Orel mouchy nelapá

Jan Schneider
Jan Schneider

převzato

Na pondělní demonstraci proti vládní neschopnosti v oblasti školství, energetiky, hospodářství, financí, atd., promluvil z tribuny na Malostranském náměstí kromě dalších řečníků i publicista, moderně řečeno “blogger”, řečený Vidlák.
Na to konto zveřejnil spolek “Učitelská platforma” na sociální síti tento text:

„Ostře se vymezujeme proti akci odborů, která původní záměr učitelské stávky zneužívá a spojuje s lidmi, kteří jsou pro demokracii ohrožením a nikdy na demonstraci neměli vystoupit! Boj za zachování nebo zlepšení podmínek vzdělávání neznamená boj proti vládě a demokracii. Nepodporujeme proruské kolaboranty.”

V Interview  24 na ČT24 pak předsedkyně spolku Učitelská platforma Petra Mazancová doplnila, že „na té demonstraci dnešní odborářské vystoupil člověk s přezdívkou Vidlák, který provozuje něco, co se jmenuje Vidlákovy kydy – já jsem naštěstí zapomněla jeho občanské jméno, protože si úplně nechci pamatovat lidi, kteří hájí Rusko a vyprávějí o něm desinformace. To znamená, ta proruská desinformační scéna tam proboha opravdu být neměla a já vůbec nechápu, jak to odbory mohly dopustit a myslím si, že je to velká chyba odborů, kterou udělaly, protože spousta těch stávkujících opravdu nedemonstrovala proti demokracii a za Rusko, to znamená proč tam ti lidé byli nebo konkrétně tento člověk mi nedává smysl a myslím, že by se pan Středula měl zamyslet a vyvodit z toho nějaké důsledky.”

Moderátor je dotázal: „Čili ten proruský kolaborant, to je ten pan Vidlák?”
Mazancová přitakala: „Je to jeho přezdívka, ale jeho jméno je dohledatelné, já jsem ho s úspěchem zapomněla.” Pak to ještě potvrdila, když v rámci další otázky na postoj pana Františka Dobšíka, předsedu Českomoravského odborového svazu pracovníků školství, řekla, že vystupoval „po tomto kolaborantovi”.

Petra Mazancová nedoložila své hrubě pomlouvačné tvrzení žádným důkazem, čímž stylově navázala na tradici normalizačních kádrováků.

Moderátor pořadu též vyjevil své normalizační ledví, když Mazancovou s jejích pomluvách svým přístupem vlastně vybízel, aniž by ji zastavil s upozorněním, že Vidlák ve studiu není, aby se mohl ohradit, jak je v demokracii dobrým zvykem, a nadto na demonstraci vůbec nemluvil o Rusku, a co řekl, to byla řádně fakty doložená kritika vlády.

K dotazu na tuto situaci, která je skutečně zralá na občanskoprávní žalobu na ochranu osobnosti (kterou, jak pevně doufám, vezme jako podnět i Rada České televize), Vidlák pouze noblesně pravil, že o žádné žalobě neuvažuje, protože má úplně jiné starosti, a nadto – orel mouchy nelapá.

To je krásná facka jak Mazancové, tak onomu nébich moderátorovi, který asi neví, co je původem slova moderovat.

Nicméně, z druhé strany viděno, je to velká škoda. Takovéto hrubosti by neměly ve veřejném prostoru beztrestně procházet, protože jej kontaminují totalitárními manýrami. Česká televize by však měla veřejný prostor civilizovat, činit kulturním – a měla by tak činit demokraticky. Referenčním znakem demokracie je pak zásada plurality, což je naprostý opak toho, co předvedla Česká televize.

Je proto škoda, že Vidlák much nelapá, ale možná, že by se našel právník, který by tuto kauzu z Vidlákova pověření nenechal upadnout v zapomnění, a v občanskoprávním sporu by mohl po Mazancové chtít omluvu a jako trest by mohl požadovat třeba to, aby uskutečnila sto přednášek pro veřejnost, na nichž by pohovořila na téma společenské škodlivosti nepodložených pomluv a morální pokleslosti pomlouvačů ….dodává Jan Schneider.

(na scanu obrazovky Petra Mazancová předsedkyně Učitelské platformy)

3.9 17 hlasy
Hodnocení článku
20 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel2002
Karel2002
před 7 měsíci

Mazancová je údajně funcionářkou TOP09 z Litoměřic. Když TOP09 vznikla, řekl Kalousek, že jeho nová strana bude stát napravo od ODS a její program bude daleko tvrdší. No a odboráři mají v čele osobu z této vůči zaměstnancům nepřívětivé TOP09. Česko je jeden velký blázinec.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 7 měsíci

No je třeba mezi ty odboráře hodit vidle, vrazit klín, dehonestovat organizátory. Rudá šála, no to je přeci děs! Ona už ta nabubřelost a arogance jisté obavy neschová. To pak je každá Mazancová dobrá..

jbskalensky
jbskalensky
před 7 měsíci

Jakkoliv panu Schneiderovi rozumím, že by bylo příhodné babu zažalovat, chápu i pana Sterzika (Vidláka). Po letech tahání po soudech a tahání peněz z kapsy se, možná, baba bude muset omluvit, a nebo taky ne. A už nikdo si nebude pamatovat, o co vlastně šlo. Jo, kdyby to bylo obráceně, asi by to šlo šupem. Ono se to… Číst vice »

Naposledy upraveno před 7 měsíci uživatelem jbskalensky
Hokarc
Hokarc
před 7 měsíci

Mazancová je dokladem tragické situace v našem školství. Jedno ocenění by si ale zasloužila, a to ,,Zlatý Goebbels”.

mikkesh
mikkesh
před 7 měsíci
Odpověď uživateli  Hokarc

 ,,Zlatý Goebbels”. – dobrý fór. Jestli dovolíte budu používat.