Pár milých dárků…

Děcka, já v posledních dnech dostal celou řadu krásných politických dárků…

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Na Pětikoalici se Vidlák dívá podobně jako naše redakce – jako na politická zombie – viz grafika

Doba je mizerná a po Novém roce bude ještě mizernější, náš svět jde do háje mílovými kroky a vlastně se nejvíc divím tomu, že ta konstrukce pořád ještě drží. Inu, stavěla se v době, kdy lidi nebyli tak blbí jako dneska a učitel bylo prestižní povolání. Pracuje se ovšem na tři směny, aby z tohoto světa bílých heterosexuálních mužů pokud možno nic nezbylo… člověk si tak maximálně může klížit záchranný člun, ale svět je tak rozbouřený, že stejně není jisté, jestli ho dokáže spustit na vodu a jestli ho stejně nestáhne pod hladinu ten vír, až se naše vaše EU bude rozpadat.

Já se vlastně vůbec nedivím, že si lidi chtějí vánoce ještě užít. Stejně jako loni totiž vědí, že bude hůř. A tak ještě rychle koupit nějaké dárky, ozdobit stromeček, sezvat rodinu… ještě radiátory hřejí, ještě svítí světlo a na ulici se nestřílejí gangy…

Já už několik dní přemýšlím, o čem mám před vánoci vlastně psát. Jobovek bylo letos víc než dost, problémů také… chci sám sobě i svým čtenářům kazit předvánoční čas tím, že jim budu vyprávět o nevyplacených zemědělských dotacích? Mám jim vyprávět příběh jednoho podnikatele, který mi do detailu popsal, jak s ním zachází finančák a že to už dávno nemá nic společného s volným trhem?  Mám si dobírat Tomáše Pojara, poradce pro bezpečnost, který už naprosto natvrdo říká, že na Ukrajině se rýsuje prohra a on vidí jediné východisko v nekonečné válce?

Ne, nechám si to až po Vánocích. Na to je času dost a nic se na tom nezmění, když nám teď  nebudu kazit náladu.

Raději si proberme ty politické dárečky. Ať se trochu odreagujeme. Oni totiž v poslední době začali tam v Pětikolce docela manévrovat. Je úplně jedno, jaké signály vysílá Blyštivý Péťa… na kapitánském můstku je ještě sucho, ale s vodou v podpalubí už nebojují jen dezoláti… ona jaksi vystoupila už do první třídy a začíná obtěžovat i lodní důstojníky.

Radost mi udělal Mirda Kalousek. Ten vylezl ze svého politického hrobu, zjistil, že je ještě nevypadá jako zombík a rozhodl se, že by ho jeho TOPka mohla nominovat na kandidátku do europarlamentu. Samozřejmě ne někam dozadu, aby z čestné pozice pomohl své straně a celé SPOLUkoalici. Někam dopředu… nejlépe na lídra nebo těsně za něj…

Hned samozřejmě vystartoval Vondra, který má asi jako jediný ještě jakous takous šanci, dostat se zpátky do své europoslanecké sesličky, bo je ještě pořád vnímán jako konzervativní člověk…. i když… poté co mu na záda dýchá Luďan Niedermaier a hned za ním český Rambo, Zdechovský… Už jen pokračování SPOLUkoalice musela být pro Sašu Vreciona pěkná rána…  a kdyby se tam montoval ještě Kalda…

Markéta Pekarová Adamová měla i svoje vlastní důvody tam Kalouska nepustit… ať je jaký je, on prostě není blbej a ve své době byl jediným důstojným protivníkem, kterého Zeman měl. Pekarová je naproti tomu blbá jak putštok a tak raději zničila celou TOPku, než aby se to ukázalo ve volbách.

Takže děkuji jak Mirdovi, tak celému vedení TOP09 za krásnou grotesku, která vyslala těm posledním dvaceti voličům TOP09 jasný signál, aby raději k volbám vůbec nechodili a nebo to raději hodili Pirátům. Je lepší prcat s Gregorovou, než dělat debila s Niedermaierem.

Dva dárečky naráz. Nejdřív Péťa souhlasí s tím, aby se oslabilo konzervativní (a jediné volitelné) křídlo ODS, pak si Pekarová Adamová zařízne jediného chytrého člověka v TOPce, který se navíc ještě třeba bude mstít, jako už to jednou předvedl u Lidovců… Sakra, já jsem byl letos mimořádně hodný, že Ježíšku?

Petr Fiala byl letos lepší než Mikuláš. Akorát nechodil s čertem a andělem, ale s Cerhou a Růžičkou. Spolu vymysleli tu bezvadnou nutellu, pak i ten kravín u Jurečkova bráchy, zkrátka dojebali to tak, že si toho všimlo i stosedmičkové IQ Petra Pavla, který zkritizoval vládní komunikaci. Vrcholem ovšem byl nedělní duel proti Babišovi na Nově. Z toho museli lidi ohryzávat televizory. Mimoň, hlupák, bájivý lhář… Babiš nemusel dělat vlastně vůbec nic. Kdyby tam nebyl, vyšlo by to skoro nastejno.

Podle průzkumů chybí hnutí ANO asi šest poslanců, aby měl stovku. Myslím, že teď už je má. A určitě se v Průhonicích každý den modlí směrem k Lovochemii, aby Fiala ještě půl roku vydržeti ráčil, protože ještě jeden takový pěkný duel a ANO bude mít ústavní většinu. Jako jeho drahý přítel Victor.

Já se vždycky považoval za levičáka a nikdy jsem se tím netajil, takže mi dovolte s trochou nadsázky říct, že mám radost i z toho, že se Šlachta dal k Macinkovi. Je to rozhodně lepší, než se dát do holportu se SOC-DEM, protože nula krát Přísaha je pořád nula. Tomuto scénáři Šlachta unikl a k mé radosti se právě zařadil do pravicové fronty na zbytky z modroptácké mršiny. To znamená, že nalevo je pořád v podstatě prázdno a já bych se hodně smál, kdyby to nakonec všechno posbírala Kačka Konečná, protože je poslední autentická levice v nabídce. Poslední a jediná.

Víte, co v takovém případě říkám… pravda nevítězí, ta prostě zbude, až se všechno ostatní prošustruje. Kateřina Konečná má nakročeno k tomu, aby se stala pravdou, která zbyla…  Dvojnásob, když z PRO odešli všichni, kteří v ní mohli tvořit levé křídlo.

Teď si zaspekuluji, ale nedivil bych se, kdyby tohle bedlivě sledoval i Andrej Babiš a nachystal si na ojrokandidátku lidi, kteří se spíš profilují nalevo nebo středolevě než napravo. Určitě tam i nějaký pravičák bude, Babiš má obojí, ale logika by velela, posbírat něco na levici a u SPD. Nota bene, když Okamura nasadil jako lídra nejen pravičáka, ale rovnou libertariána.

Upřímně… tohle já asi nikdy nepochopím a působí to na mě podobně, jako když si ODS zvolila za předsedu svého budoucího hrobaře, Fialu. Tomu také ještě neoschl podpis na přihlášce do strany a už byl předseda. Mach je na tom podobně.  Jen vstoupil, hned je lídrem kandidátky, jako by vůbec nebylo Ivana Davida, který tam v Bruseli odvedl pěkný kus práce. Proč se lídrem kandidátky nestal úspěšný europoslanec, který má navíc svojí Novou republiku a všichni ho znají?

Kdybych byl novinář a chtěl SPD zničit, tak si Macha pozvu do studia a tři týdny před eurovolbami se ho zeptám, jak by řešil problémy ve zdravotnictví a školství. On by samozřejmě řekl, že školným a placením poplatků.  Také bych se ho zeptal na setrvání v NATO.  A to by ještě byla ta lepší varianta. V té horší variantě by Mach odpověděl nějak vyhýbavě a já bych se mu vysmál, že kvůli korytu zradil přesvědčení.  Pak bych se ho ještě zeptal, proč mu kdysi Okamura vadil a považoval ho za fašistu…

Je mi líto, SPD mám fakt rád, s leckým od nich si tykám a přeju jim úspěch, ale fakt by mě zajímalo, od kterého belzebuba si vedení nechalo nakukat, že Mach bude dobrá akvizice. Majnstrým za tento tah začal Okamuru hned chválit, což by měl být další důvod, se řádně zamyslet.  V této chvíli si nemohu pomoci, ale SPD se připravuje na stejnou sebevraždu, jakou předvedli v prezidentské volbě.  Díky Machovi se postavili do stejné fronty jako PRO, Svobodní, Motoristé, Šlachta, případně i Březina…  do fronty o bývalé voliče ODS. Se všemi jmenovanými se budou muset podělit a o svoje původní voliče přijdou. Kdo je typický volič SPD? Vždyť jste mi to, kluci, sami říkali… máte na to průzkumy. Jedna věta o placeném zdravotnictví a školném a jste v háji. Já vím, je to trapné, ale kurňa ještě to změňte. Ztráty budou menší, než když to takhle necháte.  Za půl roku vám budu hořce psát, že to máte z toho, že jste neposlechli Vidláka.

Jo a abych nezapomněl… potěšili mě němečtí zemědělci… Udělali v Berlíně jeden z největších protestů. Že jste o tom neslyšeli? Ano, naše pravdomluvná mééédia to normálně vymlčela. Jako vždycky. Naštěstí je Alternativa už dostatečně silná, aby to rozšířila i bez České televize. Bohumír Dufek pracuje na tom, aby něco podobného bylo i u nás. Chcete pořádného odborářského šéfa? Nechcete dopadnout jako učitelské odbory, kde se nenašla ani pětistovka na plat kuchařek? Tak vstupte do ASO. Dufek se nebojí.

Jo… a všimli jste si, jak začali všichni v souvislosti s hytlermarkety používat slovo OLIGOPOL. Česká televize sice mlčela, Prima mlčela, Nova mlčela, Český rozhlas mlčel, rádio Impuls mlčelo a jen nálepkovali… ale smůla. Všichni si dohledali, co jsem tam na Malostranském náměstí řekl. A ten oligopol obchodních řetězců jim nějak utkvěl… A protože intervjuci mlčeli jak zařezaní, tak ani nedokázali tu diskusi odklonit žádoucím směrem a mlčením udělali Prouzovi medvědí službu. Oligopol už zní všude a teď už je pozdě…. děkujeme, nečekal jsem, že to bude tak snadné.

Jak se to zpívá v té písničce? Měsíc je jak Zlatá bula sicilská, zvěstuje, že kdo chce, ten se dopíská…

Vydržet!

Bouřit se!

Nevěřit České televizi!

To je naše strategie.

**

Daniel Sterzik – Vidlák, Litterate

4.3 17 hlasy
Hodnocení článku
10 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jarin G.
Jarin G.
před 7 měsíci

Ještě jeden dárek pro Vidláka. Pobavil a zasmál jsem se, i když trochu hořce.
https://t.me/cz24news/84416

oldo
oldo
před 7 měsíci

Jiný pohled na debatu Babiš Fiala.
https://www.pokec24.cz/nezarazene/kdepak-fico/

Karel2002
Karel2002
před 7 měsíci

Ačkoliv se výhýbám zprávám mainstramu (tzn. 99% českých pravicových médií) tentokráte jsem neodolal a jenom trochu se tam porozhlídnul. 1/ Čeští občané prý podporují vládu Petra Fialy 2/ Čeští občané protestují proti tomu, že by se měla snižovat válečná pomoc Zelenskemu. Podle českých občanů prý za to může Orban 3/ Zelenskyj nemobilizoval… Číst vice »

Ludvik
Ludvik
před 7 měsíci

Valné shromáždění OSN přijalo většinou hlasů ruský návrh o boji proti oslavování nacismu

https://rutube.ru/video/27bf7c5a91a4934892af8213efd8bfba/

“Kdo se nepoučí z historie, je odsouzen ji opakovat” I my zřejmě patříme mezi ty nepoučitelné….

Naposledy upraveno před 7 měsíci uživatelem Ludvik
Primak
Primak
před 7 měsíci
Odpověď uživateli  Ludvik

Czechia ale nahlásila Mínus…

Ludvik
Ludvik
před 7 měsíci
Odpověď uživateli  Primak

Zřejmě těm, kteří za nás (ČR) hlasovali, oslava nacismu nevadí.

Karel2002
Karel2002
před 7 měsíci
Odpověď uživateli  Ludvik

Takže český zástupce v OSN, který se zřejmě držel pokynů Fialy, Pavla, Pekarové, Rakušana, Jurečky, Bartoše, Lipavského, hlasoval pro oslavování nacismu? 🙂 Třeba si český zástupce v OSN spletl tlačítko.

cablik
cablik
před 7 měsíci

Fialová vlastizrada: Vládní výmluvy na bruselský zelený úděl jsou lež. Proti logice, proti přírodě, proti občanům. Živíme Německo. A brzy už nebudeme elektřinu vyvážet, ale dovážet. Ještě daleko dráž než nyní. Záměrný zločin?
https://protiproud.info/politika/7632-fialova-vlastizrada-vladni-vymluvy-na-bruselsky-zeleny-udel-jsou-lez-proti-logice-proti-prirode-proti-obcanum-zivime-nemecko-a-brzy-uz-nebudeme-elektrinu-vyvazet-ale-dovazet-jeste-daleko-draz-nez-nyni-zamerny-zlocin.htm

cablik
cablik
před 7 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Dokonalá sebevražda: Sankce? Státy pod Bruselem již přišly o 1,5 bilionu (!) dolarů. Daňoví poplatníci chudnou. USA inkasují. Svět se směje – a prosperuje. EU dál kupuje ruský plyn – jen mnohem dráž. Překupníci si vesele mastí kapsy

https://protiproud.info/politika/7631-dokonala-sebevrazda-sankce-staty-pod-bruselem-jiz-prisly-o-15-bilionu-dolaru-danovi-poplatnici-chudnou-usa-inkasuji-svet-se-smeje-a-prosperuje-eu-dal-kupuje-rusky-plyn-jen-mnohem-draz-prekupnici-si-vesele-masti-kapsy.htm

cablik
cablik
před 7 měsíci

Jo tak to je a pokud padne ODS do kytek tím lépe a že toho mají skopčáci dost o tom čtu a pokud SPD padne bude to škoda víc radši psát nebudu.