Je jim to jedno

Už v roce 2006 jsem psala články o tom, jak je důležité chodit k volbám a volit rozumem. Využívat síly preferenčních hlasů a posouvat nahoru zodpovědné politiky. Ale bylo to jako házet hrách na zeď nebo dokonce házet perly víte komu.

Avatar
Eva Hrindová

Kdyby šlo jen o ignorantství lidí, kteří nedohlédnou dál než za hranice svých domovů a bankovních kont, bylo by to ještě v pohodě. Stačilo by je motivovat a donutit je silou témat k tomu, aby k volbám nakonec šli. Je to ale mnohem horší. Když už k volbám jdou, volí pod tlakem marketingu a médií, nikoliv pod tlakem svých životních situací. Stačí se podívat na připravovanou stávku. Koho myslíte, že učitelé volili? Dala bych ruku do ohně za to, že většina z nich volila pětikoalici.

Voliči pětikoalice jsou pro mě na stejné úrovni jako nevoliči, kteří ostentativně ignorují politické dění. Protože příčinou špatné nebo žádné volby je vždy jen omezenost, nezájem nebo naopak příliš velký zájem bez pochybností. K čemu je volič, který poctivě sleduje Českou televizi a aktivistické a nerozumné postoje jejich redaktorů nijak nezpochybňuje a přejímá je jako jedinou pravdu?

Od roku 2015 jsou k dispozici informace o zhoubnosti migrace, multikultury a o nebezpečí islámu, který je jen totalitní ideologií a s vírou, jak ji známe, nemá nic společného. Přesto se dětem ve školách tlačily do hlav obrázky mírumilovného islámu a z každého islámského fanatika se dělal v médiích psychicky nemocný chudáček, který je drcen netolerantní společností. Realita je ale samozřejmě těžce vzdálená naivním představám aktivistických novinářů a pomatených politiků. Na západ od nás se rabuje, hoří auta a probuzená muslimská armáda burcuje k boji. Opravdu chtějí naši občané čekat, až budou s neúprosnou realitou konfrontovaní jaksi tělo na nůž? V Nizozemsku to pochopili a šli k volbám a zvolili jedinou stranu, která konzistentně na nebezpečí upozorňuje a upozorňovala. Probudili se ale pět minut po dvanácté.

Naši voliči taky čekají. A jako ty žáby ve vodě, která se pomalu začíná vařit, si vesele plavou a zatím nemají chuť vyskakovat. Co je donutí? Až zjistí, že fakt nebudou moct jezdit autem, protože si ojetinu nekoupí, nedostanou technickou a pro jistotu si nenačepují benzín, který by jim nezničil motor? Nebo až ve školách zruší družiny a přestanou dětem vařit, protože ministryně Černochová leze do zadku potentátům z NATO a cpe naše peníze americkým zbrojařům? Nebo až bude pohotovost v nemocnicích nedostupná, protože nebudou lékaři a nebudou ani léky? Hlavně že nakupujeme vakcíny a pak draze platíme jejich likvidaci.

Copak už u nás nikdo neumí vidět ty konce? Nikoho neděsí oslabování našeho průmyslu? Skláři, kteří vydrželi války, vydrželi komunismus, přežili covid, nepřežijí Fialovu vládu. A jak pece vyhasnou, nikdo je už neroztopí. To lidem nevadí? Co je nutí k tomu, aby přijali základní hloupé mantry, které nás ničí?

Putin je přece tyran a my musíme v zájmu tohoto falešného dogmatu zničit sami sebe, aniž bychom přemýšleli, k čemu to celé je. O tom se nepochybuje!

Zelená energie je jediná možná a co na tom, že je drahá, že je jí málo a její podpora nemá na vývoj klimatu prakticky žádný vliv. Fakta o klimatu mluví jasnou řečí a všechny výmysly Evropské unie nemají s realitou absolutně nic společného. Sledovat politiky, jak zcela vážně dělají kroky k dekarbonizaci, je bolestné. Nemá to žádný smysl, jen to vede k další likvidaci průmyslu a zhoršení životní úrovně. O tom se nepochybuje!

Migrace se nedá zastavit a my s tím musíme žít, musíme si nechat ničit své tradice, musíme se smířit s chudnutím a se zhoršující se bezpečností. Lepší lidé přece nepochybují!

Opravdu nesmíme pochybovat o záměrech Ruska, o ochraně klimatu a o přínosech migrace? Kdo bude konečně hlasitě volat, že král je nahý?

Faktem je jedno – nemůžete lidi donutit se zajímat. Já burcuju už dlouho a pořád se setkávám s odmítáním, cenzurou, nálepkováním a neochotou se o některých věcech bavit. To, za co jsem nejvíc demonstrovala v roce 1989, byla svoboda slova. A to nám dnes také nejvíce chybí. Debata ve veřejném prostoru není vyvážená, není objektivní a hlavně – není férová. A bude to tak i nadále, dokud to lidem nezačne vadit. Když vidím, jak mnozí reagují, ztrácím naději, že se toho kdy dočkám.

Jedna část lidí se spokojí s tím, že se důležitá témata znehodnocují tím, že se označují za dezolátská a nepřípustná, a tak je nikdo nemusí řešit. A druhá část lidí se nezajímá o nic. Naše budoucnost závisí na tom, co budou tyto dvě skupiny lidí dělat. Proberou se nebo ne? Donutí je k tomu něco a nebude už pozdě? Kdo ví…

**

Eva Hrindová,  http://www.evahrindova.cz/node/855, autorka je bývalá členka ODS, odbornice v marketingu, zakladatelka a dnes i předsedkyně zapsaného spolku Naštvané matky a bývalá členka zaniklého spolku Blok proti islámu, dnes nezávislá blogerka

3.4 10 hlasy
Hodnocení článku
9 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Prodost
Prodost
před 4 měsíci

Periklovy Athény, asi 450 let před Kristem, kolébka demokracie. Tedy prý. Volební právo neměli a) otroci a b) idioti. To je velmi důležité poučení, hodné následování pro náš “demokratický” dnešek. Našim volebním systémem vždy, s matematickou jistotou dochází k tomu, že nejlepší občané musí sdílet osudy těch no, jak bych to vyjádřil, zkrátka… Číst vice »

Naposledy upraveno před 4 měsíci uživatelem Prodost
Prodost
Prodost
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  Prodost

Ještě dodatek. Každé další volby = další gamblerova návštěva herny. Výsledek? Pokaždé je na tom prokazatelně hůř a hůř. Až tak, že nyní už je před bankrotem.

cablik
cablik
před 4 měsíci

„Irsko, jsme ve válce!“ Migrant pobodal děti na ulici. Společnost ve varu. Masové protesty, hoří auta
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Irsko-jsme-ve-valce-Migrant-pobodal-deti-na-ulici-Spolecnost-ve-varu-Masove-protesty-hori-auta-746653

cablik
cablik
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

BUDOU HOŘÍCÍ ULICE JAKO V DUBLINU UŽ BRZY I U NÁS?
https://pravyprostor.net/?p=169187

cablik
cablik
před 4 měsíci

To se paní autorka moc plete i migraci se dá zabránit plaváčky zachránit a vykopnout zpět na Africké pobřeží a převaděčům napálit 10 let natvrdo. A pak se nevrátí protože to stojí pořádné prachy.

vachav
vachav
před 4 měsíci

Tak “skláři vydrželi komunismus”.Ta paní je totálně mimo,neboť tento demagogický žvást svědčí o tom,že jak v koze lůj má v hlavě zakořeněn primitivní antisocialismus(plete si komunismus se socialismem).Asi členství ve zločinecké organizaci ODS udělalo své.

eFPe
eFPe
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  vachav

Dobře jste si toho humusu všiml.Jakoby komunisti byli nějaký destrukční živel…po válce postavili zemi na nohy, vybudovali jsme elektrárny, silnice továrny, elektrifikovali uměli jsme vyrovbit od zápalky přes traktory zbraně i magion jsme měli ve vesmíru….Dneska je to zmagořené. děti, tedy ty na VŠ jsou zmagořené a zdegenerované furt je jim vštěpováno že… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 4 měsíci

Voliči nevolí podle svých osobních zkušeností, ale podle toho, koho jim média poradí, aby volili. Nebo koho jim doporučí známí komici, herci, zpěváci, tanečníci, sochaři, modelky atd. Voliče také nezajímají znalosti a zkušenosti politiků, ale jejich účesy, tváře, obleky, boty atd. Tak je tomu přece každé čtyři roky.