Jak moc musíte být mimo, abyste lhali jako náš premiér

Oni dál likvidují náš průmysl, roztočí kola inflace tak, že vám z úspor zbudou jen papírky, a ještě nás odrbou na zvýšení daní. Já se vůbec nedivím, že se ten člověk tak potí, protože tohle udělat vlastní zemi se u nás asi ještě nikomu nepovedlo.

Jana Marková
Jana Marková
Takže, pane premiére, jak můžete říct, že se elektřina zdraží jen málo? To jste fakt tak mimo? To vám to Síkela blbě řekl, nebo prostě už máte svůj vlastní paralelní svět se vším všudy? Pokud úmyslně lžete, už tam dávno nemáte být. Pokud už nemáte šajna ani o tom, o čem vlastně lžete, je to mnohem horší, a měl by vás někdo zastavit. Sorry jako.

Chápete, že:

  • v krizi elektřina zdražila místy už o 100%? A že i kdyby teď zdražila opravdu jen o těch 10% , pořád to bude 100 + 10? Jenže těch 10% je jen pro ty, co už ji mají na stropu. Pro domácnosti, které ne, a skončí jim fixace, to bude klidně zase 100%.
  • A víte, co je sranda? Víte proč to všechno je? To není žádná krize, to není žádný Rusko, to není žádnej Babiš. Zase lžete. To je proto, že se ERÚ rozhodl zvýšit regulovanou část elektřiny o 70% a víc.
  • Víte sakra vůbec co to ta regulovaná část elektřiny je? Proč ji musíme takhle navyšovat a proč vy jste ji museli dotovat? No protože jedeme na vlně obnovitelných zdrojů. To, že tím platíme všechny ty solární barony je věc jedna. Ale my tím platíme i obrovské posílení a navýšení přenosové sítě.
  • A proč? No protože jsme idioti, a už v roce 2026 budeme muset kvůli výši emisních povolenek zavírat naše uhelné elektrárny, a začít tu energii pomalu dovážet. V době, kdy Čína otevírá uhelky v síle našich 103 Temelínů si tu my hrajeme na celosvětovou ekologii? Zešíleli jste?
  • A pokud to domácnosti pocítí takhle, tak průmysl tím úplně odstřelíte. Beze srandy. Tam to totiž budou pro energeticky náročné provozy i stovky procent. Jestli pro domácnosti jsou to tisíce, tam to budou desítky milionů.
  • Vy neuvěřitelní lumeni, Česká republika má v porovnání s jinými zeměmi EU rozvinutější průmyslovou základnu a zároveň logicky i vyšší energetickou náročnost, která je zhruba dvakrát vyšší na jednotku HDP, než je průměr EU. Naši velcí spotřebitelé mají už teď čtvrtou nejdražší elektřinu v Evropě a tohle bude konec. Konec konkurenceschopnosti. My jsme na průmyslu životně závislí a vy všechny ty lidi, co v něm pracují, posíláte na Úřad práce i s jejich rodinama. Nebo byste je radši poslal na ukrajinskou frontu?
  • A víte, co je jedno z energeticky nejnáročnějších odvětví? No třeba pekárny. Co se asi tak stane, když jim násobně vroste cena, co myslíte? Takže ne nějaký desítky procent pro lidi. Zaplatí to v konečném důsledku do mrtě. Prostě rohlík bude stát dvakrát tolik. Víte vůbec, kolik už teď stojí chleba? Těžko.

Takže se laskavě proberte, přestaňte tu plácat nesmysly a začněte s tím něco opravdu dělat. Vám se podařilo ze země, která byla energeticky soběstačná a vyráběla dostatek levné energie, udělat normálního, na libovůli jiných, závislého nevolníka. Pro spekulanty. Pro zelené magory. Pro Brusel.

Ne Putin. Ne Babiš. Vy ničíte všechno na co sáhnete, a ještě máte tu drzost obviňovat lidi, že šíří paniku a dezinformace. Nechte toho!

**

Jana Marková, Litterate, na horní fotografii je premiér Fiala zachycen ve společnosti svého oblíbence a duševního souputníka z ODS Pavla Novotného-Řeporyjce

4.5 16 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
9 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel2002
Karel2002
před 1 měsícem

Fiala je vystudovaný politolog. Dokonce rektor-politolog (díky Zlatuškovi). Takže ví, že bez lhaní se žádný politik neobejde. V žádné jiné profesi se tak nelže jako v politice.

spartak
spartak
před 1 měsícem

Chtěl bych se dožít toho ,že bude pravdivě pojmenována hrůzovláda po roce 1989. Občanů se to ,jaksi netýká ,protože se vždy přizpůsobí ,přestože se podstata naší země radikálně mění ve velkou nulu.Tak aby občanům také nezůstala v peněžence také nula.

cablik
cablik
před 1 měsícem

20 bilionů korun. Cena za ČR na větrnících a solárech. Expert bez milosti
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/20-bilionu-korun-Cena-za-CR-na-vetrnicich-a-solarech-Expert-bez-milosti-745411

Státní dluh překonal v prvním pololetí letošního roku historickou hranici tří bilionů.

cablik
cablik
před 1 měsícem

Jo svatá pravda celé to zločinné liberálně zelené nacistické spolčení jen neustále lže. Do elektromobilů jim též hodila vidle Čína. Vyrábí jich dost a jsou levné na žádných obnovitelných zdrojích Evropa fungovat nemůže. Snad si to už Češi nenechají líbit a udělají to jak na Slovensku.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 měsícem

Po internetu běží klip s V.Burianem Když Burian prášil. U pravdomluvné zdi se zavěšenými talíři se ve střihu objeví Fiala hovořící o energii a Prášilovi spadnou všechny talíře se zdi. Je to humorné. No ono by to spíš bylo humorné, kdyby to byla sranda…P.S. Jak může být tak študovanej člověk takový primitiv….

adam
adam
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

On ale není tak pitomý jak vypadá. Má zadání, které celkem úspěšně naplňuje. Ničí tuto zemi rychle a možná nenávratně…

tomaskova
tomaskova
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  adam

A my na to čumíme a nadáváme na sociálních sítích-takže nejme lepší nežli on.

Anonym
Anonym
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  tomaskova

A co byste tak krom čumění mohla dělat? Revoluci? Tož zdvihněte prapor a na barikády! Ani se neptám, koho jste v posledních dvojích volbách volila. Jestli máte nějakou medicínu paní Tomášková, sem s ní! A jestli si o sobě myslíte, že nejste lepší než náš premiér Fiala, tak pro vaši útěchu…rozhodně nepůsobíte tolik škod jako… Číst vice »