Dva roky loupeží

Už 24 měsíců trvá ruská speciální vojenská operace na Ukrajině. Kreml se k ní odhodlával několik let a upřímně řečeno, vzhledem k situaci rusky hovořícího obyvatelstva v Luhansku a na Donbasu bylo s podivem, že to trvalo tak dlouho.

Jindřich Kulhavý
Jindřich Kulhavý

Upálení Rusů v Oděse, pogromy a jejich zabíjení na východu Ukrajiny trvající 8 let, Alej andělů svědčící o nulovém respektu k životu dětí, to vše a mnohem více bylo pádným důvodem k zásahu Moskvy. Zpětvzetí Krymu bylo zásadním taktickým prvkem znamenajícím záchování vlivu nad Černým mořem a otázkou bezpečnosti Ruska. Nacismus šířící se Ukrajinou byl vzhledem k úmluvám po konci 2.světové války už jen dalším důvodem k zásahu, k němuž má Rusko právoplatnou příčinu.

Ukrajina byla Západem, tedy Spojenými státy a Velkou Británií, k nimž se přidala Evropská unie, vybrána jako další krok k přiblížení se vojensky k ruským hranicím. Samotní Ukrajinci by většinou bez štvaní ze strany Západu proti Rusům nic až tak zase neměli. V podstatě je Rusko nijak neokupovalo, dalo jim svobodu, přestože Ukrajina jako taková existovala krátce a bez zásadních historických kořenů. Vzájemná symbióza byla vcelku patrná, na ruských nerostných surovinách se Kyjev dlouhodobě přiživoval, zároveň díky nejkvalitnější půdě mohl být obilnicí Evropy. Bohužel si vybral jinou cestu. Na Ukrajině zvítězil nacismus podporovaný především Spojenými státy. Ty se neštítí ničeho, jde li o moc, peníze a oslabení zásadního rivala na světovém kolbišti. USA mají dva úhlavní nepřátele. Jsou jimi Čína a Rusko. Možnost využít Ukrajinu leží v hlavě vládců Bílého domu už dlouho a výsledkem byl Majdan a další roky po něm. Navíc korupce vnímaná na Ukrajině jako národní zvyk poskytovala další široký prostor k průniku mezi široké masy a k zneužití tamního systému k vlastním plánům a účelům.

Exodus Ukrajinců z vlasti trvá mnoho let a není možno ho spojovat jen s válkou na Východu. Vzhledem ke každodennímu pracovnímu kontaktu s mnoha Ukrajinci můžeme tvrdit, že absolutní většina z nich přišla ze západní části Ukrajiny. Vynecháme li ty, kteří jsou v České republice už více let před započetím války a mají tu rodiny, pak nově příchozí neutekli před Rusy, ale před špatnou ekonomickou situací a z důvodu nedostatku práce. Po domovině se většině stýská a nemohou se vracet z důvodu obav z odvodu do armády. Peníze u nás vydělané tady utrácí v minimální míře, tedy pokud nemají jasný záměr Českou republiku již neopustit, a podporují tak odliv financí mimo území ČR. To si moc lidí neuvědomuje. Jde o obrovské částky v řádech desítek miliard korun. Bohužel, čím déle u nás jsou, tím se snižuje procento těch, kteří tu nakonec nebudou chtít zůstat. Zakládají tu firmy zaměstnávající krajany a třeba stavebnictví by bez nich i díky státní protiučňovské politice postupně zkrachovalo. Rodí se tu stále více malých Ukrajinců majících nárok na české občanství. Díky státní podpoře stačí Ukrajincům nižší platy a napomáhají tak k destrukci trhu práce, ze kterého vytlačují Čechy, kteří na žádnou podporu nedosáhnou. To se to pak žije.

Mentalita Ukrajinců je jiná než naše. Jsou to poloviční Rusové, jsou tedy nacionalisty. Ti ze Zakarpatí však mají historické vazby jak na naši zem, tak i často přímo na Rusko a nijak dramaticky válku nevnímají. Přímo v práci je u nich problém spíše všeobecná vychytralost a mizerná loajalita vůči zaměstnavatelům, upřít se jim nedá pracovitost a šikovnost, většinou však chybí smysl pro detail a odpovědnost. Velké rozdíly vnímáme mezi těmi, kteří se už rozhodli zůstat v Čechách, a klasickými gastarbeitry. Stejně tak je třeba rozlišovat pracanty, a ty, kteří mají manažerské ,,úmysly“. Chování movitých Ukrajinců je poté stejné, jaké jsme vnímali u Rusů donedávna žijících u nás. Jen je třeba přidat větší díl arogance a jejich povědomí o tom, že jsou chráněni a hájeni státem. Musíme si uvědomit, že pro státní podporu si chodí většina těch, kteří ji už jen pouze zneužívají. Na celém systému, který ve finále platí hloupí Češi a Moravané, parazitují dále například banky. Taková ČSOB některé pobočky přeměnila ve vyloženě proukrajinské.

Napadat Pražany za to, že se v metropoli prochází průvody Ukrajinců oslavujících 2 roky války ve své zemi, je ukázkou hlouposti. Koncentrace Ukrajinců v Praze je veliká, radost z toho mají jen zaměstnavatelé, kteří možná něco ušetří jejich zaměstnáváním (většinou zahraniční korporace a stavební firmy těžko hledající některé profese). Navíc hlavní město je skladbou obyvatelstva specifické. Náplavy z celé republiky dojíždějící za prací, jde o centrum politiky, kultury a obchodu, což opět poskytuje prostor mimopražským, je v něm množství většinou nepotřebných vysokých škol a jedná se o mediální pupek republiky. Všechny tyto skupiny s výjimkou těch stavařů pobývající v Praze jsou díky mohutným manipulacím proliberální, prounijní a proukrajinské. O médiích nemá cenu se zmiňovat, tato proukrajinská špína jede svou ideologickou lajnu bez ohledu na fakta. Umělci a kavárenští povaleči si dlouhodobě hrají na odpůrce Ruska, protože na mnoha z nich ulpěla spoluvina na socialistickém režimu a teď se radikálně očišťují, aniž by jim došlo, že vývoj ukazuje prohnilost Západu více než jakoukoliv existenci socialismu v Rusku. Mladí umělci jsou pod vlivem starých bardů v nových kabátech, navíc jsou ta ,,in“. Zaměstnanci nadnárodních korporací zase mají nalévárnu jak v práci, tak i poté doma z televize a internetu. Nečekejme od nich nic překvapivého stejně, jako od státních zaměstnanců, kterých máme enormní nadbytek a v jiném systému by byli na dlažbě.

Možná s námi nebudete souhlasit, ale vše výše uvedené, a plno dalšího, o tom jindy, v nás zanechává hořkou pachuť. Ne, nikdo nás neplatí, ale přesto pokud se nás zeptáte, kdo nám je bližší, zda li Rusko či Ukrajina, pak je odpověď jasná. Už bylo dost modrožlutých symbolů, protěžování nacismu, odtoku českých peněz a podpory jednoho z nejvychytralejších národů světa. Hraný nacionalismus těch, kteří utekli po prvním výstřelu na východu své vlasti, je jen ukázkou využívání příležitosti. Bohužel jedno divadlo přechází v druhé a snaha Pětikoalice a ANO získat voliče za každou cenu vyvrcholí rozdáváním českého občanství každému, kdo si o něj řekne. Takže…. Závěr si udělejte sami, za nás už bylo dávno dost Ukrajiny.

**

Jindřich Kulhavý, iNadhled

*

Texty, které přejímáme a překládáme z jiných zdrojů, sice nemusí vždy odpovídat názoru redakce, ale uveřejňujeme je proto, aby vyvažovaly jednostrannou ulhanost českých médií a ukázaly jiné pohledy na společenské porblémy. Věříme, že naši čtenáři to chápou a proto náš web v hojném počtu navštěvují.

Děkujeme i za příspěvky na naše konto u FIO banky: 2300 736 297 / 2010

4.4 13 hlasy
Hodnocení článku
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
eFPe
eFPe
před 4 měsíci

Já si dovolím nastínit takové co když: Předpokládejme, že většina příchozích ukrajinců nejsou fašisté. Jen uchopili příležitost mít se lépe. Pořád to ale budou Slované kteří vyrůstali sice v korupčním prostředí oligarchů ale neznali vpád cizí kultury věděli, že jsou jen dvě pohlaví, a nějaká zelená agenda jim byla hony vzdálená.Teď nebo… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 4 měsíci

Konec hostiny nevděční zkurvysyni a další podobná hesla visí na polských ,,gryndýlových” traktorech u Ukrajinské hranice. U textu ilustrační kresba jak Polák kope Ukrajince do rpdele.A takoví přátelé to jsou nebo byli…? No , když už Tusk se odmítl setkat se Zelenským a nechtěl slyšet jeho ultimativní požadavky? Neprotestovat, dodat, odebrat, milovat….

Praded
Praded
před 4 měsíci

Velmi dobře popsáno. Mizerné mzdy a ještě většina z nich jde mimo česko. Ti kteří tady žijí víc jak dva roky, už se zpátky nevrátí. Spíš požádají o sloučení rodiny.

cablik
cablik
před 4 měsíci

Souhlas pane autore ale ti co jsem přišli tak tady zůstanou to je záměr proti České vlády. Je třeba změnit hodné Čechy na nenávistné banderovce. Jinak liberální bezmozci vymírají tak místo podpory rodiny sem tahají migranty a to je cesta do pekel.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Ted ma manzel pusteny politicke kydy “nasich zastupcu” (za nase se tedy daji povazovat jen proto,ze je musime platit)…a je to neskutecne….tolik blbosti vypusti z pusy jen proto,aby obhajili neobhajitelne

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Ted jsem se dopracovala k nazoru,ze do politiky by meli mit povolen vstup jen lidem s analytickymi schopnostmi,abychom vecne nemuseli poslouchat takove hovadiny…Tito lide by i lhat umeli inteligentneji

cablik
cablik
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Nejlepší je vrátit se k tomu na čem lidstvo přežilo národ vlast rodina. Jenže US bastardi nás chtěj vyhladit a hloupí Češi proti tomu nedělají nic.

mikkesh
mikkesh
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Rádi by lhali inteligentněji. Ale když ta inteligence chybí, je to těžké.