Robert Fico na slavnostním sněmu na Bratislavském hradě vyzval k jednání o míru na Ukrajině, kdy je lepší jednat 10 let o míru, než 10 let sledovat, jak se mezi sebou vraždí Slované!

Na Slovensku se jednoznačně blýská, a to nejen nad Tatrou, ale především na lepší časy, protože po skončení voleb nejen, že nenastala žádná změna rétoriky a politiky Roberta Fica a jeho SMERu, ale naopak došlo k dalšímu prohloubení a rozšíření vlasteneckých a pro-národních tezí Roberta Fica a jeho vlády.

Robert Fico na slavnostním sněmu na Bratislavském hradě prohlásil, že Slovensko pod jeho vládou nepodepíše Pandemickou smlouvu s WHO, protože jde o projekt nenažraných farmaceutických firem! A znovu vyzval k jednání o míru na Ukrajině, kdy je lepší jednat 10 let o míru, než 10 let sledovat, jak se mezi sebou vraždí Slované! Robert Fico ani po volbách nepřestává razit vlastenecké teze a Robert Fico na slavnostním sněmu na Bratislavském hradě Slovensko tak zahajuje cestu masivní orbanizace!

*

Na Slovensku se jednoznačně blýská, a to nejen nad Tatrou, ale především na lepší časy, protože po skončení voleb nejen, že nenastala žádná změna rétoriky a politiky Roberta Fica a jeho SMERu, ale naopak došlo k dalšímu prohloubení a rozšíření vlasteneckých a pro-národních tezí Roberta Fica a jeho vlády, o čemž se všichni mohli přesvědčit minulý pátek 17. listopadu během slavnostního stranického sněmu SMERu na Bratislavském hradě, kde zazněl projev Roberta Fica a v něm plno zásadních informací. Nás však nejvíce zaujaly Ficovy postoje k Pandemické smlouvě s WHO a pohled na válku na Ukrajině. V projevu zazněly totiž dvě zásadní informace, které potvrzují pokračující a prohlubující se orbanizaci politiky nové slovenské vlády.

Robert Fico na sněmu prohlásil, že jeho vláda nepodepíše a poslanci SMERu neratifikují v parlamentu Pandemickou smlouvu s WHO, která by měla přenést zdravotnické pravomoci v dobách pandemie z národních ministerstev zdravotnictví signatářských zemí na Světovou zdravotnickou organizaci. WHO by potom získala drakonické rozhodovací pravomoci, kterými by se signatářské země musely řídit, a to nejen v oblasti povinnosti nákupů vakcín a léků, které nařídí WHO, ale mohlo by dojít i k povinným očkováním nařízeným touto nadnárodní organizací. A právě Robert Fico toto jednoznačně odmítl a prohlásil, že poslanci SMERu pro takový návrh ruku nezvednou.

Pandemická smlouva jako plán nenažraných farma firem

Fico celou smlouvu s WHO označil za plán nenažraných farmaceutických firem, které se začaly strachovat o své kšefty, když se nyní ukazuje, že mnoho zemí světa přestává odebírat vakcíny, ruší vakcinační mandáty a celý business farma firem jde do kytek. Pandemická smlouva [1] to má změnit a zajistit, že skrze WHO budou odběry vakcín nařizovány a autoritativně předepisovány všem členským zemím, které Pandemickou smlouvu podepíší a poté parlamenty ratifikují.

Vystoupení Roberta Fica sklidilo velký potlesk, ale tímto vystoupením si slovenský premiér udělal velké nepřátele mezi globalistickými farmaceutickými kolosy. Toto ostré odmítnutí smlouvy s WHO tak potvrzuje, že Robert Fico prohlubuje důraz na vlastenecké a národní teze, což lze slovenským voličům opravdu závidět.

Slavnostní sněm SMERu na Bratislavském hradě 17. listopadu 2023

Tento proces nastartovaný na Slovensku by mohl za 4 roky transformovat celé Slovensko do silně národního a vlasteneckého státu se silným svazkem mezi vládou a voliči, kteří posilují s vládou své propojení během mandátu, namísto jeho tradičního oslabování. Přesně toto je proces tzv. orbanizace, tedy propojení lidového elektorátu a vlády, kdy vláda posiluje spolu s tím, jak kopíruje hlas a požadavky lidu zezdola, což by mělo fungovat tradičně a zcela normálně u všech vlád na světě, ale to právě téměř nikdy neplatí. V drtivé většině případů se politické strany po uchopení moci odcizí voličům a začnou prosazovat protilidové a destrukční procesy.

Orbanizace je kontra proces proti globalizaci

Podívejte se do ČR, kde vláda Petra Fialy provádí destrukci ekonomiky, sociální bezpečnosti, zdravotnictví, důchodů, průmyslu a živnostníků, přičemž do voleb šla celá pětikoalice jako zachránce národa před Babišem. Ihned po volbách ale došlo k zahájení procesů proti českému lidu, proti národu, proti úsporám lidu, proti důchodům, rušení poštovních úřadů, zdražování paliv, energií a elektřiny přesun priority vlády z péče o české občany na péči o Ukrajince a o Ukrajinu jako takovou.

To potvrzují vlajky Ukrajiny, které naprosto nepochopitelně hyzdily i svátek 17. listopadu minulý pátek. Ukrajinské vlajky visely po celé Praze jako v dobách Leonida Brežněva, kdy se takto po Praze vyvěšovaly vlajky SSSR při kdejaké příležitosti. Praha je plně pod globálním procesem řízení Pax Americana. Naproti tomu orbanizace je proces řízení mezi lidem a vládou, který se vzájemně posiluje tím, kdy vláda sílí s tím, co žádá lid.

Světová zdravotnická organizace získá po podpisu Pandemické smlouvy kontrolu nad signatářskými zeměmi v případě, že bude vyhlášena pandemie
Orbanizace je v základu populistický (rozuměj lidový) proces řízení, který je přesným opakem globalistického (rozuměj nadnárodního) procesu řízení a politik, který nastoupí cestu orbanizace, se vydává na cestu, ze které již není návratu, protože tento proces pálí za sebou mosty a konstrukce vybudované globálními procesy řízení, mezi které patří nejen světová globalizace, ale i systém americké globální moci Pax Americana.Proto si všimněte, že Robert Fico jede proces namířený nejen proti globalčikům z OSN (WHO), ale i proti Pax Americana a válce na Ukrajině. A tím se dostáváme k tomu druhému a zásadnímu, co minulý pátek od Roberta Fica zaznělo. A to byla jeho poznámka o tom, že je potřeba usilovat o mír na Ukrajině, protože je prý lepší 10 let jednat o míru, než 10 let nechat mezi sebou zabíjet… Slovany! Doslova mi spadla brada, když jsem to zaslechl a nevěřil jsem vlastním očím a uším.
Na Ukrajině se mezi sebou zabíjí Slované

Robert Fico neřekl, že jde o zabíjení Rusů a Ukrajinců mezi sebou, ale že jde o zabíjení Slovanů. Tohle je konceptuální moment, který posunuje Robert Fica úplně na jiný level, protože tím se ukotvuje pozice Roberta Fica jako národního a vlasteneckého konceptuála, který rozumí vyšším procesům válečného řízení na Ukrajině, které zdaleka převyšují obrazy války a konfliktu jako takového. Válka je totiž obraz selhané diplomacie mezi Ruskem a USA, potažmo kolektivním Západem, ale válka je jen důsledek konfliktu.

Příčinou té války je totiž opovrhování Západu veškerými slovanskými národy, které lze obětovat a nahnat do válečného masomlýna na Ukrajině, kde jediným výsledkem té války bude masivní vybíjení a vraždění Slovanů na obou stranách konfliktu. Nejde o válku, kde by umírali Anglosasové po stovkách tisíců, umírají tam pouze Slované na straně Ukrajiny, kteří bojují proti Slovanům na straně Ruska. Ukrajina ale už dávno nebojuje za sebe, ale právě za Anglosasy.

Robert Fico, předseda SMERu během projevu na sněmu na Bratislavském hradě

Americká CNN v neděli vůbec poprvé uveřejnila článek [2], že Ukrajina potřebuje více vojáků, ale ne každý je připraven k odvodu. Ukrajina se potýká s problémem lidských zdrojů. Válka se blíží ke konci svého druhého roku a ukrajinská armáda potřebuje více lidí, aby mohla vést krvavou opotřebovací válku proti Rusku, zemi s více než třikrát větším počtem obyvatel než Ukrajina.

V nedávné eseji nejvyšší ukrajinský vojenský velitel Valerij Zalužný přiznal, že výcvik a nábor vojáků se stává vážnou výzvou. Dlouhodobý charakter války, omezené možnosti rotace vojáků na linii dotyku, mezery v legislativě, které se zdají legálně obcházet mobilizaci, výrazně snižují motivaci občanů sloužit v armádě,” uvedl. Esej přiznává neradostnou realitu: Ukrajina potřebuje více lidí v uniformě, a to hned.

Ukrajina má nedostatek vojáků a není už kde brát, přiznává CNN

Článek na CNN dále uvádí, že ti Ukrajinci, kteří nadšeně chtěli sloužit na frontě, už na frontě sloužili a mnozí se z fronty už nevrátí. Zemřeli. Ukrajině po nepovedené ofenzívě už nezůstávají žádní dobrovolníci z řad Ukrajinců a je třeba odvádět Ukrajince, kteří dobrovolně sloužit nechtějí. Jejich efektivita boje je ale na bojišti řádově menší, připouští nejen odborníci, ale i samotný Valerij Zalužný.

Ukrajina už za necelé dva roky odvedla tzv. vhodné osoby pro mobilizaci na frontu, a teď už zůstávají jen osoby méně vhodné, a to jsou studenti středních a vysokých škol na jedné straně, a důchodci spolu s tzv. před-důchodci, čímže se myslí věk 55 – 60 let věku. To jsou osoby, které prošly vojenskou službou v Sovětské armádě, ale jejich věk už je pro mnohé z nich značnou limitací, a to především vzhledem ke zdravotním potíží Ukrajinců v takovém věku.

Mnoho Ukrajinců v tomto věku bere léky, je na medikacích. Čas Zelenského se podle ukrajinských zdrojů blíží ke konci. Neúspěšná ofenzíva urychlí Zelenského odchod, protože největším nepřítelem pro něj už není Rusko, ale ukrajinský lid, který už má prodlužující se a nikam se neposunující války po krk. Čím dál tím více Ukrajinců už říká, že je lepší Rusům nechat jejich ruské regiony na Ukrajině a výměnou za mír vstoupit do EU.

Ukrajina má šanci na záchranu jen skrze mír s Ruskem a skrze svoji neutralitu. Žádné NATO, na to mohou Ukrajinci zapomenout. Pokud na jedno z toho Kyjev nepřistoupí, Ukrajina se postupně rozloží a rozpadne stejně jako Jugoslávie počátkem 90. let. A právě mírový proces by mohly na Ukrajině zahájit postoje Maďarska a nově i Slovenska. Proto bude dobré sledovat další procesy orbanizace na Slovensku, které se podle všeho budou nadále prohlubovat.

**

-VK- šéfredaktor AE News

 

3.3 12 hlasy
Hodnocení článku
9 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
mikkesh
mikkesh
před 2 měsíci

Díval jsem se na tiskovku a musím uznat, že pan Fico je mimořádně slušný politik. Za prvé – v těžké situaci, mezi pablby jako Fiala a slouhové od novin, trpělivě hledal zrnko přátelství. U normálních lidí nemusí. Tam to přátelství má. A za druhé, obdivuji jak velice noblesně odpověděl na otázku hloupého novináře, který se… Číst vice »

cablik
cablik
před 2 měsíci

Pohled do kamery a… „Omlouvám se za chování českého prezidenta.“ Přední novinář se stydí
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pohled-do-kamery-a-Omlouvam-se-za-chovani-ceskeho-prezidenta-Predni-novinar-se-stydi-746659

standa
standa
před 2 měsíci

Najdeme v Česku politika, který má koule a je jako Fico odvážný a nebojí se pravdy ?

Hokarc
Hokarc
před 2 měsíci

Z návštěvy naší republiky, tedy kromě setkání s Milošem Zemanem, muselo být Ficovi nevolno.

standa
standa
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Hokarc

Fico asi bral prášky proti zvracení při setkání PePalem, Tchajwajncem či 2svetrovou !

eFPe
eFPe
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Hokarc

Tak to bývá a nejen v politice. Prostě je třeba umět jednat i s takovýma lidma s kterými si sice lidsky nesednete ale musíte dělat politiku nebo byznys.A na profících to vlastně ani nepoznáte, kdo je jim sympatický. Ono je kromě manželství vždycky důležitější výsledek než dojem.

eFPe
eFPe
před 2 měsíci

Ač ateista volám Bože zachovej Fica protože Kenedy i Palme jsou mementa a stát se může ledacos.

danny
danny
před 2 měsíci

Sováci si zvolili politiky, kteří budou hájit zájmy Slovenska. Ne nějaké “Evropy”, “demokratického světa”, “kolektivního Západu” apod. Jakož i Maďaři nebo Poláci. Naše média se dívají pouze na ně, jako by to byla nějaká rarita nebo úchylka. Ale takto postupuje řada zemí. Právě Američani si volí takové politiky. Stejně tak i Rusové… Číst vice »

Naposledy upraveno před 2 měsíci uživatelem danny
cablik
cablik
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  danny

Jenomže komunisté věšeli vlajky na výročí a na dík zachráncům Slovanů co porazil nejsilnější fašistický stát. Dnešní fašisté vyvěšují různé vlajky protože se dožadují ochrany před vlastním národem ale to si vsadili na špatnou kartu pro ně platí všeho dočasu.