Lidovecké okénko předvolební sebelítosti

Jejich preference se limitně blíží nule, a tak nastává takové to klasické předvolební fňukáníčko typu to né my, to oni. Ať už jsou oni kdokoliv.

Jana Marková
Jana Marková
Tentokrát prý je to proto, že ubozí lidovci dělají černou práci za ODS a nikoliv proto, že zradili svůj stranický program a poslali do háje svou poměrně stabilní, leč konzervativní voličskou základnu. A světe div se, probrali se z agónie, jak už to bývá, právě krátce před volbami.

Ještě, že ty volby máme, jinak bychom ty sliby, o kterých už nikdy jindy neslyšíme, neviděli ani z rychlíku, že? Lidovci proplouvají českou politikou jako slizké ryby snad od nepaměti, ale to, co předvedli nyní, to je moc i na ně samé. A to je co říct. Povídali, že se chtěli po křesťansku zastávat slabších a být sociálním svědomím vlády. Jenže tam jako ministra poslali zcela asociálního Jurečku, který by ve své vlezlosti a funcionální udržitelnosti ve vládě sebral důchod i vlastní mamince, a ideálně ji poslal znovu do práce, pokud by to šlo. A ještě by si to pěkně zdůvodnil.

Mimochodem, to zaříznutí důchodů kritizoval i jeho stranický kolega Bělobrádek. Ovšem ne proto, že to bylo blbě a byla to zlodějna. Proto, že to prý měl Jurečka přehrát na ODS a sám si neumazat ruce. Jak lidovecké. Ve stejném duchu se vyjádřil i o likvidačním úsporném balíčku, který sice původně nechtěli, nicméně finálně chtěli, protože funkce je funkce. Nakonec Bělobrádek objevně pronesl, že jediná šance, jak zvrátit nepříjemný trend, je podle něj víc hájit zájmy voličů. No gratulujeme a posíláme Nobelovu cenu za prozřetelnost.

Možná, kdyby se nesnažili udržet jako klíšťata ve vládě, mohlo to být jinak. Možná ten výsledek průzkumu nemusel být úplně dvouprocentní. Jediné, co má tahle koalí smečka stabilně společného je totiž program Antibabiš. To se potom dělají kompromisy v jiných věcech dost špatně. A navíc je to trapný.

Možná, kdyby jako europoslance neměli chorobného, polonahého narcise Zdechovského, mohlo i to být jinak. Potom, co jste babičkám sebrali důchody, to už fotkou „Pošlete mi tisíc lajků a otočím se zepředu“ nezachráníte. A kalit, když na Fildě umírali studenti, taky nebylo zrovna křesťanské.

Jurečka ovšem před volbami prozřel a hodlá to celý otočit. Prý do podzimu, kdy bude škemrat o znovuzvolení předsedou. Já myslím, že je to zbytečný. Neotočí nic, protože buď vysmahne z místa předsedy, nebo nejspíš z vlády. A dobře mu tak. A doufám, že sebou vezme nejen našeho Adonise evropského, ale rovnou celou tuhle pokryteckou partaj, která má ke křesťanským hodnotám asi tak daleko, jako Danuše Neruduše k ekonomii.

**

Jana Mrková, zdroj

3.9 16 hlasy
Hodnocení článku
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
keporkak
keporkak
před 3 měsíci

Lidovci byli vžycky “kam vítr, tam plášť”

Jarda
Jarda
před 3 měsíci

Kéž by lidovečtí vlastizrádci dostali ve volbách pořádně najevo od voličů,aby spadli do hajzlu zapomnění a neotravovali lidi.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 3 měsíci

Přidám historku. Spolu se zástupci tehdá ještě ČSL jsem seděl v MěV NF. Tu vystoupil jejich zástupce a jal se přítomným předčítat rozpracované závěry Xtého sjezdu KSČ na podmínky jejich strany. Předseda MěV KSČ jen valil oči, neb to na nich komunisté nepožadovali. Každopádně byl přinejmenším mile překvapen….P.S. Pro mladé, NF Národní… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 3 měsíci

Pro lidovce je ten Jurdačko, nebo jak se jmenuje, ideální. Já mu přeji ještě hodně dní ve vedení strany. Ono s ním to lidovecké srdce tak nějak dříve dotluče.

standa
standa
před 3 měsíci

Správnej článek !

vojta
vojta
před 3 měsíci

přiznání si chyb a snahu o nápravu provedli i ti fašouni, co chtěli zabít Hitlera. Jsou snad méně viní?
Němec nebo Rakušan, das ist ein (youtube.com)
fialový uršulín (youtube.com)

cablik
cablik
před 3 měsíci
cablik
cablik
před 3 měsíci

Co k tomu napsat být normální volby a ne slepence tak už by flanďáci dávno byli na smetišti dějin jsou nepřijatelní.