Piráti na frontu

Jindřich Kulhavý
Jindřich Kulhavý

Významná Pirátka a europoslankyně Gregorová  vyzývá k účasti českých vojáků na Ukrajině. Není zdaleka jediná, pro by byla okamžitě i ministryně války za ODS Jana Černochová. Válečná rétorika většiny Pětikoalice je jen dalším jasným důkazem toho, jak daleko od reality žijí naši politici.

Ruská federace je přímým nástupcem Sovětského svazu, kterému předcházelo seskupení mnoha národů, jimž vládnul car. Rusko bylo pro zbytek Evropy už dávno velkým lákadlem i soustem a v historii bylo nuceno bránit své území před nájezdníky z východu i západu. Podíváme li se na velikost Ruské federace i po dání samostatnosti řadě bývalých svazových republik, je evidentní, že se ubránilo. A rozhodně v tomto dávno nastoupeném trendu míní pokračovat. Představa o rozparcelování Ruska na menší celky jdoucí z vlhkých snů představitelů Západu se konat nebude. Slyšeli jste nebo viděli někdy v poslední době zpívat Rusy svou národní hymnu v poslední verzi? Jde o oslavu velikosti a celistvosti rodné země přednášenou s pýchou a přesvědčením o tom, že jde o nejlepší místo pro život Rusů a národů, které chtějí s nimi sdílet ten obrovský a mnohým bohatstvím oplývající prostor. Tento hrdý národ se nikdy nikomu nepoddá.

V Ruské federaci probíhají prezidentské volby. Hlavním kandidátem je Vladimír Putin, tedy člověk, který vyvedl Rusko z marastu způsobeném jeho předchůdci. Přestože nás naše média ,,krmí“ tím, jak jsou volby nedemokratické, tvrdí o smrti Navalného, že šlo o připravovanou vraždu, zahraniční pozorovatelé včetně amerických vnímají průběh voleb jako naprosto vyhovující. Jistě, lze očekávat pár incidentů od liberály ovlivněných aktivistů, ale rozhodně nečekejme podobnou blamáž, jakou byla Bidenova křivka a kamiony podezřelých a zfalšovaných volebních lístků v USA při volbě tamní hlavy státu. Trump zatím všude jasné v primárkách vítězí, nově i na Bahamách, nelze však vytušit, co ještě Demokraté vymyslí, aby se nestal prezidentem právě on. Konstruktivní jednání mezi nově zvolenými prezidenty Trumpem a Putinem by mohla uklidnit bouřlivou dobu a vrátit svět k přijatelnému normálu. Ale nepředbíhejme, naším problémem je Brusel a celá EU se svým Green Dealem, liberalismem a především neschopná česká vláda.

Ještě k Navalnému. Snaha Západu udělat z něj dalšího Havla byla zjevná. Je zajímavé, koho si především Američané vždy vyberou za svou hlavní osobu. Minulost Havla a jeho rodiny kolaborující s nacisty, později s komunisty, jeho alkoholismus a mizerná morálka byly pravděpodobně úžasnými vlastnostmi k nominaci na post budoucí hlavy státu. Ani Navalnyj nebyl vzorem kvality a měl za sebou kriminální minulost. Navíc je jeho náhlá smrt spojována spíše s následky vakcinace než s blížícími se volbami. Nic na tom nemění ani mediálně vyzdvihovaná manželka Navalného, o které se velmi nelichotivě vyjádřila její tchýně. Zároveň se objevilo mnoho fotografií, na kterých se objevuje v těsné blízkosti jiných mužů a Navalnyj prý nemohl přes parohy dobře spát. To je však spíše politický bulvár, jen se zdá, že paní Navalná by z peněz získaných oslavou podváděného manžela mohla ještě nějakou dobu dobře žít. Honoráře za rozhovor s ní tomu napovídají.

Vraťme se k Pirátům a přání Gregorové vyslat po munici a zbraních na Ukrajinu i vojáky. Ne, že by tam neoficiálně už nějací nebyli, viz návrat tří raněných vojenským speciálem, kteří se prý stali obětí dopravní nehody. Možná narazili s tankem na minu, což by nebylo nereálné. Vzhledem k nevelké členské základně Pirátů s nízkým věkovým průměrem a cca 10% voličů ze všech ochotných jít k volbám, opět mladšího věku, lze předpokládat jednotné názory vedení strany a u voličů očekávat společnou podporu těmto vyjádřením. Znamená to tedy, že na ukrajinskou frontu může okamžitě vyrazit mnoho tisíc nepřátel Ruska v nejlepším věku. Přidat se k nim mohou samozřejmě i další představitelé pětikoaličních stran a jejich voliči tak důrazně volající po dalších úlitbách Ukrajině. Speciální jednotky bychom mohli složit z Ukrajinců tady žijících. To už by Rusům přidělalo vrásky, na bojovou linii by dorazilo milion bojovníků. Vyřešilo by se mnohé, naše země by se vyčistila od liberální eurounijní svoloče (tedy ne úplně, ještě tu je ANO). Představa, že této armádě velí na frontě generál Pavel, v čele bojových formací jsou rotní Novotný, Pribáň, šéfprovianťák poručík  Prouza nebo navigátorky tanku Černochová a Pekarová Adamová, je jistě lákavá. Rusům bychom rádi předali údaje o lokaci této brigády.

Samozřejmě jde o nadsázku, která by měla vést k uvědomění si, že válku chtějí jen ti, co o ní nic nevědí, nebo si novelou branného zákona zajišťují bezpečnost jistotou nepovolání do války. A to by si jejich voliči měli včas uvědomit. Jistě je, že jakákoliv válka znamená mnoho mrtvých, navíc bojovat proti Rusům minimálně polovina Čechů i přes hrozby dlouholetým vězením nepůjde. A své děti tam české matky také nepošlou. Boje na Východní Ukrajině jsou věcí Rusů (které respektujeme), Ukrajinců (které moc nechápeme) a Američanů (o nichž už svět dávno ví své). Pokud se zbavíme Fialy & spol., není důvod se bát ruské expanze k nám, naopak lze doufat v dobrou spolupráci. A to je to, co nás může posunout dopředu.

**

Jindřich Kulhavý, iNadhled

4.6 19 hlasy
Hodnocení článku
17 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel2002
Karel2002
před 3 měsíci

Proč ne? Britské válečné loďstvo v 16. století vedli přece Piráti.

Hokarc
Hokarc
před 3 měsíci

Náš národ nepotřebuje vysílat signály na druhou stranu vesmíru. Stačí vysílat signály do celého našeho světa. Signály o tom, že jsme, díky vlastním zrádcům, okupovanou zemí a že tato vláda nemluví jménem nás, Čechů. Včas se zřekněme nejen těch, kteří nám vládnou, ale i těch, kteří je přidržují při životě.