JEDEN ČIN JE VÍC NEŽ TISÍC LETÁKŮ

Víte, co mi řekl ten kluk, co před Strakovkou vysypal tu fůru hnoje? „Neudělal jsem to kvůli sobě, ale kvůli všem českým zemědělcům. Nemluvte o mně, ale mluvte o grýndýlu a obilí z Ukrajiny.“

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Ano, tohle mu rád splním.

Ještě včera existovali hodní a zlí zemědělci, ale dnes už existují zase jen zemědělci. Stačila na to jedna fůra hnoje. Jeden odvážný čin jednoho odvážného zemědělce, který se zákeřně vmíchal do „pokojného“ protestu a všechny zradikalizoval. Rázem jsou pryč všechny kecy vládních spin doktorů, rázem jsou pryč všechny nálepky, všechny rozvracečské fráze redaktorů České televize, rázem skončila vlídná maska Fialy i Výborného. Jeden skutečný čin a všechny propagandistické kecy vládních agentur ztratily platnost.

Najednou už premiér ani ministr nepředstírají vstřícnost, kterou se snažili oddálit protesty co nejdál do jara. Vzbuzovali zdání pokroku, který pak zazdili a pak znovu a znovu. Mysleli si, že to mají zmáknuté, že na těch traktorech sedí hlupáci, které si povodí jako ovce a pak s nimi vymetou zem. Mysleli si, že kombinací cukru a biče protesty rozmělní a účastníky zastraší. Tolikrát už jim to vyšlo…

Stal se ale pravý opak. Tak dlouho žvanili o kolaborantech a dezinformátorech, tak dlouho lhali o dotacích, tak dlouho mávali dopisy v azbuce, tak dlouho bezotyšně dezinformovali o zemědělství i zemědělcích, až se ucho utrhlo a naštvali úplně všechny.

Teď se jim všechny ty lži, podrazy a sviňárny vrátí. Najednou všichni v téhle zemi vidí, že vláda má místo srdce břicho a místo duše tlamu. Najednou jsou Doležal i Pýcha na straně zemědělců, protože kdyby nebyli, byl by to jejich okamžitý konec… a pochybuju, že se vrátí na své původní pozice. Už to prostě nejde. Už jsou také My zemědělci. Najednou spadly vládní masky a pod nimi je licoměrnost, falešné sliby a křivé charaktery. Najednou Fiala křičí, že chtěl zemědělcům přidat dvě miliardy, ale teď už jim je nedá… Jen škoda, že jim to neřekl už před čtrnácti dny.

Ale premiérský hysterák, to nevidíte každý den.

I policie si udělala zářez – zmlátili jednoho účastníka tak, že ho musela odvézt sanitka. Deset na jednoho jich bylo. Demokracie, vole! Tedy jen pro líbodémo. Na ostatní lid patří demokratická přísnost a evropsky hodnotný obušek. Šíří se nepotvrzené zprávy, že onen demonstrant policejní pomáhání a chránění nepřežil…

Pavel Řeporyjec Novotný zase požadoval, aby na zemědělce naběhli četníci i s bajonety. A samozřejmě by zemědělci prý potřebovali válku… Myslím, že to je krásná tečka za vládní pravdou a láskou i za Rakušanovými debatami bez cenzury.

Jeden čin… vysypete před Strakovku obsah premiérova mozku a rázem vidíte, kdo na které straně stojí.

Nejde totiž být trochu pro grýndýl a trochu proti němu. Nejde být trochu proti bezcelnímu dovozu obilnin z Ukrajiny a zároveň být pro. Každý protest je vždycky protivládní a vždycky je politický. Protože nakonec bude jakoukoliv změnu prosazovat zase politik. Nejde být se zemědělci a zároveň s vládou, která dva roky pracuje proti nim. Nejde mít pochopení pro arogantního ministra, který slibuje, ale rozhodně nekoná. Nejde hledat vstřícnost tam, kde žádná není. Nejde donekonečna věřit podrazákům a lhářům.

Nemám dovoleno zveřejnit jméno toho frajera, co to vysypal, ale ono to během pár dní stejně prosákne… ale navždycky už bude první, kdo měl odvahu.

Měl ji v situaci, kdy se policejní šéfové chovají jako čistokrevní gestapáci.

Měl ji i v situaci, kdy jsou mediální hnojomety namířené a veřejnoprávní goebelsové využijí jakékoliv špíny a jakékoliv lži.

Měl ji i přesto, že bude popotahovaný a budou se k němu chovat jako k nepříteli státu.

Měl ji, i když mu bylo jasné, že se otevře chřtán mediálního pekla.

Zemědělci už to zažili. Už je to nepřekvapí.

Když se odvážil první, odváží se i další. Když mohl jeden, mohou všichni. Když se jeden ukázal, být chlap jaksepatří, nezůstane sám. Vedle odvahy nejsou ty vládní evropské hodnoty vůbec nic. Vedle obětavosti neobstojí pětikoaliční pokřivené charaktery. Odvaha je všechno, odvaha mění svět, odvaha vítězí, odvaha smiřuje. Takových hrdinů je nám zapotřebí.

Další dlaně se sevřou kolem vidlí i volantů. Další muži vstanou z gaučů, odloží popcorn a colu a vydají se na náměstí. Další lidé se stanou občany a půjdou splnit svou povinnost. Už nebudou jen My zemědělci. Brzy budou i My dopravci, My oceláři, My učitelé, My odboráři… a nakonec budeme MY VŠICHNI!

Jeden čin je totiž víc než tisíc letáků.

**

4 8 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
4 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem

To jsou prasata.To se nam ti ” demokrate” vybarvili

cablik
cablik
před 1 měsícem

Přesně tak pane Vidlák pokud budeme tahat za jeden provaz tak se pohneme dále a škůdci národa budou odstraněni. Bohužel víme kdo je nepřítel státu a jeho obyvatel a pán co vysypal hnůj to určitě není.

Hokarc
Hokarc
před 1 měsícem

Pilot traktoru, který svrhl tuto hnojovou bombu, je hrdina !

vaclav
vaclav
před 1 měsícem

No jo, já bych nabídl naplnění cisterny ze svého septiku , kdyby ho vystříkali na Strakovku , parrlament ,nebo konírnu (nebo lepší na hlavu Fialovu a sankňora, Jurečky, nebo prasátrka pekari