Trump vyhrál naprosto jasně u Nejvyššího soudu USA

Znovuzvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem dává světu určitou naději, že k celosvětové jaderné apokalypse nedojde.

Že bude kampaň před prezidentskými volbami v USA nesmírně vyhrocená a ještě více špinavá se vědělo a očekávalo.

Ale, že dojde k naprosto brutálním a opakovaným pokusům zneužít americkou justici proti Donaldu Trumpovi a to v podstatě v rozsahu politických procesů 50.let v Česku nikoliv co do osobního teroru nýbrž co do účelového pokroucení zákonů, tak aby byl Donald Trump jako prezidentský kandidát z voleb zcela eliminován je naprosté novum. Ve Spojených státech. Tam některé Demokraty vedené státy se jej pokusily administrativním zákazem vyloučit už z republikánských primárek s cílem, aby nemohl získat dostatek republikánských volitelů pro nominační sjezd strany v létě.

Konkrétně takhle postupovali v Coloradu, Illinois a Maine a řada dalších „modrých“ států prý tento krok měla připravený, ale čekala s jeho realizací jak rozhodne americký Nejvyšší soud, k němuž se Donald Trump a jeho právníci odvolali.

A rozsudek tohoto soudu je zdrcující pro aktivistické Demokraty a jejich machle s ohýbáním zákonů. Colorádské rozhodnutí bylo NS USA ZRUŠENO v celém rozsahu a to jednomyslně. Což znamená, že Trumpův postoj podpořila nejen konzervativní většina NS, jmenovaná republikánskými prezidenty, ale dokonce se bezvýhradně připojily i všechny tři liberální soudkyně, vděčící za svůj post Obamovi, potažmo Bidenovi!

Samozřejmě, že verdikt se vztahuje i na další podobné žaloby, které řeší soudy napříč Spojenými státy. Tedy je zneplatněno rozhodnutí úřadů v v Maine a Illinois.

NS USA rozhodnout musel protože primárky v Coloradu se konají už v úterý. Stát na západě USA bude hlasovat spolu s dalšími 15 státy při tzv. volebním superúterý a očekává se, že Trump si tento týden definitivně zajistí prezidentskou nominaci Republikánské strany. Jeho jediná zbývající reálná soupeřka Nikki Haleyová nemá reálné šance.

Prosincový verdikt Nejvyššího soudu státu Coloradu, k němuž se vyjadřoval americký Nejvyšší soud, se odvolával na třetí sekci 14. dodatku americké ústavy přijatou po občanské válce. Podle ní, zjednodušeně řečeno, nemůže občanskou funkci v USA zastávat člověk, který v minulosti přísahal na americkou ústavu a poté se zúčastnil vzpoury proti ústavě nebo ji podporoval.

A Donald Trump se podle coloradského verdiktu podílel na útoku na Kapitol z 6. ledna 2021 a snažil se tak zvrátit nástup legitimně zvoleného prezidenta Joea Bidena do Bílého domu.

Trumpovi právníci mimo jiné argumentovali tím, že o aplikaci ústavního článku může rozhodnout jedině Kongres USA a nikoli jednotlivé státy. K tomu se nakonec přiklonil i Nejvyšší soud Spojených států. Podle něj jednotlivé státy smí článek aplikovat na funkce uvnitř daného státu, ale nesmí rozhodovat o federálních postech.

Dovolit Coloradu to udělat (vyřadit Trumpa z kandidátky, pozn. red.), jak jsme se shodli, by stát po státu vytvořilo chaotickou slátaninu, která by byla v rozporu se zásadami federalismu našeho národa,“ napsaly ve společném stanovisku liberálně progresivistické členky NS USA Sonia Sotomayorová, Elena Kaganová a Ketanji Brown Jacksonová.

Donald Trump a ta část Ameriky, která si ještě zachovala alespoň zbytky zdravého selského rozumu slaví velké vítězství. Urválkovští šejdíři z řad spindoktorů demokratické strany si holt musí najít něco jiného.

**

Petr Vlk, Kosa Zostra

*

Vážení čtenáři, texty, které přejímáme a překládáme z jiných zdrojů, sice nemusí vždy odpovídat názoru redakce, ale uveřejňujeme je proto, aby vyvažovaly jednostrannou ulhanost a překrucování českých médií a ukázaly jiné pohledy na společenské problémy. Víme, že naši čtenáři to chápou a proto náš web v hojném počtu navštěvují.

Děkujeme i za podporu finančními dary na konto FIO banky: 2300 736 297 / 2010

*

5 1 hlasovat
Hodnocení článku
2 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 4 měsíci

Trump to určitě pokud to bude legální vyhraje jenom jak tu šílenou Harrisovou válcuje dokonce v  jejich městech. Ten kdo si myslí že je Trum horší tak to nechápou Biden a jeho fašističtí demokraté jsou pro nás smrtelné zlo.

vaclav
vaclav
před 4 měsíci

Ten kdo se raduje nad vítězstvím Trumpa je tak nějak zaostalý idiot.Co tento člověk pro svět dokázal? Je to stejná mršina jako všichni presidenti US.