Protesty zemědělců nesou první pozitivní výsledky

Konečně chce Brusel zamezit přílivu potravin z Ukrajiny a tak je reálná šance, že už se houskou ani kuřetem nepřiotrávíte.

Jana Marková
Jana Marková
Těm masivním protestům jsem fandila a fandím. Ono totiž zdaleka nejde jen o to ukroobilí a kuřecí maso. Ti zemědělci protestují i proti celému tomu zelenému šílenství, nesmyslnému vybíjení stád krav, omezování jejich chovu, vysoké ceně pohonných hmot a energií, zkrátka proti řízené likvidaci evropského zemědělství celkově. Nicméně je to první vlaštovka a důkaz toho, že takto masivních protestů se leknou i bruselští potentáti. Ti farmáři nám všem ukázali, že to je cesta, a za mne budiž použita na jakékoliv jiné odvětví, které ti magoři chtějí uvědoměle zlikvidovat. Seberme unijním úředníkům jejich jistotu bezpečného a bezproblémového života, kdy nemají o tom skutečném ani šajna.

A ideálně poučme se z toho i v našem malém českém rybníčku, protože bezbolestně to evidentně nepůjde ani tady. Naše vláda na nás dělá dlouhý nos a směje se nám takříkajíc do „ksichtu“. Za mne je cílené ničení našich zemědělců již dávno za hranou snesitelnosti. Říkejte si co chcete, my tu nepotřebujeme argentinský steaky a kuřata, který šestkrát objeli Evropu a přilehlé kontinenty, německý předražený jogurty z našeho mléka, který za babku dodáváme mlékárnám do říše, páč tady už není nikdo, kdo by je v české mlékárně zpracoval.

Říkám to asi po stopadesáté a budu to klidně opakovat do nekonečna. Potřebujeme být potravinově nezávislí v základních komoditách na komkoliv. Pro méně chápavé jedince, kteří se vždy pravidelně vyrojí s banánem nebo ananasem dodávám, že základní komodita banán ani ananas není. Dokonce ani sushi a rybičky fugu ne. Takže holky a kluci klid, klidně si pokrytecky vozte tyhle laskominy obřími loděmi a kamiony přes půl planety a likvidujte tím životní prostředí, po jehož záchraně jedním dechem ječíte. Kdybyste to mysleli vážně, dali byste si jabko od farmáře, kam byste si došli na pěší pohon do nejbližšího obchodu. Jenže to vy ne, to vy nám radši budete kázat pitomosti, jak nemáme jíst maso z vlastních chovů.

Obnovu domácího zemědělství tímto směrem považuji za naprosto zásadní. Cokoliv jiného je špatně, špatně, špatně. A kdo říká opak, lže. Každá závislost na komkoliv je totiž blbě. Cizí korporát nikdy nebude hájit naše zájmy ani potřeby, klidně se na nás vybodne kdykoliv se mu zamane. O pracovních příležitostech pro naše podnikatele a lidi nemluvě. A taky samozřejmě je to o cenách, kdy mít s třetinovými platy o půlku dražší jídlo než Němec je fakt mazec. A jezdit do Polska není řešení, jak to dělal třeba agent Pávek, protože my ty peníze potřebujeme tady. Vydělat, utratit, přiměřeně (na toto slovo kladu velký důraz), zdanit. Je to snadný, ale na naši vládní garnituru je to evidentně moc.

Ale vraťme se na začátek. Oni se masivních protestů a stávek bojí. Je to jediné, čeho se reálně bojí, a tak to jinak nepůjde. Teď to za nás vybojovali na evropské půdě Němci a Francouzi a další. U nás doma to ale za nás nikdo nevybojuje. To musíme sami. Když to neuděláme a zase sklopíme hlavu i s ušima, tak nám na ni víte co…… A ani to nebudou vydávat za déšť.

**

Jana Marková, Litterate

3.9 15 hlasy
Hodnocení článku
7 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vaclav
vaclav
před 2 měsíci

A kdo tomu věří tak je korunovaný ůl!!!!!

cablik
cablik
před 3 měsíci

Přesně tak potřebujeme České zemědělství to by měl být první zájem nové vlády ho obnovit. Není třeba plodiny co tu můžeme vypěstovat dovážet a draze za to platit.

vaclav
vaclav
před 3 měsíci

Jak je vidět čtenáře NR takové “banality” nezajímají. No jsou na úrovni těch, kteří tvrdí zemědělství nepotřebujeme všechno si dovezeme .

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  vaclav

Podle čeho Vaclave soudíte, že to čtenáře NR nezajímá?

vachav
vachav
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  vaclav

Výborný článek! Tak nás čtenáře a diskutéry na NR toto samozřejmě zajímá-dovoluji si mluvit za jistě většinu-nicméně fakt je,a autorka to naznačuje,že tzv.”ovčanů” je v republice,ne-li většina,tak hodně.Ač nerad musím opět připomenout bonmot exZemana z minulých let: “V tomto národě má polovina občanů podprůměrnou inteligenci,a třetina jsou pitomci”.

vaclav
vaclav
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  vachav

No ono to neplatí jen na české občany. A statistiku pan Zeman neuveřejnil. On také tvrdil, že v Afganistánu se bojuje za Prahu a mnoho dalších nesmyslů !

vaclav
vaclav
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  vaclav

Ještě doplňuji, vysoká inteligence není zárukou, že ten inteligent není zločinec.