Agónie…

Nic tak dokonale neilustruje stav naší vlády, jako blembák na hlavě Markéty Pekarové Adamové v Kyjevě. Přilbu má jen ona. Dokonce i ten Zastrčil je prostovlasý. V moři normálně oblečených lidí vypadá předsedkyně sněmovny s helmou na hlavě jako lejno na oltáři.

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Nic tak dokonale neilustruje stav naší vlády, jako blembák na hlavě Markéty Pekarové Adamové v Kyjevě. Přilbu má jen ona. Dokonce i ten Zastrčil je prostovlasý. V moři normálně oblečených lidí vypadá předsedkyně sněmovny s helmou na hlavě jako lejno na oltáři. Není v tom sama. Podobně se povedla fotka s Lipánkem i Fialou… Jako by ta přilba byla odpustek…

Mimochodem… jezdí do toho Kyjeva ještě někdo? Nebo je to stejné, jako když se Fojtík 17. listopadu 1989 vracel z Moskvy?

Nic neumíme, zničili jsme ekonomiku, rozvrátili jsme všechno, co tady fungovalo, z malé drahoty jsme udělali národní katastrofu, díky cenám energií kolabuje průmysl, na unijních fotkách stojíme v koutě u hajzlíku a senilní Joe Biden přijme Fialu jedině, když koupí stíhačky za sto padesát miliard… ale nevadí, stačí zajet na Ukrajinu, vyfotit se v blembáku a nebo alespoň dát Putina do pytle na mrtvoly a vše je odpuštěno.

To je přece jediný důvod, proč na Vnitru visel ten bilbórd. Kauza Dozimetr! Když ti přijdou na to, že kradeš jak modrá straka, když ti přijdou na to, že máš hlavu jasnou a prázdnou, když jsi jen automat na podpisy, tak se přihlaš k Chartě, mluv o evropských hodnotách, vyfoť se s Jakubem Jandou, jeď do Kyjeva a hodně nadávej na Putina. To je univerzální plnomocný odpustek. Funguje úplně stejně jako tenkrát ve středověku. Budeš sice bastard, ale budeš „jejich“ bastard.

A stejně jako tenkrát, pokrytci a zločinci jsou nepostižitelní, protože jim zlato otevřelo brány a na mediálních hranicích upalují bojovníky za ryzí ideály. Stejně jako tenkrát je nejnebezpečnější přeložit Bibli do národního jazyka, aby „kdejaký podruh mohl Boží tajemství prokletými otázkami zpytovat.“ Nebezpeční jsou ti, kteří chtějí diskusi a kteří pochybují o tom, že by kyjevské a protiruské odpustky skutečně fungovaly.

Nepřipadá vám Fiala už delší dobu jako král Václav IV?

Už nedokáže zařídit ani jeden prachmizerný disidentský důchod. Ve státním rozpočtu je to nula celá nula nula nula nic. Už může jen změnit vládní usnesení, ve kterém se už vláda oficiálně nehlásí k Chartě 77. Nemůže odvolat žádného ministerského milce, protože by se mu okamžitě sesypala koalice. Není schopen si umravnit nejbohatší zemskou energetickou šlechtu, musí prostě trpět, že zemi vysávají. Posmívají se mu doma i v cizině. Ani mouřeníni v Nigérii už ho nechtějí přijmout. Už mu zbývá jen dohodnutý podíl z prodeje odpustků. A to mu rozebírají různí Husové a Milíčové, kteří se oficiálnímu kázání o ušlechtilé Ukrajině a evropských hodnotách nepokrytě vysmívají a jejich Betlémské kaple jsou den ode dne navštěvovanější.

Co drží tuto vládu? Už jen trocha toho majestátu. Trocha zvyklostí, že to přece takto je správně. Že tu máme volby z Boží milosti a v nich se rozhoduje o budoucnosti země. Už to není strach z krále železného a zlatého. Už to není respekt k Otci vlasti. Už zůstává jen ta bezradnost nás všech, jak jít vlastně dál.

Už rok probíhají (v různé formě) národní shromáždění. A i když zatím nepřinesly změnu, chuti ke shromažďování neubylo. Jen se trochu protříbilo, co je blbost a co by blbost být nemusela. Říkají se stále kacířštější věci. Přibylo chiliastických vizí o konci světa, jak ho známe. Přečtěte si některá pojednání o Šorošovi, Klausi Švábovi, Římském klubu, či WHO, změňte aktéry za papeže, církev a císaře Zikmunda a nikdo nepozná, že to nejsou přepisy kronikářských záznamů z 15. století.

Stejně jako tenkrát, vláda je prostě v agónii, protože v čele je člověk slabý a neschopný. A jako každý slabý a neschopný vládce, obklopil se sobě rovnými, aby ho někdo nepřevýšil. Obklopil se ještě slabšími a neschopnějšími. Nebo, možná by bylo lepší říct, že byl dosazen a byl obklopen. Ve skutečnosti vládnou energetičtí páni, kteří nemají žádný důvod řešit prospěch země jako celek.

Tenkrát si kněží stěžovali, že kdejaká hospodyně zná Písmo lépe než oni. Že kdejaký krejčí si dovoluje diskutovat o něčem, co mělo být vyhrazeno pro služebníky jediné pravdy. I dneska si novináři stěžují, že k nim máme nedostatek úcty. Ivana Svobodová už u mě byla… Celá debata byla o tom, abych se jí omluvil, že jsem ji před půl rokem ve Šlapanicích znectil. Zájem o porozumění nula. Oni přece slouží pravdě, oni rozhodují, co je pravda a co je lež a to je jejich novinářské poslání. Přes média a neziskovky protečou ročně desítky miliard… slušně velký feudál.

Stejně jako tenkrát, lidé dole už vědí, že s Fialou to dál nepůjde. Už vědí, že současné směřování vede do háje a také vědí, že bez komplexní nápravy věcí lidských se to nevyřeší. Přidání na platu některým profesím nijak nepomůže. Ano, z ulice zaznívají požadavky na jednotlivosti, ale vláda už není schopna z nich udělat akceptovatelný celek. Ti nahoře se ještě oddávají iluzím, že stačí tady a onde něco poštelovat a ono se to napraví. Že stačí trocha péče a z kulhající herky bude zase dostihový kůň… ale zkušení štolbové a čeledíni už dávno vědí, že tohle nezvládne ani teolog Výborný, i kdyby se modlil od rána do večera.

Dneska na demonstraci budu mluvit o energiích. Jejich láce je to to jediné, co může zachránit tuto vládu i současné směřování. Pokud toho vláda není schopná, ještě chvíli bude v agónii a pak se to celé prostě sesype. Jestli nebude stačit dnešní demonstrace a stávka, tak zakrátko přijdou ještě větší stávky a větší demonstrace. Jinak to být nemůže, když se národ každý den dozvídá o směšnosti a ubohosti celé vlády.

Začíná mi být Fialy líto. Jako toho Václava IV.. Dostal se do funkce v době, kdy by selhali i mnohem lepší lídři, než je on. Nemůže nic udělat, protože na to nemá odvahu ani lidi. Může jen čekat, jak se věci vyvinou a nechápat. Běh událostí už neurčuje on. Je premiér z volební milosti, ale všechno mu utíká mezi prsty. Je to takové ošklivé politické umírání. Čert už si pro něj přišel – Kalousek ohlásil politický comeback.

Přijďte dneska podpořit demonstraci a stávku. Pro Fialu už můžeme udělat jednou jedinou věc. Zkrátit mu utrpení.

**

Daniel Sterzik – Vidlák, Litterate

 

3.8 17 hlasy
Hodnocení článku
18 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Zabrodsky
Zabrodsky
před 2 měsíci

Ona nevypadá, ona je lejno na oltáři

kutnohorsky
kutnohorsky
před 2 měsíci

Ten blembák je jasný signál: Lidi, vidíte co vše jsem schopná obětovat ve prospěch Ukrajiny? I vlastní bezpečnost! Je to velká statečnice…!

Karel2002
Karel2002
před 2 měsíci

Nechápu optimismus autora, Fiala má situaci pevně v rukou, v parlamentu většinu 108:92, jeho kandidát na prezidenta vyhrál 58:42. Fialovi patří všechny instituce, všechna média včetně veřejnoprávní televize a rádia, soudy (hlavně ústavní soud), státní zastupitelství (Stříž, Bradáčová…), divadla, vedení filmu. Volby jsou za 2 roky. Na Ukrajině nebyla schopna ruská armáda za… Číst vice »

tomaskova
tomaskova
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Stále je mi záhadou, z jakého důvodu píšete své příspěvky. Aby jste lidi štval, srážel jejich sebevědomí, ničil jim nervy? Pokud toto je vašim úmyslem, když pominu vaši naprostou hloupost a neschopnost orientovat se v čase a situaci, tak se vám to nepodaří, tím si buďte jist.

cablik
cablik
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  tomaskova

Tak tak liberální propaganda podaná slušnou formou Kája je za to asi placený Sorosem. Kája by se měl přihlásit k banderovi oni mu pak Rusové ukážou jak jsou neschopný.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  tomaskova

Kája uvažuje po svém. Ono se to dnes nikde moc nenosí. Prostě jeho názor. I já tu mnohdy dostávám červená čísla. A co? To je přeci diskuse. Ale hned mu přičítat, že je placený Sérešem? Cabliku, a co vy? Jste placený Putinem? To je to fandění, které je tak neoběktivní…nň

cablik
cablik
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Hele vy nerealisto pravda je jen jedna a kdo je zlo je jasné a jestli fandíte fašounům tak tyhle stránky nejsou pro vás.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

A jsme u toho. Pro koho ty staránky jsou? Kdo nejde s námi, jde proti nám!? Jak jste na to přišel, že fandím fašounům? Nejsme jako oni. Vy teda jste…U vás vidím opravdu jen tu vaši jedinou pravdu a přes ni vlak nejede…Howgh…

cablik
cablik
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Víte co je mnoho stránek co fašisty podporují a sem se opravdu takové komentáře nehodí. Velebit tu liberální svoloč co by nám zakroutila krkem je opravdu přes čáru.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Poraďte, co by se vám hodilo pane diskutére? Stanovte pravidla diskuse. Ale ty nám už stanovuje Rakušan. I ty Brute? A nebuďte tak vystrašený, nikdo vám nic nedělá. S vámi by to ti liberálové vytrhli.

cablik
cablik
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Ještě jsem zapomněl že též dostávám mínus za to že píšu pravdu.

orinoko
orinoko
před 2 měsíci

Wolt a Foodora přivezli nové americké menu.

https://youtu.be/uosvEu4YQ9k?si=3rixcxG4b4FHReH_

vachav
vachav
před 2 měsíci

Ukázka postupující dekadence této společnosti a systému (kapitalismu)zároveň.Je téměř tragédií býti příslušníkem národa,v kterém se může něco takového narodit.

Ludvik
Ludvik
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  vachav

Něco takového se zřejmě narodilo a narodí v každém národě, není třeba to považovat za tragédii a důvod k sebemrskání. Tragédií by bylo, kdyby se národ s podobnými šmejdy dříve či později nevypořádal. Dnešní stávky jsou dokladem, že jsme zřejmě s tím započali…

Naposledy upraveno před 2 měsíci uživatelem Ludvik
Zdeněk Jemelík
Zdeněk Jemelík
před 2 měsíci

Nejcennější a současně nejkrásnější hlava musí mít spolehlivou ochranu:-)

cablik
cablik
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Zdeněk Jemelík

Fakt špatný vtip:-)))

cablik
cablik
před 2 měsíci

Svět se převrátil: Zlo prohlášeno za ctnost. Vražda je lidské právo? Děti v rukou zločinců. Zničená Sodoma náš vzor? Blíží se velká katastrofa? Stateční končí ve vězení. Zadržují trestající paži? Přidáme se?
https://protiproud.info/duchovni-svet/7586-svet-se-prevratil-zlo-prohlaseno-za-ctnost-vrazda-je-lidske-pravo-deti-v-rukou-zlocincu-znicena-sodoma-nas-vzor-blizi-se-velka-katastrofa-statecni-konci-ve-vezeni-zadrzuji-trestajici-pazi-pridame-se.htm

cablik
cablik
před 2 měsíci

Pane Vidláku mě jich líto není to spíš všech Českých lidí co oni pro prohranou válku ožebračují. Oni mají jen ty své odporné ideologie ale jinak to jsou nýmandi celá vláda protože ničemu nerozumí a nic než blábolit neumí čím dřív budou pryč tím lépe pro Český národ.