Vyvěšování cizích vlajek je trapné

Mnozí z čtenářů se nás ptali, jaký máme názor na současnou krizi mezi Hamásem a Izraelem. Dosud jsme se nevyjádřili. Upřímně řečeno, má to více důvodů. Rozhodně nepatříme mezi vyvěšovače vlajek dle pravidelně se udávajících událostí. Inadhled vychází v Čechách, na jeho tvorbě se podílí Češi a jedinou vlajku, pod kterou se cítíme doma, je ta naše česká.

Jindřich Kulhavý
Jindřich Kulhavý

Kdybychom byli spravedlivými obsluhami stožárů, na nichž visí aktuálně nějaký státní symbol dle toho, co se kde děje a s kým cítíme, pak bychom museli postupně vytahovat vzhůru za posledních 30 let například srbskou, libyjskou, iráckou, syrskou, možná i nějakou jinou vlajku. Všude tam se dělo bezpráví založené na snaze ovládnout cizí národy a sebrat jim jejich hrdost i bohatství. Na chvilku by se třepotala i britská, to jako pocta vzdaná tomu, kdo opustil EU. Pokud se ptáte, proč ne ukrajinská, tedy proto, že k tomu opravdu není jiný důvod než zvrácená ideologie sloužící zájmům USA.

Historie sporu na Ukrajině je delší, než se zdá, nicméně ta po roku 2014 hovoří jasně pro speciální vojenskou operaci, jejíž načasování mělo logiku a má ji dosud. Bylo s podivem, že se Moskva rozhoupávala tak dlouho a jen při pochopení strategie se lze nedivit tomu, že nejsou Rusové při svých možnostech údernější. Nicméně ukončení tamní války by jistě potěšilo mnohé, lze však chápat Rusko, že si bude klást vcelku zásadní podmínky. Tvrdé pro Ukrajinu i Západ.

Napadení Izraele Hamásem byl asi pro mnohé šok. Nicméně z reálného pohledu zase ne až takový. Existuje mnoho verzí a tvrzení o tom, kdo je historicky v Palestině doma. Pravdou je, že Židům, jakožto po Slovanech druhém nejvíce pronásledovaném národu v době 2.světové války, bylo umožněno dát vzniknout Izraeli na území Palestiny a nebylo jim ani bráněno v jeho rozšiřování na úkor Palestinců. Jestliže Židé žijící na celém světě dotují Izrael, pak muslimové a částečně i Evropa posílají peníze Palestincům.

Jablko sváru tak uzrálo a náboženské, kulturní i ekonomické rozdíly vytvořily třaskavé prostředí. Palestinci bojují úměrně svým ekonomickým možnostem, Izrael zase patří mezi státy s nejvyspělejší armádou a výzbrojí. Palestinci bojují o svůj domov, který jim vzali, Izraelci o domov, který se snaží vybudovat. Je tedy těžké přiklánět se na něčí stranu. Můžete mít neradi arabský svět, lze to pochopit. Dva týdny trávené na jednom hotelu na Kypru se zájezdem konec svobody oslavujících izraelských  teenagerů obou pohlaví před nástupem na vojnu by ve Vás vzbudily nenávist k Izraelcům. Hotel byl po jejich odjezdu na rekonstrukci a ostatní hosté se snažili být u moře kus od hotelu často i dlouho do večera jen proto, aby s arogantními výrostky nepřicházeli do styku.

Proti čemu je však třeba se postavit, je násilí, respektive jeho forma. Naprosto nesmyslně umírají civilisté. Cílem raket jsou běžné domy a veřejná prostranství. A to na obou stranách. O arabské mírumilovnosti lze s úspěchem pochybovat, což dokazují i videa jásajících vojáků Hamásu i civilistů nad mrtvou a zneužitou mladou dívkou ,,ulovenou“ na tanečním festivalu pořádaném v blízkosti společných hranic a později položenou na korbě pickupu jezdícím po palestinské osadě. Vraždy a únosy civilistů Palestinci jsou však vyvažovány izraelským ostřelováním civilních cílů. Válka byla, je a vždy bude krutou událostí, při které umírají většinou nevinní, zatímco jejich tvůrci se dožijí vysokého věku kdesi v pozadí.

Jak jsme již předeslali, podstatné pro náš život je to, co se děje u nás. Máme nejhorší možnou vládu, pro kterou je úspěchem to, když sežene pár tisíc dávek penicilínu, který byl přitom běžným artiklem v lékárnách i za komunistů, Havla či třeba Babiše. Chtějí nám zvyšovat daně, to aby mohli rozhazovat mimo naši zemi. Tvrdí nám, jak jsou dokonalí, ale myslí si to už jen oni samotní a pár desítek tisíc ideologicky zpracovaných jedinců.

Budeme-li tedy upřímní, i přes jistý soucit vycházející z úcty k životu jsou pro nás války v Náhorním Karabachu, na Ukrajině či na Golanských výšinách druhotné a zajímá nás především to, co se děje tady u nás. Prioritou není podpora jedné či druhé válčící země, byť si můžeme myslet své a chápeme určité pohnutky vedoucí k řešení sporu zbraněmi, ale měla by jí být snaha vrátit České republice prosperitu a Čechům samotným hrdost. A to s touto zaprodanou vládou a s pokřiveným prezidentem nedokážeme. Je třeba hrdě pozvednout českou vlajku a rvát se za ni. Ostatní ať si své spory řeší bez nás. A především mimo Českou republiku.

**

Jindřich Kulhavý, iNadhled

4 12 hlasy
Hodnocení článku
13 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 4 měsíci

Ještě 2-3 obdobně vyhraněné konflikty a už se nám ty prápory nevejdou ani na Černínský palác a to je nějaká chalupa. Počítejte se mnou: EU, USA, Izrael, Taiwan, Tibet, Německo… Možná i kousek místa zbyde na takovou malinkou českou. 😕

Karel2002
Karel2002
před 4 měsíci

Nebylo by nejlepší ze všeho, abychom před ministerstva, kulturní instituce, školy i před svými domy..vyvěsili pouze vlajku USA a nikdy to už nezměnili?

Anonym
Anonym
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

😄

cablik
cablik
před 4 měsíci

Nejhorší zvěrstvo Hamásu. Nejdřív nepotvrzené, ani Izraelem. Ale pak se svědci našli…
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nejhorsi-zverstvo-Hamasu-Nejdriv-nepotvrzene-ani-Izraelem-Ale-pak-se-svedci-nasli-744278

cablik
cablik
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

USA: RASISTICKÁ ORGANIZACE BLM PODPOŘILA HAMÁS A VYZVALA K DEKOLONIZACI AMERIKY V JEHO STYL
https://pravyprostor.net/?p=167130

Primak
Primak
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

No, ono je to trochu jinak: Tvrzení, že bojovníci Hamasu sťali nemluvňatům, byla hlášena pouze jednou novinářkou – Nicole Zedek z i24 – a nebyla ověřena Sky News. Paní Zedek byla mezi reportéry pozvanými, aby viděli, co v úterý zbylo v kibucu. V jednom živém vysílání, které bylo od té doby zhlédnuto milionykrát na… Číst vice »

Primak
Primak
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  Primak

On už i Biden řek, že viděl dětičky bez hlav. Nicméně Bílý Dům to popírá.
Tak hezky nám to začalo, přece se toho nevzdáme…

Primak
Primak
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  Primak

Tady je ten Twitter té Zadeckové. Scrolovat dolů a vidět, co nám předtím říkala (že jí to říkali) a co nám říká teď (že to viděla). Ale snad nebude tak těžké prezentovat nějaké fotočky – při dnešní technice. https://twitter.com/i24NEWS_EN/status/1711718195025821976 To Bush otec tenkrát s těma dětičkama vyhozenejma z inkubátoru v Kuwajtu Saddámem, tenkrát tu photoshoptechniku ještě… Číst vice »

cablik
cablik
před 4 měsíci

No jo vládnoucí vlezdoprdelisti musí vyvěšovat cizí vlajky oni to berou jako přednost že slouží cizákům. Muslimové nás nenávidí tak je jasné ke komu se přiklonit.

reproduktor
reproduktor
před 4 měsíci

Mě vzdy potesil pohled, když jsem projíždel jednou vesnici před Annabergem jmenem Schonfeld a vlala tam jižanska vlajka u jednoho domu. Jinak ani ceskou ci jinou vlajku opravdu nemusim. Nevím proč.

Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 4 měsíci

Tak Stanjura už sundal ukrajinskou vlajku z jeho ministerstva a pověsil ta židovskou vlajku, to je podlézavost, to je to nejdůležitější, aby v každém čase visela na budově ta správná vlajka. Přijde doba, kdy ji tam budou měnit 2 x za den. Blažek, všechna čest, tomu tam visí pořád ta vlajka EU. FUJ… Číst vice »

vik
vik
před 4 měsíci

Problém spočívá v tom, že není normální se přidávat k “někomu”, ale být svůj. Většina zaprodanců se někam přidává, protože nechápe dobře svoji existenci. Ale být svůj taky znamená, že mám IQ větší třeba jak 107 a to je asi ten problém kardinální.

reproduktor
reproduktor
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  vik

Blb se snadno ovládá a zkušení našeptavaci krásně pres blba zvěstuji jeho názory. Nedávno jsem se bavil s několika voliči kontráše IQ107 Pavla a byli celkem zklamání. A co asi měli toho blba ocekavat????