Odvádí pozornost od svých průšvihů?

Vláda však protiruským tažením odvádí pozornost od své totální neschopnosti. A úspěšně, zdá se.

Jindřich Kulhavý
Jindřich Kulhavý

Po zpackané traktoriádě, o které si jen idealisté a někteří účastníci myslí, že byla úspěšná, dochází síly a inspirace k psaní další článků. Vynakládání energie na předávání úvah a myšlenek týkajících se mizerné nálady mezi částí společnosti a snaze na hledání důvodů zapříčiňujících tento stav zdá se býti zbytečné. Část z občanů České republiky má vcelku jasno a viníky vidí jak v Evropské unii, vládnoucí Pětikoalici, hysterii vůči Rusku či v nicotné práci opozice. Zbytek je však buď názorově úplně jinde, nebo si sedí na vedení, případně je plně spokojený se vším, co se tu děje. Vláda však protiruským tažením odvádí pozornost od své totální neschopnosti. A úspěšně, zdá se.

V době, kdy se nebývalého prostoru dostává i takovému odpadu, jakým je Forum24 zaměstnávající to, co lze nazvat novinářskou žumpou, kdy nejsledovanějším internetovým médiem je Seznam, tedy hlásná trouba liberálů, ovšem nejen prolhaná, ale také velmi sofistikovaná a profesionálně vedená, se nemůžeme divit, jak je rozseta mezi lidi nenávist. Úterní večerní televizní zpravodajství na Nově se 25 minut zabývalo Ruskem a děním na Ukrajině. Od dehonestace, urážek, vyhrožování až po údiv nad tím že ruské HDP roste. Strach z Rusů a jejich posilovaní v zemích mimo Evropu musí být obrovský. Přestože EU hospodářsky kolabuje a je ostudou současné generace, kam ji nechává poklesnout, liberálové podléhají americké touze po světovládě a na slovo poslouchají ve všem, co USA žádají ve snaze vymazat Rusko z mapy. Další kolo sankcí, přestože ty minulé se až směšně minuly účinkem, může definitivně vrátit Evropu do středověku.

Porodní bába Leyenová v čele EU hřímá, senilní stařík Biden hrozí postihem za smrt Navalného (kolik lidí zemřelo kvůli mocenským choutkám amerických elit, přičemž Navalného smrt vůbec nemusela být důsledkem násilného činu), europoslanci typu Zdechovský burcují a naše Pětikoalice se připravuje na válku. A opět na to jde pošvejkovsky. Nejdříve vyprázdnili sklady se zbraněmi a municí, pak se rozhodli pro odstrašování před jimi vymyšlenou pravděpodobností napadení. Ne, že by k němu nemělo Rusko důvod, provokace ze strany většiny našich politiků a médií jsou nepřehlédnutelné, navíc české střelivo i zbraňové systémy zabíjí Rusy včetně civilistů, ale mezi námi a Ruskem jsou jiné státy a jen tak sem pustit pár raket, byť vcelku oprávněně, není pro Moskvu zrovna potřebné. Navíc v Kremlu je jim celkem jasné, že Češi se tu udusí ve vlastní šťávě. I bez přispění armády. Ostatně velkorysost Vladimíra Putina je zjevná i tím, že 60% zemního plynu u nás spotřebovávaného je stále Made in Russia. A že k nám jde přes ruské obchodní partnery s dostatečnou přirážkou, to může být Rusům úplně jedno.

Komu je tedy u nás i v této době dobře? Vzestup předvolebních preferencí Pirátů, udržení se Top09 a STAN nad hranicí zvolitelnosti do Sněmovny a 3.místo ODS v průzkumech jsou varováním pro tzv. dezoláty, chcimíry, russké šváby, k nimž všem se ostatně s hrdostí hlásíme. Nadšeni ze stávajícího dění jsou homosexuálové těšící se na manželství pro všechny a na možnost nechat si vyrábět děti na zakázku. Dále to jsou fanatičtí zachránci přírody a naivní důvěřivci vnímající přemíru CO2, zároveň se těšící na to, jak budou všude jezdit na kole a ve sdílených elektroautech. Tedy když je najdou nabitá ve chvíli, kdy nebude foukat a svítit. Přidejme příznivce platebních karet, čipů a moderních technologií, kterým dávají přednost před bezpečím, soukromím a svobodou. Pro ty budou budována patnáctiminutová města. Dobře se také cítí naše mládež. Nemusí nijak usilovně přepínat při studiu své síly, výuka není náročná a získaný diplom z nepotřebné školy v podstatě i tak otevře dveře do nějaké té nepostradatelné neziskovky. Hlavně, že progresivně se tvářící mladí mohou cestovat pod vlajkou EU a cítit se tak světově. A při lepení se k silnici jim nic nehrozí, což je fajn. Chybí ještě odpálit nějakou tu jadernou elektrárnu. A samozřejmě věří ve federalizaci EU. Na co být potom vlastenci, když jde o přežitek?

Mezi nadšené ze současné doby můžeme zařadit ještě militantně vystupující jedince, zbrojní magnáty, zaměstnance korporátů profitujících na ožebračování nechápavých spoluobčanů, Ukrajince přišlé k nám většinou ze Západní Ukrajiny, k nimž se brzy mohou přidat i potomci Sudetských Němců,  notorické sběratele evropských dotací, na které se opět skládá zbytek naší populace, řiťolezce z oblasti kultury, novináře mající velmi jasné zadání demoralizovat národ a nemít jinou nějak náročnou práci. Přidejme europoslance pobírající královské platy úměrné kolaboraci s WEF, WHO, Big Pharmou a spolutvůrce Green Dealu. Zapomenout nesmíme ani na neschopné, kterým je umožněno zahnízdit ve vysokých státních funkcích a na ženy, které kvóty vystřelí do funkcí, o nichž dosud ani snít nemohly. A nakonec tu máme hysterické a nesnášenlivé odpůrce komunistů (řada z nich je ani nezažila), médii vyšponované nepřátele Ruska často vycházející z nenávisti k Sovětskému svazu, který už ale dávno neexistuje a byl pouze historickou etapou vývoje současné světové velmoci, což však uniká i těmto znalcům a odborníkům.

Jak vidno, spokojených v České republice je evidentně hodně, přičemž voliči ANO jaksi zapomněli na covidová opatření a tlak na očkování, které v současnosti vede k mnoha náhlým úmrtím. Upřímně řečeno, je nás dezolátů v podstatě menšina a nelze očekávat úspěch u akcí typu setkání traktoristů v Praze. Ano, podpořili jsme je s nadějí, že se vše překlopí v jistou anarchii a pořádný odpor proti vládě Petra Fialy. I přes pochybnosti o dobré organizaci jsme se přidali. Jediným výsledkem je ignorace Rohlíku, Dáme jídlo a Slevomatu, přestože dosud jsme nebyli zákazníky těchto aspenských firem. Očekávat změnu v orientaci vedení této země je tedy ukázkou naivity. Dav je roztříštěn, velká část spokojena a žijící v jisté nevědomosti, zbytek jsou rebelové bohužel bez pořádných koulí. A pár těch, kteří se snaží s tím vším něco udělat, jen riskují vlastní živobytí a svobodu, byť velmi pofidérní. Ne, není to dobré.

**

Jindřich Kulhavý, iNadhled

3.7 10 hlasy
Hodnocení článku
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
standa
standa
před 3 měsíci

Souhlas s článkem !

spartak
spartak
před 3 měsíci

Pan Kulhavý popsal i mou náladu ,ale jsem vděčný lidem kteří burcují společnost z ospalosti současnosti.

skeptik
skeptik
před 3 měsíci

Všechno to visí na Praze. Tam je zakopaný pes.
Bohužel dnes nemůžeme očekávat, že by ideologicky zpracovaná mládež šla demonstrovat proti vládě.

cablik
cablik
před 3 měsíci

Nemám rád pesimistické články bohužel pozitivních je moc málo. Ale sype se jim to všude po světě stačí číst a to by měl pan autor vědět. Žádný superstát nebude a časem půjde i EU na smetiště dějin i se svýma dluhy. Až bude papír jménem dolar odstaven zazvoní zvonec a bude konec.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 3 měsíci

Nase mlade museli nejdriv odnaucit pocitat.Kdyby to totiz umeli,spocitali by si,ze po duchodcich, prumyslu a zemedelstvi dojde na ne.Krome toho,ze tyhle ” neziskovky” uz budou zbytecne ( splni svuj ukol), nebudou na ne penize…Kde nic neni, ani smrt nebere

jbskalensky
jbskalensky
před 3 měsíci

Pane Kulhavý, neblbněte. Chápu váš pesimismus, taky bych chtěl rychlejší a razantnější postupy a výsledky. Ale je to nereálné, zatím. Zatím pořád ještě není tak špatně, aby nebylo hůř. Přibývá sice lidí, jako jsme asi my dva (nejen), kteří vidí, kam to vede a jak to musí skončit, ale pořád ještě mnoho lidí,… Číst vice »

kolokol
kolokol
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  jbskalensky

Tak nějak to bude. Vidlák se často dovolává husitství v našich lidech. Tak nám na důkaz toho předvedl spanilou jízdu traktorů.
Svatá, sladká trpělivost. To nechť je moje heslo zbývajících let.

standa
standa
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  kolokol

Nechci nadávat, ale tohle heslo je na dvě věci. To si lidi za hitlerovců taky říkali a pomalu se nasí*ali ! Kdežto máme možnost to změnit a teď , ale pohodlnost ,e lepší, že ta svatá sladká trpělivost. Generální stávka by s tím vším zatočila a rázně !