Bestie se zase smějí

Němečtí nacisté za války říkali Čechům „smějící se bestie“. Čím víc se „tisíciletá říše“ chýlila ke svému konci, tím více se smáli. Za to kolaborantům bylo úzko. Je to přirozené. Dnes se „české bestie“ smějí pětikoalici. Její sláva rychlená propagandou hlavního proudu se chýlí ke konci.

MUDr. Ivan David, CSc.
MUDr. Ivan David, CSc.

Důvod je prostý. Většina, která „politiku“ nesleduje a řeší hlavně své bezprostřední problémy, nemůže nevidět „úspěchy“ pětikoaliční vlády. Občané totiž nepřehlédnou pokles své vlastní životní úrovně, inflaci, růst cen, růst životních nákladů a stále neviditelné vyhlídky na zlepšení. Další hrozby nevidí, zatím se jich nedotýkají. Vědí ale, že až se neumětelů a darebáků sloužících cizí moci zbavíme, bude náprava těžká a pomalá. Přesto se smějí, bestie. Není to radostný smích, je to smích škodolibý. Je libé vidět, že jejich škůdci utrpí škodu, že kolaboranti se začínají třást úzkostí, mizí jejich sebevědomý výraz tváře, objevují se na ní obavy a strach.

Koalice nutně ztrácí soudržnost, protože kariéristé myslí na záchranu. Koalice „Spolu“ už není tak moc spolu. Ale známe přísloví „spolu chyceni, spolu oběšeni“. Nikdo z nich si ještě netroufne otevřeně říci, že politika EU nás vede do záhuby, ale jejich podpora generální linii se drolí. Oficiální politika EU zahrnuje zejména Green deal, trvalou podporu imigrace, sankce proti Rusku, které zjevně nefungují, pokud cílem nebylo sebezničení jako součást služby „strategickému partnerovi“ za velkou louží. Trvají  dlouhodobé cíle, jako je postupná likvidace zbytků suverenity členských států a rozšíření EU do Afriky a Asie. Daňové ráje ovšem musí i nadále zůstat nedotčeny, neboť EU je projektem nadnárodních korporací. Na dohled je cíl „depopulace“, tedy vyvražďování obyvatelstva Země za účelem ponechání „zlaté miliardy“ nebo raději méně.

A tak pod dojmem hroucení někteří původní skalní podporovatelé EU opatrně prezentují kritické názory. Lidovec Zdechovský se vyjadřuje stále otevřeněji proti masové imigraci, Ódeesák Vondra kritizuje, a přiznejme, že dlouhodobě, Green deal, neboť i on v něm právem vidí cestu do pekel. Problém je však v tom, že jsou oba v partě, která oficiálně imigraci i grindýl podporuje. Totiž tato parta nejprve hlasovala pro, jakmile se ale zformovaly konkrétní zhoubné projekty, dělá si zásluhy z toho, že je trochu přibržďuje, například normu EURO 7, pohromu pro automobilový průmysl a dopravu.

Poslankyně Vrecionová (ODS) se na Twitteru (X) chlubí, že europoslanci ODS hlasovali proti návrhu nařízení o odpadních vodách a tím zdražení stočného. Jenže zamlčuje, že nebyli zdaleka sami. Alexandr Vondra je zkušený a inteligentní (čímž výčet jeho pozitivních vlastností končí), a proto si ve směřování EU uvědomuje hrozbu, a tím i hrozbu pro něho samotného. A dělá mu to starosti. Chápe, že zrušení zbytků práva veta v rozhodování členských států naštve příliš mnoho lidí nejen v ČR. Vídí v něm možnost rozpadu EU. Proto při „grilování“ komisaře Ševčoviče (nově odpovědného za grindýl) rozčileně konstatoval, že každé další volby v Evropě jsou hororem („horor“ je latinsky hrůza.)

Pak tu máme stále vlivnou skupinu fanatiků a dogmatiků, tedy lidí neovlivnitelných realitou. Mezi nimi dominují Piráti z frakce Zelených. Progresivne Slovensko je ale ve frakci Renew společně s ANO… dále sem patří TOP09, ostře „liberálně“ pravolevé uskupení, v EP ho zastupují Niedermayer a Pospíšil. Mezi dogmatiky patří Maxová z frakce Socialistů a samozřejmě StaN. Ti všichni jsou neochvějní a nebojí se, protože dogmata zatemňují mozek a přinášejí klid falešné jistoty. Věří nejen na grindýl, užitečnost výměny populace prostřednictvím imigrace, LGBT…, feminismus a samozřejmě „většinové rozhodování“, neboť v popření zájmů menších komunit vidí pravou demokracii a volné cesty „vpřed“. Podporují militarizaci směrem k třetí světové válce. Nemají strach, protože vědí, že na jejich straně je „pravda“. Zbývá jen doufat, že včas přestanou být nebezpeční. V Evropském parlamentu zatím tvoří většinu, v Maďarsku a Polsku už ne, a na Slovensku právě prohráli.

Prezident Pavel dokázal zpochybnit sebe sama v rekordně krátkém čase. Prolhaný „král“ Petr Fiala je nahý. Nikdo mu neřekl, že pozbyl autority, a tak směle pokračuje v sebezesměšňování. Stal se nejméně populárním premiérem světa. I hlavní mediální proud ho přestává zachraňovat, aby si sám uchoval zbytky důvěry notně pošramocené propagací stran pětikoalice. Petr Fiala nyní straší billboardy s nápisem „Restart Česka“. Co to může znamenat? Podle chování vlády asi „zpět na stromy“.

Bestiálně se smějeme, ale žádná legrace to není.

4.8 18 hlasy
Hodnocení článku
13 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
oldo
oldo
před 8 měsíci

Zajímalo by mě,proč je tady stále méně komentářů.To jsou tady ty články moc složité, nebo málo dryáčnické, nebo to někdo blokuje?
Pokud je to ztráta zájmu o alternativu,tak nás při volbách nic nezachrání.

Naposledy upraveno před 8 měsíci uživatelem oldo
cablik
cablik
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  oldo

To je jednoduché lidé se bojí psát například za schvalování útoku na banderu hrozí 3.5 roku vězení to není o nezájmu.

heriot
heriot
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

V tom to až tak nebude. Tedy zatím, možná. Spíše to bude ve způsobu uveřejňování a výběru článků. Ne že bych redakci kritizoval. Myslí to dobře. Není v tom pravidelnost, někdy se nahrne více článků za sebou i tématicky obdobných a diskutujte, když to k čemu se chcete vyjádři je někde čtvrté v pořadí. Jak se… Číst vice »

Naposledy upraveno před 8 měsíci uživatelem heriot
reproduktor
reproduktor
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  oldo

Co jsi napsal stojí za úvahu. Popřemýšlel jsem o tom a zde můj nazor. Prasata se střídají a koryto zůstává. Do čela vzniklého Ceskoslovenska se dostali doživotně odsouzeni Rašín a Kramář. Vzniklá republika okradla Rakousko, šlechtu a církev. Zavládla chudoba a beznaděj. Mnoho Čechů volilo emigraci. Jakž takž se republika zmátořila pod kontrolou pozorovatelů z Francie a začala… Číst vice »

Naposledy upraveno před 8 měsíci uživatelem reproduktor
eFPe
eFPe
před 8 měsíci

Muslimská kultura je mi cizí, a nepřeji s její nárůst v Evropě natož u nás. Bylo by objektivní aby ale autor napsal spouštěcí událost- 4 října měli ortodoxní židé vtrhnout do mešity v Jeruzalémě. Takže pokud teď EU jednostranně podporuje Izrael, může to zažehnout islámské nepokoje v Evropě. Říká se všechno zlé je pro něco dobré.EU… Číst vice »

reproduktor
reproduktor
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  eFPe

To by znamenalo nejdříve zarazit obrovský tok peněz, který přichází z arabskyho sveta i z USA a pak vystěhovat ci vyvraždit cca 100 milionu věřících islámu. To nezvládne ani nový Sobieski.

cablik
cablik
před 8 měsíci

Čím dřív tohle zhovadilství skončí tím lépe pro Český národ oni nejsou inteligentní ale jen vychcaní jak nám dokazují jejich přiblblé výroky. Třeba Rakušana nebo PePa o Markétě netřeba psát..

Hokarc
Hokarc
před 8 měsíci

Den, kdy byla jmenována současná vláda, by měl být vyhlášen, dnem státního smutku.

mikkesh
mikkesh
před 8 měsíci

Dobře, až na úlet Vondra a inteligentní. Přál bych Vám pane doktore, aby vás v některém televizním studiu posadili proti sobě. Tipuji, že nejpozději ve třetí větě, Vás Šáša z toho klamu vyvede.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 8 měsíci

On Heidrich o Češích řekl, že jsou jak vrbový proutek, ohnou se až k zemi a pak najednou švihnou! Nebyl by už čas na to švihnutí? Nebo ještě nejsme dostatečně ohnutí? Tak potom jsem pěkně švihnutí …

kolokol
kolokol
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

A já to slyšel jinak…, „Čech je cyklistou, jenž se nahoře hrbí, dole však šlape…“ AH

reproduktor
reproduktor
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  kolokol

Přesně tak a stále jsme v pomyslnem pelotonu v čele. Lezeme kazdymu do pr..e

Primak
Primak
před 8 měsíci

A počkej, až budou v penzi a nebudou muset papouškovat linii strany. Tak jak mnozí velikáni na Západě ve stáří najednou procitli. Naposled Jean-Cloud Juncker. Možná, že si to chtěj se svým svědomím udobřit, než budou klepat na dveře Svatého Petra…