Americký kongres je paralyzovaný po odvolání předsedy sněmovny Kevina McCarthyho, který doplatil na tajnou dohodu s Joem Bidenem o pokračování financování války na Ukrajině mimo rámec nouzového federálního rozpočtu schváleného Kongresem!

Americká média už řvou, že za sesazením McCarthyho stojí Vladimir Putin a Donald Trump! K čemu vlastně došlo?

Americká globální moc Pax Americana po krátké době zažívá další zemětřesení a tentokrát přímo v samotném srdci Deep State. Republikánskému poslanci Mattu Gaetzovi so totiž poprvé za celou dobu americké historie podařilo sesadit úřadujícího předsedu Sněmovny reprezentantů, republikána Kevina McCarthyho.

Pro návrh sesazení hlasovalo i celkem dalších 7 republikánů, kteří patří v Kongresu k tzv. tvrdé Trumpově klice a dokud nebude zvolen nový předseda dolní sněmovny, nemůže Kongres dále zasedat a přijímat zákony, protože Ústava to neumožňuje. A zvolení nového předsedy může být opravdu zajímavá epizoda, protože kandidaturu již oznámili Jim Jordan a Steve Scalise, což jsou velcí spojenci Donalda Trumpa.

Matt Gaetz po sesazení McCarthyho před budovou kongresu řekl novinářům, že Kevin McCarthy je produktem washingtonské bažiny, že přijímal peníze od sponzorů a rozděloval je dále výměnou za služby. Amerika prý v důsledku politiky Bílého domu a pokračující války na Ukrajině čelí celosvětové de-dolarizaci, na kterou doplatí americká pracující třída, protože dojde k obrovskému zdražení veškerého zboží a služeb v USA důsledku propadu parity amerického dolaru.

Ten již nebude mít tu hodnotu a sílu jako donedávna. Dosud se nikdy nepodařilo předsedu sněmovny odvolat, stalo se tak vůbec poprvé v americké historii. Je to další důkaz, že americký Deep State začíná čelit destrukčním procesům a otřesům uvnitř svého hnízda a paralyzování kongresu uprostřed války na Ukrajině a během nouzového financování americké vlády to jen potvrzuje.

Tajná dohoda s Bílým domem o pokračování financování války na Ukrajině zlomila McCarthymu vaz

Jak už jsme informovali před několika dny v našem článku [1], americký Kongres odvrátil platební default federální vlády a zvýšil dluhový strop a nouzové financování amerických orgánů a státních úřadů o dalších 45 dní, ovšem s jasným ustanovením [2], že z tohoto nouzového balíku bude vypuštěna výplata 6 miliard USD pro Ukrajinu.

Sněmovna následně schválila jen kompromisní balík 300 milionů pro nákup nezbytné munice pro Ukrajinu, která má vydržet do konce října. Celé se to zdálo jako kompromisní dohoda, že prostě kongres už žádné velké peníze Ukrajině neposkytne, a to kvůli nouzovému režimu dluhového stropu. Jenže došlo k něčemu, co způsobilo uvnitř kongresu a celého Deep State doslova zemětřesení a sesazení McCarthyho z funkce republikánského vůdce a předsedy sněmovny.

K poslancům se totiž dostala informace, že Kevin McCarthy uzavřel s Bílým domem a Joem Bidenem tajnou dohodu [3], že financování Ukrajiny bude tajně a bokem fungovat i nadále, a to mimo dluhový strop schválený kongresem. Využít se k tomu měla americká armáda, která má dostatečné finanční rezervy a její rozpočet se neodvozuje od dluhového stropu amerických federálních orgánů. Peníze z resortu obrany tak měly být přesunuty Ukrajině, tedy zhruba těch 6 miliard a na konci roku, až se bude schvalovat nový armádní rozpočet, se to americké armádě vrátí, že těch 6 miliard se jí přihodí navíc a nikdo to ani nepozná.

Za sesazením předsedy dolní sněmovny je Trumpova klika v kongresu

Nepozná se to proto, že ta suma je jen kapka v moři, protože rozpočty americké armády se každý rok pohybují okolo 1 bilionu USD se započtením tzv. rezerv a mimořádných výdajů, které ad-hoc a dodatečně během roku schvaluje armádě Kongres. Jinými slovy, McCarthy na jedné straně mluvil o rozpočtové zodpovědnosti, ale na straně druhé tajně obcházel Kongres a dluhový strop, aby mohl vyhovět Ukrajině. Tohle skupina Trumpových republikánů nevydýchala v Kongresu a Matt Gaetz inicioval sesazení McCarthyho z funkce předsedy sněmovny, což se nakonec povedlo. Od toho okamžiku je dolní sněmovna Kongresu paralyzována, protože dokud nebude zvolen nový předseda sněmovny, tak poslanci nemohou zahájit schůzi a nemohou přijímat zákony.

Sesazený předseda Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy

Otázkou bude, jak dlouho bude trvat zvolení nového předsedy, protože Trumpova skupina je blokačním mechanismem v Kongresu a mají reálně šanci dosadit pro-Trumpovského předsedu dolní sněmovny, což by pro Deep State byla katastrofa nepředstavitelných rozměrů. Republikáni přitom vědí, že mají před volbami do Bílého domu příští rok.

A nemohou tak začít prosazovat nějakého neocona do funkce, který bude pokračovat ve stopách McCarthyho beze změny, protože by to ohrozilo nejen volby prezidenta, ale i volby do Kongresu, které se budou příští rok v listopadu konat společně s těmi prezidentskými. Prostě financování Ukrajiny je právě teď podle všeho definitivně u konce a pokus o prodloužení financování vedl ke katastrofě a k sesazení předsedy sněmovny.

Deep State se začíná kvůli vnitřním problémům v USA hroutit zevnitř

Právě teď se začíná v USA lámat chleba, protože v tomto okamžiku je už jasné, že pokračování americké podpory války na Ukrajině ve stavu kolabující americké národní ekonomiky je prostě neudržitelné. Není překvapením, že zatímco západní média hovoří a dezinformují už více jak rok a půl o válce na Ukrajině jako o vítězném tažení Kyjeva, že ve skutečnosti se americký globální systém Pax Americana začíná sám hroutit a zažívá otřesy.

Jestlipak poslanci v ruské dumě sesazují svého předsedu? Nebo jestlipak ruský prezident, který je podle západních médií na umření a měl být už několikrát po smrti, je na tom tak špatně, že by při projevech nevěděl, kde jsou schody, kam má odejít, jak se jmenují politici, které oslovuje, nebo že by padal na zem při každé příležitosti?

Hlava prý nejsilnější velmoci na světě, kandidát dosazený do funkce americkým Deep State

Ne, tyto problémy má jen americký Deep State, jehož moc Pax Americana se začíná hroutit už nejen ve světě skrze odchod zemí světa od amerického dolaru, ale už i uvnitř Kongresu, kde dochází k otřesům a k sesazování neoconského předsedy sněmovny. Kdokoliv bude novým předsedou dolní sněmovny, nebude už moci dělat pro-ukrajinskou politiku. Od této chvíle začala v USA drsná volební kampaň a ani jedna z politických stran se nebude chtít už spojovat s neúspěšnou válkou s názvem Ukrajina, protože jak demokratům, tak i republikánům je jasné, že ta válka jde do kytek a skončí pro USA neúspěchem, bez ohledu na to, kolik peněz se Ukrajině ještě nasype.

Američané přehodí horký ukrajinský brambor do rukou Evropy, a to dopadne podle očekávání

Pokud válka má pokračovat, začnou nyní Američané proces přesunu nákladů a zodpovědnosti na evropské země, na evropské státy, což de facto již začalo, ale to pouze v Evropě urychlí proces orbanizace a změny vlád v jednotlivých evropských zemích. Je to nevyhnutelný proces. Když Američané přesunou ukrajinskou válku na bedra evropských daňových soustrastníků, tak ta válka skončí rychleji, než byste řekli šmitec.

Financování Ukrajiny se stane totiž balvanem, který stáhne všechny současné pro-ukrajinské vlády v Evropě ke dnu. Jako na Slovensku, které se stalo 2. nejchudší zemí EU, stejně jako teď po 15. říjnu v Polsku. Tím je to prostě dané. Proces ze Slovenska se okopíruje i do Polska a postupně do dalších zemí v Evropě, protože více a více politikům začne docházet, že válka na Ukrajině není válkou Evropy, je to americká válka.

Poslední legitimní prezident USA, Donald Trump

Buď ať si ji vyřeší Američané, pokud na to mají peníze, anebo ať ta válka skončí mírem, rozuměj de facto ukrajinskou kapitulací a útěkem Zelenského do USA, kde se svou fiktivní manželkou a držitelkou portfolia převezme nakoupené nemovitosti. Amerika vede válku proti Rusku na Ukrajině a Evropa se k tomu připojila jako vazalská onuce, protože evropské pro-ukrajinské vlády větší hodnotu než onuce nemají. Jakmile se americká šrajtofle zavře, v tom okamžiku se spustí hromadné odcházení evropských zemí od válečné podpory Ukrajině. V podstatě Rusům stačí si počkat, až se procesy v USA ještě více destrukčně prohloubí. Dementní prezident a Deep State si paralyzující vlastní hnízdo v přímém přenosu. Popcorn do ruky a bavit se!

**

-VK- Šéfredaktor AE News

4.3 6 hlasy
Hodnocení článku
4 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
standa
standa
před 4 měsíci

To vypadá na větší světlo v tunelu.

cablik
cablik
před 4 měsíci

Ježiš šmarja ten Putin je bombarďák když cloumá senátem USA kdo tomu věří ať tam běží. Snad to Trump vyhraje a bude na světě lépe ale sesazení USA z pozice hegemona nic nezabráni.

Lubez
Lubez
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Vyfoukls mě komentář 👍

Praded
Praded
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

No od Trampa nečekejte nějaké dobro pro svět. Je to dost velký parazit, ale tu válku by určitě zarazil. Protože chápe, že to je pro juesej v dohledné době průser.