Jako, vážně?

Příští týden v pondělí proběhne mimořádný sjezd Českomoravské konfederace odborových svazů na kterém se bude volit nový předseda a místopředseda.

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Dnes se uzavírají kandidátky a zatím jediným nominovaným je… chvíle napětí… ano, náš nezničitelný Josef (sebe)Středula, který musel odstoupit, protože neplatil členské příspěvky své mateřské organizaci KOVO. Vedením odborů byl dočasně pověřen místopředseda, Vít Samek, který po několika dnech raději rezignoval…

Středula dostal nominaci údajně od asi šesti odborových svazů. Nepřekvapivě je to třeba odborový svaz herců nebo úředníků, ale už překvapivější je jeho nominace od odborového svazu KOVO… Ano, toho svazu, který teď řeší průser s Liberty steel a dalšími krachujícími zaměstnavateli v těžkém průmyslu… Toho svazu, kterému neplatil členské příspěvky. V této chvíli to vypadá, že bude jediným nominovaným…

V téhle zemi je totiž možné úplně všechno. Na šéfa největšího odborové centrály, která sdružuje třicet jedna svazů, dostane nominaci člověk, který je synonymem toho nejpodlejšího charakteru, jaký lze v této zemi najít.

Oznámí kandidaturu na prezidenta, nechá si sbírat podpisy mezi odboráři (ale pro jistotu si to posichroval podpisy jedenácti senátorů), aby pak svou podporu „prodal“ největší blběně , Danuši Nerudové, za pět míčů. Všichni si to pamatujeme. V televizní debatě plní zadání svých chleborádců a plive na Babiše, co se do něj vejde, aby se k němu vzápětí zase začal lísat.

Předtím si ještě svolal odborářskou demonstraci na kterou přišlo dvacetkrát míň lidí než na zadluženého prodavače pizzy, Vrábela. ČMKOS má skoro tři sta tisíc členů, ale na tu krotkou, spíše provládní než protivládní, demonstraci o ničem jich přišlo asi pět tisíc. Svým způsobem se nedivím… jezdit do Prahy kvůli šéfově kandidatuře… kterou pak stejně ani nedotáhl k volbám… komu by se chtělo?

Loni na podzim se vetřel na Dufkovu demonstraci, kterou pořádala ASO a KOVO, aby si ji přivlastnil pro sebe, ale netušil, že Dufek má protitah. Vidláka. Nejdřív mi na pódiu podal ruku, pak tleskal mému projevu, pak mi za něj poděkoval… a pak, když zjistil, jak se k tomu staví režimní intervjuci, rychle se přizpůsobil a spolu se Šmardou, Mazancovou a dalšími, a začal mluvit přesně tak, jak ho to v Aspenu naučili.

A nakonec… jako výsměch, „zapomene zaplatit“ členské příspěvky. Ten který dával knížecí rady premiérům i prezidentovi Zemanovi.

Vláda je dobrá a správná… sice vás tak trochu ožebračuje, ale vlastně za to nemůže. Demonstrovat můžete za platy a dílčí změny, ale chraň vás ruka Páně, kdybyste měli něco proti liberální demokracii, evropském dobru a televizi z Krkavčích hor. Protesty musejí být nepolitické… tedy zcela bezzubé. Nezapomeňte vždycky na začátku demonstrace ujistit Fialu, že demonstrace není namířena proti němu. Středula se o to vždycky naprosto spolehlivě postaral.

Vážení odboráři.

Já vím, že nominace na předsedu není přímočaře jednoduchá. Odborové organizace mají jednací řád, mají i nepsaná pravidla, hlasuje se, existují tam různé frakce, kliky i zájmy. Nehodlám soudit podle nominačního procesu. Kandidát také vůbec nemusí být zvolen. Navíc sám Roman Ďurčo řekl, že Středula sice nominaci dostal, ale to neznamená, že pro něj delegáti KOVO zvednou ruku.

Ale jste si vědomi toho, že pokud si Středulu zvolíte, nikdy se ničeho na této vládě nedomůžete, protože budete mít kozla zahradníkem? Jste si vědomi, že oblíbenost ČMKOS bude u veřejnosti asi tak stejná, jako je u veřejnosti oblíben sám Středula? A fakt… nepočítejte do veřejnosti hlasité líbodémo úderky z twitteru. Nepočítejte do veřejnosti šéfy nadnárodních korporací, kterým přesně takový rektální aspenista v čele odborů vyhovuje. Že, Prouza?

Podle průzkumu mají zemědělské protesty skoro osmdesátiprocentní podporu veřejnosti. Proč? Protože jsou stále radikálnější a stále protivládnější. Přichází doba, kdy také budete potřebovat takovou podporu. Těžký průmysl se stěhuje pryč a při tom stěhování vás všechny ještě řádně oberou. Přemýšlejte o tom. Středulu mají lidi rádi asi jako střevní chřipku.

Mimochodem… Českou televizi už lidé také nesledují tak, jak sama předstírá. Stránku My zemědělci sledovaly v uplynulém měsíci dva miliony lidí. Myslíte, že vám Středula s Českou televizí a dalšími majnstrýmovými médii nabídne víc? Dost pochybuju. Jen z vás udělá bezzubou a nečitelnou organizaci. Vážně to tak chcete?

Do volby předsedy jsou ještě čtyři dny… Dumejte, dumejte. V pondělí budete o své budoucnosti rozhodovat mnohem více, než si myslíte.

4 8 hlasy
Hodnocení článku
5 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
mikkesh
mikkesh
před 3 měsíci

Pane Sterziku, všichni se v tom ztrácí. Kdo jakej je odborář, kde má škemrat o nominaci (?) jaká demonstrace je správná … dorajtováno moc hezky. Snad by bylo nejlepší, aby předsedou odborů byl i předseda vlády. Blyštivý Péťa by řval na demonstraci z pódia hesla proti vládě (byla by aspoň psina) a hned na místě… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 3 měsíci

Pomalu začínám věřit tomu, že snad Fiala příští volby zase vyhraje. Zrádný dobytek kam se podíváš…

cablik
cablik
před 3 měsíci

No jo tak tento nýmand co doporučoval volit Nerudovou žádnou podporu od národa mít nebude jen další poskok stávajícího režimu v řadě.

standa
standa
před 3 měsíci

Generální stávka za Středuly nebude ani náhodou ! Generální stávka je nutná ke shození vlády !

kutnohorsky
kutnohorsky
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  standa

Ta měla být už dávno! Středula, zemědělští potentáti a pod. jsou jen písek v soukolí…