Kdo s koho – boj zemědělců s eurokraty i zrádnými ministry

Blíží se okamžik, který rozhodne evropskou selskou válku. Zemědělci bojují o všechno. Pokud prohrají, budou připraveni o zdroj obživy, mnozí i o bydlení na svých statcích. Předáky selských rebelů by vlády rády poslali i do věznic, když už to nyní nejde na popraviště.

Martin Kunštek
Martin Kunštek
Na snímku: Dnes vidláci ve Štrasburku prolomili řady europoslanců – globalistůSoučasní poslanci Evropského parlamentu budou v tomto volebním období hlasovat naposledy v dubnu. Evropská komise se před skončením jejich a svého mandátu snaží prosadit nejen další prodloužení bezcelních dovozů toxických zemědělských produktů bez jakékoli kontroly z Ukrajiny. Stejný režim se snaží potichu rozšířit i na dovozy stejně „kvalitních potravin“ od nadnárodních korporací, které ovládly zemědělství v Moldávii. Zemědělci proti tomu bojují traktorovými blokádami na hranicích, na dálnicích i před budovami orgánů EU. Blíží se okamžik, který rozhodne evropskou selskou válku.

Zemědělci bojují o všechno. Pokud prohrají, budou připraveni o zdroj obživy, mnozí i o bydlení na svých statcích. Předáky selských rebelů by vlády rády poslali i do věznic, když už to nyní nejde na popraviště.

Eurokratům jde v první řadě o tzv. „paralelní motivace“, jak se v bruselském jazyku říká úplatkům. Nadnárodní korporace na kšeftech s levným nákupem zemědělských produktů a potravin v zemích, kde ve skutečnosti neplatí žádné zákony, kde je státní správa zcela zkorumpovaná, a jejich následným prodejem v zemích EU vydělávají pro většinu z nás nepředstavitelné miliardy eur. Jen na kšeftech s bezcelními dovozy ukrajinské pšenice a mouky s toxiny z plísní, kuřecího masa zamořeného salmonelou a hovězího a vepřového ze zvířat dopovaných anaboliky se podle zdrojů obeznámených s temnými zákoutími agrobyznysu protočily desítky miliard eur.

Zakázané jedy v množství větším, než připouští právní předpisy, prokázaly kontrolní orgány loni v potravinách z Ukrajiny v Maďarsku, Polsku, Slovensku, Bulharsku a Rumunsku. Letos i v ČR. Dovozy těchto „lahůdek“ vyvolaly na společném trhu EU obrovské problémy nejen ve východních zemích, ale i na Západě. Jako první vyrazili s traktory do ulic pořádat blokády Němci. Přidali se Francouzi, Holanďané, Belgičani, Poláci, Bulhaři, Italové. I v ČR zemědělci pojedou 19. 2. 2024 zablokovat Prahu a v ní úřady, jimž vládne Fialová smečka ekonomické zkázy, a obě parlamentní komory, v nichž má většinu parta pětikoaličních škůdců.

I spotřebitelům jde o hodně. Pokud prohrají sedláci, budou během jednotek let (obávám se že 2 až 3 roky), na pultech hytlermarketů už jen potraviny z GMO polních plodin a masné výrobky prosáklé antibiotiky, růstovým hormonem a steroidy. Kdo byl někdy v USA nebo zemích jižní Ameriky, ví že si nedělám legraci. Volný trh se zemědělskou produkcí tam ročně na choroby vzniklé z toxického jídla zabíjí miliony lidí. Další miliony lidí v zemích zaslíbených či obětovaných démonu Mamonu usmrcují hladem. V chudinských slumech bez pitné vody. Bez přístupu ke zdravotní péči. Nebo na přestřelky mezi drogovými dealery, z nichž mnozí se na tuto kariéru dali, protože jiná práce, kterou by se dalo uživit, pro ně nebyla. Školství je tam většinou za peníze, a tudíž není pro chudé. Většina zemí za Atlantikem jsou státy jakoby demokratické (pořádají volby), ale ve skutečnosti v nich malá skupina oligarchů vládne pomocí korupce jako ve feudálních dobách. I to je jedna z tváří kapitalismu bez přívlastků. Čest státům, které s touto neradostnou realitou „zadního dvorku Ameriky“ bojují a čelí tudíž pokusům o „změnu režimu“.

Minulý týden zemědělci s traktory bojovali i za spotřebitele před budovami úřadů EU a europarlamentu v Bruseli. Tento týden se bitva přesunula na 4 dny do Štrasburku. Dnes se celý „eurocirkus“ stěhuje zase zpět do Brusele, kde bude potyčka pokračovat.

Hned v pondělí po trojím průchodu uličkou hanby mezi traktory a nasranými sedláky si členové Zemědělského výboru EP náhle uvědomili, že na výboru v tomto volebním období ještě nenechali mluvit ani zástupce největší unijní organizace sdružující zemědělce a družstevníky COPA COGECA. Předseda výboru Norbert Lins na rychlo na čtvrtek svolal mimořádné zasedání AGRI výboru, jehož jediným bodem programu měla být diskuse s delegáty selských rebelů. Ve středu se ale ukázalo, že jednání výboru se zemědělci a jejich reprezentanty, se dnes nemůže uskutečnit, protože výbor bude v hodinu, na níž bylo jednání svoláno neusnášeníschopný.

Většina europoslanců Zemědělského výboru ze Štrasburku ujela už ve středu pozdě večer a v noci. Prostě utekli. Proč? Protože jim jde o mandáty na dalších 5 let po červnových volbách do EP. Dnes bylo na programu hlasování o mandátu Evropské komisi pro jednání na Ministerské konferenci Světové obchodní organizace (WTO) v Dauhá. Bez schválení mandátu nemůže Komise na konferenci jménem všech členských států EU sjednat žádnou dohodu, která by umožnila další liberalizaci světového zemědělského obchodu.

A mimo jiné i proti ní zemědělci v polovině Evropy demonstrují a pořádají traktorové blokády. Vadí jim bezcelní dovozy zemědělských komodit z Ukrajiny, stejně jako z jižní Ameriky, USA nebo afrických zemí. Vadí jim grýndýl, který zemědělskou výrobu v členských státech EU zbytečně prodražuje. A protestují proti kombinaci obojího, které zemědělství v Unii ekonomicky likviduje.

Komise předložila žádost, aby jí europoslanci odsouhlasili, že v Dauhá může jménem EU sjednat závazek opět snížit cla a množstevní omezení dovozů potravin a zemědělských produktů ze třetích zemí. Je to popsáno na mnoha stranách žvástů v bruselštině. V dokumentu se píše o tom, jak je globalizace pro všechny přínosná. A zejména pro spotřebitele. O bilionech eur zisků nadnárodních korporací ani slovo. O jedech v dovážených potravinách také nic.

V europarlamentu se sice podle jednacího řádu hlasuje veřejně. Záznam o tom, jak který poslanec hlasoval, se však pořizuje pouze v případech, pokud kdokoli z nich požádal o hlasování po jménech. A v tomto případě požádáno bylo a hned několikrát. Většina poslanců AGRI výboru, kteří před měsícem ve výboru poměrem 32:11 schválili, že souhlasí, aby EP ratifikoval obchodní dohodu EU – Keňa, která má umožnit zvýšení dovozů zemědělských komodit produkovaných nadnárodními korporacemi v Africké zemi, nyní dostala strach. Prostě nechtěli, až zase potkají u traktorových zátarasů sedláky, aby si na ně za policejní asistence ukazovali – to je ten zrádce, který hlasoval pro zvýšení dovozů. A pak jej v červnu poslali při volbách do „civilu“.

Mandát Komisi pro jednání na půdě WTO nakonec dnes chválen nebyl. Poslanci, kteří ještě dnes během dopoledne se postupně nenápadně trousili ze sálu pryč. Když mělo začít hlasování o návrhu Komise umožnit jí v Dauhá sjednat dohody o zvýšení dovozů potravin do EU, nastal hromadný úprk. V sále zůstali jen členové Výboru pro mezinárodní obchod, což jsou nejtvrdší prosazovatelé myšlenky, že globalizace a volný obchod jsou pro lidi přínosné a nezpůsobují žádné problémy. Jejich počet ke schválení mandátu Komisi nestačil. Před hlasováním předsedající oznámil, že mohou jet domů také, protože plenární zasedání končí z důvodu neschopnosti přijímat rozhodnutí kvůli nízkému počtu poslanců v sále. Sedláci dnes vyhráli první bitvu.

Jednání se vzbouřenými zemědělci kvůli tomu bylo přeloženo na úterý 13. 2. 2024 do Brusele. Bude na konci dvoudenního řádného zasedání výboru. Bylo potvrzeno, že mluvit za ně s poslanci veřejně budou moci delegáti COPA COGECA a po jednom zástupci z každé země, kde vidláci rebelují.

Jenže nebyl by to Brusel, kdyby si eurokraté, byť na 4 dny ve Štrasburku, zase nepřipravili nějaký podraz. Včera proběhla porada zástupců sekretariátu výboru se zaměstnanci poslaneckých frakcí, kteří jsou pověřeni připravovat detaily příštích jednání výborů. Aparáti z výboru sdělili zaměstnancům frakcí pod závazkem mlčenlivosti, že Komise zaslala výboru žádost o urychlené schválení tří nařízení. Podle prvního z nich by měl být o další rok prodloužen režim neomezeného bezcelního dovozu zemědělských komodit z Ukrajiny. Podle druhého by měly být i další rok zakázány kontroly kvality a bezpečnosti dovážené produkce z Ukrajiny dle evropského práva. A podle třetího by tento režim měl být rozšířen na Moldávii.

Pro lepší orientaci dodávám, že Maďaři, Slováci, Poláci, Bulhaři a Rumuni provádí kontroly nezávadnosti ukrajinské produkce podle národních předpisů.

V Moldávii po nástupu současné prezidenty Maie Sanduové do funkce předsedkyně vlády v roce 2019 probíhá stejná drancovačka zemědělství, jako na Ukrajině od roku 2014. Podle šikovného Moldavana Ivana, který nám loni na podzim stavěl kachlová kamna s tepelným výměníkem na vytápění celého domu, rozkrádání moldavského zemědělství provází stejná korupce jako na Ukrajině. Zemi ovládly stejné gangy nadnárodních firem jako v Ukrajině. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby kvalita byla stejná.

Aparáti AGRI výboru se sice pokusili zaměstnance frakcí zavázat mlčením po hrozbou postihu poslanců, kteří jsou za frakce ve výboru koordinátory (předáky – vyjednavači). Stejně se to ale vykecalo. Někdo někde prý nechal ležet papíry, které si někdo jiný přečetl. A už včera večer informace mířily k zástupcům COPA COGECA i k lobbyistům zemědělských organizací z členských států. Vyslankyně českého Zemědělského svazu tuto informaci měla jen něco málo přes hodinu po skončení onoho tajného jednání.

Na úterní jednání půjdou zástupci zemědělců do europarlamentu dobře připraveni. Vědí, co se na sedláky chystá a budou o tom veřejně mluvit. A nejen mluvit. Nejen před europarlamentem budou opět traktorové blokády. Francouzští sedláci včera večer vzkázali na tiskové konferenci všem členům Zemědělského výboru EP, že nejen oni budou díky svým pozorovatelům přímo v EP dobře sledovat, jak kdo bude hlasovat. A podle toho doporučí nejen svým členům, ale i veřejně spotřebitelům, koho v červnových volbách volit a koho v žádném případě.

Válečná teorie používá termín „těžiště bitvy“. Jde o okamžik, kdy některá ze stran udělá osudovou chybu, nebo naopak získá takovou výhodu, že jí to umožní bitvu vyhrát. Těžištěm bitvy mezi evropskými vidláky a eurokraty bude hlasování o prodloužení bezcelních a bezkontrolních dovozů jídla z Ukrajiny a rozšíření tohoto režimu na Moldávii. Pokud jej europoslanci i Rada ministrů odhlasují, bude to znamenat během krátké doby konec většiny zemědělských podniků v EU. Poslanci, kteří pro návrhy zvednou veřejně ruku, což při hlasování po jménech znamená otázku, zda na globalizaci vsadili svoji další politickou kariéru, která může v červnu skončit. Při minulých volbách do EP na mnohem za mnohem méně závažná hlasování proti zájmům zemědělců skončil politický život 1/3 členů Zemědělského výboru.

Klíčová bitva evropské selské války proběhne mezi únorem a dubnem. Pokud sedláci s traktorovými hradbami dokáží udržet pod tlakem europoslance, aby neodhlasovali prodloužení bezcelních a bezkontrolních dovozů potravin z Ukrajiny do konce dubna, platnost současného nařízení vyprší v srpnu. V červnu jsou nové volby do EP. Do srpna nový europarlament nestihne nařízení o prodloužení bezkontrolních a bezcelních dovozů z Ukrajiny projednat. Vzhledem k selským bouřím ve více než polovině Evropy je velká šance, že sestava europoslanců na dalších pět let bude obsahovat mnohem méně globalistů. A dokonce, že zastánci domácího zemědělství obsadí tolik mandátů, aby jim to umožnilo zatlačit Komisi do defenzivy.

O třech nařízeních o bezcelním a bezkontrolním dovozu potravin z Ukrajiny a z Moldávie však nebudou hlasovat jen europoslanci. Hlasovat se bude i v Radě ministrů. Fanaticky proukrajinské a proglobalistické a provolnětržní postoje současné Fialové vlády všichni znáte. Přijďte prosím 19. 2. 2024 mezi traktory našich zemědělců nejen před budovu Ministerstva zemědělství, ale i před Strakovku a před budovy parlamentních komor nahlas říci té Fialové sebrance, že další jedy v jídle z Ukrajiny ani z Moldávie ani z jiných koutů širého světa nechcete. Že chcete české, moravské a slezské jídlo, z potravin od českých, moravských a slezských zemědělců. Naši zemědělci bojují i za Vás a Vaše zdraví. Příjďte jim v tom pomoci.

3.8 10 hlasy
Hodnocení článku
5 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Praded
Praded
před 5 měsíci

Jak jsem měl možnost poznat naše zemědělce, nějací odvážní se najdou, ale jinak to bude to trapárna. Jako všechno co se v česku děje, už je za námi jenom banderistan. Parazitizmus dosáhl obrovských rozměrů, lži a pokrytectví se staly demokracií.

Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 5 měsíci

Teď a nebo nikdy, teď si to musí Fiala vyžrat za celé ty dva roky ponižování tohoto národa. Na Rajchlově demonstraci minulý rok jsem měl transparent “FIALO, TÁHNI DO HAJZLU I S TĚMI UKR. BANDEROVCI”, tak jenom odstřihnu ty Banderovce a pořád to bude sedět.

Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 5 měsíci
Odpověď uživateli  Havloidni zmetek

Už jsem to vymyslel, já ty Banderovce přelepím Dioxinama, a bude tam FIALO, TÁHNI DO HAJZLU I S TĚMA UKR. DIOXINAMA, nejlepší by bylo, BANDEROVSKÝMA DIOXINAMA, ale to se mi tam nevleze na transparent. Musím si naklonit zemědělce, já také kandiduji do Eurovoleb, třeba v té zemědělské komisi budu sedět za půl roku já.… Číst vice »

Hokarc
Hokarc
před 5 měsíci

Traktory, to jsou naše bojová vozidla. A mobilizace, byla právě vyhlášena !!!

cablik
cablik
před 5 měsíci

Přesně tak pokud by zemědělci prohráli tak prohrajeme všichni obyvatele vězení národních států. Nejvyšší čas poslat globalisty k šípku.