Poslední šance

Národe, máš před sebou dost osudovou křižovatku.

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák
Přátelé, myslím, že svému znalému čtenářstvu nemusím vysvětlovat princip atomové bomby. To se vezmou dvě podkritická množství štěpného materiálu, které jsou samy o sobě škodlivé jen maličko, vhodným způsobem se spojí dohromady a výsledkem je výbuch, který dokáže jedním rázem nadělat nedozírné a v mnoha případech i zcela nevratné škody. Proti výbuchu atomovky není obrany. Pokud je správně vyrobena, vhodně umístěna a odpálena, nedá se s tím nic dělat. Výbuch je prostě příliš devastující a má příliš dlouhodobé následky.

Myslím, že se naše Česká republika blíží do bodu, kdy proti ní má být takováto politická atomová bomba odpálena a pokud se tak stane, nebude proti tomu obrany. Naše vláda chystá dva štěpné materiály, které, pokud přijdou dohromady, naprosto zničí všechno, o co jsme jako národ v posledních dvou stech letech usilovali.

Prvním štěpným materiálem je korespondenční volba. Umožnit volit lidem, kteří sice mají české občanství, ale žijí v cizině a neobtěžovali se dojet na český zastupitelský úřad, aby tam odvolili. Údajně je těchto lidí asi půl milionu. Dnes od nich přijde asi třináct tisíc hlasů. Takřka všichni znají situaci doma jen z České televize a volí především Piráty.

Myslím, že nemusím rozpitvávat další aspekty korespondenční volby – hlasování není v principu tajné. Nikdo neví, co se odehrálo předtím, než se hlasovací lístek dostal do obálky. Doma není žádná plenta, za kterou je člověk sám a může si tam jakkoliv upravit svou volbu. Ve volební místnosti můžete vložit do obálky volební lístek KSČM a svým uvědomělým příbuzným tvrdit, že jste volili TOP09. Doma už to není zaručené. Navíc, ve volební místnosti o vás vědí jen to, že jste volili. Nevědí, komu patří která obálka. Při korespondenční volbě to v principu vědí. Někde na ministerstvu vnitra bude existovat databáze, ze které náš Esterajch může zjistit, jak kdo volil. Podle jména.

Důvod protlačování korespondenční volby je jasný… posbírat v zahraničí víc hlasů než teď, protože to může udržet naší liberální Pětidemolici ve hře. Oni hrají o existenci, protože jejich manažerská neschopnost v řízení státu je naprosto příšerná. Už sama o sobě je korespondenční volba dost radioaktivní a přispěje k další nedůvěře občanů v systém. Už teď máme společenskou smlouvu dost erodovanou. Tohle k její stabilitě rozhodně nepřispěje.

Ale my tu máme ještě druhý štěpný materiál. A tím je zákon o nabývání českého občanství pro osoby žijící v zahraničí a to až do čtvrtého kolena. Pradědeček se vystěhoval do Německa a jeho syn, vnuk i pravnuk mohou snadno nabýt českého občanství. Řízení o nabytí občanství má být jednoduché, ba primitivní. V mnoha případech má stačit čestné prohlášení. Navíc, mezi omezeními není vystěhování na základě Benešových dekretů. Dovedeno do důsledků, vnuci K.H.Franka by mohli dostat české občanství, korespondenčně volit a kecat nám do toho, jak si tady v Kotllince žijeme.

Korespondenční volba se dělá pro půl milionu českých občanů v zahraničí, ale zákon o nabývání občanství z toho může udělat korespondeční volbu pro další miliony novoobčanů (především sudetských Němců), kteří tu už tři generace nežijí, ale dostanou možnost volit.

Ano, právě proto je Pětikolka v klidu. Pokud tohle protlačí, tak se u vesla prostě udrží, protože přesně sem směřovaly priority Fialovy vlády. Dodat levnou elektřinu Německu, podílet se spolu s Německem na ukrajinském dobrodružství, jít na ruku Berndu Possettovi. Pokud se k pěti milionům českých voličů přidají dva miliony snadno cinknutelných hlasů zvenčí, tak jsme prostě skončili.

Ne, že bychom to z našich dějin už neznali. Bylo běžné že si jeden Přemyslovec přivedl z ciziny vojsko, aby vystrnadil druhého Přemyslovce. Tohle je ekvivalent toho stejného. Fiala a spol, si prostě připravují půdu, aby si do země mohli přivést cizí volební vojsko. Pro takovou vlastizradu není v češtině dost silná kletba. Kouřová clona v podobě Istanbulské úmluvy je již vypuštěna, stejně tak už prezident vypustil kamufláž ohledně přijetí eura. O korespondenční volbě se diskutuje, ale málo se mluví o tom druhém a mnohem radioaktivnějším zákoně.

Pokud se tyhle dvě šmakulády spojí dohromady, tak je prostě hotovo. Výbuch této politické atomovky změní naši zemi vlastně natrvalo. Je to horší než deset covidů. Ještě si přidejte ochotu našeho rozvědčíka k zrušení práva veta v EU a máme prostě vystaráno. Nových dvě stě let temna.

Vezměte si, že nás letos čekají možná poslední volby, kdy si tady rozhodujeme sami o sobě. Letos si ještě můžeme zvolit své zastupitele do europarlamentu, na krajské úřady a do senátu. Naposled. Jestli tohle projde, příště už do toho budou zasahovat jiní. Bude to zcela legální, ústavní soud to potvrdí. O vládě u nás nerozhodnou naši vlastní občané, ale nějací Pasovští z ciziny, kteří mají svoje (především kořistnické) zájmy.

Ti, co třicet let nevolili, protože to přece nemá cenu, ti už se nemusejí obtěžovat. Volby budou už vždycky legitimní, i kdyby bylo nevoličů dvakrát tolik. Postačí ti zahraniční a korespondenční… Super vyhlídky, že?

Vidlákovy kydy mají k dispozici necelý rok (možná jen půlrok) s tím něco udělat. Všichni ostatní také. Pak se to prostě politicky vybuchne a bude úplně jedno, co napíšu. I kdybych byl jako Jan Zlatoústý, i kdybych měl deset institutů českého venkova, i kdybych měl ještě pětkrát větší dosah, pokud se národ neprobudí dostatečně, bude to prostě konec. Z naší státnosti budou trosky a na spáleništi si bude přihřívat polívčičku Blyštivý Péťa. Budeme rádi, když někde disidentsky zbude pár zastupitelů nebo poslanců, kteří budou „schovávat tajné křesťany“ před pronásledováním.

Pokud tato výbušná kombinace projde, mají před sebou Kydy poslední rok života. Přece jenom mám pět dětí a žádnou poslaneckou imunitu. Už teď je o hubu, co píšu. Jak moc to asi bude o hubu, až se Vítek Rakušan stane premiérem… Osvobozené divadlo také nakonec museli zavřít.

Promiňte mi, jsem dneska osobní a depresivní. Nechci to vzdát, ale při dnešní úvaze jsem poprvé dohlédl až na dno liberálního pekla. Byl to tak příšerný pohled, že jsem bezděky udělal pár kroků vzad. Navíc jsem v posledních dvou týdnech jezdil po debatách a dělal mezitím zabijačku… jsem prostě unavený.

Národe, máš před sebou dost osudovou křižovatku. Až do poslední chvíle budu varovat před směrem, který chce prosadit naše vláda a budu burcovat. Zkusím vymyslet, jak si trochu krýt záda pro případné povýbuchové psaní. Ale to, k čemu se plnou parou řítí český Titanic, to je ledovec, všech ledovců futrál.

Zítra se otřepu a budu zase normální.

**

2.9 16 hlasy
Hodnocení článku
10 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jura deMonteBoo
Jura deMonteBoo
před 3 měsíci

Je načase vysvětlit p.Sterzikovi, že je zde jediná konzolidovaná politická strana a kdo ji nebude volit, volí automaticky pětikolku, vlastně šestikolku, protože ANO se vždycky postaví na stranu EU-koncentráku. Ještě horší to bude pro všelijaké ty Národní proudy a Stačilo, že mají začít trpělivě vysvětlovat svým potenciálním voličům, že mají také volit… Číst vice »

adam
adam
před 3 měsíci

Můžete mně někdo prozradit, jak ty kreatury zdůvodňují to rozšíření možností získat české občanství? Nikde žádná “veřejnoprávní” diskuse, parlamentní opozice také zrovna neburcuje veřejnost…

Jura deMonteBoo
Jura deMonteBoo
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  adam

108?

Hokarc
Hokarc
před 3 měsíci

Korespondenční volba je jasný nepřátelský čin. Češi, kteří zde nežijí, ale i ti noví ,,takyčeši” budou vlastně ve střetu zájmů. Tedy z pohledu zájmů českých. Zato naši nepřátelé, v čele s protektorátní vládou, budou mlaskat blahem. Celá léta nám lžou o tom, že nepřítel je na východě, ale on v klidu chodí mezi námi. Hezky to… Číst vice »

vachav
vachav
před 3 měsíci

Mám pocit ,že autor zapoměl na třet픚těpný materiál”.který mají k dispozici. A ten může dle mého názoru dokonce nahradit ty dva.A tím je umožnit volit nedodělaným” čumdomobilům” od 16 let.Koho asi tak by volili ti(a teď budu hodně tvrdý,ale i já mám takové vnuky) nedospělí pitomečci.Na to si můžeme okamžitě odpovědět.P.S.A to ještě řada… Číst vice »

stiglitz
stiglitz
před 3 měsíci

Koukám, že po fenomenálním úspěchu sobotního selského povstání v Letovicích, tečou energošmejdovi z Miroslavi tak trošku nervy… Poslední pitva vzplála….

Vlastimil
Vlastimil
před 3 měsíci

Bohužel, je to tak. Ne nadarmo je MPA neustále roztlemená. Ví prostě co ušili. Naprosto souhlasím, že poslední relativně svobodné volby jsou letos a pak jako ČR definitivně končíme.

cablik
cablik
před 3 měsíci

Bohužel i silní mají deprese ale pan Vidlák se dá do kupy pokud tu jsme nemůžeme hodit flintu do žita. Žádných 200 let to trvat nebude zadlužený západ půjde do kopru.

Jura deMonteBoo
Jura deMonteBoo
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Tady jde spíš o to, kdo ty dluhy po tom zhrouceném západu bude platit. Proč myslíte, že je najednou takový spěch na vstup do ojrozóny. Spolu s vymazáním paměti mládeže to už nebude na 300let, ale nejspíš navždy.

cablik
cablik
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  Jura deMonteBoo

Jak padnou na hubu tak bude konec s EU nejdříve dolar a pak Euro jo jejich sluhové u nás by rádi platili jejich dluhy.