lidi sešly na naměsťach, aby volaly po pokračovani reformni dubčekovsko-smrkovske politiky a demokratyzace života, proti obnovovane cenzuře a za svobodu slova.

Češi proti Čechům

Ale proti nim, na rozdíl od srpna roku předchozího, už fčil nestály cizí nepřátelské jednotky ve špinavych rubaškách, ale pravidelne utvary „našeho“ SNB, ČSLA a LM. Takže naraz tu stali Češi proti Čechum, keři eště vloni společně hrozili pěstičkama okupantum…

Ty kurvy, kere narod před rokem odhalil, zustali stejni – Bilak, Kolder, Indra, Švestka a spol. Akurat z hrdinu prašskeho jara Dubčeka, Černika, Svobody a Smrkovskeho se stali stejně prodejni šašci. Jedni podepsali zvaci dopis, druzi o rok později pendrekovy zakon proti vlastnim přiznivcum.

Enem Krygel zustal česko-slovenskemu narodu věrny. Jak přiznačne. Akurat o tym Č-S zdělovaci prostředky nesměly mluvit.

Tajak dneska. Kurvy podepisuju sebevražedne dohody a zakony a narod němy ryje… ne, eště neryje držku v zemi. To si synci nahoře moc dobře pohlidaju, aby narod neryl držku v zemi. Gulašovy socializmus jest tu vzorem, jak uklidnit potencijalni odpor.

Je třeba se připomenut, že svinstva a zločiny na našich lidech v srpnu 1969 zme si robili my – naši spoluobčani, nikoliv Sověti zalezlí kajsik ve vojenských prostorach, aji když prvotni impulz přišel od nich.

NDR se omluvila ale sjednocené Německo ne

Tuž nic, vraťme se k osumašedesatemu a osumadevadesatemu… Dne 16. srpňa 1989 se omluvilo Maďarsko za učast na invazi do ČSSR. O den později se omluvilo Polsko.

To byl tenkrat prušvih a režim měl strach, že se to može zvrhnut. Na Čechy to ovšem přiliš nepusobilo, ti asi furt čekali na mrtvolu sudruha Zifčaka, jehož pamatnik je furt na Narodni třidě, přestože je Uďa furt paradoksně žid a zdrav u nas na severu.

Par dnu před tzv. deadlinem, kery měl nastat na setkani stareho Buša s Gorbym na Maltě, dňa 1. prosinca 1989 vyjadřil Nejvyšši zakonodarny zbor NDR upřimne politovani nad učasti vojenskych jednotek Wehrm… sorry, chtěl sem řict Narodni lidove armady NDR na intervenci.

Gorbačov splnil americké úkoly na jedničku

No a den pote se rozhybali aji Bulhaři. Jejich vlada akci ze srpna 1968 vyhodnotila jako neoduvodněnu a nezakonnu.

O den později, 2. prosinca 1989 se potkal na nafukovacim člunu u Malty Gorby a stary Buš – a Gorby konstatoval, že všecky ukoly kere mu byly Ameryčanama uložene, splnil. Po navratu z nafukovaciho čluna sezval všecky bolševicke vudce tehdejšiho socanskeho světa (kerym zbyvalo mnohdy enem par dnu polityckeho života – nebo v připadě Čaučeska opravdoveho života) a přinutil je podepsat společne prohlašeni, odsuzujici invazi z roka 1968 jako vměšovani do jinych zaležitosti a bla bla bla. Tym byla vyjadřena aji sovětska omluva pote, co paru roku před tym Gorby prohlasil, že nejdřive musi všeci učastnici akce prohlasit, že to bylo svinstvo, a pak až to može zrobit Sovětsky Sajuz. Tedy dneska Rusko jai nastupnicky stat.

Příprava na přeměnu pevné marky na zvrhlé euro

Mimochodem, když už chcete mět celu tu hysteryju pokupě, pak sučasný ruský prezident Vladimir Putin v roce 2006 uvedl, že Rusko za invazi nese “morální zodpovědnost“ a událost popsal jako „tragédii“.

Jeho předchůdce v úřadu Boris Jelcin už v devadesatkach označil invazi za “akt agrese”.

Tuž tak se věci maju s tu omluvu od NDR. Ta opravdu přišla.

Od NSR nepřišla, nebylo duvodu, NSR se utoku neučastrnila. Ta už se totiž připravovala na okupaci ČSFR prostřednictvim nejruznějšich hytlermarketu a obsazeni prumyslu.

A myslim, že v te době už měl tlusty Helmut Zelí – Uhli naprosto jine starosti s přeměnou marky na zvrhle ojro.

Zdroj a zdroj 

3.5 12 hlasy
Hodnocení článku
6 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel2002
Karel2002
před 7 měsíci

Ministr vnitra za STAN Rakušan řekl, že pro Rusy platí kolektivní vina. Každý Rus je zodpovědný za to, jakou má vládu a případně za to musí být potrestán. Takže ruští umělci, sportovci mají u nás zákaz a ruští návštěvníci musí počítat s drsným zacházením.

Karel2002
Karel2002
před 7 měsíci

Našel jsem v národní knihovně zajímavou knihu o tisíci letech ruských expanzí. Rusové jsou prý už od Rurika nejvíce agresivním národem na světě. V oscarovém filmu Kolja říká Svěrák malému Rusovi, že Češi kdysi sovětskou vlajku vyvěšovali z vděčnosti za osvobození, protože ještě nevěděli, jací jsou Rusové prevíti. Zabírají cizí území. Tak se nedivte… Číst vice »

skeptik
skeptik
před 7 měsíci

Jestliže nevadí to, že se “demokratická” ČR podílí na napadání a okupaci suverénních států, tak by neměla ani vadit událost stará 55 let.

unkas
unkas
před 7 měsíci

tak toto je blábol Lojzy z 5.B….

spartak
spartak
před 7 měsíci

Stálé připomínání roku 1968 beru jako fašistickou realitu.Horší je současnost.ODS a Klaus v devadesátkách nic nedělal pro Československo a ejhle po několika desetiletích znovu ODS a Fiala znovu nečiní nic pro Česko ,je to náhoda ? Po 30ti letech již na náhody nevěřím.

reproduktor
reproduktor
před 7 měsíci

Stalo se. Jenže stačilo vydržet několik let a ten zapad by měl problémy. Zapad potreboval odbyt a tim bxl východ. Dnes se kecá o invazi VS do Československa, ale tak nejak se zapomíná na okupaci v roce 1939, která vlastně byla velice krutá a prelomova pro další budoucnost občanů a republiky. Kolik vlastně zemrelo přímo behem… Číst vice »

Naposledy upraveno před 7 měsíci uživatelem reproduktor