“Zelenskyj Kaput!”, oznámil včera Berlín! 7 důvodů, proč Rusko zvítězí! 3 miliony ruských vojáků se chystají na vítězný pochod! Kde se zastaví?

V nejvyšších patrech evropské politiky zavládla pochmurná nálada. Zelenského letní ofenzíva totálně propadla, a zbyla po ní jen obrovská pohřebiště plná “nezničitelné” západní techniky

video, – a hřbitovy plné obyčejných Ukrajinců, nahnaných do sebevražedných ztečí, které už nemá ani kdo pohřbívat, protože všichni byli už zmobilizováni a nebo utekli. Jen včera ukrajinská SBU zatkla v několika městech Zelenského mobilizační komisaře, kteří za úplatky 6 000 USD zařizovali útěky Ukrajinců ze země! Celkem 11 regionálních komisariátů z 24 se stalo terčem nájezdů SBU, a 100 městských mobilizačních úřadů je vyšetřováno! Generál Zalužnyj, aby sehnal další kanónenfutr pro nové nesmyslné Zelenského sebevražedné útoky, už nařídil zmobilizovat mobilizační komisaře, a poslat je do první linie, a jejich místa obsadit válečnými invalidy! Od začátku války už bylo ukrajinským vojákům provedeno přes 50 000 amputací dolních končetin. Jen protézy pro tyto invalidy budou stát 50 miliard CZK! To je hodnota celé Fialovi letošní pomoci Ukrajině. Západní armádní experti už v březnu odhadovali, že poměr amputací dolních a horních končetin je v ukrajinské válce 50:50. Můžete si tak přičíst dalších 50 000 invalidů bez rukou, nebo bez ruky! To je dalších 50 miliard CZK! Přičtěte k tomu invalidní důchody, a už je jasné, že Ukrajinská ekonomika se po válce zhroutí!

Putinova letní ofenzíva pokračuje zdrcujícím tempem. Ještě v pondělí váleční experti média Seznam jásali, že Putinova námořní blokáda Ukrajiny byla prolomena, že lodě se už plaví nakládat obilí v ukrajinských přístavech na Dunaji, jako je Izmail, a že na tyto přístavy se Putin neodváží zaútočit.

Včera ve středu už experti mlčeli, protože Putin v noci raketami na Izmail zaútočil, obilná sila zničil, přístav vyřadil z provozu, a zablokoval tak říční dopravu! Okamžitě po útoku vzrostla na hlavní obilné burze světa v americkém Chicagu cena obilí o dalších 4-5%! Všem západním politikům je tak už jasné, že levné ukrajinské obilí pro západoevropské výkrmny vepřů a kuřat letos nebude! Polská vláda není složená z úplných idiotů, jako je ta česká, a tak už dávno pochopila, základní princip logistiky obilovin – ani ukrajinské levné obilí se nedá převážet kamiony dále než do Polska, Slovenska, Maďarska a Rumunska. Vlaky se dá ještě dovézt do Česka a Německa. Kamkoli dále do Západní EU nebo do světa musí už být převáženo loděmi, a nebo někdo musí jeho přepravu dotovat ze státního rozpočtu! Poláci proto zablokovali transfery ukrajinského obilí přes své území, protože si snadno spočítali, že by u nich zůstalo, a poškodilo jejich vlastní farmáře!

Janusz Kowalski náměstek polského ministra zemědělství už oznámil, že po zákazu dovozu ukrajinského obilí do Evropy, Polsko nyní striktně požaduje zákaz dovozu ukrajinských mražených malin, rybízu a dalšího ovoce, do celé EU! Na Ukrajině nyní stojí před krachem, jak mrazírny, tak pěstitelé! V ČR nechala vláda zlikvidovat české pěstitele rybízu, stejně tak jako před tím pěstitele jablek!

Ukrajinci mají smůlu, jejich válka začala ohrožovat prebendy politiků nejen v Polsku. V Německu za poslední rok stoupla podpora AfD z 12% na 23%. Skoro každý 4 Němec už bude podle včerejšího průzkumu volit antisystémovou stranu, která se netají, že zatočí s imigrací a naváže přátelské vztahy s Ruskem. Zelení za stejné období klesli o 6%, a další strany je následují. Kapitáni německého průmyslu položili vládě nůž na krk, buď levné energie, a nebo odstěhujeme průmysl do USA, Indie a Číny!

Němci letos v létě vytvořili takový psychologický tlak na proukrajinské politiky, že je zbaví koryt, že se najednou včera v prestižních německých médiích začaly houfně objevovat články, že Zelenskyj je Kaput! Podle expertů Bildu nemá kyjevská soldateska proti Gosudarovi nejmenší šanci na vítězství, a Putin je připraven bez nejmenších ekonomických, výzbrojních a mobilizačních potíží brzy vyslat na vítězný pochod přes Ukrajinu neuvěřitelné 3 miliony ruských vojáků, což větší armáda, než je zatím největší čínská! Nejkvalitnější analýzu přinesl německý Die Welt. Podle ní Kyjev nebude schopen prorazit ruské linie, a bude muset uzavřít “příměří na neurčitou dobu”, a území bude rozděleno podle současné frontové hranice!

Němečtí politici si tak už uvědomili, že jim nezbývá než ukončit válku s Ruskem, jinak budou vyhozeni z koryt a Německo zkrachuje. Jejich současné představy jsou ovšem naivní. Putin nemůže podepsat příměří, dokud Ukrajina neopustí veškeré ruské území, které je podle ruského práva nedílnou součástí Ruska. Krom těchto oblastí, přisvojených Ruskem právními akty od roku 2014 do roku 2022. Putin velmi často vznáší nároky na další území, která jsou specifikována ruským výrazem Малороссия, který je natolik neurčitý, že určitě do něj nespadají pouze území kolem Lvova, a Zakarpatí. Putin je na vítězné vlně, a bude trvat na závazku neutrality zbytku Ukrajiny, na jejím úplném odzbrojení, a na požadavku zavedení ruštiny jako rovnoprávného důvodů státního jazyka na Ukrajině. Následujících 7 důvodů stručně vysvětluje, proč si je Putin vítězstvím už naprosto jistý!

  1. Bezkonkurenční velení a řízení vojsk! Ruské centralizované armádní řízení umožňuje ruskému nejvyššímu velení pružně reagovat na změny jak na taktické, tak i strategické úrovni včas a adekvátně. Ruská armáda má obrovské rezervy, které jsou řádově větší než její síly rozmístěné v předních liniích. Zálohy lze snadno přemístit do oblastí, které je třeba posílit, a zároveň je možné vyslat ze záloh další útočné jednotky do oblastí, kde je nepřátelská obrana nejslabší. Snad nejlepším příkladem toho je nedávný postup ruských jednotek v severním Donbasu, a v pohraničních oblastech mezi LNR (Luganská lidová republika) a Charkovskou oblastí (region), kde jsou síly Moskvy v ofenzivě už přes dva týdny. Navzdory skutečnosti, že rozbité jednotky kyjevského režimu nyní v této oblasti neustále ustupují a vzdávají se, v žádném z hlavních propagandistických kanálů Západu o tom prakticky není žádná zmínka. Nejlepší síly kyjevského režimu zatím plýtvají svými posledními bojovými rezervami v pokračování červencových sebevražedných útoků na složitou a hustou ruskou obranu v oblastech Donbasu, Záporoží a Chersonu, pravděpodobně jen proto, aby západní média mohla šířit propagandu, že Kyjev vítězí! Zatímco Západní  mainstreamová propagandistická mašinérie neustále očerňuje ruskou armádu, tak Pentagon v zákulisí pečlivě sleduje pokročilé ruské zkušenosti s organizováním systémů velení a řízení vojsk, a snaží se je aplikovat do své armády. Poučit se ze schopnosti Moskvy vést několik vysoce intenzivních vojenských operací současně, koordinovat je se zbytkem masivního ruského státního aparátu, zejména s diplomacií světové úrovně, je velkým předmětem současného studia mocenských kruhů ve Washingtonu DC. .
  2. Masivně vylepšené ISR (zpravodajství, sledování, průzkum). V letech před SMO nebyla ruská armáda známá rozšířeným používáním dronů a dalších bezpilotních platforem, protože mainstreamová propagandistická mašinérie stále prezentovala moskevské síly jako údajně „technologicky podřadné“. Ještě roky před SMO, zejména během své protiteroristické intervence v Sýrii, Kreml přitom investoval značné prostředky do různých druhů bezpilotních systémů. Ruská armáda pak využila těchto zkušeností k masivnímu zlepšení svých taktických schopností, a to exponenciálně zesílilo její výkon. To platí zejména pro SMO, protože drony byly bezkonkurenčním multiplikátorem síly pro ruské síly . A i když jsou síly kyjevského režimu výrazně lepší než teroristé podporovaní NATO v Sýrii a jinde, a přestože jim bojovná aliance poskytuje bezprecedentní množství informací z bojiště v reálném čase , většinou nebyly schopny využít tohoto masivního sdílení dat. I když je taktická ISR jednotek neonacistické junty značně rozšířena strategickou ISR NATO, lepší výsledky ve větším měřítku bolestně chyběly. Naproti tomu pozemní, vzdušné a vesmírné platformy ISR ruské armády byly použity se smrtícím účinkem a způsobily nenávratné ztráty jak nepřátelským frontovým jednotkám, tak i jejich týlu.
  3. Jedinečná kombinace aktivní obrany a ad hoc (proti)ofenzivních operací. Přestože je ruská armáda doktrinálně ofenzivní , rozhodně nezanedbává svou obranu. Naopak, využívá svůj taktický obranný potenciál pro strategické útočné účely. Rychlost, s jakou byly moskevské síly schopny vybudovat masivní a složité obranné linie tam, kde předtím žádné nebyly, nechala vojenské experty NATO bezradné. Sovětské koncepty „obrany do hloubky“ a „aktivní obrany“ byly značně vylepšeny nedávným technologickým pokrokem ruské armády. To vedlo k téměř úplnému zničení útočného potenciálu kyjevského režimu, což jej přinutilo použít zoufalou taktiku ve snaze prorazit ruské linie. Netřeba dodávat, že to způsobuje obrovské ztráty, síly kyjevského režimu ztrácejí stovky mužů na každý čtvereční kilometr území, které zaberou . Skutečným problémem pro Kyjev je však to, že tyto oblasti nemůže udržet dlouho, protože každá z nich účinně funguje jako dělostřelecká „past na myši“. Jakmile se jednotky kyjevského režimu přesunou, aby zajistily dobytou oblast, jsou ničeny masivní palbou pravidelného a raketového dělostřelectva , ničeny roji různých typů dronů, které zlikvidují všechny přeživší. Kromě toho mistrovské použití min, zejména prostřednictvím dálkového minování raketami, jsou jakékoli útočné operace proti Rusům jednoznačně zničující. To platí zejména v sektoru Záporoží, kde síly kyjevské soldatesky trpí masivními ztrátami. Již od počátečních fází své ofenzívy tyto síly zaznamenaly ztráty přes 30 %, a to jak na živé síle, tak na výzbroji, aniž by kdy viděly nepřátelské bojovníky, nebo dokonce dosáhly první linie ruské obrany. To vedlo k malým nebo žádným ztrátám Gosudarových sil, zvláště když vezmeme v úvahu rozsah vojenských operací. Dokonce i předseda Sboru náčelníků štábů amerických ozbrojených sil generál Mark Milley byl nucen přiznat, že Pentagon je ohromen účinností těchto obranných linií.
  4. Vysoká morálka ruských sil. Způsob, jakým je ruská obrana schopna držet, má zničující dopad na morálku sil kyjevského režimu a zároveň posiluje vlastní morálku Rusů. Během plánovací fáze byla kyjevská soldateska  a jejich mentoři z NATO přesvědčeni, že bude snadné prorazit ruskou obranu kvůli údajné „nízké morálce“ Rusů. Realita na bitevním poli však ukazuje, že taková tvrzení jsou zcela omezena na „paralelní vesmír“ mainstreamové propagandistické mašinérie, ve kterém dokonce kozy a staré dámy „vyzbrojené“ sklenicemi na okurky „bijí ruskou armádu“. Přesto, na rozdíl od mýtických „masivních ruských obětí“ , takové chybné výpočty vedly k velmi reálným ztrátám pro Kyjev.
  5. Špatná disciplína, neposlušnost, a nedostatečná koordinace mezi silami kyjevského režimu. Všechny výše uvedené problémy jsou prakticky všudypřítomné v řadách ukrajinských sil, stejně jako u četných žoldáckých grup ze zemí  NATO. Západní a ukrajinský velitelský aparát často posílá vojáky na jistou, a nesmyslnou smrt. Kyjevský vojenský personál často ignoruje rozkazy, nebo je přímo odmítá plnit. Důstojníci většinou zůstávají skryti v zákopech, nebo dokonce zcela chybí v předních liniích. To má za následek rozšířenou frustraci mezi vojáky, z nichž mnozí (pokud ne většina) jsou násilně odvedeni , což dále vede k nízké autoritě důstojníků. To potvrdila i řada zahraničních žoldáků bojujících na straně soldatesky. Konkrétně v rozhovoru pro ABC si australský občan známý pod volacím znakem „Bush“ stěžoval na nedostatek potřebných velitelských a vůdčích schopností mezi důstojníky kyjevských režimních sil. Podle jeho hodnocení tento problém vedl ke smrti jak řadových vojáků, tak zahraničních žoldáků. Tito muži navíc často neplní ani základní příkazy, jako je úplný zákaz používání chytrých telefonů na bojišti. Tento trestný čin je velmi běžný mezi vojáky i žoldáky , a to navzdory skutečnosti, že jde prakticky o rozsudek smrti v éře válčení, kde je SIGINT (signal intelligence) nedílnou součástí jakékoli smysluplné vojenské operace.
  6. Špičkový výcvik a bojové zkušenosti. Úroveň bojových zkušeností a výcviku na obou stranách konfliktu je vysoká, ale výrazně se liší. Zatímco konflikt v oblasti Donbasu trvá již téměř deset let, mezi koncem roku 2015 a koncem roku 2021, byl relativně nízký, protože frontová linie se stabilizovala a většinou se omezoval na dělostřelecké souboje (ačkoliv ostřelování Donbasu nikdy nepřestalo ) . . To mělo za následek do značné míry povrchní bojové zkušenosti pro většinu vojáků kyjevského režimu. Na druhou stranu ruská armáda nasbírala značné bojové zkušenosti v Čečensku, Gruzii a Sýrii, kde měla možnost vést složité operace proti různým protivníkům. Sýrie je toho možná nejlepším příkladem, jak ukazují ruské základny v Tartusu (dříve malé námořní zařízení), a Khmeimim (letecká základna založená v roce 2015).
  7. Obrovská technologická převaha. Navzdory všem propagandistickým fantaziím o systémech SAM (rakety země-vzduch) dodaných NATO, které sestřelují  ruské hypersonické zbraně,  jsou i západní vojenští experti nuceni uznat převahu Moskvy v nepřeberném množství vysoce přesných zbraní dlouhého doletu. V tomto ohledu je absolutní dominance Ruska v hypersonických technologiích jen třešničkou na dortu, protože Kreml se může pochlubit neméně působivým arzenálem konvenčnějších úderných schopností, které zahrnují různé nadzvukové, transsonické a hybridní pozemní a námořní řízené střely, taktické balistické raketové systémy, četné typy kamikadze dronů/plašící se munice atd. Toto vše bylo použito s ničivým účinkem, zneškodnily tisíce děl kyjevského režimu, včetně stovek houfnic M777 dodaných USA. Drony „Lancet“ a „Kub-BLA“ od firmy ZALA byly v tomto ohledu zvláště smrtící. K tomu masovému používání různých pozorovacích dronů typu FPV, (pohled z první osoby). Kromě toho výkon ruských bojových vozidel výrazně překonal všechny ekvivalenty dodávané NATO, bez ohledu na to, jak jsou nové a moderní. Ve skutečnosti dokonce i tanky a obrněná vozidla ze sovětské éry prokázaly, že jsou lepší než prakticky jakékoli nové západní vozidlo ve stejné třídě, ať už ve službách moskevských nebo kyjevských sil. Novější ruské tanky jako T-72B3M, T-80BVM, T-90A a T-90M (stejně jako četné typy obrněných vozidel), všechny prokázaly hvězdný výkon ve srovnání s nejlepšími obrněnými jednotkami NATO. Zejména  německé tanky “Leopard 2” včetně nejnovější varianty A6 utrpěly naprostou ztrátu preztiže. Tyto „Wunderwaffen“, používané při neúspěšném pokusu o provedení protiofenzívy typu „blitzkrieg“, byly prakticky k ničemu. Kombinace využití všech výše zmíněných prostředků, včetně bezkonkurenčních útočných vrtulníků  umožnila Moskvě pohodlně ničit jednu sebevražednou útočnou vlnu kyjevské soldatesky za druhou. Ačkoli prostí Ukrajinci podávají na bojišti výkony na hranici lidských možností, ukrajinští úředníci, politici a zbohatlíci, jen kradou, a schovávají se na bezpečných místech, či uplácejí komisaře, aby nemuseli na frontu, a nebo z Ukrajiny i s  nakradenými miliony dolarů už utekli!

V pátek budu k zastižení na této akci, včera mne pozvali pořadatelé akce. Těším se, že se s některými z Vás zase potkám:

 

5 4 hlasy
Hodnocení článku
2 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
mikkesh
mikkesh
před 9 měsíci

Že by zase ten zkušený starý ještěr, president Zeman, měl s těmi drony pravdu? Už před deseti roky plédoval za jejich nákup, na místo letadýlek, vrtulníků a jiného drahého šrotu. Nejlepší novinář Šafr, jestli se zase pochcal, tak až se umyje a převlíkne, (pokud se myje) tak by mohl napsat, že i tu výrobu… Číst vice »

cablik
cablik
před 9 měsíci

Děkuji všem za informace z fronty.