Seminář o covidu, ale i o svobodě

Oceňuji Vladimíra Zlínského i účastníky semináře (prof. Jiří Beran, prof. Jaroslav Turánek aj.), že se nebojí postavit nadnárodním aktérům propagující covidistické zbohatnutí na dodávkách vakcín, které se v ceně mnoha miliard korun u nás jako nepotřebné likvidovaly. Zbohatnutí pro některé bylo zaplaceno zchudnutím většiny společnosti a plundrováním našeho právního řádu.

Zdeněk Koudelka
Zdeněk Koudelka

V Poslanecké sněmovně se 20. 11. 2023 koná seminář Vakcinace proti onemocnění COVID-19 – současný pohled. Seminář pořádá poslanec MUDr. Vladimír Zlínský (SPD). Útoky na seminář dokazují, že nejde jen o covid, ale i svobodu odborné diskuse.

Největší covidistická lež

Je komické, jak někteří bojovníci proti dezinformacím trapně mlčí před největší lží po listopadu 1989, která byla ministrem pronesena na půdě parlamentní komory. Jsou to slova ministra zdravotnictví Jana Blatného, který v Senátu v březnu 2021 tvrdil, že po covidovém očkování nemůže očkovaný nikoho nakazit a sám neonemocní. Je s podivem, že mu za tuto odbornou blbost nebyla udělena cena Bludný balvan od spolku klubu skeptiků Sisyfos. Asi tu lež někteří neslyšeli, nebo nechtěli slyšet, nebo slyšeli, ale měli tučné granty od výrobců vakcín. Ne nadarmo se někdy hovoří o akademicko-průmyslovém komplexu, kde si společnosti pěstují určité vědecké komunity k tomu, aby nejen vědecky zkoumaly, ale díky svému akademickému vlivu dehonestovaly či jinak likvidovaly ty, kteří se jim postaví.

Karlovarská losovačka bledne

V dějinách veřejných zakázek je karlovarská losovačka pojmem pro zmanipulovanou veřejnou zakázku, je to symbol rozkrádačky. Ovšem tato losovačka bledne před tím, jak se plundrovaly veřejné finance za covidu. Nesmyslné testování zdravých lidí, když na drahou léčbu skutečně nemocných dětí stát a veřejné pojištění nemá peníze, ale musí být životy dětí zachraňovány charitativními sbírkami, je příkladem obrovské zlodějny majetkové, ale i hluboce nemorálního jednání.

Korunu tomu všemu nasadily smlouvy Evropské komise na koupi drahých vakcín, které jsou před občany začerňovány. Prostě ten, kdo to vše zaplatil, musí jen držet hubu a krok, když jde o obrovské zisky nadnárodních farmaceutických společností a domnívám se, že i korupci v Evropské komisi. Jak jinak vysvětlit, že každá smlouva u nás s hodnotou plnění nad 50 000 Kč musí být zveřejněna, zatímco Evropská komise podepíše tajné smlouvy za miliardy eur. Navíc v množství, které bylo zjevně nepotřebné, a proto se následně likvidovalo.

Plundrování právního státu

Zisky společností vyrábějících vakcíny, roušky i testy a na ně napojených některých odborníků se dosáhly i díky rozvratu právních pravidel. Typickým je postoj ministra zdravotnictví Petra Arenbergera, jenž již při vydání prvního opatření připustil, že uvedené opatření je nezákonné, ale počítá s tím, že soud jej zruší až za určitou dobu a to mu stačí: „Arenberger předpokládá, že se lidé budou podle nařízení chovat, dokud ho případně za čtrnáct dnů soud nezruší“. I po Arenbergerovi však Ministerstvo zdravotnictví chrlilo jedno mimořádné opatření za druhým, přestože je opakovaně jako nezákonné rušily Městský soud v Praze i Nejvyšší správní soud. A když se proti tomu někdo postavil, byl pokutován, byť tato nařízení byla pro nezákonnost zrušena.

Takto byl pokutován bývalý prezident Václav Klaus za to, že 28. 10. 2020 přednesl projev ke státnímu svátku bez roušky ve venkovním prostoru, přitom v televizním studiu řečníci mít roušky nemuseli. Tuto pokutu zrušil následně Městský soud v Praze i Nejvyšší správní soud, ale potvrzuje to, že když je nutné pro velké zisky vyvolat atmosféru strachu, musí se jakýkoliv projev normálnosti potírat i za cenu zjevného bezpráví.

Diletantismus tzv. odborníků

Ministerstvo zdravotnictví se zaklínalo při své protiprávní a rozhazovačné politice odborností. Výsledkem bylo, že vydalo nařízení o tom, že musíme mít roušku, byť jsme byli v lese, anebo ji museli mít manželé v autě, zatímco v posteli ne. Za příklad neodbornosti motivované snahou vyočkovat co nejvíce dávek vakcíny považuji to, že bylo nařízeno povinné očkování policistů, vojáků a hasičů, tedy zpravidla mladších, fyzicky zdatných a zdravých lidí, nepatřících do rizikových skupin. Ale když jde o kšeft, tak je rozhodující nikoliv zdravotnická logika, ale to, že tyto osoby jsou ve služebním poměru zvyklé poslechnout rozkaz, byť je to protiprávní pitomost. I tak se však hodně z nich postavilo bezpráví a nakonec tato hloupost byla zrušena. Výsledkem zdravotnických nesmyslností je zpochybnění smysluplného tradičního očkováni u nás. Kvůli vnucování covidového očkování, jež bylo účinné jen na několik málo měsíců, se ohrozila tradiční dobrá pověst očkování v našem státě.

Historie jako učitelka

Z covidové hysterie je třeba se poučit, protože ten, kdo se nepoučí z vlastní historie, je odsouzen k tomu, aby ji prožil znovu. Že šel covid řešit jinak a lépe, dokazuje Švédsko. Proto vítám seminář o covidu v Poslanecké sněmovně MUDr. Vladimíra Zlínského a děkuji za něj. Je to příspěvek k tomu, aby se při další chřipce, ať již jakkoliv nazvané, zase masovým porušováním práv lidí, nezakrývala rozkrádačka veřejných peněz. Svobodná diskuse je základem toho, že nebudeme chyby opakovat.

4.5 13 hlasy
Hodnocení článku
14 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vachav
vachav
před 6 měsíci

Je možné a zřejmě jisté,že se nakupovalo nesmyslné množství vakcín a že se na této epidemii napakovala a přiživovala řada nadnárodních společností a farmaceutických firem(žijeme přece v parazitickém kapitalismu),ale přirovnávat covid jen k ” další chřipce” a nebo dokonce rýmičce je zrovna taková lež
a marginalizování skutečnosti..

reproduktor
reproduktor
před 6 měsíci

Nejdriv jednu faktickou poznámku. I Beran s dalšími byl pro nošení hadru na hubě i za ockovani. Jedinej frajer, ktery cely podvod odhalil byl Balík. Jediná statečná zena byla Peková. Ještě zminim trojici Žaloudnika, Pirka i Polerta. Opet se ukázal Český národ jako narodem práskačů. Tisice občanů se dnes potýkají se zdravotními problemy způsobeny… Číst vice »

vik
vik
před 6 měsíci

Nic na tom nezmění, že šlo o celosvětový podvod a pokus, jak ovládnout lidi pomocí uměle vyvolaného strachu.

reproduktor
reproduktor
před 6 měsíci
Odpověď uživateli  vik

A hlavně udělat selekci občanů …

explorer
explorer
před 6 měsíci

Souhlas, že v našich končinách šlo o chaos, v němž se nabalil, kdo jen mohl. Zajímavá je různá statistika, i když víme, jak to s ní zejména v době kovidové bylo – podle zásady: jiný kraj – jiný mrav COVID – Coronavirus Statistics – Worldometer (worldometers.info) a můžeme se hrát s různým pořadím – celou tabulku lze upravit… Číst vice »

explorer
explorer
před 6 měsíci
Odpověď uživateli  explorer

dokončení: Ale v tom počtu úmrtí na milion obyvatel je na tom lépe proočkované a zašpérované Německo a ještě líp země, jež jsou ke Švédsku blíž: Dánsko, Nizozemsko, Norsko (vybírám vyspělé země, kde s větší pravděpodobností měli větší kontrolu a odpovědnější statistiku). Zajímavé, že mnohem slunečnější a mnohem méně testované Chorvatsko hlásí počet úmrtí na milion… Číst vice »

reproduktor
reproduktor
před 6 měsíci
Odpověď uživateli  explorer

Zrovna v tom Německu jsem zil a nebylo to horší nez v Česku. Testoval jsem se každý den, protože jsem nebyl očkovaný. Buzerace, ale práskačů bylo podstatně méně než v Česku a pohodovy6 jednání. Hadr na hubě v obchodech a v hromadný dopravě. Hranice mezi staty otevřený. Jo to Češi dovedli k “dokonalosti,” zakaz vycházení a jen pobyb v okresech.

Naposledy upraveno před 6 měsíci uživatelem reproduktor
Karel2002
Karel2002
před 6 měsíci

Ale přece hlavní, v podstatě jediný viník celé situace, Babiš, byl potrestán tím, že není ani premiérem, ani prezidentem. Potrestali ho sami občané. A tím je to uzavřené. Za všechno může Babiš. Teď máme nového premiéra, nového prezidenta, nového ministra zdravotnictví, všichni tři jsou mimořádně moudří, odpovědní politici a také odborníci na slovo… Číst vice »

reproduktor
reproduktor
před 6 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Větší restrikce i omezení meli Němci než Češi. Babiš vedel to samý hovno jako ty, ale treba Fialenko na něj tlačil, aby vice peněz dal do firem i platil odstávky. Dnes ten samej kokot se vymlouva na Babiše.

cablik
cablik
před 6 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Nejdřív za vše mohli komunisté poté Babiš a nakonec Putin slogan ODS ty co za vše špatné můžou to svádí na jiné jak je jejich zvykem. Babiš musel odevzdat moc pro válku u bandery a presidentské volby též zmanipulovali.

Karel2002
Karel2002
před 6 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Pořadí viníků (od nejstaršího k současným):
1/ Komunisté
2/ Zeman (jako vůdce opozice v 90. letech, premiér a prezident)
3/ Paroubek (jako vůdce opozice v letech 2006-2010)
4/ Babiš (od roku 2013 dodneška)
5/ Putin (odjakživa)
Kdyby těhle prašivců nebylo, tak jsme šťastným národem.

cablik
cablik
před 6 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Jasně teď jsme všichni „šťastní” jak to jde od desíti k pěti ještě málo ryjeme držkou v zemi.

reproduktor
reproduktor
před 6 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

Zapomněl jsi Karle na ro 1918 vznik slepence CSR, rok 1938 a jednání vlády společně s Benešem, rok 1943 paktovani Beneše s komunisty v Moskvě, ror 1945 navrat Beneše a jeho opětovné zvoleni prezidentem, včetně zahání znarodnovani, rok 1948 a předání moci komunistum zase Benešem.

Plebej
Plebej
před 6 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

U těch komunistů vám utekla závorka. Třeba takto: (“odjakživa a na věčné časy”)