Nechte je být

Mezi základní nástroje demokracie patří svobodné a nezmanipulované volby. Liberálům u nás to však asi nedochází a mají potřebu se neustále nějak vyjadřovat k tomu, co se děje v zahraničí, a to místo toho, aby se soustředili na tristní ekonomickou a morální bídu u nás.

Jindřich Kulhavý
Jindřich Kulhavý

Ač se to Fialovi, Babišovi, Pavlovi a ostatním liberálům a unijním řiťolezcům nelíbí, v Rusku vyhrál prezidentské volby o 10 parníků jimi nenáviděný Putin.  Vede Rusko už dlouho ke stabilitě, soběstačnosti, ekonomickému růstu a získal respekt ve většině států na planetě. Jako spojence si ho přeje mít Afrika, většina Asie, Jižní Amerika. Odsuzují ho státy sloučené v NATO a EU vydávající stále nové seznamy sankcí, kterými však poškozují sami sebe. Při případném sebeubližování končí běžně jedinci na psychiatrii, u státních doktrín jde však o oslavovaný liberalismus.

Chybou Vladimíra Putina v očích štváčů proti němu je na oko napadení Ukrajiny, ve skutečnosti neochota nechat rozparcelovat Ruskou federaci a její bohatství předat západním vůdcům, bankéřům a korporacím.  Dlouhodobá snaha Američanů, Britů, Francouzů a Němců oslabit sílu Ruska a z bohatých částí udělat své kolonie, vytěžit zdroje a ožebračit celý národ, zbavit se konkurenta ve zbroji i boji, vede svět opět na hranici světové války. Jen je třeba podotknout, že Rusové války neprohrávají.

Vměšování se do vnitřních záležitostí jiných států je dlouhodobý trend americké diplomacie. Ukrajina není ničím jiným, než snahou NATO, potažmo Američanů, přiblížit se blíže svým vlivem a zbraněmi k Moskvě. Spojené státy stály za převratem v Kyjevu. Majdan je jejich výtvorem a následná krize na Východní Ukrajině taktéž.

Mrtví civilisté i vojáci jsou jen důsledek americké rozpínavosti, které Putin vystavil stopku. A jeho idea se šíří dále, USA jsou vytlačovány z Afriky, přestávají být celosvětově oblíbené stejně, jako ztrácí význam jejich dolar. Jsou to opět Rusové a Putin, kdo stál za vznikem organizace BRICS, která odmítá americkou měnu jako své platidlo. Další důvod navíc proto, aby byl ruský prezident v nemilosti.

Naši představitelé jsou plně pod vlivem Západu. Tak moc, že ztratili jakýkoliv vztah k českým občanům a nezajímají je naše problémy. Ve všem nahrávají zahraničním korporacím drancujícím peněženky Čechů i Moraváků, jejichž ožebračení je snad cílem Pětikoalice a i přes jisté antipatie na stejné lodi plavícímu se ANO. Jsou poskokem americké i bruselské agendy stejně, jako absolutní většina našich médií. I proto je dráždí cokoliv, co se neslučuje s jejich představou o ,,správné“ demokracii. Vadí jim Orbán v Maďarsku, vítězství Fica nad Šimečkovým prounijním Progresivním Slovenskem, které vyprodukovalo i tzv. Sorosovu děvku Čaputovou, ovšem největším nepřítelem, jsou pro ně běloruský Lukašenko a ruský Putin dávající najevo neochotu podřídit se zájmům USA a jejich satelitů.

Hysterie započatá v případu Rusů po vymyšlené kauze Vrbětice Babišem přešla v úplnou nenávist u Pětikoalice. To, co předvádí Piráti (Kolaja, Lipavský a další), hraničí s urgentním příjmem do Bohnic, normální ovšem není ani chování ostatních Pětikolkářů a jim podkuřujících prolhaných médií či části umělecké liberální scény.

Kolaja dosáhnul bodu, že už není schopen nejen diskutovat v televizní debatě, na kterou byl pozván, ale dokonce na ní ani nevydržel zůstat. Neschopnost vyslechnout, natož akceptovat, jiný názor je u politika zásadní zábrana vykonávat jakoukoliv funkci v politice, protože takový člověk má velkou perspektivu stát se maximálně diktátorem. Vzhledem k názorům dalších Pirátů, například europoslankyně Gregorové, je zjevné, že tato strana by měla být zrušena, nikoliv kandidovat v jakýchkoliv volbách.

Vraťme se ještě k volbám v Rusku a k médiím. Ty dlouhé fronty před volebními místnostmi a před ambasádami, na kterých bylo možno volit v zahraničí, popisovala jako vyjádření protestu proti Putinovi. Opak byl však pravdou a tvořili se díky velkému zájmu o volby. To, že se někde objevila vdova po Navalném či se ukázalo pár provokatérů, je opět jen důkaz usilovné práce liberálních médií schopných připravit jakoukoliv scénku, která by přidala jejich tvrzením na důvěryhodnosti.

Ostatně známe to od nás, kde proukrajinská demonstrace, které se účastní 50 lidí, je prezentována jako větší než ta, na které je 50 000 protivládně naladěných občanů.

Manipulace s informacemi nekončí. Žádné médium už nevytáhne starší záběry Fialy z období mezi roky 2010 a 2014, aby je porovnalo s tím, co říká nyní. Ale jinde překopávají historii i 70 let zpět. Jsme na hranici války vyvolané chtivostí liberálů a touhou po majetku a moci jejich loutkovodičů. Fialu a skvadru kolem něj už nic jiného nezajímá. Místo starosti o Českou republiku řeší Babiše a jeho požadavek na informace, které by pomohly odstranit Lipavského z funkce ministra zahraničí a zároveň vedou válečnou rétoriku.

Naše doporučení? Nechte ostatní národy, ať si volí své prezidenty a vůdce dle svého uvážení a věnujte se tomu, čemu máte, tedy o péči o naši prosperitu. Není vám nic do toho, koho si lidé vybrali jinde.

**

Jindřich Kulhavý, iNadhled

4.5 15 hlasy
Hodnocení článku
27 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
spartak
spartak
před 3 měsíci

Opravdu znovu výživný článek a dík za něj.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 3 měsíci

Jaká si britská expertka na politiku řekla, že Putin vyhrál volby proto, aby ukázal, jak za ním národ stojí. Ale prý všichni(!) víme, že tomu tak není. Jsem asi zase výjimka, ale tohle já opravdu nevím. No, i když např. volby u nás vyhrála pětidemolice ale všichni víme, že tomu tak není. A to… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Dodatek. Vidím to tak, že na poli evropském ale i  českém začíná někomu doutnat koudel u rpdele. A to já jako koudelníkův syn poznám…

Hokarc
Hokarc
před 3 měsíci

Vítězství Vladimíra Putina mě těší a komu se to nelíbí, ať si vlajku EU políbí !

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 3 měsíci

Přímý přenos z Poslanecké sněmovny, kde si 5K udělala svou vlastní schůzi (ukázka “demokracie” ala tvrdá totalita) stále běží https://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/-Rusko-musime-uzbrojit-Michalek-vytahl-ve-Snemovne-vladni-kartu-Lavice-ANO-prazdne-752488 a “jednat” (nevím, s kým) mají i přes půlnoc. Přeloženo: exhibice tajtrlíků bude dlouhá, famózní Michálek to zahájil a musí to být krásný pocit: celý národ má příležitost vyslechnout si jen tu jedinou a “správnou” pravdu.… Číst vice »

498856
498856
před 3 měsíci

A je to pořád stejné. Každá strana, i stranička chceprosadit jen svoje vidění světa, a přes to nejede vlak. Že by uvažovaly svoje názory ladit a snažit se spolupracovat s dalšími stranami, i straničkami, které tady jsou, to ne. Ani spolupráce s nejsilnější stranou není po chuti. Také pozor na krtky. Na čem se skoro všechny však… Číst vice »

Naposledy upraveno před 3 měsíci uživatelem 498856
adam
adam
před 3 měsíci

Přátelé, právě sleduji úvodní projev na mimořádné schůzi PS PČR, který lámanou češtinou ze sebe souká pirátský poslanec Michálek. Nenechte si tohle jeho zmatené žvatlání ujít! Takového grandiózního pitomce najdete jen v řadách vládních poslanců, to je čiré zoufalství…

adam
adam
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  adam

Ne, ne a ne! Po tomhle výronu debility se dnes musím nahlas a upřímně omluvit každému komunistickému funkcionáři, kterému jsem se v dávné minulosti vysmíval za jeho projev. Ve srovnání s Michálkem byli geniální řečníci a moudří filosofové…

spartak
spartak
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  adam

Ano ,setkávám se s názory jak za socialismu byly projevy nudné a stejné a hle “demokracie” zpívá unisono o válce ve stejné tónině ,ba i inteligentně debilní.

mikkesh
mikkesh
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  adam

To je ten nevychovanej spratek co předloni slíboval, že si najde vychovatele? To přerostlé dítě které nestihli vychovat rodiče, ve školce, ve škole to také zanedbali a až v Parlamentu si bude platit převýchovu, aby si udržel korejtko? To je panečku doba. Tak nezbývá než tomu spratkovi popřát šťastnou volbu vychovatele. Jinak… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 3 měsíci

Náš nemocný systém spolehlivě vygeneruje lehce manipulovatelné jedince. Dokonce i na nešťastníka Fialu, kterému byste od pohledu dali pětikorunu, najednou odněkud vypluje tu milionek, tu padesát pro děvčata atd., atpod. Jsou tedy kýmsi (?) podporováni individua, která ten kdosi (?) může kdykoliv poslat do kriminálu, nebo v našem případě i do sanatoria. Takže… Číst vice »

jbskalensky
jbskalensky
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Brdel, perfektní, to si s dovolením, dovolím používat. Mám čím dál silnější pocit, který vychází i z historických zkušeností, že si tahle vládní garnitura nemůže pomoci a “přikládá a přikládá pod kotel”. S jistou dávkou jízlivého zadostučinění konstatuji, jen tak dál! Oni si tu Generální stávku nakonec opravdu vykoledují. Středula je poněkud (konečně) zpacifikován, jde jen… Číst vice »

spartak
spartak
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  jbskalensky

Tragédií demokracie je to ,že po dalších volbách se nic nestane a fialovci budou znovu čekat v zákopech jak banderovci na svou příležitost ,ničit.