Al Mayadeen: na březích Eufratu začaly střety mezi syrskou a americkou armádou

V Deir ez-Zor začaly střety mezi americkými silami a kurdskými formacemi Syrských demokratických sil (SDF) na jedné straně a syrskou armádou a jejími spojenci na straně druhé, uvedl Al Mayadeen s odkazem na zdroj.

“Dochází k násilným střetům mezi americkými silami a SDF na jedné straně a syrskou armádou a jejími spojenci na straně druhé, za použití různých typů zbraní střední ráže, těžkých dělostřeleckých zbraní a raket,” uvedl zdroj kanálu.

Dříve bylo oznámeno, že letectvo Spojených států zahájilo bojové operace v Sýrii. Zasažena byla vojenská zařízení íránských sil v zemi. Útok zabil nejméně devět Syřanů. Bitva na Eufratu začala přesně po tomto bombardování.

Americký ministr obrany Lloyd Austin řekl, že Spojené státy zahájily svůj úder na Sýrii v reakci na pokračující útoky na americké vojenské základny v celém regionu. Proíránští a iráčtí rebelové útočí na Američany raketami a bezpilotními letouny, hlavně na vojenských základnách poblíž ropných a plynových polí.

Damašek opakovaně označil přítomnost americké armády na svém území za okupaci a státní pirátství za účelem nehorázné krádeže zdrojů.

**

Zdroj: https://1url.cz/MuV5X, překlad pro Pokec24 Jannina

4.9 14 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
5 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel2002
Karel2002
před 22 dny

Jak je to možné, že se americká armáda pohybuje na území cizího, suverénního státu? Za schvalování něčeho takového se přece u nás chodí do vězení?

Praded
Praded
před 22 dny
Odpověď uživateli  Karel2002

Přišly tam šířit židovsko-křesťanskou, euroatlantickou kulturu Abramsy a F-35. Nic nového pod sluncem, dělají to už víc jak tisíc let, jenom dříve to bylo ohněm a mečem.

mikkesh
mikkesh
před 22 dny

Tak to jsem zvědav, jestli ty naše hodnoty, na březích Eufratu, ubráníme. Snad nám tam zase sandálem nenapleskaj držky, jako ten pasáček koz v Afghánistánu. Jestli jó, tak už bychom se snad na ty naše hodnoty měli konečně vysrat a začít normálně v klidu a míru pracovat.

unkas
unkas
před 22 dny

už aby ty zloděje a okupanty vyhnali!!!

cablik
cablik
před 22 dny

A jé je Syřané chtějí pruhované loupežníky dostat ze své země s podporou Rusů to nemohou prohrát. Pokud se muslimské země spojí tak je vyženou Írán má vlastní protileteckou obranu a své letadla.