Kauza Pfizer: Několik států EU se připojilo k žalobě proti von der Leyenové

Předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyenové se podařilo zajistit nominaci na druhé funkční období – což oficiálně nebylo vůbec možné; ale nyní ji její neslavná minulost opět dohání.

Na snímku Ursula von der Leyenová a šéf společnosti Pfizer

Hypotéka, kterou získala díky své pochybné dohodě o očkování proti koronaviru se svým přítelem, šéfem společnosti Pfizer Albertem Bourlou, a jejím odmítnutím konečně prozradit jeho minulost navzdory bezpočtu žádostí, ji bude i nadále pronásledovat.

Evropskou lidovou stranu (EPP), která z ní udělala nejvyšší kandidátku do evropských voleb, nezajímá, že ji to samo o sobě diskvalifikuje pro pokračování ve funkci, ale některé členské země EU ano. K žalobě na von der Leyenovou, kterou téměř před rokem v Lutychu podal belgický lobbista Frédéric Baldan, se přidalo Polsko, Maďarsko a pravděpodobně brzy i Rumunsko.

Zúčtování s von der Leyenovou v Evropském parlamentu

Tyto tři státy byly na oplátku žalovány společností Pfizer, protože odmítly splnit závazky, které jim ukládá dohoda von der Leyenové se společností Pfizer. Vyšetřování se však zjevně ukazuje jako obtížné. Jak uvádí francouzský list „France Soir“, práci belgického vyšetřujícího soudce brání především Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO), který již v říjnu 2022 zahájil vyšetřování proti von der Leyenové.

Pravda a spravedlnost neúprosně postupují

Je bezprecedentní událostí v historii EU, že úřadující předsedkyně Komise je žalována několika členskými státy a že ji vyšetřuje i Úřad evropského veřejného žalobce. Většina médií však tento skandál pilně ignoruje. Vzhledem k tomu, že se soustředí na problematiku očkování, které se „koronová média“ bojí jako čert svěcené vody, dělají jednoduše, jako by se nic nestalo, a raději oznámí nominaci von der Leyenové na druhé funkční období.

Florian Philippot, šéf strany „Les Patriotes“, která se také připojila k žalobě, napsal: „Pravda a spravedlnost neúprosně jdou kupředu! Ursula a všichni protagonisté se nebudou moci zbavit své odpovědnosti!“ To se však von der Leyenové zatím ve všech jejích záležitostech podařilo. Nezbývá než doufat, že to tentokrát skutečně přehnala a její katastrofální kariéra se konečně chýlí ke svému dávno očekávanému konci.

**

Zdroj: jouwatch, překlad První Zprávy

3.9 7 hlasy
Hodnocení článku
6 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
kutnohorsky
kutnohorsky
před 3 měsíci

Snad čtrnáct dnů po ohlášení, že je nějaký covid-19, jsem ho dostal. Ani vakcíny ještě nebyly. Ty byly vynalezeny snad už za měsíc. První fajzr měl údajně zajistit protilátky proti nemoci aby se nedostala. Ale ona se i po očkování dostala. Tak druhá posilující a třetí….Nedal jsem se po nemoci očkovat. Moji tři kamarádi my… Číst vice »

cablik
cablik
před 3 měsíci

To jsem vážně zvědav jestli to ty státy dotáhnou do konce v tomhle zřízení kde jsou ti „správní” nedotknutelní lejna škoda nebude prostě spláchnout.

standa
standa
před 3 měsíci

Doufejme, že to Lejno nevyhraje, ale bude to Nizozemec.

orinoko
orinoko
před 3 měsíci

Jeden takový nápad, jak řešit “českou” otázku. Jak vyjebat s VOLYci fialový kopalice.
Zorganizovat tzv. srotovne na konzumní mozecky. Při jejich smyslu pro slevy, vratky a zvratky lze očekávat odevzdání vlastní stare řepy a pořízení nové, která už nebude Stredulova, nýbrž aspoň Babakova.

mikkesh
mikkesh
před 3 měsíci

Uršulka z Leyna a jí podobní hochštapleři, by jen skončením politické kariéry vyvázli velmi lehce. Ani bych tu děvečku nezavíral. To by jistě potěšilo manžela Heika z Leyna. Konfiskovat majetek dle starého českého zvyku by to chtělo. Heiko i Uršulka už né z Leyna, ale z kontejneru by to snad dětem, putujícím do nízkometrážního nájmu, pro… Číst vice »

standa
standa
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Soudní dvůr EU upřednostňuje především u finančních zločinů – vratku a pokutu ! Aby se to nevyplatilo. Uvidíme, bohužel justice se dá korumpovat – snadno.