Smutný cirkus – hnutí STAN

Vlastně by se tato strana dala bez nějakých velkých cirátů nazvat stranou poznamenaných.

Jiří Paroubek
Jiří Paroubek

Z denního tisku jsme se dnes dozvěděli, že policie již konečně uštrykovala žalobu na Redla a Hlubučka, tedy hlavní figury kauzy Dozimetr. Trvalo to sice dlouhých 14 měsíců od zahájení trestního stíhání, ale tento příběh tady až do eurovoleb v médiích vydrží.  Lidé sice pozapomněli na hromady hnoje, které se kolem této kauzy již objevily. Pozapomněli také na to, že hlavní politickou figurou v této kauze systematického ovlivňování veřejných zakázek a tedy korupce a vykrádání veřejných rozpočtů, byl náměstek pražského primátora za STAN Petr Hlubuček. Ale teď si, nad novými informacemi, zase rozpomenou.

Trochu odbočím k jinému dílčímu tématu. Dnes ráno při cestě do své kanceláře jsem měl možnost poslouchat na rádiu Prostor debatu vlídného moderátora a bývalého ministra za STAN, nyní stále ještě poslance za tuto stranu a nově už také ředitele jednoho z pražských soukromých gymnázií, Gazdíka. Pánové ze soukromého rádia si mohou pozvat do svého pořadu koho chtějí, třeba Usámu bin Ládina (pokud by ještě byl naživu). Mistr Gazdík ovšem hovořil v tomto rádiu velmi rozšafně a bez jakéhokoliv studu sděloval, že on vlastně tedy skoro ani nemusel rezignovat na funkci ministra, ale že nechtěl, aby uškodil jeho straně, tedy hnutí STAN. Ale poslancem bez uzardění zůstal. Žít se prostě musí… A teď už má ještě druhé obročí…

Vzpomeňme si ale, jak to bylo. Gazdík byl prvním z politiků, kterého si rodina Redlů vyhlédla a uzavřela s ním politické spojenectví s tím, že mu umožnila vlastně rozvinout, zřejmě za použití Redlových financí (původ těchto financí údajně směřuje až ke Krejčířovi), projekt hnutí STAN celostátně. Na začátku se vlastně jednalo o projekt uplatněný jen ve Zlínském kraji, kde měli pánové Redlové svou podnikatelskou základnu. Časem ovšem přišli na to, že Zlínský kraj je trochu chudá nevěsta. A tak se jejich zájem přesunul směrem do Prahy, ale také do dalších krajů. Praha je z hlediska veřejných financí vskutku bohatá nevěsta. A teď se budeme dozvídat hnoje a špínu z kauzy Dozimetr ještě konkrétněji, neboť je obviněno v této věci deset lidí a několik z obviněných s policií čile spolupracuje. Takže proti tomu, co se dozvíme z policejních spisů, jsou zatím uniklé informace ze zveřejněných hovorů mezi účastníky kauzy dnes jen burským oříškem. A smolné knihy středověku by se proti spisům z této kauzy rděly studem, jako septimánka, kterou spolužák  oslovil s nepatřičným návrhem.

Připomeňme také, že při vzniku Fialovy vlády se stal velmi rychle budoucím bývalým ministrem tehdejší místopředseda hnutí STAN Michalik, někdejší starosta Dolních Břežan. Zjistilo se, že starosta Michalik, kromě toho, že se zabýval vcelku dobře obecními záležitostmi, vedl podivné finanční operace ve finančních rájích. Vypadá to, jako kdyby z těchto operací bylo hnutí STAN finančně vyživováno. A tak to designovaný ministr průmyslu Michalik včas zabalil a ministrem se nestal. Abychom to uzavřeli, také brzy poté zemřel. A o mrtvých jen dobře.

Vraťme se k panu, stále ještě poslanci Gazdíkovi. Po zveřejnění skandálu tak monumentálních rozměrů jako je Dozimetr, v němž hráli hlavní roli lidé jako pan Redl, tedy přátelé či dobří známí a hlavně kooperanti páně Gazdíka, nenašel v sobě Gazdík sílu, aby zmizel beze stopy z politického života. A ještě má chuť, což je vrchol všeho, dělat na půl úvazku buď poslance sněmovny anebo ředitele prý významného pražského gymnázia. Vyberte si. Tomu už vůbec nerozumím. Prý to studentům i jejich rodičům většinově vadilo, když majitelé přivedli tohoto poznamenaného člověka, který nikdy předtím, s výjimkou epizody na ministerstvu školství, nic podstatného neřídil. Majitelé jej ale nechali vyhrát konkurz na ředitele gymnázia. Ostudné!

Poslanec Farský už se opět cpe na kandidátku do europarlamentu a vůbec mu nevadí, jakým způsobem si zahrával s důvěrou svých voličů po parlamentních volbách. Připomeňme, že tento milý muž chtěl na několik měsíců opustit své místo ve sněmovně (nikoliv odstoupit) a chtěl si udělat „studijní cestu“ do USA, aby zpracoval jakousi seminární práci. Předpokládám, že obsah seminární práce mohl být bez problémů čerpán v době online přístupu do digitalizovaných archivů amerických univerzit, klidně z Prahy. Ale proč si nezajet na placený výlet do Spojených států, že. Chviličku trvalo, než panu Farskému docvaklo, že v nastalé situaci by měl rezignovat na funkci poslance sněmovny. Kroutil se jako had,  než to udělal.

Jeho politické dvojče, europoslanec Polčák, je také filuta. Za finanční reparace, které pomohl získat obcím v okolí Vrbětic, poškozeným výbuchy neodborně uskladněné munice, si řekl starostům obcí s mrňavoučkými rozpočty o honorář ve výši 8 mil. Kč. Díky tlaku veřejného mínění pochopil, že tu libru masa, kterou chce vytnout z těl nebohých chudých obcí na Zlínsku, si vzít nemůže. Ztratil se na čas z veřejného prostoru, aby se před pár měsíci opět objevil, když řekl, že jeho politická klauzura skončila, že se cítí vlastně být očištěn.

Myslím, že pana Polčáka by nebylo možné očistit ani v bazénu sava. Takže nejspíš i on se objeví na jednom z čelných míst kandidátky STAN do evropských voleb.

Vrcholným číslem kandidátky ovšem má být neúspěšná prezidentská kandidátka, expertka na všechno a zejména na makroekonomii, Nerudová. Ještě se ji nepodařilo (a ani se o to nepokoušela) vysvětlit podivné okolnosti získávání titulů na Mendelově univerzitě za úplatu v době, kdy byla rektorkou této alma mater. A už chce být v Bruselu. A nejlépe eurokomisařkou. I když jsou česká mainstremová média slepá a hluchá, když chtějí, a česká policie v jejím případě nekonala, myslím, že pokud se Nerudová přesune do Bruselu, celá kauza ji dožene. Zahraniční média k ní tak shovívavá nebudou.

**

Jiří Paroubek, Vaše věc

3.3 16 hlasy
Hodnocení článku
13 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Hokarc
Hokarc
před 8 měsíci

Principál Rakušan nám servíruje číslo za číslem. A co číslo, to klauni. Jenom klauni ! A nejsou hodni smíchu, ale výsměchu.

Karel2002
Karel2002
před 8 měsíci

Bohužel tzv. STAN je veliký politický podvod, který do této chvíle mnoho občanů neprohlédlo. Do politiky je přívedl Kalousek se Schwarzenbergem, kteří je propojili se svým TOP09 (tehdy TOP09 s podporou Starostů). Je pravděpodobné, že u jejich počátků stál organizovaný zločin (nic zvláštního v ČR a na Ukrajině). Podporuje je drtivá většina novinářů a pražské smetánky… Číst vice »

Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 8 měsíci

Včera, když jsem demonstroval před Úřadem vlády proti propuštění ukrajinského vraha na svobodu, tak bába Nerudová vylezla z Úřadu vlády, co tam chystali za sviňárnu?

mikkesh
mikkesh
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  Havloidni zmetek

Tam bych raději s tou demonstrací počkal. Snad má existovat i video. Pokud ano, určitě se objeví. A třeba nás překvapí, že se jeden Ukrajinec postavil proti osmi cikánům, kteří dělali v tramvaji rotiku. Rád Vás čtu, ale tady vyčkejte.

Karel2002
Karel2002
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Ukrajinci se perou s Cikány (Romy)? Proč, když z nich všichni patří k utiskovaným menšinám? Kdysi jsem slyšel názor, že nejvíce muzikální národy či rasy na světě jsou černoši (afroameričané, afroafričané), Cikání (Romové) a Ukrajinci. I Stalinovi se nejvíce líbily ukrajinské a gruzínské písně. Zdá se, že rvačka Ukrajince s Romem v sobě nese mocný politický náboj.

cablik
cablik
před 8 měsíci

Jo jo banda zlodějů a totalitních nýmandů jsem zvědav jestli je ještě budou volit tihle lidé očistit nejdou a oni se snaží Čechům zakroutit krkem.

vaclav
vaclav
před 8 měsíci

Pan Paroubek jako vždy skvělý. Jen zapomněl na velitele slepičáků vykulence rakušáka.

Primak
Primak
před 8 měsíci

Kdo má peníze, má moc. A kdo má moc, má nejen ty peníze, za něž tu moc získal, ale i moc nebýt souzen. Podle vzoru jejich Big Brothers.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 8 měsíci

STAROSTOVÉ a nezávislí. To první je zavádějící. Mnoho lidí si myslí, že STAN zastupuje všechny starosty v zemi. Přátelé, není tomu tak. Když žádali o zajištění podpory v obci a okolí našeho starostu, poslal je do pr….

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Přesně, toto je taková zavádějící a matoucí premisa, která má za úkol nahnat tomuto podivnému spolku kverulantů, podvodníků a necharakterních opic co nejvíce volebních hlasů. Vždyť je to jednoduché – v nějaké obci či nějakém městě mají schopného starostu, který leccos zařídí. A jelikož je starosta, řada voličů ho má za příslušníka STAN a tak to… Číst vice »

spartak
spartak
před 8 měsíci

Nadcházející volby nám ukáží jak voličům chutná současnost.Nedělám si iluze o velké změně ,neboť většina voličů je namočena v současném marasmu a fialová mlha vše zahladí.

Praded
Praded
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  spartak

Souhlas. Hodně i těch drobných podnikatelů, nemá čisté svědomí. Všici kradnů.

reproduktor
reproduktor
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  spartak

A pozor, potřebuji dnešní voliči mladší 30ti let změnu? Oni jdou proti proudu a je jim jedno jestli je kontráš Pavel komouš a zmrd s inteligenci řidiče traktoru. Je jim jedno, že Arabové a negři dokážou rozvratit chabou demokracii i system v Česku. Což dokázali zmrdi z Ukrajiny.

Naposledy upraveno před 8 měsíci uživatelem reproduktor