Provokující arogance

Jindřich Kulhavý
Jindřich Kulhavý

Ministryně války Jana Černochová se opět předvedla. Jestliže je pro mnohé z nás nepochopitelné, jak může pár naprosto nezodpovědných lidí rozhodnout bez široké rozpravy v obou komorách Parlamentu a s širokou veřejností o dlouhodobém zadlužení státu problematickým nákupem velmi kontroverzních stíhaček, pak projevy následné radosti hlavní nákupčí jsou už čirou provokací.

Černochová si na své méně foremné tělo navlékla tričko s obrázkem F-35 a promenádovala se v něm po Sněmovně, přičemž jedno přinesla i předsedovi opoziční strany ANO Andreji Babišovi. Ten ke zklamání odpůrců naprosto nesmyslné transakce znamenající navýšení chudoby občanů České republiky dopředu prohlásil, že v případě vítězství v dalších parlamentních volbách nepůjde proti rozhodnutí současné vlády a bude pokračovat v ,,modernizaci“ našeho letectva. Producírování se Jany Černochové tak mohlo přivádět k vzteku spíše zbytek politické scény, jejíž představitelé se vyjádřili proti nákupu předražených a nepotřebných letadel.

Primitivismus Černochové se stává společně s projevy jednoduchosti Pekarové Adamové, Richterové, Nerudové či Němcové jistou normou mezi ,,dámami“ reprezentujícími ženy v politickém životu. Snaha nastavit určité kvóty pro množství žen ve vedení velkých společností je obrovským rizikem právě v tom, že se k rozhodování dostanou podobně hloupé zástupkyně něžného pohlaví. Zdaleka ne všechny dosahují ,,kvalit“ výše jmenovaných, taková Konečná v debatách doslova válcuje své mužské protějšky jak využíváním faktů, tak i přímočarostí a tahem na branku. Bez potřeby cokoliv zabalovat do růžového obalu umí pojmenovávat skutečnosti tak, aby vše mělo reálný základ a je to oproštěno od dochucující omáčky. A není zdaleka jediná. Ekonomky Švihlíková, Šichtařová, publicistka Kociánová a pár dalších žen dokážou v přímé konfrontaci působit milionkrát kvalitněji a odborněji než současné ,,hvězdy“ politického nebe.

Mezitím, co Černochová exhibovala před poslanci i národem provokativně v dnes už legendárním tričku s logem většinou národa nechtěného šrotu, proběhlo usmiřovací jednání Pětikoalice. To mělo za úkol usměrnit STAN a jejich představitele způsobující dojem, že si začínají připravovat půdu před dalšími volbami tak, aby nezůstali na současných předvolebních číslech. Ta jim předpovídají malou šanci uspět a přehoupnout se do dalšího funkčního období v stávající pozici. Pětikoalice navenek působící homogenně musela hasit doutnající požár a opět se sjednotit. To se asi podařilo. Bude to třeba, protože vládnoucí kliku čeká zkouška ohněm v podobě blížících se demonstrací. Pravdou je, že zemědělci tak dlouho plánují nepokoje, až se dopracovali k tomu, že je řada z nich dopředu perzekuována vládní mocí a nemají podporu ani ve své agrární komoře. Opět se více organizuje než spontánně koná a je otázkou, bude li mít celá akce efekt, když chybí moment překvapení.

My Češi prostě dokážeme zešvejkovat úplně všechno. Dokonce i protivládní odpor. První demonstrace ze září 2022 přešly ve spory mezi potencionálními lídry odporu, na první pohled dobře poskládané PRO vedené Rajchlem se stalo místem sváru a jeho část byla odejita, naštěstí se vzápětí přidala ke Konečné. Její příslušnost ke komunistům je sice lehce varovná, ovšem pokud vnímáte názory Kateřiny, je jednou z mála, která prostě hovoří věcně a logicky. Macinka se spojil se Šlachtou, přičemž bude zajímavé sledovat, k čemu je to dobré. Novou tváří politické scény je Filip Turek, jehož názory lze považovat za realistické a logické, přesto i on prohlásil, že se planeta opravdu otepluje díky činnosti člověka a je to problém. Tím ignoruje dosud zastávaný názor, že jde o přírodní jev spojený s jistou pravidelností, na který má lidstvo pramalý či vůbec žádný vliv. Berme to však jen jako malou nesrovnalost, protože jinak mu lze jen zatleskat.

Blíží se dny, kdy se pod Fialou může zatřást trůn. Petr Pavel je momentálně neaktivní, probíhá čistka na Hradu a v křoví se skrývající skutečný vládce Kolář se zbavuje nepohodlných souputníků generála. Ten se jistě nemůže dočkat summitu NATO, potká plno lidí z těch, které zná z doby, kdy byl jedním z nejvyšších hodnostářů této organizace. A protože celou tuto akci zaplatíte Vy, budete mít jistě radost z opulentních hostin, na nichž se budou ,,ládovat“ ti připravující válku s Ruskem. Možná vzápětí dojde k nácviku odvodů vašich synů do armády a do války, kterou si vysnila Jana Černochová ve svém novém leteckém outfitu. Přidáte se k tápajícím zemědělcům? My doufáme, že ano, i když důvěra v blokádu Prahy už trochu poklesla. A stále platí, že přijímáme sázky na lokaci Fialy a Pekarové Adamové v době nepokojů. Nevěříme, že by zůstali v Čechách.

**

Jindřich Kulhavý, iNadhled

3.9 14 hlasy
Hodnocení článku
14 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Hokarc
Hokarc
před 3 měsíci

Nedivme se, že ta, kterou bych já nenechal na ministerstvu ani uklízet, nepřemýšlí. Nemá totiž čím !

cablik
cablik
před 3 měsíci

Carlson udělal rozhovor s Putinem: Je ihned na “seznamu smrti” kyjevských nácků. Uvalí na slavného Američana sankce i Brusel? Liberálové mají jasno: Zatkněte ho! Cenzura je svoboda! Musk: Zatkněte ty, kteří žádají jeho zatčení!
https://protiproud.info/politika/7731-carlson-udelal-rozhovor-s-putinem-je-ihned-na-seznamu-smrti-kyjevskych-nacku-uvali-na-slavneho-americana-sankce-i-brusel-liberalove-maji-jasno-zatknete-ho-cenzura-je-svoboda-musk-zatknete-ty-kteri-zadaji-jeho-zatceni.htm

Ludvik
Ludvik
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Dlouhý rozhovor, řečeno mnohé, ještě více zřejmě jen naznačeno. Zřejmě z obou stran…. Mnohé z toho zřejmě pochopí jen “zasvěcení”…. Rozhodně by potřeboval ten rozhovor důkladný překlad a rozbor, ale na to není čas… Pokud se nemýlím poprvé v něm zaznělo, i když nepřímo, z úst VVP obvinění USA ze zničení NORD STREAM. Je zřejmé, že… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Ten čas pádí strašně rychle. Ještě nedávno se západní civilizovaný svět pohoršoval a odsuzoval fanatiky, kteří šoupli na seznam smrti spisovatele Salmana Rushdieho. A dnes ten samý “civilizovaný” západ, držíce se za pacičky s ukrajinským komikem, vystavil na seznam smrti spisovatele a komentátora Tuckera Carlsona.
Móc hezky to ti liberální fanatici dorajtovali.

cablik
cablik
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Správně to je článek jak liberální zločinci řádí že by se měla objevit pravda. prý mu chtějí zakázat vstup do EU dementi šílení.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 3 měsíci

Jo, vláda se nám arogantně směje. Ale může se smát akorát tak jen své své primitivitě a hlouposti, Věřím, že kdo se směje naposled ten se směje nejlíp. …

orinoko
orinoko
před 3 měsíci

Já být babakem, tak ji daruji obří bombardaky se vzorkem humanitárních bomb a podpisem Vrtulnika Placatky.
Infantilita českých politických kriplu je bez dna.

stiglitz
stiglitz
před 3 měsíci

Copak Jindro, vyvolalo to u tebe erekci či snad poluci ?

cablik
cablik
před 3 měsíci

Jo jejich dětské chování je do očí bijící Rakušan s pytlem na mrtvoly a tahle nána s tričkem s letadýlkem. A tohle nám bohužel vládne ty letadla jsou špatný nákup a ničím to neokecají.

skeptik
skeptik
před 3 měsíci

Příliš mnoho primitivů mezi voliči se zákonitě odrazilo na množství primitivů mezi poslanci.

mikkesh
mikkesh
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  skeptik

Jste moc příkrý. Primitivů mezi politiky je bezesporu hodně. Jsou vybíráni a po té podporováni médii. A u voličů? Nesmíte zapomínat na velmi dobře propracovaný systém informací a propagandy. Kdyby příkladně ČT plnila svoje poslání ve volební kampani neměla infantilní otázky jaká je nejvyšší hora, což jsme se od některých ani nedozvěděli, ale příkladně redaktor… Číst vice »

skeptik
skeptik
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Je to každého jeho svobodná volba zda být za hlupáka, protože slepě věří ideologii a propagandě, nebo zda si informace porovnává s tím co už ví.
A logicky když prd ví, tak nemá s čím porovnávat, že.

jbskalensky
jbskalensky
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Údajně se, po návštěvě Ázerbájdžánu a Arménie naší předsedkyní Poslanecké sněmovny objevila nová jednotka arogantní hlouposti a neschopnosti, jeden MPA – MEGAPACKAL ( neplést si s jednotkou tlaku MPa – megapascal). Nejsem si tak docela jistý, že by případná diskuse uvedených dvojic mohla zmírnit rozměr katastrofy současného vládnutí. Metnar už to s Černochovou nedávno zkusil,… Číst vice »

Ludvik
Ludvik
před 3 měsíci

Rozhovor s Tuckerem Carlsonem
Vladimir Putin odpovídal na otázky Tuckera Carlsona, novináře a zakladatele videoplatformy Tucker Carlson Network.

9. února 2024 07:00 Moskevský Kreml

http://kremlin.ru/events/president/news/73411