Alexej Navalnyj – příběh tuneláře

Alexej Navalný – po smrti západními médii svatatořečený … O mrtvých jen v dobrém. Platí to i na podvodníky a tuneláře?

Na snímku demonstrant před podnikem Navalných s nápisem: “Navalný je zloděj. Zloději musí jít do vězení!”

Alexej Navalnyj se stal v roce 2009 poradcem gubernátora Kirovské oblasti Nikity Bělych (t.č. ve výkonu trestu). V této funkci Alexej Navalnyj „naléhavě radil“ vedení úspěšné firmy Kirovles, která tehdy byla jedním z největších podniků v Kirovské oblasti, aby svou produkci neprodával přímo, ale přes monopolního prostředníka, firmu svého přítele Petra Oficerova, a to za nevýhodně nízké ceny. Dřevo pak koncovým zákazníkům prodávala firma „Vjatská lesní společnost“ za ceny obvyklé. Firma Kirovles skončila v bankrotu, lidé přišli o práci, vyšetřovatelé vyčíslili škody na mnoho milionů.

Začátkem léta 2013 byl tunelář Navalnyj odsouzen k nepodmíněnému trestu vězení na 5 let, ale odvolací soud na podzim téhož roku trest změnil na podmíněný. Toto však nebyl první tunelářský podnik Navalného, přesněji řečeno rodiny Navalných.
Celá rodina se podílela ještě na jiném podvodu, ve kterém okradla firmu Yves Rocher.
Bratr „lídra opozice“ Oleg Navalnyj pracoval v r. 2008 jako vrcholový manažer ve státním podniku Pošta RF. Firma Yves Rocher prodává velkou část své produkce zásilkovým způsobem. Protože Pošta nestíhala doručovat všechny zásilky Yves Rocher včas, z čehož firmě plynuly ztráty, Oleg Navalnyj nabídl „pomoc“. Část zakázek by za 55 mil. rublů převzala soukromá firma „Hlavní abonentní agentura s.r.o.“ (OOO Glavnaja podpisnaja agentura). Tuto firmu založil otec Navalných a oba bratři krátce před podáním „výhodné nabídky“ firmě Yves Rocher a nikdy neměla žádné dopravní prostředky.

Podstatou činnosti Hlavní abonentní agentury bylo, že činnost nasmlouvanou s firmou Yves Rocher objednala u přepravní firmy AvtoSAGA s.r.o. za 31 milionů rublů a rozdíly byly převáděn na účet rodinné firmy Kobjakovské tkalcovny, patřící rodině
Navalných, a to na základě fiktivních smluv.

Na základě oznámení ředitele rusképobočky Yves Rocher bylo zahájeno trestní stíhání, na jehož konci byli Navalní 30.12.2014 pravomocně odsouzeni ke třem a půl rokům vězení, přičemž Oleg nepodmíněně, zatímco Alexej dostal trest podmíněný,
s podmíněným odkladem na pět let. Ten mu byl později změněn na domácí vězení,
pro porušování podmínek.

 Odsouzením ve věci Yves Rocher se tak Alexej Navalnyj stal asi jediným odsouzeným v dějinách justice, který v době, kdy již byl v jedné podmínce, dostal ještě jeden podmíněný trest. Podle podmínek stanovených rozsudkem se měl Navalnyj dvakrát měsíčně hlásit vězeňské službě. Poté, co se „berlínský pacient“ zotavil, měl se neprodleně vrátit do Ruska, což neučinil a porušil tím podmínku. Toto bylo citováno jako důvod jeho zatčení při návratu do Ruska.

Nicméně na jednání soudu se ukázalo, že Navalnyj svou povinnost hlásit se vězeňské služně ignoroval již několik let, avšak podněty ke změně trestu z podmíněného na nepodmíněný  moskevské soudy opakovaně zamítaly.

**

Přeloženo, zkompilováno a zkráceno podle RG.RU, TASS.RU, překlad: https://kob-forum.eu/2021/02/03/alexej-navalnyj-pribeh-tunelare/ (Ježek Pichlavý)

Zdroje:

4.7 12 hlasy
Hodnocení článku
7 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Praded
Praded
před 4 měsíci

Navalnyj byl Ruský nacionalista a jen zneužit k propagandě. Dostal šanci zůstat v Německu, proč jí nevyužil? Začal ve vězení trochu mluvit a tak je otázka co bylo příčinnou jeho smrti. Před volbou prezidenta to nemohlo být prospěšné nikomu.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 4 měsíci

Naválnyj není nic výjimečného, kdy kriminálníci a lumpové byli vydáváni za světce a jaké proti němu to byly kapacity: Mandela, Arafat, u nás Mašínova famílie…úž mlčim

Primak
Primak
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Trošku (vlastně hodně) zjednodušeno, jako obvykle, dávat Navalného do jednoho pytle s dotyčnými: Mandela dosáhl bezesporu něčeho pro JAR, Arafat taky pro svůj lid, jinak by už dávno nějaká Palestina neexistovala. Jo Mašínovic, to by ještě tak se dalo uznat…

kutnohorsky
kutnohorsky
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  Primak

Rozdíl je v tom, že ti dva zločinci dávali hořící pneu na krky nepřátelům a hájili terorem svůj lid a Naválnyj se proti svému lidu a zemi postavil ale nebyl sadistický vrah…

Primak
Primak
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

“ti dva zločinci dávali hořící pneu na krky nepřátelům a hájili terorem svůj lid”? Z které bílé knihy to je? Vlastně i o Putinovi se dnes lid na celém světě dozvídá, jaký je to sadistický zločinec, že… BTW, ti “nepřátelé” v obou případech ubíjeli po mnoha generací ten lid jistě sametovými rukavičkami. Takže ta reakce asi… Číst vice »

cablik
cablik
před 4 měsíci

Jo to jsou fakta odsouzený korupčník je hrdina západu kdyby měl Čikatilo správný progresivní pohled na svět též by byl západní hrdina. Prý opozice tak jen velká blamáž.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 4 měsíci

Jeste bych dodala,ze z Youtubera udelali nejvetsiho opozicnika…Myslim,ze u nas nikoho s 2 procenty hlasu za zadnou opozici nepovazuji…je pod jejich rozlisovaci schopnosti