Absolutní rekord! Masivní nálet SU-34 na ukrajinské pozice! Celé vesnice srovnány i s jejich obránci se zemí! Washington včera začal porcovat Ukrajinu mezi Rusko a své bankéře! Vše podle plánu z roku 2020, který Zelenskyj po jednáních v kyjevském baru Vodka Grill Američanům odsouhlasil!

Michael Svatoš
Michael Svatoš
Zakladatel nechvalně známé soukromé vojenské společnosti Blackwater, která podle nařízení ještě nechvalnějšího ministra obrany USA Donalda Rumsfelda prováděla v Iráku pro Pentagon celá léta tu nejšpinavější práciErik Prince, včera překvapil, a v interview brutálně natvrdo prohlásil, že Ukrajině nezbývá, než přijmout Putinovy podmínky, a uzavřít s ním špinavý (ugly) mír, protože jinak spáchá demografickou sebevraždu, a přestane existovat. Interview Prince, bývalého důstojníka SEALS, který na soukromé válce v Iráku nechutně zbohatnul, komentoval i Elon Musk – Unfortunately, that is true / Naneštěstí, je to pravda. Podle Prince, který válce rozumí jako málokdo, není povinností amerických daňových poplatníků utratit dalších sto miliard na Ukrajině, když tam vládne značná korupce, a neexistuje žádná šance, že by se jí podařilo Rusko porazit, a nebo nějak výrazně snížit jeho vojenské a mobilizační kapacity“Ugly” mír je jediné řešení a Rusům je třeba za souhlas s ním věnovat Krym. Doněck i Luhansk

Erik Prince přitom není jen tak leckdo, jak by se mohlo na první pohled zdát. V roce 2020 uspořádal Prince v Kyjevě důležitou schůzku se všemi, kdo na Ukrajině mají skutečný vliv. Schůzky se účastnil i Zelenského vlivný poradce Novikov. Na jednání v baru Vodka Grill se řešily dva hlavní úkoly – vybudovat na Ukrajině “Soukromou žoldnéřskou armádu”, a zabavit čínským investorům ukrajinský podnik “Motor Síč”, který je předním a technologicky mimořádně zdatným výrobcem leteckých motorů, letadel a vrtulníků.  Princova sestra Betsy DeVosová byla tou dobou ministryní školství USA a Princ tehdy sloužil jak spojka Washingtonu do Kyjeva. Hodnota obchodů, které byly v baru Vodka Grill se Zelenského poradci domlouvány se odhaduje na 10 miliard dolarů. A ukazuje se, že probíhají úspěšně. Čínští investoři, kteří měli v plánu ze společnosti Motor Síč vytvořit světový letecký podnik, který by konkuroval Boeing i Airbus, byli v roce 2022 znárodněni, jejich investice jim byly zabaveny, a menšinoví ukrajinští vlastníci byli SBU obviněni ze zrady a zatčeni. V roce 2023 navíc začal Zelenskyj přesně podle Princeova plánu slučovat všechny dosud nezávislé “letecké” výrobní podniky na Ukrajině pod hlavičkou zabavené “Motor Síč” a vytvářet z nich jediný podnik. Dalším krokem podle Princeova plánu domluveného se Zelenského poradci v baru Vodka Grill má být privatizace celého podniku.  Vznikl by tak kolos schopný po sloučení s americkým Boeing lehce vytlačit evropský Airbus z leteckého trhu. Jediná vada Princeova plánu spočívá ve skutečnosti, že naprostá většina výrobních továren a technických zařízení společnosti Motor Síč se  nachází v Záporoží, a to má Putin v plánu Ukrajině zabavit, a už pověřil Atamana Židkova, aby připravil jeho novou kozáckou administrativu – viz podrobně v MAP 1894.

V červenci 2021 Zelenského poradce Novikov přiznal, že Princeův plán na privatizaci “Motor Síč” by se uskutečnil, kdyby Trump vyhrál volby 2020. Vzhledem k tomu, že vyhraje volby 2024, není nepochopitelné, proč Prince požaduje, aby Ukrajina uzavřela “ugly” mír, a dala Rusku Doněck, Cherson, Luhansk a Krym, ale zůstalo jí Záporoží a Vinnycja, kde se nacházejí hlavní podniky “Motor Síč”, a zůstaly nedotčeny i její pracovní zdroje. Ukrajina bude po válce muset splatit dluhy, a Kyjev už s privatizací půdy, elektráren i továren souhlasil, aby získal půjčky od  MMF, EU i USA. Kolik Ukrajinců padne ve válce, není tak důležité, jako kolik majetku, a kým, se po ní bude “výhodně” privatizovat. Plán Maria Draghi, (podrobně v MAP 1782), jak všechny západní státy masivně zadlužit, a potom vybranými elitami zprivatizovat veškerý jejich výdělečný majetek, přednesený na britské královské jachtě, se tak nyní uskutečňuje nejen v zemích EU, ale i na Ukrajině! 

Princeova sestra Betsy je prominentní členkou miliardářské rodiny DeVosů, jejíž majetek se už v roce 2018 odhadoval na 5.4 miliardy USD. A budoucnost Elona Muska závisí hlavně na tom, zda jeho Starlink bude či nebude smeten z nebe novými čínskými a ruskými komunikačními satelity, jak se těsně před válkou v Pekingu domluvili Putin a Xi, a jak už letos začalo. (Podrobně v MAP 1828). USA tak budou muset čelit levné a masivní rusko-čínské letecké a satelitní produkci. Levní, vzdělaní a pracovití ukrajinští technici a dělníci, a jejich továrny vlastněné Američany budou důležitým předpokladem pro vítězství USA v souboji s oběma východními velmocemi. Jako obvykle bude výsledkem souboje likvidace dalšího evropského průmyslového klenotu – leteckého průmyslu. Bruselu, ani fialové Praze to evidentně opět nevadí.

Včera se komentátor Seznamu Alex Švamberk rozplýval, jak Rusku brzy dojdou letadla SU-34, a tak přestane bombardovat. Včera Rusko prokazatelně naneslo letadly SU-34 nové zdrcující údery kyjevským jednotkám snažícím se zastavit postup vojsk generála Mordvičeva na Západ. Na tomto videu vidíte nový, poprvé zaznamenaný, úder bombami RPK-500 na zakopané Ukrajince. Bomby RBK jsou kazetová munice, a jejich včerejší použití ukazuje, že Šojgu, který ještě 15. srpna 2023 jejich používání “zatím s ohledem na humanitární zacházení s nepřítelem” odložil, změnil názor. Ukrajinci tak včera zakusili svoji vlastní americkou medicínu, leč v mnohem větším, ruském, dávkování. Maršál “bombarďák” Harris, který za II. světové války do základů vypálil všechna velká německá města, svou bombardovací kampaň po válce vtipně glosoval – Němci válku začali s pošetilou představou, že budou všechny bombardovat, a nikdo nebude bombardovat je. Jak bude použití kazetových bomb jednou glosovat Šojgu se teprve uvidí. V každém případě v Kyjevě už zavládnul strach a tamní média bijí na poplach!

Bomba RBK-500 je řízená 500 kg těžká bomba, která, jak jste mohli vidět, nad cílem rozmetá 126 kusů bomb 2.5 kg. Na malé ploše zasažené těmito sub-bombami nemá žádný voják v zákopu šanci na přežití. Podle předního kyjevského válečného analytika Alexandra Kovalenko Rusko 29. února 2024 provedlo zatím největší nálet letadly SU-34 na ukrajinské pozice, a celkem na ně za jediný den svrhlo 152 řízených klouzavých bomb FAB. Předchozí rekordní nálet 151 bomb FAB byl proveden 16. a opakován 17. února. Podle ukrajinských počtů svrhlo Rusko jen za únor celkem 1500 těchto těžkých řízených bomb a srovnalo s nimi se zemí celé vesnice i s jejich obránci.

Podle Švamberka mohou kluzákové bomby shazovat pouze SU-34. Leč i v tom se Švamberk mýlí, protože cituje staré zdroje. Hlavním důvodem prudkého nárůstu útoků kluzákovými bombami proti ukrajinským cílům na přelomu roku je skutečnost, že Rusko tyto bomby začalo masivně vyrábět, a přizpůsobilo je ke shazování letadly SU-34, SU-24, a minimálně SU-35. Klasický nynější nálet provádí dvě SU-34, nebo SU-24, doprovázené nejméně jedním SU-35. SU-34/24 při náletu nesou každý 4 klouzavé bomby FAB v ráži 250 až 1000 kg, SU – 34 nese i 2 bomby ráže 1500kg. Doprovodný SU-35 nese 2 protiradarové Kh-31 s dostřelem 110 km, a kombinaci 6 protiletadlových střel dlouhého, středního a krátkého doletu. Pokročilé radary útočného uskupení této kombinace letadel odhalí každé vojenské vozidlo na 100 km před sebou, a radary PVO až na 250km před sebou. Žádný A-50 k zajištění útoku nepotřebují, protože sami mají výkonnější radary. Uskupení má palebnou sílu ke zničení 2 až 4 ukrajinských prostředků PVO, které se ocitnou v jeho dosahu. Síla uskupení je západními analytiky hodnocena jako pecka! Podle samotných Ukrajinských analytiků 29. února provádělo nálety nejméně 150 letadel SU-34, SU-25, a SU-35.

Další v čem se Švamberk mýlí je jeho přesvědčení, že SU-34 musí cíl, na který bombu svrhává, ozařovat laserem, že odhoz musí provádět ze vzdálenosti nejvíce 40km, a že po dobu klouzání bomby k cíli, musí cíl ozařovat aspoň ze střední výšky, a je tak vystaven sestřelení.  Jde opět o staré údaje platné pro bomby 2. generace z roku 2023.  Rusko nyní používá hlavně FAB-500M62 třetí generace, která má satelitní navigaci na cíl, s rozptylem od cíle 10 metrů, vzhledem k síle výbuchu irelevantním, tudíž je bombou typu “odhoď a zapomeň”, a letadlo po shozu ve vzdálenosti 40 až 60km od cíle ihned obrátí a ustupuje, tudíž s výjimkou SU-200/300 vůbec nevstupuje do palebné zóny Patriot, NASAMS ani dalších západních raket, ve verzích, které byly Ukrajině dodány. Rusko navíc zahájilo testování 4. generace bomb FAB, které už mají pulzační motor, a odhazují se na cíl až ze vzdálenosti 100km.

Kazetová bomba RBK-500 z videa, s krásně viditelným kluzákovým modulem UMPK. Bomba byla svržena na francouzské specialisty na Ukrajině.

Ruská flotila útočných bombardérů SU-24/SU-34 nyní čítá nejméně 80 letadel v operačním stavu z každého typu. Celkový počet SU-34 je nejistý, protože se netuší kolik jich nyní Rusko produkuje. Jde však o nižší desítky kusů ročně, tím spíš, že Rusko podle všech analytických zjištění před válkou dokázalo vyrábět až 114 kusů letadel typů SU ročně, a nyní produkci nejméně zdvojnásobilo. Fantazírovat tím, že sankce na dodávky elektronických součástek ze Západu výrobu zpomalí, je matoucí. Čína loni dokázala, že velmi snadno nahradí nejpokročilejší technologie Západu s odstupem maximálně dvou let, který pro vojenskou ani sériovou produkci nemá zásadní vliv. Pokrok jde tak rychle vpřed, že si Rusko s čínskou pomocí snadno, i krádežemi licencí zpětným inženýrstvím, embargované součástky, které ani nejsou technologickou špičkou, nahradí. Navíc bomby FAB s kluzákovým modelem UMPK mohou na cíl svrhávat i letadla SU-35, nečiní tak s prostého důvodu, létají jako doprovod SU-34, a jejich cílem jsou ukrajinské prostředky PVO, které se odváží na letadla SU-34/24 zaútočit. Putin tak při ofenzívě generála Modrvičeva sleduje tří cíle najednou:

  • Bombami FAB brutálně likviduje ukrajinská vojska a demoralizuje je. Cílem je zlomit morálku a vyvolat pocit marnosti.
  • Protože Kyjevu nezbylo, než aspoň imitovat protileteckou obranu svých vojsk, vysunul své protiletadlové systémy na Donbas, a zahájil souboj s ruským letectvem. Putin tak současně s likvidací ukrajinské elitní pěchoty, která střídavě klade zarputilý odpor vojskům generála Mordvičeva, a střídavě po bombardování v panice prchá, likviduje i úzkoprofilové protiletadlové zbraně Ukrajiny. Zatímco vysunutí S300/200 a BUK-1-M má logiku, protože těmto systémům brzy dojdou rakety, a Západ je (zatím?) neumí nahradit, vysunutí Patriotů a NASAMS bude mrzet, pokud Západ nezvýší několikanásobně jejich dodávky.
  • Odsun části PVO na Donbas ulehčil ruské útoky proti Oděse, Kyjevu a dalším cílům na Ukrajině. Větší devastace ukrajinské ekonomiky a zbrojní výroby,  především narušení produkce dronů, se tak Kyjevu ve druhé polovině roku vymstí. Odsun PVO z ochrany měst na frontu ukazuje, jakou hrůzu má Kyjev z ruského bombardování svých vojsk. Je tak jasné, že, udrží-li Putin své bombardovací tempo, bojová morálka ukrajinské armády se rychle zlomí.

Vysunou prostředky PVO na Donbas, kde Rusko kontroluje frontovou linii do hloubky ukrajinské obrany 30 až 50 km drony, je značně sebevražedná mise. Včera Rusové podle svých hlášení od Putinových důvěrníků zničili další systém S-200 – viz mapa, uprostřed 3 obrázek dole i s koordináty úderu.

ČR díky Černochové a Slovensko díky partě Matoviče zlikvidovaly svoji protivzdušnou obranu a darovaly ji Ukrajině. Slovensko mělo za dar slíbenou vzdušnou ochranu od NATO. Jakmile Putin pohrozil jadernými útoky, pokud NATO při podpoře Ukrajiny překročí červenou linii, země NATO ze Slovenska prostředky PVO okamžitě stáhli na své území! Západ nebyl za dva roky války schopen dodat Ukrajině aspoň tolik prostředků, aby aby ubránila svá města. Proč? Protože výroba je pomalá a drahá! Jak si neustále stěžují generálové NATO – nelze sestřelovat raketami za milion dolarů rakety a drony za desítky tisíc dolarů.

Včerejší ruská mapa hlavního bojiště. Proti hrotu jižního úderného trojzubce ruského generála Mordvičeva se Kyjev pokusil provést protiútok. Byl rozvrácen náletem SU-34. Vesnice Tonenkoe, o kterou se zde bojuje, byla přitom Rusy obsazena 29. února, po té co byla i s obránci smetena z povrchu úderem 30 bomb FAB v jediném náletu. Obdobný pokus o sebevražedný útok provedl Kyjev i prosti střednímu hrotu trojzubce. I ten byl bombami rozmetán. Vesnice Orlovka, o kterou se zde bojuje, přitom byla Rusy obsazena opět 29. února, a opět po masivním úderu bombami FAB. Ukrajinské velení by přitom mělo znát svou historii, když ji neustále oslavuje. 14. ukrajinskou divizi SS “Halič“, jejímž veteránům se staví na Ukrajině památníky, dostali za úkol při bitvě o Brody v roce 1944 zachránit a vyprostit z obklíčení dvě německé tankové divize, které se soustředily k útoku severně od ní. K útoku však nedošlo, protože obě divize byly rozprášeny soustředěným úderem sovětského letectva, který vstoupil do dějin, jako jediný případ, kdy sovětské letectvo samo rozvrátilo takto silné německé útočné uskupení. Němečtí generálové, tenkrát rychle pochopili, že útočit proti nepříteli s absolutní leteckou převahou nelze, a akci odvolali. Nejvyšší velení kyjevské soldatesky tak opět opakuje chyby léta 2022, a vrhá své nejlepší vojáky proti smrtící palebné převaze Rusů absolutně bez podpory dělostřelectva, PVO i letectva. Už Sun-c, čínský vojenský teoretik postuloval dvě základní strategie, které vedou nezávisle k úplné porážce nepřítele – první obsaď jeho území, a druhá – znič jeho armádu. První strategie se používá, když je nepřítel slabí, druhá, když jsou síly aspoň vyrovnané. Podstatou druhé strategie je umění vybrat si takové bojiště, kde bude nepřátelská armáda díky jeho vlastnostem snadno zničena. Umění mistra Sun-C kyjevští generálové nepochopili, a sami si vybírají taková bojiště, kde je jejich armáda snadno ničena. Ruský vojevůdce Mordvičev si naopak cíleně vybírá pro své útoky taková místa bojiště, kde může Ukrajince snadno zničit, zejména dělostřelectvem a letectvem. Území mezi hroty jeho útoků mu potom samo padá do rukou, a v “začistce” jsou Rusové mistři. Toď pro dnešek vše, mějte se krásně!

**

Michael Svatoš, MaP 1927

*

Redakce Nové Republiky děkuje všem dárcům, kteří vědí, že nežijeme ani z reklam ani ze sponzoringu, a proto nám zaslali na účet zapsaného spolku Nová Republika peněžní dary.

Fiobanka: 2300 736 297 / 2010

Velmi si vaší pomoci vážíme. Zaslané prostředky slouží k realizaci našich seminářů a panelových diskuzí a konferencí, k jejich audiovizuálnímu záznamu, tvorbě podcastů a zveřejnění a k rozšíření činnosti a působení spolku Nová Republika.

*

5 9 hlasy
Hodnocení článku
5 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 4 měsíci

Děkuji všem za informace z fronty.

Jarda
Jarda
před 4 měsíci

Když se daří tak je na čt ticho po pěšině.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  Jarda

ČT nastoupí, až se ukroherojům povede osvobodit záhon zelí u nějaké Bohem zapomenuté vesničky o 10 číslech.

Naposledy upraveno před 4 měsíci uživatelem Haskuv Duch
Jurda
Jurda
před 4 měsíci

Děkuji za výborný článek 👍

Hokarc
Hokarc
před 4 měsíci

SU 34 jsou nádherná letadla.