STAN jde do eurovoleb hájit evropské zájmy

Česká republika už je jim dobrá jen na to, aby jim to jejich evropské soudružské juchání platila. A oni pak za ty naše peníze na nás budou dělat pod kruhem z hvězd vysmátá selfíčka a dlouhý nos.

Jana Marková
Jana Marková

Dozimetři ze STANu se do toho opřeli a finálně přestali předstírat, že jim o Českou republiku kdy šlo, nebo nedej bože jim o její zájmy ještě někdy půjde. Cílem jejich kandidatury do europarlamentu je prý bezpečná, udržitelná a soběstačná Evropská unie.

Kandidátku povede řádně na americké Fulbright Scholar vyškolený Jan Farský a na adolescenty cílící neúspěšná prezidentská kandidátka Danuše Nerudová. Jestli Farský mentálně překročí svůj americký stín uvidíme, jestli Danuše mentálně překročí svůj adolescentní okruh, troufám si tvrdit neuvidíme. Pořád jsme ještě totiž nesebrali volební právo důchodcům, kteří vytvořili tento stát, a nedali ho dětem do škol a školek, což se může v tomto případě projevit fatálně.

Takže jak říká Vítek Rakušan, Dozimetr už je za nimi, jinak řečeno nikdo nic neviděl, nikdo nic neslyšel, ty dovolené byly náhody a ty částky taky nesouhlasí. Dokonce mají na předvolebním letáčku „Konec podpory praní špinavých peněz a jejich propadnutí, pokud u nich panuje podezření, že pochází z trestné činnosti“, tak to musí být pravda. Co na to dozimetroví kámoši Michal Rédl a bývalý pražský primátorský stanařský náměstek Petr Hlubuček není známo. Asi též kolektivní amnézie předpokládám.

To, že Evropa je aktuálně v procesu sebelikvidace, stanaři neřeší. To, že těžko může být bezpečná, když si sem pozvala a neustále zve další a další statisíce lidí ze zcela odlišných, a s námi naprosto nekompatibilních kultur, neřeší též. Víc Evropy tady tedy znamená ghetta, hořící města, vypálené kostely a bezradné původní obyvatele, stejně jako vidíme směrem na západ od nás.

Udržitelná může být taky dost těžko a už to taky pomalu přiznává. Tedy ona by to nepřiznala, kdyby to nebylo už tak moc do očí bijící. Nemůžete se ekonomicky přivést na pokraj krachu a chtít se zaklínat ekologií. Pokud se nechceme vrátit do ekologických jeskyní ke kyjům a pazourkům, musíme mít ty ekologické myšlenky z čeho platit. Prostě bez fungující ekonomiky není ekologie. Z toho plynule přecházím do bodu tři, kdy snad jen podotknu, že mluvit o soběstačnosti ve chvíli, kdy si pod sebou podřezáváme větev úplně ve všem, může jen naprosto fanatický eurolumen, nebo lhář a podvodník. Vyberte si.

Takže to je STAN. S jasným vzkazem, na čem záleží a na čem ne. Čeho chtějí být součástí oni, pod čími vlajkami stojí a čí zájmy budou hájit. Klidně do posledního Čecha. A ve finále možná i do posledního původního Evropana. No neberte to. Poslední zhasne a řádně ideově ukotvená poslankyně Barbora Urbanová k tomu zinscenuje poslední selfíčko.

**

Autorka:

2.7 9 hlasy
Hodnocení článku
3 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
mikkesh
mikkesh
před 8 měsíci

STAN by měl jít úplně někam jinam.

cablik
cablik
před 8 měsíci

No to jsem zvědav jestli zloděje a totalitáře budou lidi volit stejně se jim sen o superstátu nesplní a dopadne to úplně naopak. Oni z toho spolu a pyjáti jsou všichni nevolitelní a mají společné zájmy zlikvidovat Českou republiku.

Anonym
Anonym
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Většině občanů pořád nic nedochází. A oni jsou pomalu vařeni v hrnci, jak ta žába a už nezjistí, že jsou uvařeni. To by asi nechtěli.