Je toto vůbec možné?

Premiérovi Fialovi konečně bliknulo a možná mu někdo řekl, že ceny v Čechách a na Moravě jsou extrémní.

Jindřich Kulhavý
Jindřich Kulhavý

Země, jejímž je shodou dopředu přenastavených pravidel a náhod premiérem, přišla už dávno o post významné středoevropské a postsocialistické nadějné ekonomiky. Vše už tu bylo prodáno, rozkradeno či restituováno, zlikvidován ještě před třiceti lety rozvinutý průmysl, do bahna se propadá zpolitizované školství i kdysi tak sociálně vyspělé zdravotnictví. Ne za vše může Fiala, ovšem jeho ODS se na devastaci Československa a později České republiky podepsala významně.

Fiala si uzmul díky Rychetskému a mohutné protibabišovské propagandě možnost rehabilitovat Občanské demokraty. Díky samozničujícímu se chování ČSSD mu odpadnul ještě nedávno velmi silný soupeř, navíc se spojil s politicky naprosto odlišnými subjekty a vytvořili totálně nehomogenní Pětikoalici. Teoreticky by nebylo mnoho, co by pět sdružených stran spojovalo, jenže ODS už zdaleka nezastřešuje pravici a u partnerů převažuje předem eurounijní a greendealové poblouznění, které jim je s ODS společné. Přidejme ještě jejich soudržnost v nenávisti k Rusku, k Babišovi a nechuť dělat něco pro občany této země, dále příjemné pocity zažívané u plného koryta, a máme tu silnou stoosmičkovou většinu v Parlamentu. Fiala rozhodně nic rehabilitovat nechce, to už je jasné. Jeho prioritou je udržet se ve Strakovce minimálně do konce tohoto volebního období, případně se pokusit přenastavit opět volební systém tak, aby tam byl ještě déle. Jinak ale odvádí dobrou práci pro jiné pány, než jsou jeho voliči.

Plány mu trochu kalí stále se snižující popularita a mizerné ekonomické výsledky. Také nepochopení značného počtu občanů neochotných vstřebat jeho politické záměry. Přestože poctivě slouží ukrajinskému lidu, v souladu s příkazy se postavil do první linie obhájců židovských masakrů prováděných na Palestincích, Čechům pořád něco vadí. Namátkou vysoké ceny čehokoliv od potravin, pohonných hmot, energií i plynu, plánované navýšení daní, poplatků za dálnice či těch koncesionářských. Jen u mladých zabodoval s razantním okrádáním důchodců, ti starší už mu nemohou přijít na jméno. Čechům nečekaně vadí zhoršující se životní úroveň, vývoz českých peněz na Ukrajinu, do Izraele či kamkoliv jinam, kde je třeba tak usilovně pomáhat, prostě nechápou nutnost ideologie a finanční podpory všude tam, kde si o ni řeknou, i když třeba jen Američanům. Češi jsou svoloč nevděčná. A to nechtějí ani pár stíhaček. Jako proč???? Vždyť tak krásně a občas létají.

Fiala žije mimo realitu a zdaleka není sám. To však nepřiznává rád. Rozhodl se zjistit, jak to tedy je a vyrazil na nákupy. Tentokrát ne stíhaček a BVP, ale potravin. Nečekaně přišel na to, že v Německu je návštěva supermarketu levnější a odnese si stejné produkty ve větším balení, přičemž i s kvalitou jsme tu více na štíru. To, co český občan ví už plno měsíců, Fiala objevil po dvou letech své vlády. Ještě by si mohl rozsvítit žárovku a hledět při tom na elektroměr a přepočítat si, nakolik ho to svícení přišlo, nebo třeba porovnat výši výdělku a poměřit ho právě s cenami v obchodech u nás a jinde. To by se mu teprve rozsvítilo. Tedy možná.

Hloupost, jejímž důkazem je návštěva supermarketů pod dohledem kamer, už je skutečně unikátní. Společně s chováním dalších odborníků z Pětikoalice, kteří prohrávají jeden televizní duel s opozicí za druhým, což svědčí o jejich nevysoké odbornosti, se stávají lídři Pětikoalice příčinou úspěchů lidové tvořivosti a vtipy o Pětikoalici a jednotlivých členech už přesahují i úderku v podobě ČT, Seznamu či třeba Forum24. Fiala zapadl mezi Pekarovou Adamovou, Černochovou, Němcovou a třeba i Drábovou, záda mu kryje Dozimetr Rakušan, a rozvernou partu doplňují elektrikář ve výkonu trestu v podobě funkce ministra financí Stanjura, hledač arabské ropy Sikela či pirátská sebranka likvidující jak zahraniční diplomacii, tak i vnitrostátní správu. Jde o unikátní složení, které tu vytváří liberální průšvih.

Pane premiére Fialo, sice netušíme, komu jste složil premiérský slib, bylo-li to americkým senátorům, ukrajinskému lidu, bruselské partě v čele s Leyenovou, přímo Sorosovi nebo sionistům. Pro ty všechny odvádíte skvělou a jistě dobře odměněnou službu. My tady v Čechách ryjeme ústy (hubou) v bahně (ve sračkách). Jeden Váš nákup za cca 500 Kč rodině stačí tak na 2 dny max. Není to moc, ale kdyby se jen takový nákup lišil o 60,- ve prospěch zahraničí, dělá to měsíčně 900 Kč. To byly nejzákladnější potraviny. Kde jsou elektřina, plyn, spotřební zboží a plno dalšího, které lidé také nakupují, ovšem ještě mnohem dráže než v tom zpropadeném Německu nebo třeba i na Ukrajině či v Polsku? Jeden takovýto nákup by Vás měl trknout, vyhnat ven mezi lidi a přinutit Vás k zamyšlení, proč je pro seniory a jejich rodiny luxusem život v domově důchodců, jak asi mohou vycházet matky samoživitelky či mladé rodiny. Byl by to dobrý začátek procesu, na jehož konci by byla zase soběstačná Česká republika plná šťastných Čechů, Moravanů i Slezanů. Ti už skoro neexistují, za to se nám či u nás částečně žijícím směje celý svět. Vy nikdy totiž nepochopíte, jakou špínu jste dostal k moci a jak moc s ní škodíte. Bohužel pro Vás i pro nás.

**

Jindřich Kulhavý, iNadhled

4.7 12 hlasy
Hodnocení článku
10 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 3 měsíci

K tomu západnímu poskokovi nelze nic pozitivního napsat počítají s agendou 2030 že bude dokonáno navíc Čechy nenávidí za to že zůstali Čechy. Ještě že mám možnost si jet nakoupit do Polska a Německa nakoupím na měsíc a mám klid.

Hokarc
Hokarc
před 3 měsíci

Až skončí jejich mandát ,,dopřejme” jim spravedlivý proces. Protože, kdyby došlo k veřejnému lynčování, mohlo by se stát, že někdo dostane méně, než si zaslouží !

Ludvik
Ludvik
před 3 měsíci

Projev Milouše Jakeše v Červeném Hrádku v roce 1989 a nákupy Petra Fialy v Německu v roce 2023, “podobnost čistě náhodná”? Otázkou jen je, zda i “režisér těchto her” je pořád stejný ?!

Naposledy upraveno před 3 měsíci uživatelem Ludvik
mikkesh
mikkesh
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  Ludvik

Projev Milouše Jakeše v Červeném Hrádku … byl překonán.

vachav
vachav
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  Ludvik

Nesrovnával bych nesrovnatelné a neurážel bych pana Jakeše-s odstupem času nutno konstatovat,že měl v mnoha věcech pravdu a na rozdíl od např.zdegenerovaného rakouského panáka z Orlíku uměl mluvit česky, i když se občas přeříkával.

Karel2002
Karel2002
před 3 měsíci

Fiala přece nepotřebuje vědět, kolik co stojí. Má dost peněz, aby si mohl koupit úplně všechno. Opravdu Fiala slouží ukrajinskému lidu? Opravdu je Zelensky “sluha lidu”?

reproduktor
reproduktor
před 3 měsíci

Idiot Fialenko při svý prostoduchosti přesně ukázal Němcum, koho má Česko za premiéra. Nejlépe jeho nákupní vášeň okomentovala německá média. Ještě větší blbec než volici doufali.

Naposledy upraveno před 3 měsíci uživatelem Václav Dvořák
mikkesh
mikkesh
před 3 měsíci

Tak Krhounek (https://www.facebook.com/MUdrIDavid/posts/970164070090771/) vyjel na nákup. Takhle to dopadne když blba ověsí titulama ze předu i ze zadu.

shakalaha
shakalaha
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

tak jest

Praded
Praded
před 3 měsíci

Takhle deklasovat svojí vládu dokáže jen super pako.