Případ Nerudová a korupcí prolezlý STAN. Šlachta se rozjel

Bývalý elitní detektiv a předseda Přísahy Robert Šlachta si vzal na mušku neúspěšnou prezidentskou kandidátku Danuší Nerudovou, která se letos chystá kandidovat do evropského parlamentu za hnutí STAN.

Robert Šlachta
Robert Šlachta

K úvodní fotografii: Danuše Nerudová nevyhrála prezidentské volby, protože, podle jejího názoru, byla na tu funkci “příliš pohledná”. Ono by se to s vydatnou pomocí médií, které ji podporovaly, mohlo podařit, kdyby tolik nemluvila.

„Případ Nerudová. Vím, že mnoho z vás možná paní profesorku Neurdovou zvažovalo nebo volilo v prezidentské volbě. Postupem času se ale ukazuje, že na takovou funkci nebyla vůbec připravená. A co víc, nejasné jsou i její zájmy v oblasti ekonomické kompetence.

Teď se navíc ukázalo, že si jí stát platí jako externí poradkyni za 500 korun za hodinu, aniž by o tom sama něco věděla. Když se jí na to novináři zeptali, nejdřív se divila, a pak řekla, že je 500 korun na hodinu stejně málo. Asi tak málo, že si toho vůbec nevšimla. Do toho se rozhodla kandidovat za STAN do Evropského parlamentu, kde ale moc být nechce, protože pak hned chce odejít a být eurokomisařkou.
A co by tam dělala? Hájila české zájmy a českou ekonomiku? Tak se podívejme, co si o nich myslí.

Před časem mluvila o tom, že prý stát nemůže bojovat proti ohýbání, rozuměj oj**ávání, daňových pravidel nadnárodními korporacemi. Ty vyvádějí peníze přes takzvané transferové ceny, tedy způsobem, že mateřská firma v zahraničí vyúčtuje předražené služby své dceřinné společnosti, aby zní vytáhla nezdaněné peníze. Ta si to dá do nákladů, a stát tak přijde o miliardy. Výsledkem je, že peníze nejsou v Česku, ale v zahraničí.
Tam mizí ročně 300 až 500 miliard! Každý rok! Když to porovnáte s tím vládním “konsolidačním balíčkem“, který má z kapes lidí vytáhnout možná 90 miliard, možná i míň, tak je to k smíchu.

Ale ne podle paní Nerudové. Ta konsolidační balíček obhajuje, kudy chodí, a naopak nadnárodní firmy hájí. Říká, že u nich už není kde brát a že je tam všechno v pořádku. A s tímto programem kandiduje do Evropského parlamentu za korupcí prolezlý STAN. Do toho stejného parlamentu, kde by se při troše snahy dalo s těmito úniky třeba i něco dělat,” uzavřel svůj facebookový příspěvek předseda Přísahy Robert Šlachta.

**

Robert Šůachta, fb profil a První Zprávy

*

Redakce Nové Republiky děkuje všem dárcům, kteří vědí, že nežijeme ani z reklam ani ze sponzoringu, a proto nám zaslali na účet zapsaného spolku Nová Republika peněžní dary.

Fiobanka: 2300 736 297 / 2010

Velmi si vaší pomoci vážíme. Zaslané prostředky slouží k realizaci našich seminářů a panelových diskuzí a konferencí, k jejich audiovizuálnímu záznamu, tvorbě podcastů a zveřejnění a k rozšíření činnosti a působení spolku Nová Republika.

*

4.2 15 hlasy
Hodnocení článku
12 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Mia
Mia
před 2 měsíci

Jste nevděční, Danuše vymyslela důchodovou reformu. A pročpak se o jejím veledíle nemluví?

oldo
oldo
před 2 měsíci

Hezky jste to všichni napsali a já tvrdím, BUDE ZVOLENA!

mikkesh
mikkesh
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  oldo

o tom žádná

mikkesh
mikkesh
před 2 měsíci

Musím, před dvaceti lety mladou a před pětadvaceti i pohlednou Danušku pochválit. Co Danuška skončila už nefunguje na Mendelově univerzitě vůbec nic. Žádný inzerát, žádná reklama, nebo informace … za kolik si můžu koupit na Mendelově univerzitě doktorát. Rád bych si takto doplnil vzdělání, třeba jako má politický gynekolog (nebo co to… Číst vice »

Jarda
Jarda
před 2 měsíci

Tyto prodejné štětky jako nerudová,jourová,dlabajová ,vondra a další unijní pacholky by občané voliči měli tím,že je nevolí hodit do hajzlu zapomnění na smetiště k lopatě,aby neškodili ČR.Občané by měli dát hlas p. Davidovi a spol hajícím zájmy ČR.

cablik
cablik
před 2 měsíci

O ní žádný článek být nemusel jen další západní poskok v řadě smutné je že učitele jsou nejhorší. Tady někdo zvažoval ji volit to je nepodařený vtip?

kutnohorsky
kutnohorsky
před 2 měsíci

Co si myslet o ženský, která se ptá ráno zrcadla, kdo je v zemi zdejší nejkrásnější? A k tomu přidává otázku, nejinteligentnější, nejdokonalejší, nejsečtělejší…? A máznuté zrcadlo jí odpoví vždy kladně. Jistě jste její prohlášení v tomto smyslu četli, kdy se nekriticky pochválila. Prostě bezchybná! Je zrovna tak dětinská a hloupá jako Pekarová. Musí si uvědomit, že… Číst vice »

vaclav
vaclav
před 2 měsíci

Normální prodejná štětka, stejně jako joura kňoura.

vachav
vachav
před 2 měsíci

Tato blonďatá blbka-“paní profesorka”- je pro mne pouze důkazem, v jakém stavu musí být školství v tomto absurdistánu,kde funguje něco takového a “vyučuje”naše děti a vnuky.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 2 měsíci

Povrchni,hloupa zenska

standa
standa
před 2 měsíci

Nerudová se proflákla jako falešná pětka !