Rohlík jako ukázkově zkažené pečivo

Společnost Rohlík nám včera ukázala, jak vypadá dokonalé firemní prorežimní řiťolezectví a pokrytectví.

Jana Marková
Jana Marková
Rohlík prý má morální zásady přes které nejede vlak. Tedy ani dodávky potravin. Najednou mu začalo vadit, že bere maso od společnosti Rabbit CZ, které předsedou představenstva je pan Zdeněk Jandejsek. Spoluorganizátor včerejší demonstrace. Prý vadí, že pobírá zemědělské dotace. Aha. Do této doby to nevadilo. Do té doby, než se postavili proti této vládě to bylo cajk a bralo se o sto šest.

Rohlík to zdůvodnil tím, že protesty jsou v pořádku, ale omezovat dopravu a osobní svobody obyvatel už ne. Aha podruhé. Ptám se rohlíku, jestli stejně lustruje a zařízl i všechny zahraniční dodavatele, kteří protestovali třeba v Německu a Polsku. Dodávám, že mnohem razantněji. Ne?

Taky by mě zajímalo, jestli stejně tvrdě vystupují proti všem zeleným pitomcům lepícím se k silnici, když už jim tedy jde o tu dopravu. Tam totiž skutečně už umírali lidé, protože nemohli projet záchranáři. Ne?

Divné….

Co se týká té morálky a etiky, má to Rohlík nahnuté ještě mnohem víc. Tahle firma dělá z lidí roboty, hlídá jim i teplotu v autě, nahrává vše co muknou a pověst má dokonce horší než Amazon. V roce 2021 si za to vysloužil cenu Big Brother Award za největší prohřešky v oblasti práva na soukromí. Čína hadr.

A aby se to šmírování tak nějak rentovalo, bylo potřeba přitvrdit. Proč zaměstnávat českého člověka, když si můžete koupit za levno cizího otroka, že. A tak se stalo, že u morálkou zaklínajícího se Rohlajzu našli nelegálně pracující cizince už v roce 2017. Kriminalisté tehdy ze skladu odvezli 85 cizinců, u nichž bylo podezření, že v Česku pracují nelegálně. Zadržení měli u sebe vízum vydané pro jinou zemi než ČR. Byli to povětšinou agenturní pracovníci, které můžete odkopnout v případě potřeby jako špinavé prádlo a ponechat svému osudu.

A nebylo to poprvé ani naposledy, kdy tento morální maják porušil co mohl.

V roce 2022 měl dovážkový gigant problém s využíváním kurýrů na živnostenský list. Opět ne poprvé. Obdobná kontrola tam proběhla již v roce 2018 se závěrem, že dochází k nelegálnímu zaměstnávání kurýrů, nebo lidově řečeno, ke švarcsystému. A za něj padla pokuta ve výši 1,37 milionu korun. S odstupem několika let se pražský inspektorát práce rozhodl prověřit, zda došlo při zaměstnávání kurýrů ke změně. A nedošlo. Na veřejnost se dostala informace, že kontrola po více než šesti měsících skončila se stejným závěrem jako předtím. Výši „ušetřené“ částky odhadly orgány finanční správy na 250 milionů za kalendářní rok. Aha potřetí.

A kdo, že je tím ideologicky uvědomělým moralizujícím majitelem Rohlíku? Inu absolvent Aspen institutu, konkrétně Aspen Young leaders programu, stejně jako Markéta dvousvetrová. A covidový očkovací maniak. Aha počtvrté. Takže tento člověk má tu drzost kádrovat a dehonestovat druhé. A to pouze na základě jejich politického přesvědčení, ostatní omáčka kolem jsou jen, jak jsme si dokázali, zavádějící řeči.

A pro všechny, co mi zde budou tvrdit, že si ve své firmě může dělat co chce a brát od koho chce připomínám případ pekárny, kterou pranýřovali za to, že odmítla péct z ukrajinské mouky. Předpokládám, že jste to byli právě vy, co teď hodláte nejvíc řvát. Takže za mne si může Rohlík kreslit třeba duhové jednorožce a psát co chce, za mne jsou to jen obyčejní lháři a pokrytci. A všichni co jim v tomto fandí taky, a gratuluju jim k totalitnímu modelu chování. Inu radostně do padesátých let soudruzi. Jen co je pravda.

*

Jana Marková, Litterate

 

4.4 31 hlasy
Hodnocení článku
13 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
kutnohorsky
kutnohorsky
před 3 měsíci

Odpírači rohlíků zde. Nevěřím vám! Za prvé mnozí z vás od Čupra nic nejedli a jestli budete jak zemědělci tak to stejně nesplníte. A taky to bude k ničemu…

Georg
Georg
před 3 měsíci

Co se týká informací ohledně podnikatelské praxe spol.”Rohlík”, za to paní Markové nebo slečně Markové dík. Je mě naprosto jedno jaký má majitel Rohlíku, politický názor, důležité pro mě jsou ceny jeho služeb. Pro mě je také ale důležité, jak oněch cen dosahuje, což již zřejmě není ani v souladu s českou… Číst vice »

Georg
Georg
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  Georg

Pokud se neurazí, což nesleduji, bych jí doporučil, aby požívala zejména svoje vlastní zkušenosti ze svého života a z doby kterou zná. Ale je to jen doporučení.

vachav
vachav
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Georg

Souhlas! Kritika toho”podnikatele” je samozřejmě na místě.Na druhé straně je evidentní,že autorka patří mezi tzv.mileniály,neboli ztracenou generaci našich dětí a dnes už i vnuků s vymytými mozky-výplody pohadrákového školství.Za vše může systém-parazitický kapitalismus.

vaclav
vaclav
před 3 měsíci

Paní Marková poslední větou potvrdila, že je asi na hlavu.

spartak
spartak
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  vaclav

Ta děvucha sice vypíchne gró ,ale pak použije stejnou rétoriku jako demokratičtí náckové ,holt i když padesátá léta nezažila ,tak musí dát štempl.

Franta Jetel
Franta Jetel
před 3 měsíci

Opět skvělý článek. Tak doufám, že majitel svým rozhodnutím vybere posledního kdo v rohlíku zhasne.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  Franta Jetel

Najivko

Slovan
Slovan
před 3 měsíci

Od rohlíku už ani rohlík!

Hokarc
Hokarc
před 3 měsíci

Pokud opravdu přestanou brát potraviny od pana Jandejska, mělo by platit že: ten, kdo bere od Rohlíku, ten rozkládá republiku !

cablik
cablik
před 3 měsíci

Jo takové vykuky ignorovat je to pravé pokud to udělají všichni normální lidé. V USA musela zavřít společnost Walt Disney hodně poboček jelikož tam dávali pokrokové sra?ky a lidé se jim na to vykašlali.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 3 měsíci

Maji ty ” hodnoty”..Kdykoliv to zaslechnu, je mi soufl