Nečekaně rychlý obrat – Kapitulace! Washington už má ukrajinské války dost!

Michael Svatoš
Michael Svatoš
9. září v indickém Dillí skupina zemí G-20 nečekaně vyhlásila společnou rezoluci požadující mír na Ukrajině a neodsuzující Rusko a nepožadující zachování hranic Ukrajiny! Celý Západ tak kapituloval před Indií, Čínou a Ruskem!
Návrhy Západu na vložení protiruských tézí do textu deklarace nerpošly…
Mazaní západní politici, kteří před rokem nahnali Ukrajinu do nesmyslné války, kterou nemůže vyhrát, včera opět mazaně otočili svoji politiku o 180 stupňů, a vyslali kyjevské soldatesce jasný signál, že s prodlužováním války je amen, ať se rychle s Gosudarem domluví.

Západní politici jsou prohnaní. Kdyby stejná slova, jaká stojí ve včerejší deklaraci, publikovali sami, fanatická západní mainstreamová média je ukamenují. A tak je schovali do textu deklarace, na které se s Čínou, Ruskem a Indií museli domluvit. A nebo také, jak je očividné, domluvit nemuseli.

Fanatická západní média jsou stejně prohnaná jako západní politici, a tak unissimo tvrdí, že text deklarace byl nutný ústupek rusko-čínskému bloku, jinak by společná deklarace nebyla! A zapomínají přitom lidem sdělit, že schválení textu deklarace požadující rychlý mír doslova podle představ Ruska se včera stalo pro Západ poprvé politicky důležitější, než bezvýhradná podpora Ukrajině a její válce s Ruskem! Vyvstává tak základní otázka, co naše mazané vladaře donutilo, aby přehodili svá politická kormidla? Asi vítr Máchaleže!

Schůzka skupiny G-20 se konala v Indii, a Západ na ní sledoval jediný cíl, udržet skupiny G-7 a G-20 při životě, protože jejich existenci ohrožuje nástup skupiny BRICS. Ta se po rozšíření může stát světovou platformou politických jednání číslo 1, a Západ v ní nemá zastoupení. Udržet při životě G-20 znamenalo nutnost společné deklarace! A tak Západ ustoupil!

Druhým důvodem pro “hození kyjevské soldatesky přes palubu” je hrozivý vývoj světové ekonomiky. Indická ekonomika, kterou tento týden česká média vychvalovala za rekordní růst HDP, a o které v souvislosti s výpravou Piráta Lipavského tvrdila, že nahradí Čínu ve světové globalizaci, se začala letos v létě děsivě potácet. Ashoka Mody, profesor ekonomie z Princetonské univerzity, publikoval 6. září u svého patrona George Sörose nelichotivý rozbor skutečného stavu ekonomiky Indie, a obvinil indickou vládu z bezostyšného falšování ekonomických statistik. Tvrdá technická analýzy ekonomiky Indie od profesora Mody dokázala,

  • že v Indii bohatnou pouze velmi bohatí, kteří nakupují luxusní západní výrobky, módu, zlato a nemovitosti, a vyvážejí výsledky práce naprosté většiny chudých Indů do světa.
  • Indický průmysl není schopen konkurovat ani čínskému, ani evropskému, s výjimkou zastaralých provozů se mzdou, která zaměstnance v Indii už ani neuživí.
  • Nová pracovní místa takřka nevznikají, zejména ne v technologickém a moderním provozu, a po celé zemi explodují slumy se zbídačenými Indy.
  • Ceny nemovitostí, potravin i energií raketově stoupají! Zisky z toho má jen úzká vrstva realitních dealerů, a energo-šmejdů všeho druhu. 
  • Děsivý nárůst nekontrolované porodnosti vrhá na pracovní trh masy Indů, kteří nemají šanci si najít slušné místo.
  • Nárůst dovozu do Indie je oproti jejímu vývozu astronomický.
  • Vláda pumpuje do ekonomiky půjčené peníze, a vše dohromady vyvolává drahotu a inflaci.
  • Byrokraté se množí jako houby po dešti, a dožadují se dalších miliard na svou zbytečnou práci a luxusní obživu.

Ekonomika Indie, tak připomíná současné turecké hospodářství, které v ČR provozuje Fiala a jeho parta. Lipavský, který se vydal na jaře na výpravu do Indie, sliboval indické příležitosti pro Čechy. Zatím se ukázalo, že jediným hmatatelným výsledkem cesty Piráta do Indie, je stěhování tradičního českého průmyslového podniku Zetor z Čech do Indie za levnou prací.

Pirátské předvolební motto, zajistíme Čechům důstojnou práci v Mozkovnách, tak má první výsledek, odvezeme Čechům práci do Indie! Indie je na rozdíl od ČR velká, a pokud se její ekonomika v posledních měsících hroutí, není divu, že západní politici házejí Kyjev přes palubu. Hlavní nákupní horečka indických milionářů totiž probíhá v Curychu, Miláně a Singapuru, a přináší Západu tučné dividendy! 

**

Autor: Michael Svatoš, zdroj: MAP 1779

2.7 22 hlasy
Hodnocení článku
17 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
kolokol
kolokol
před 9 měsíci

No, tento článek je ale kočkopes! A pokud jde o ono “Washington už má ukrajinské války dost!”, tak je autor vedle jako jedle. Na ukrajinské frontě jsou vázány nemalé síly ruské armády a na Kavkaze a Tchajvanu vytváří Washington další oblasti napětí. A uvnitř Ruska řádí pátá kolona v čele Nabjulinou. Vše pro to, aby byl… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  kolokol

Tak jestli Nabjulina vyhraje, tak je s Rusy konec. Budou to zase burlaci.

Karel2002
Karel2002
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  kolokol

Právě jsem shlédl video, kde Orban říká americkému novináři, že se Rusové nikdy nevzdají a nikdy nepodrazí svého vůdce.

reproduktor
reproduktor
před 9 měsíci

Tohle píšou na pokecu a zatim nic z zoho nebude. Ještě není vsechna stará technika z NATO na Ukrajině i stará munice.

Ludvik
Ludvik
před 9 měsíci

Deklarace vůdců států « G20 » Dillí 10.9.2023
https://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/1903711/

Выступление и ответы на вопросы СМИ Министра иностранных дел Российской Федерации С.В.Лаврова по итогам саммита «Группы двадцати», Нью-Дели, 10 сентября 2023 годаhttps://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/1903728/

K informaci… !

Ludvik
Ludvik
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  Ludvik

A k nalezení “světla na konci tunelu” i pro náš stát !

Karel2002
Karel2002
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  Ludvik

Jisté je, že řada obyvatel zemí mimo NATO si nemyslí, že Zelensky je nějaký ukrajinský Mirek Dušín a Putin je arciďábel. Ale to ještě neznamená, že zítra bude mír.

Ludvik
Ludvik
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Nikdy nešlo a nejde o to kdo si co myslí, ale o fakt, že USA a jeho satelity musely souhlasit s touto deklarací, i když hlavní lídři protistrany se jednání osobně ani neúčastnili. Nedávno něco nemyslitelného…

Karel2002
Karel2002
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  Ludvik

V tom textu sice není Rusko označeno přímo za viníka konfliktu, ale je v něm zdůrazněno, že při řešení konfliktu musí být zohledněna celistvost Ukrajiny. Aspoň tak jsem tomu porozuměl. A celistvost Ukrajiny znamená zpětné připojení Donbasu, Luhaňska a Krymu k Ukrajině, protože k ní v roce 2014 patřily. Nevím, proč tedy pan Svatoš tak jásal.

Ludvik
Ludvik
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Z textu deklarace: 12. V této souvislosti jsme zdůraznili důležitost zachování potravinové a energetické bezpečnosti a vyzvali jsme k zastavení vojenského ničení nebo jiných útoků na příslušnou infrastrukturu. Vyjádřili jsme také hluboké znepokojení nad negativním dopadem konfliktů na bezpečnost civilistů, čímž se zhoršují stávající faktory sociálně-ekonomické nestability a zranitelnosti a brání účinné humanitární reakci. 13. Vyzýváme… Číst vice »

Naposledy upraveno před 9 měsíci uživatelem Ludvik
Karel2002
Karel2002
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  Ludvik

Německý kancléř Scholz, sociální demokrat, v tomto textu vidí odsouzení Ruské federace coby agresora.

Ludvik
Ludvik
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Jiní v tom zřejmě vidí např. např. odsouzení agrese USA a států NATO proti Vietnamu, Laosu, Kambodži, Panamě, býv. Jugoslávii, Iráku, Sýrii, Lýbii, zničení ropovodů NORD STREAM 1 a 2, apod.

heriot
heriot
před 9 měsíci

Hm, podobnými pohádkami nás tento taky “analytik” krmí už více než rok…

cablik
cablik
před 9 měsíci

Ono by bylo nejlepší aby se domluvili 3 sv nepřipadá do úvahy a ono jim nic jiného nezbude prý už má bandera na válku jen měsíc prohlašuje US generál.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 9 měsíci

Nejsou červené vsuvky spíše korekturou od Ukrajinců, kteří po přečtení řvali jak Viktorka u splavu? Tedy já to tak chápal. Nebyl pan Svatoš zase moc hrrrr? Možná se mýlím… Bůh

Karel2002
Karel2002
před 9 měsíci

Abyste se zase neradovali předčasně.

Anonym
Anonym
před 9 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

No jasně. Věci nikdy nejsou tak jednoduché a přímočaré. Je to jeden z mnoha osobních názorů. A co je dnes řečeno, zítra pravděpodobně neplatí.